Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: Ostatni tom Harrego Pottera :)  (Przeczytany 53726 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olka1992

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #60 : 2007-07-20, 22:05 »
A czytaliscie epilog? Ja nie, ale chyba podejrze xD..

Na innym forum potterowskim już wyłapali, że ten epilog to bujda. Chodzi o to, że na kilka tygodni przed premierą podano końcową ilość stron siódmego tomu. W wersji brytyjskiej miało to być około 780 stron, a "epilog" kończył się na 760. Mało prawdopodobne, żeby Jołaśka zostawiła 20 czystych stron.
Alyszek - z tego co wiem, to wiadomość podana przez radio zet/rmf też jest nieprawdziwa, bo opiera się właśnie na tym fałszywym epilogu.
Jedyny spojler, który na 85% się sprawdzi to ten o tytułach rozdziałów DH. Ktoś tam ze współpracowników Jołaśki podał tytuł pierwszego rozdziału i pokrywa się on z tym umieszczonym na liście, która przedostała się do internetu.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #62 : 2007-07-21, 01:26 »
juz w necie pojawiły sie przetłumaczone 3 pierwsze rozdziały :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #62 : 2007-07-21, 01:26 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #63 : 2007-07-21, 02:09 »
A,ja właśnie słyszałem w tv,najważniejszą informację.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #64 : 2007-07-21, 03:59 »
ja tam nie musze nic słyszeć - wiem ze Harry nie moze zginąć i musi poknać swego wroga bo inaczej cała powiesc nie miałaby sensu :D
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #65 : 2007-07-21, 08:13 »
doklednia xD i tylko na ten monet czekam :)
przez tą całą gadanine xD czytam 6 xD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #66 : 2007-07-21, 09:53 »
Ja sie boje wlaczac radio/tv/etc. z obawy na spoilery -_-. Moja mama podobno przeczytala na wp jak sie skonczy HP O_o.
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #67 : 2007-07-21, 09:56 »
mam mam mam.. od 9: około 11 jestem szczęśliwą posiadaczką. :D już w autobusie 3 strony przeczytałam i muszę przyznać, że znaczenia masy słów można się domyślić z kontekstu.. no dobra, mam jedną niejasność, ale to nie nieznajomość języka, tylko zapętlanie całej historii.. ale już muszę przyznać, że fajnaa.. :kocham: :kocham:

dobrze, że akurat dzisiaj wyjeżdżam i czas będę miała bardzo wypełniony, bo tak to bym siedziała 25 godzin na dobę i czytała. XDD

edit: aa no i nie miałam problemu z okładką dla dorosłych - półeczka była równo podzielona, na górze dziecięce, na dole dorosłe. :)

ja tam nie musze nic słyszeć - wiem ze Harry nie moze zginąć i musi poknać swego wroga bo inaczej cała powiesc nie miałaby sensu :D
musi, ale za jaką cenę? bo są rzeczy gorsze od śmierci.. i nie mówię o pocałunku dementora. :P
na innym forum wysnuto hipotezę, że Harry będzie musiał się wyrzec swoich magicznych mocy i w sumie to byłoby nie głupie.. ja na tej podstawie coś własnego dorobiłam, mianowicie, że Harry nie był od początku czarodziejem, dopiero na skutek zaklęcia Voldemorta otrzymał magiczną moc - dużym argumentem na potwierdzenie jest to, że Harry i Voldemort mają taki sam rdzeń w różdżkach, czyli są w jakiś sposób podobni, no i odczuwanie przez Harry'ego emocji Sami-Wiecie-Kogo {patrz Zakon Feniksa :P}. no, ale to tylko takie gdybanie, i tak za pół roku to już nie będzie żadna tajemnica. :D
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #68 : 2007-07-21, 11:43 »
A,ja już znam zakończenie.....jeżeli to,co pisze,jest prawdą...

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #68 : 2007-07-21, 11:43 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #69 : 2007-07-21, 11:56 »
ja znam trochę zakończenia - chciałam zerknąć na spis rozdziałów {przyrzekam, nic więcej} a tu spisu rozdziałów nie ma i zanim zamknęłam książkę, rzuciły mi się w oczy 3 słowa, które mnie tak zaintrygowały że żal. :/

dobra, ja jadę, nie piszcie tutaj za dużo..^^

ps. ja się odcinam od wszelkich mediów, z internetu wchodzę tylko na FZ i DA, nie włączam żadnego komunikatora, nawet nie patrzę na gazety, tv i radia nie włączam.. mam nadzieję, że uda mi się uchronić przed spoilerami {chociaż od dzisiaj to już w sumie nie spoilery..}. :P
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #70 : 2007-07-21, 11:59 »
Nie ma spisu rozdziałów?.....

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #71 : 2007-07-21, 12:04 »
a lis jak sie kończy z tego co czytałes??
jak mozesz to napisz na PW bo ja książki i tak nie będe czytać a na film jeszcze długo poczekam więc jak możesz to napisz jak siękończy bo jeste... no ciekawa :D

Lisie dzięki za odpowiedz bo zapomniałam podziękować na PW dzięx :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #72 : 2007-07-21, 17:07 »
Przed chwila ogladalam TV i slysze cos o Harrym Potterze. Natychmiast wylaczylam, chyba jestem przewrazliwiona xD..
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #73 : 2007-07-21, 17:50 »
Oj - mówili,mówili....

Nanami

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #74 : 2007-07-21, 18:25 »
A ja mam angielska wersje z torrenta juz wczoraj i zastanawiam sie, czy ja na pewno czytam Harry'ego Pottera. Kur.. gdzie nie spojrze to tylko Ginny i Ginny. A Harry sypie w jej kierunku takimi zboczonymi hasłami, ze szok. Przykład:

I can't help it; I like the boobs. I like the whole thing. That dress is snug in places where school robes just aren't," Harry said earnestly.

I wolny przekład na polski:

"Nic na to nie poradzę; Lubię jej cycki. Lubię ją całą. Ta suknia jest niezwykle dopasowana, podczasy gdy szkolne mudnurki nie." powiedział poważnie Harry.

Alyszek błagam, napisz mi parę pierwszych i parę ostatnich zdan ksiazki. A jesli są spoilerowe, to na PW. Błagam, bo sie zaraz załamie.

Toć to romansidło gorsze od... BLLEEEEEEEEEE.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #74 : 2007-07-21, 18:25 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #75 : 2007-07-21, 18:43 »
Nie lubię Ginny. Ona mnie po prostu denerwuje i tyle...
Nie wiem, jak wytrzymam do października. Ja chyba zaraz zwariuję, bo nie mogę... (w tym momencie weszła moja mama i powiedziała, że słyszała w Teleexpresie, jak się kończy Harry Potter) ŁIIII!!!!!!!!!!!! ;d
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #76 : 2007-07-21, 18:46 »
Też słyszałem i czytałem w necie.

Nanami

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #77 : 2007-07-21, 20:09 »
UUUFFF... Dorwałam fałszywa wersje, choc fabularnie bardzo podchwytliwa. W TV słyszałam jak Rowling czytała pierwsze zdania pierwszego rozdziału i coś mi nie pasiło. Teraz zdobyłam prawdziwa wersje ;) A poza tym widziałam juz pare pierwszych rozdziałów po polsku na necie.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #78 : 2007-07-21, 20:29 »
Nie będzie Polskiej wersji w pażdzierniku....tłumacz powiedział,że swoją pracę,zakończy w połowie listopada,a książka,może się pojawić,nawet dopiero w marcu....  :roll:

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #79 : 2007-07-21, 23:49 »
Alyszek ciekawe przemyślenia masz :) a ja z kolei po Twojej wypowiedzi i po przeczytaniu wielu ksiazek z dziedziny fantazy doszłam do wniosku ze te podobne odczuwania Harrego i Voldemorta i to co ich łaczy może mieć zwiazek z rózdżkami - w końcu to magiczne przedmioty są i jak wszystkie magiczne przedmioty - oddziaływują na włascicieli i w jakiś sposób wpływaja na ich postrzeganie swiata . Więc jeśli rózdźki mają ten sam rodowód i mają w sobie coś co pochodzi z tego samego "rdzenia" to one własnie moga łaczyć włascicieli. Tylko kto i dlaczego wpłynął na to by HArry dostał tę własnie rózdźkę (rózdżka wybrała Harrego): :mysli:
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #80 : 2007-07-22, 09:59 »
Nanami xD to będzie naprawdę ciekawa część xD...
Ja myślę że Alysz fajne rozumuje ^^ xD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #80 : 2007-07-22, 09:59 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #81 : 2007-07-22, 10:10 »
Alyszek, to nie jest takie głupie... Kto wie, może to jest rzeczywiście prawda? ;d
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Nanami

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #82 : 2007-07-22, 11:08 »
Wczoraj 6 rozdziałów wessałam XD Akcja idzie szyyybko, juz mamy pare ofiar, Voldzio szaleje, Severusik tez. Naprawde wciąga. Poza tym Rowling chociaz tyle nie zawiodła i póki co nie ma wiekszych dziur w fabule. Ide dalej czytac ;)
Zapisane

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #83 : 2007-07-22, 11:46 »
przymierzam sie do kupna angielskiej wersji i chcialam spytac, którą mam wybrać - child czy adult edition?
xP
Zapisane
everybody lies

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #84 : 2007-07-22, 13:25 »
ja po angolu nie będe czytac xD bo zanim po angielsku przeczytam to juz po polsku wydadzą xD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #85 : 2007-07-22, 14:16 »
Karen, one roznia sie tylko okladkami : P wiec kup tą, ktora Ci sie bardziej z wygladu podoba ^^
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #86 : 2007-07-22, 14:17 »
Ja jeszcze nigdzie nie spotkałam sie z informacją o zakończeniu HP, no i dobrze.
 Nie czytałam żadnej części, ale mam zamiar kiedyś sie zabrać za HP wiec zanim przeczytam te 6 części to już siódma po pl wyjdzie ;).
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #87 : 2007-07-22, 14:19 »
Kola- zaluj : ) czytaj czytaj : P Mi HP szedl najszybciej ze wszystkich ksiazek jakie do tej pory czytalam : D no nie licząc tych 100-stronicowych : P ale te grubsze? HP byl najszybszy ^_^ czesc ktora czytalam najdluzej to byla 5 i to byly cztery dni xD
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #87 : 2007-07-22, 14:19 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #88 : 2007-07-22, 14:23 »
retriva- ja dopiero teraz czytam Władce Pierścieni :lol:,  nie idę za modą i zawsze jestem 'zacofana' z uprzedzeniami do fantastyki. Jednak nie wiem czy w tym roku szkolnym mi się uda za HP zabrać, zobaczymy.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #89 : 2007-07-22, 14:32 »
ja Wladce pierscieni przeczytalam tylko jedna ksiazke :lol: dalej nie, bo nikt nie mial pozyczyc takiego przekladu jak chcialam : )
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.