Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pochwalę się, a co!!!  (Przeczytany 1764 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia

  • Gość
Pochwalę się, a co!!!
« : 2003-03-19, 15:35 »
Na początku marca wybudziliśmy Gustusia (naszego żółwia stepowego) ze snu zimowego. Spał od 20 października. W zeszłym tygodniu odwiedziłam z nim weta, a tak... , aby się upewnić, że jest wszytsko OK.Gusto jest we wspaniałej kondycji. Ma skorupę twardą jak beton, błyszczące oczka, bardzo ruchliwy (uciekinier) , no i apetyt , jaki pozazdrościł mu niejeden. Mam powód dodumy , ponieważ Gusto jest u nas od lipca-sierpnia 2001 (mimo, że ma już ok.12lat)- znaleźliśmy go na ogródku. Ma problemy z przeminą materii, dlatego ma codziennie kapiele, i apetyt też niegdy nie był za duży. Za to teraz!!!! Cudo!!! Kupeczki regularnie, siusiu, a czemu nie - również, a apetyt jak pisałam powyże, Jestem bardzo dumna z siebie i Gusta- oczywiście.
Apety sobie tłumaczę tym, że może w końcu po prawie roku poszukiwań dorwałam jego ulubiony dodatek do jedzonka - Vitakraft .
Ale i tak jest suuuuuper  :wink:
Zapisane

Edi

  • Gość
Pochwalę się, a co!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-03-22, 00:05 »
Witam
Mogłabyś napisać,krok po kroku jak przygotowywałaś swojego żółwia do snu zimowego?Chodzi mi o informacje ogólne i temperaturę,wilgotność itp.Pytam,bo sam zamierzam w przyszłym roku zimować swoje żółwie.
Pozdrawiam
Zapisane

kasia

  • Gość
Pochwalę się, a co!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-03-22, 06:33 »
Jak już się chwalimy to ja też się pochwalę..... :)
Udało mi sie nakarmić żółwia, który nie jadł przez miesiąc.... najpierw jadł tylko świeże mięsko, a teraz je wszystko  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pochwalę się, a co!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-03-22, 06:33 »

Basia

  • Gość
Pochwalę się, a co!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-03-24, 07:43 »
Gusto na poczatku września zaczął mniej jeść - to był dla nas znak, że przygotowuje się do zimowania. Zacząliśmy zmniejszać mu jedzonko. W połowie października udaliśmy się do weta - na "przegląd". Odrobaczywienie , waga, ogólny stan zdrowia.22.X., kapiel 30min, w dosyć ciepłej wodzie, włożyliśmy go do kartonu z sianem i wynieśliśmy na zewnetrzny korytarz, gdzie była niższa temp. niz w mieszkaniu, po 5 dniach powędrował na strych. Katron ułozyliśmy na plandece na ziemii (plandeka, aby nie ciągnął chłód od spodu), otworzyliśmy okno. Zasnął. Co ok. dwa tygonie chodziliśmy go ważyć, aby kontrolować ubytek wagi (dopuszczalny 20%). Zaczęliśmy go wybudzać 1 marca. W ten sam sposób. Na korytarz zewnętrzny i po kilku dniach do domu. Kąpiel - 30min. - i jedzonko (troszkę skubnął). Kąpiele ma codziennie. Po ok.tygodniu zaczął jeść normalnie. Jest bardzo aktywny. PO dwóch tygodniach do weta na kontrole stanu zdrowia.
Kasiu- gratuluję. Bardzo Cię przepraszam, że dwałam złe rady odnośnie jedzenia., ale się ciesze, że zaczął jeść !!!!
Zapisane

kornelka

  • Gość
Pochwalę się, a co!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-04-30, 21:09 »
Mój żółw śpi co zimę i yo od pażdz. do sty. lub dłużej ale nie jest to dla mnie jakimś dziwem bo mój żółw to w ogóle jest taki dziwny.Więcej w temacie ,,dziwny żółw''
Zapisane

Basia

  • Gość
Pochwalę się, a co!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-05-13, 14:50 »
Z radością informuję, że w piątek Gusto był u weta na odrobaczywieni i okazało się , że od czasu wybudzenia ze snu zimowego przytył z ~780gr do ~838gr !!!! Chyba nidługo przejdzie na dietę, bo zaczął co prawda jeść co drugi dzień, ale jak to stwierdziła wetka "... Kawał żółwia z niego..."  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 22 zapytaniami.