Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Okularki czy szkła  (Przeczytany 1742 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Okularki czy szkła
« : 2004-07-11, 19:12 »
Nie wiem czy był jusz taki temat, ale jest to dla mnie ważne  i raczej nie mam czasu na odkopywanie.
Od paru lat mam wade wzroku, małą, ale mam. Zaczynammieć z tym problemy i postanowiłam, nosić okulary, albo szkła kontaktowe.
Zastanawiam się jak by moja klasa zareagwała, gdybym była w okularach. Moja klasa jest mało przyjazna , a w klasie jeszcze mamy takiego lalusia w okuarach i się będą smieli, że ja i on... no wiecie :(
Bardzo się tego boje :cry:  :cry:  Jak oni zareagują. Może jak bedę nosic szkła to nie będzie, aż tak widoczne. :(
Powiedzcie co byście wybrali, i podzielcie się swoimi doświadczeniami, jak to było...  :(
Pomocy, liczę na was, bo jesteście mi bliscy :(
Zapisane

Essey

  • Gość
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #1 : 2004-07-11, 19:32 »
Ja też mam taki problem. W końcu się wkurzyłam i nie noszę nic. Nie wytrzymałabym wrednych spojrzeń mojej klasy :(
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Re: Okularki czy szkła
« Odpowiedź #2 : 2004-07-11, 19:32 »
Cytat: sheep11
Nie wiem czy był jusz taki temat, ale jest to dla mnie ważne  i raczej nie mam czasu na odkopywanie.
Od paru lat mam wade wzroku, małą, ale mam. Zaczynammieć z tym problemy i postanowiłam, nosić okulary, albo szkła kontaktowe.
Zastanawiam się jak by moja klasa zareagwała, gdybym była w okularach. Moja klasa jest mało przyjazna , a w klasie jeszcze mamy takiego lalusia w okuarach i się będą smieli, że ja i on... no wiecie :(
Bardzo się tego boje :cry:  :cry:  Jak oni zareagują. Może jak bedę nosic szkła to nie będzie, aż tak widoczne. :(
Powiedzcie co byście wybrali, i podzielcie się swoimi doświadczeniami, jak to było...  :(
Pomocy, liczę na was, bo jesteście mi bliscy :(

Jest jeszcze trzecia możliwość. Zawsze możesz laserowo usunąć wadę wzroku. Zabieg ten nic nie boli.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Re: Okularki czy szkła
« Odpowiedz #2 : 2004-07-11, 19:32 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #3 : 2004-07-11, 19:53 »
Jak chodziłam do przedszkola, a potem jeszcze przez 1 klasę podstawówki nosiłam okulary. Miałam niedużą wadę wzroku, ale jednak. Później mi się skorygowała i okulista powiedział, że już nie muszę nosić. Przez jakiś czas jeszcze brałam krople do oczu, ale ogólnie nie było tak źle ;)

Jeśli chodzi o stosunki z klasą, to było w porządku. Moja klasa była w miarę tolerancyjna i oprócz mnie nosiła jeszcze taka dziewczyna okulary. Nikt się nie czepiał ani nie rzucał, bo za bardzo nie było przecież o co. Później zapanowała taka moda, że wszyscy chcieli nosić okulary :lol: No a ci, którzy nie mogli (bo przeciez nie mieli żadnej wady) nosili do szkoły okulary przeciwsłoneczne :lol:

Ogólnie mile to wspominam, tylko strasznie nie lubiłam chodzić na kontrole do okulisty :P
Zapisane

golden

  • Gość
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #4 : 2004-07-11, 19:57 »
zabieg nic nie boli, ale kosztuje :P nie wiem ile, ale zawsze to pieniadze.

Ja nie mam wady wzroku, ale czesto nosze szkla kontaktowe zmieniajace kolor oczu ;) moja klasa dziwnie na to zareagowala, ale nie bylo jakichs glupich odzewow.
Nie wszystkim pasuja okulary, w takim przypadku polecam kontaktowki. Ale moze najpierw lepiej jest sprawdzic okularki, co? ;) a klasa sie nie przejmuj...
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #5 : 2004-07-11, 20:55 »
Ja mam okulary... Ble... Mogę się np. zmienić cała. Sciąć włosy i załoźyc okulary
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #6 : 2004-07-11, 21:47 »
Czy laserowa korekta jest możliwa u dzieci? Wiem, że niektóre choroby oczu ją uniemożliwiają, ale nie ma ich wiele. Niektórzy bardzo fajnie wyglądają w okularach, oczywiście dobranych do twarzy. Ja wolę kontakty, bo wygodniejsze i mam szersze pole widzenia.  :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #7 : 2004-07-11, 23:56 »
Noszę i to i to :wink:  W pracy i na mieście kontakty a w domku, przed kompem czy TV okulary. Dla mnie szkła mają tą przewagę, że całokowicie o nich zapominam a wszystko widzę tak jak trzeba, mogę w nich biegać czy iść na siłownię, ale we własnych czterech ścianach daję oczom poodychać. Jako, że kontakty mam od niedawna, trochę przeszkdza mi jeszcze rytuał zakładania i zdejmowania ale da się to przeboleć ;)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #8 : 2004-07-12, 00:49 »
Ja nie nosze ani tego ani tego, bo mam dobry wzrok (narazie). Ale sheep, jak ładnie dobierzesz do siebie okularki to na pewno z czasem sie wszyscy przyzwyczają do nich ;). U mnie w kalsie sporo osób nosi okularki i to od niedawna,  ale jakos nikt sczezgolnej uwagi nie zwrocil, a jak juz to tylko ze fajnie temu komus w okularkach..
Sheep nie przejmuj sie anwet gdyby mieli się z ciebie smiac, z czasem na pewno skończą, tym bardziej jak zobaczą ze Cię nie obchodzi ich zdanie :P  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okularki czy szkła
« Odpowiedz #8 : 2004-07-12, 00:49 »

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Re: Okularki czy szkła
« Odpowiedź #9 : 2004-07-12, 08:43 »
Cytat: zoolog
Cytat: sheep11
Nie wiem czy był jusz taki temat, ale jest to dla mnie ważne  i raczej nie mam czasu na odkopywanie.
Od paru lat mam wade wzroku, małą, ale mam. Zaczynammieć z tym problemy i postanowiłam, nosić okulary, albo szkła kontaktowe.
Zastanawiam się jak by moja klasa zareagwała, gdybym była w okularach. Moja klasa jest mało przyjazna , a w klasie jeszcze mamy takiego lalusia w okuarach i się będą smieli, że ja i on... no wiecie :(
Bardzo się tego boje :cry:  :cry:  Jak oni zareagują. Może jak bedę nosic szkła to nie będzie, aż tak widoczne. :(
Powiedzcie co byście wybrali, i podzielcie się swoimi doświadczeniami, jak to było...  :(
Pomocy, liczę na was, bo jesteście mi bliscy :(

Jest jeszcze trzecia możliwość. Zawsze możesz laserowo usunąć wadę wzroku. Zabieg ten nic nie boli.

Nic nie boli,ale ona jest na to za mloda.Musialaby miec skonczone 18 lat i przez ostatni rok nie powinna sie wada pogorszyc.
Ja nosze i to i to.W zasadzie lepiej sie czuje w okularach,a soczewki nosze jak jest duzo slonca.Kiedys mlodziez byla jeszcze mniej tolerancyjna,mimo to nosilam okulary na lekcjach i nikt sie ze mnie nie smial.Ogolnie bylam dosc lubiana i moim kolezankom i kolegom bylo obojetne czy nosze bryle czy nie.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #10 : 2004-07-12, 09:48 »
ale ja jush kiedyś próbowałam. Kolejnego dnia byłam, bes okularów.
Zapisane

pola

  • Gość
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #11 : 2004-07-12, 13:57 »
Sheep -naprawde ,nie przejmuj sie klasą :cmokkk: ci którzy naprawde Cię lubią będą Cię lubić nadal :) wybierz jakieś śliczne opraweczki w których jest Ci naprawde świetnie ,może właśnie zetnij włosy :).
Będzie dobrze :wink: ja sama noszę okulary od 3 klasy :wink: pamiętam że na początku ich nienawidziłam a teraz ... nie moge się bez nich obyć ,chociaż mam taką wadę że mogłabym ich nie nosić :wink:
Trzymaj się :cmokkk:
Zapisane

PrettyGirl

  • Gość
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #12 : 2004-07-12, 14:09 »
Ja osobiscie mam okulary, tez sie tego balam na poczatku (zaczelam nosic w wieku 12 lat, teraz mam rocznikowo 14) a okazalo sie, ze nie bylo czego (choc mialam wyjatkowo nietolerancyjna klase). Polecam salony Fielmann, sa na terenie calej Polski (i nie tylko). Na miejscu masz profesjonalne badanie (bezplatne-z okulista i komputerowe). No i jest ogromny wybor oprawek, wiec napewno znajdziesz cos dla siebie. I zgadzam sie z Pola-ci ktorzy cie lubia, nadal beda cie lubic  (a jesli nie to sie nie przejmuj-nie byli prawdziwymi przyjaciolmi)
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #13 : 2004-07-12, 14:35 »
Dzięki! Jesli chodzi o sklepy to znamm, bo mój brat nosi okulary!
Zapisane

Faza

  • Gość
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #14 : 2004-07-12, 22:38 »
ja mam okularki ale nie takie na stale tylko do szkoly do tablicy  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okularki czy szkła
« Odpowiedz #14 : 2004-07-12, 22:38 »

Zorba

  • Gość
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #15 : 2004-07-13, 18:37 »
A ja sądze chciałabym się wypowiedzieć.
Mam prawie 13 latek od 11 nosze okulary przez okulary mam odstajace uszy.Lecz moja klasa byla od początku przyzwyczajona i no prawie mi żadnych uwag nie robiła (pomijając niektore osoby).  niedawno byłam u okulisty i miałam dylemat okulista powiedziała tak:
masz tutaj jest ulotka na temat szkiel kontaktowychale nie wiadomo czy one sie przyjmom czy nie bedzie ise zesować itd." Szkla sa drogie dlatego zdecydowałam sie na brylki.Chcialam też mieć operacje przez ten laser ale to też są koszty...pozatem ZAWSZE istnieje możliwośc stracenia wzroku!!!!!!Odklejenia siatkówki itd. Babka mi powiedziala że z mojeje wady ise wyrasta tylko mnie xzastanawia fakt że od 11 lat nosze okulary z roku na rok wada mi się coraz bardziej pogłębiała teraz mi ise zatrzymała i zastanawiam sie po co ja okulary nosze?Po to zeby mi ise wada pogłębiała żeby było gorzej??!! Nastepnym razem jezeli wada mi się nie zmniejszy zdecyduje się na szkła kontaktowe mimo tych kosztów ide do gimnazjum i musze zrobicw koncu dobre wrażenie:)
Pozdrówka
Zapisane

k_lap

  • Gość
Okularki czy szkła
« Odpowiedź #16 : 2005-01-03, 15:12 »
Ja zaczelam nosic okulary w III klasie liceum, wtedy juz ma sie do czynienia z doroslejszym podejsciem i dla nikogo okulary nie byly powodem do wysmiewania sie.
Ale jednoczesnie zdecydowalam sie na szkla kontaktowe i jestem bardzo zadowolona.
Sadze, ze jesli dobierzesz sobie pasujace do twarzy, modne okularki to nie powinno byc moim zdaniem problemu. A szkla i tak sa przydatne... Np. latem, kiedy chcesz zakladac okulary przeciwsloneczne. Dlatego nie tylko dla =sheep= to pisze, bo ankieta jest dosyc stara i pewnie juz nosi okularki czy szkielka, ale dla innych ktorzy jeszcze sie nie zdecydowali na wybor... nie warto zwlekac z okularami, bo czesto okulary dodaja urody, a obawa przed gadaniem innych nie moze byc powodem meczenia sie z wada wzroku i niszczenia sobie oczu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 26 zapytaniami.