Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Narkotyki..  (Przeczytany 11219 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

st.master

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #60 : 2004-11-25, 21:26 »
ja próbowałem i... nie polecam! ale znam takiego kolesia z uliecy co bez przerwy jara trawkę! :ganja:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #61 : 2004-11-25, 22:13 »
Dalma, alez ja wiem ze alkohol i papierosy to nie narkotyki ;)
Tylko smieszy mnie to, ze marihuana to niby PRAWDZIWY NARKOTYK, a tak naprawde... hm...  ;) Moim zdaniem to uzywka ktora nie uzaleznia, a juz napewno nie fizycznie...  :roll:
I smieszy mnie ten caly szum, pokazywanie w TV dzieci ktore pala jointy a potem chodza po miescie i wszystko niszcza czy tez sie leja... dzialanie tymczasem troche yy inne :roll:  ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #62 : 2004-11-26, 12:23 »
Skarb, nie zrozumiałaś mnie. Nie skreślam - i nigdy czegoś takiego nie robiłam - osób, które brały lub biorą. Znam takich ludzi, niektórzy byli lub są moimi znajomymi i to ich osobisty wybór. Jasne, tylko mówię, żeby nie mówić, że narkotyki nie uzależniają itd.
Ja jestem tolerancyjna, a poza tym wiem, że wielu ludzi bierze narkotyki lub je brało kiedyś... nie skreślam ich! Jeszcze raz powtarzam. Mogę tylko im tłumaczyć, żeby tego nie robiły (chodzi szczególnie o dzieci), bo dorośli ludzie robią co chcą... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Narkotyki..
« Odpowiedz #62 : 2004-11-26, 12:23 »

Tiggy

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #63 : 2004-11-26, 15:14 »
Ale moim zdaniem stwierdzenie, ze ktos BIERZE jest przesadzone gdy mowa o marihuanie :] Uzaleznienie...? hmm... jak by sie mialo objawiac? ;)

Nie pisze juz o zadnej heroinie itp, bo po to siega naprawde malutko osob, z reszta wyniszcza organizm i wiele mozna by o szkodliwosci pisac...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #64 : 2004-11-26, 15:38 »
Amfetamina, heroina, extasy itd. Wg. Was nie uzależniają i nie są szkodliwe?...... :roll:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #65 : 2004-11-26, 15:45 »
Moim zdaniem sa szkodliwe i uzalezniaja, i to nie tylko moje zdanie ale i fakt ;) :roll:

Ale hmm sama zielona natura...? ;)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #66 : 2004-11-26, 16:33 »
Nie brałam i raczej nie mam zamiaru. Chociaz chciałabym. W końcu tak jak mowilo juz pare osob- w życiu wszystkiego trzeba spróbowac. Ale boje sie, nie wiem jakby zareagowal moj organizm i nie wiem co bylo by ze mną po tym.
Niby raz juz bralam narkotyki jak bylam w szpitalu :P tzn dawali mi :P hmmm i chyba poczekam na następny pobyt w szpitalu... ehh no nie mam zdania :P
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #67 : 2004-11-26, 17:15 »
Tigguś, po prostu ta zielona natura - trawka - to lekki narkotyk. ;)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Narkotyki..
« Odpowiedź #68 : 2004-11-26, 17:20 »
Cytuj

Amfetamina, heroina, extasy itd. Wg. Was nie uzależniają i nie są szkodliwe?......

Amfetamina, heroina i kokaina są uzależniające, i bardzo szkodliwe. Ale nie uzależniają od razu. W praktyce wygląda to tak, że jak ktoś jest głupi i nie potrafi poprzestać na kilku , kilkunastu (każdy ma inną granicę)razach to wpada, ale nie zawsze kończy w ośrodku tylko np. bierze przez parę miesięcy często i przestaje. Znam wiele właśnie takich przypadków właśnie z kultury klubowej.

Natomiast extasy nie jest narkotykiem uzależniający, nie ma fizycznej możliwości uzależnienia się od tego.
Amfetamina, dziła pobudzająco, daje dużo energii,ale gdy już kończy się jej działanie następuje fatalne samopoczucie. To takie pożyczenie energii z dnia następnego na dzisiejszy. Po niej człowiek robi bardzo rozmowny wszytskich naookoło lubi i o wszystkim chce rozmawiać, ma ochotę i siły na wiele rzeczy, najchętniej na raz, robi się z niego nagle znawca każdego tematu, ogłupiony, bo nie potrafi jużtak dużo pwiedzieć
Działanie uboczne: silnie upośledza uklad nerwowy, człowiek który bierze dużo amfetaminy, bez niej nie potrafi dogadać się ze światem, wydaje się sobie bardzo powlony  bo nie potrafi już tak dużo pwiedzieć. Często po odstwieniu amfetaminy pojawiają się zaburzenia psychiczne: paranoje, depresje. Powoduje zanik tkanki mięśniowej, a więc po odstawieniu amfetaminy po długim czasie używania, następuje gwałtowne tycie.
Kokaina: Dziła podobnie do amfetaminy, Ci którzy biorą, mówią, że jest duża różnica, bo po kokainie, człowiek jest bardzo pewny siebie, wydaje się sobie silny. Jest narkotykiem bardzo drogim, popularnym wśród sław i osób które lubią się popisywać.
Jeszcze silniej upośledza układ nerwowy niż mfetamina, sieje spustoszenie w mózgu.
Heroina: uspokaja, często sięgają po nią osoby z problemami, z patologicznych rodzin, sprawia, że człowiek czuje się dobrze, nie ma problemow nic go nie boli.
Silnie uzależnia i robi nieodwracalne szkody w organiźmie, heroinista bardzo chudnie.
Extasy: tabletki na jeden raz. To popularny narkotyk imprezowy. Powoduję wszechobecną miłość do wszystkich, nagle się wszystkich lubi i są fajni. Wpływa na odczuwaniu dźwięów, muzyka gra w środku człowieka.  Nie nadaje się do zażywania poza imprezami, bo jej działanie jest wtedy bez sensu i nie całkiem odczuwalne. Działa krótkowale.
Extasy to jednym słowem straszny syf. Jest mieszanką amfetaminy, lekow uspokającaych i pobudzających, których nie wono mieszać. Zatem można łatwo się domyślić jakie skutki niesie za sobą dla organizmu.

Mam nadzieję, Dalma, że trochę przybliżylam temat ;)

Mnie bardzo przeraża jak widzę na imprezie naćpane małolaty, takie 16-tki, 17-tki które trują swój organizm. ja mam wyrzuty sumienia bo palę papierosy a co dopiero coś takiego :roll:  Niektóre z nich robią to rzadziej inne częściej, ale to ich prywatna sprawa, dopóki nie są uzależnione szkodzą tylko sobie. A jeśli któś sporadycznie lubi czegoś zażyć ale mimo to prowadzi normalne życie i ze wszystkim sobie radzi tzn.zdobywa wykształcenie, pracuje, rozwija się to ja nie mam nic do tego, jeśli dla kogoś to odskocznia od codzienności to proszę bardzo ;)  Wszystko jest dla ludzi, jedni wolą zjeść extasy inni napić się piwa czy wina. Tylko, wszystko musi mieć swoje granice i każdy musi mieć ustalone priorytety.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Narkotyki..
« Odpowiedz #68 : 2004-11-26, 17:20 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Narkotyki..
« Odpowiedź #69 : 2004-11-26, 20:10 »
a ja zaznaczylam odp 2...  
..."nigdy nie mow nigdy..."... ja np. mowilam, z enigdy nie bede palila, nigdy nie wypije jakiegos mocniejszego alkoholu...  no ale to wszytsko zalezy od ludzi... chca- wezma, nei chca- nie wezma...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #70 : 2004-11-26, 20:52 »
Skarb, to, że nie biorę narkotyków i sama na sobie nie wypróbowałam ich działania i skutków ubocznych, nie znaczy, że nic o tym nie wiem, ale ok.. dzięki. :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Narkotyki..
« Odpowiedź #71 : 2004-11-26, 20:56 »
Dalma, ja rozumiem, że coś wiesz, ale znasz właśnie te stereotypy które nie do końca są prawdziwe. Chciałabym tylko, żeby uwierzyła, że nie do końca jest tak jak jest to Wam przedstawiane. Co nie znaczy, że są dobre.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #72 : 2004-11-26, 22:03 »
OK, w takim razie zaznaczylam odp. 1 :P zgodnie z PL prawiem :]  :roll:
Choc i tak nie uwazam ze trawa to narkotyk.

A mnie kluby nie kreca jakos...  :roll:  ;) To poprostu nie dla mnie-a doslownie wszystkie moje kolezanki marza o tym zeby na jakas impreze jechac tylko... Spoko, ale ja jestem taka ee... inna ;)
I nieprawda jest, ze siegajac po marihuane ktos brnie dalej... ;) ze pociaga to za soba amfetamine,dropsy itd  :roll:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Narkotyki..
« Odpowiedź #73 : 2004-11-26, 22:09 »
Cytuj

I nieprawda jest, ze siegajac po marihuane ktos brnie dalej...  ze pociaga to za soba amfetamine,dropsy itd

Po niczym nie trzeba brnąć dalej, to zależy tyko i wyłącznie od człowieka.
Niestety kultura klubowa łączy się z takimi używkami :?  Cieszę się, że ja ją poznawałam od początku z tej "drugiej strony" gdzie takie rzeczy nie są aż tak popularne, choć zdrzają się. Po części nie są bo wielu ludziom którzy siedzą w tym parę ładnych lat, zwyczajnie się znudziły.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #74 : 2004-11-26, 22:21 »
Część brnie dalej i dla nich taka 'zabawa' już nie kończy się dobrze... :?  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Narkotyki..
« Odpowiedz #74 : 2004-11-26, 22:21 »

Tiggy

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #75 : 2004-11-26, 22:24 »
Dalma, wierz mi ze duza wieszkosc ludzi akurat po marihuanie nie ciagnie dalej. Bardzo duza czesc. Bo to w sumie niemal kultura ... ;)

Skarb- wiem, nie chcialam sie juz rozdrabniac :]
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Narkotyki..
« Odpowiedź #76 : 2004-11-26, 22:36 »
Cytuj

Część brnie dalej i dla nich taka 'zabawa' już nie kończy się dobrze...

Dalma, odsetek tych brnąvych dalej jest taki sam jak tych co piją alkohol ;)  To też używka. W takim samym stopniu uzależniajca tzn.jak ktoś jest głupi i nierozsądny to się wpieprzy w to czy w to :bezsilny:
Zdecydowana większość nie brnie dalej, zapewniam Cię, mimo, iż zdarza się im zażywać narkotyki twarde.
Jedynie dzieci powinny być przed narkotykami strzeżone, bo one nie mają jeszcze wyrobionego własnego zdania i często za bardzo ich kręci taka zabawa, imponują kolegom i przez to niszczą samych siebie. Człowiek dorosły, wie już, że jest za siebie odpowiedzialny i ma szereg obowiązków z którym musi podołać a do tego jest potrzebny trzeźwy umysł.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #77 : 2004-11-27, 11:25 »
Skarbuś, przecież mówię od początku o dzieciach, a nie o dorosłych ludziach, właśnie dlatego, że jak napisałaś dzieci nie mają wyrobionego zdania i poglądów na rozmaite sprawy. ;)

Tiggy, chodziło mi akurat o 'twardsze' narkotyki.
Zapisane

Asia i Rocky

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #78 : 2004-11-27, 21:47 »
Hej!!

Nie...ale wszytko sie zdarzyc moze :roll:
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Narkotyki..
« Odpowiedź #79 : 2004-11-27, 21:59 »
Ja nie i jakoś nie mam zamiaru
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

AgaŚ

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #80 : 2004-12-01, 15:14 »
No to ja podobnie jak Tiggy - jest marihuana to narkotyk to ,,tak"  :roll: Tyle ze czysta marihuana (bez zadnych ,,dodatkow" ) jest zdrowsza od papierosow... Wiec troszke dziwne ;)

I mam podobne zdanie jak Skarb co do tych ,,silniejszycch". Wszystko zalezy od czlowieka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Narkotyki..
« Odpowiedz #80 : 2004-12-01, 15:14 »

julia_mrm

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #81 : 2004-12-01, 15:35 »
Cytuj

Moim zdaniem sa szkodliwe i uzalezniaja, i to nie tylko moje zdanie ale i fakt  

DOKŁADNIE to jest straszne swinstwo dla osób ktore maja problemy :twisted:
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Narkotyki..
« Odpowiedź #82 : 2004-12-01, 16:53 »
Zaznaczam mozliwosc nr 2. Nie moge powiedziec, ze nigdy tego nie zrobie. Nie wiem....los pokarze. Nie ciagnie mnie do tego, ale nie moge jasno powiedziec, ze nie i nigdy nie. Zycie jest inne od naszych zamiarow...wiec jak juz pisalam opcja nr 2.
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Shadow_evelyn

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #83 : 2004-12-01, 19:47 »
Ja wiem, ze nie wezme dobrowolnie :P:P:P. Mam przeważnie silna wole i samodzielnie nigdy po nie nie sięgne... Ale nigdy nie wiadomo czy zrobi to ktoś za mnie.... oczywiście odpukać w niemalowane :P...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Narkotyki..
« Odpowiedź #84 : 2004-12-01, 20:10 »
Cytuj

nie i nie zrobie tego...Choć różnie może się okazać w życiu ale ja nie mam zamiaru

dokladnie
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #85 : 2004-12-01, 22:15 »
Cytuj

Tyle ze czysta marihuana (bez zadnych ,,dodatkow" )

Szkoda tylko, ze taka ciezko trafic... (nieznane zrodla) ;)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Narkotyki..
« Odpowiedź #86 : 2004-12-01, 22:25 »
Cytuj

Szkoda tylko, ze taka ciezko trafic...

hmmm...Ja kilka lat temu weszłam niechcący w sam środek wielkiego pola :shock: Bardzo ciekawy widok ;)

EDIT:
http://serwisy.gazeta.pl/czasopisma/1,42478,2401139.html dla ciekawych ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #87 : 2004-12-02, 09:51 »
Skarb, bardzo ciekawe :) fajny artykuł...i kto by pomyślał... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Narkotyki..
« Odpowiedz #87 : 2004-12-02, 09:51 »

Tiggy

  • Gość
Narkotyki..
« Odpowiedź #88 : 2004-12-02, 17:46 »
Skarb- a gdzie to bylo?  :shock:  :D  :lol:
hehe, a o tych wlasciwosciach to juz slyszalam, i to z roznych zrodel- wiec to raczej prawda... ;)
Moim zdaniem trawa powinna byc legalna... :krzywy:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Narkotyki..
« Odpowiedź #89 : 2004-12-02, 17:52 »
Cytuj

Skarb- a gdzie to bylo?

artykuł Gazeta Wyborcza :)

A pole na działkach na Wilanowskiej. Olbrztymie było. Kilka dni później policja wszystko skosiła. Od tamtej pory widziałam tam kilka mniejszych, jak i nasiona wiatr rozsiał w różne miejsca i czasem pod blokiem można się natknąć na roślinkę ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.158 sekund z 28 zapytaniami.