Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !  (Przeczytany 8274 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Napewno słyszeliście,że w U.S.A toczy się sprawa dotycząca pewnej kobiety....Ta kobieta jest chora na uraz mózgu i nie może samodzielnie życ.Jest podtrzymywana różnymi urządzeniami.Mąż owej kobiety chce aby odłącczono jej żone i żeby umarła w spokoju i że nie ma sensu podtrzymywac jej dalej przy urządeniach.Lecz jej matka mówi stanowcze "NIE"!  .Chce aby jej córka a nieżeli jest pod urządniemi dalej żyła na tym świecie.W tej sprawie ruszyły różne strajki i protesy.A wy?Po czyjej jesteście stronie?Matki czy Meża?Jestem ciekawa waszej opinii.
Zapisane

thrilly

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #1 : 2005-03-21, 18:43 »
nie znam szczegółów tej sprawy, ale rzeczywiście jeśli tak mówią, to jestem za mężem. chłop przeżywa mękę a ta babka go nawet nie poznaje. Jest sens sztucznie utrzymywać kolejne 20 czy 30 lat człowieka przy życiu?  :?  osobiście wolałabym, by żyła, ale to nie ma najmniejszego sensu ;/
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #2 : 2005-03-21, 18:58 »
Każdy zasługuje na godna śmierć
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #3 : 2005-03-21, 19:00 »
No i znowu zacznie się bezsensowna kłótnia  :roll:  
Jestem po stronie matki i wspólczuje im wszystkim takiego męża  :roll:  Mówił że nie opuści jej aż do śmierci a teraz ma dość i sam chce ją zabić...  :?  Odłaczając rurkę z pokarmem, ta kobieta będzie umierała jakieś 2 tygodnie.  :roll: Skoro ten mąż nie chce się nią opiekować to niech po prostu weźmie rozwód... life is brutal... :/
Zapisane

mafinia

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #4 : 2005-03-21, 19:07 »
slyszalam ze w ktoryms stanie w usa strajkuja nauczyciele
mianowicie dotyczy to placenie dodatkowych pieniedzy za sprawdzanie zadan domowych uczniom
pheee beznadzieja :roll:
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #5 : 2005-03-21, 19:18 »
Ja jestem po stronie męża... Nie znam szczegółowo sprawy, ale skoro ona ma uraz mózgu to nie podejrzewam , żeby wyzdrowiała. A jeśli jest tak, że tylko dzięki urządzeniom zyje ( ciało umarło , ale np. automat oddycha za nią ) to zdecydowanie za mężem, bo to tylko podtrzymywanie funkcji zyciowych nieżywego ciała. Ja , jesli byłabym chora fizycznie , ale miała zdrową psychikę , sama zażądałambym eutanazji... To według mnie jest straszne, tak leżeć, nie móc się poruszać i nie widzieć szans na wyzdrowienie ...
Podsumowanie: chciałabym się dowiedziec czegoś wiecej , wtedy powiem swoej zdanie.
PS Ja nie chcę kłótni :(
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #6 : 2005-03-21, 20:38 »
Nie znam sprawy, wiec sie nie moge wypowiedziec.
Jesli kobieta jest nieprzytomna, a jej funkcje zyciowe utrzymuja wylacznie urzadzenia, czyli nie jest swiadoma i nie jest (i nie bedzie) w stanie samodzielnie zyc, to poparlabym jej meza. To jest juz tylko sztuczne odzywianie martwego ciala, tak jak napisala Alya. Ale kazda taka decyzja jest bardzo trudna i kontrowersyjna.
Zapisane

k_lap

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #7 : 2005-03-22, 01:13 »
Nie słyszałam o sprawie, ale z tego co przeczytałam tutaj, sytuacja wydaje się beznadziejna. Nie sądzę, że jestem w stanie wyrazić jednoznaczną opinię w tej sprawie. Z jednej strony rozumiem męża tej kobiety. Jeżeli wszelkie funkcje organizmu działają tylko dzięki aparatom i nie ma nadziei na poprawę to uważam, że człowiek ten ma rację... Każdy ma prawo do godnego życia i godnej śmierci... Egzystencja tej kobiety już nie jest życiem... więc możnaby powiedzieć, że nie ma sensu podtrzymywanie tej sztucznej wegetacji...
Natomiast patrząc z punktu widzenia matki... Zdaję sobie sprawę, że sytuacja dotyczy jej córki i matka jako osoba, która dała jej życie, urodziła ją i wychowała... nigdy nie będzie w stanie podjąć decyzji o odebraniu życia własnemu dziecku. To oczywiste i nie dziwię się tej kobiecie.
Poza tym to nie takie proste wziąść i odłączyć aparaturę... Kto to ma zrobić ? Kto jest upoważniony do odcięcia komuś życia ??? Lekarz ?? Zgodnie z przysięgą, która go obowiązuje... nie może zrobić niczego co zaszkodziłoby życiu pacjenta, musi walczyć o jego życie do ostatnich chwil... a odłączenie aparatury nie będzie raczej ratowaniem życia... Jeśli nie lekarz to ktoś z rodziny ??? Sądzę, że nie znalazłby się chętny do tego. Przynajmniej wiem, że nikomu w mojej rodzinie sumienie na to by nie pozwoliło. Więc lekarz, rodzina odpada... zostaje ktoś obcy... Ale też pada pytanie: Jakim prawem ? I czy ten czyn jest w ogóle dopuszczalny ??? Zgadzam się ze słowami Wiedźmy, że:
Cytuj

kazda taka decyzja jest bardzo trudna i kontrowersyjna.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #8 : 2005-03-22, 11:44 »
słyszałam otym

Jej mąz jak ona umrze dostacznie kase
więc po co on ma o nią dbac pracować jak może zostać akse i jej już nie będzie
ja jestem za tym aby żyła
juz 2 lub 3 dzień bez tego urządzenia :(
I do tego głupi sędzie skazał niewinną kobiete na smiersc :cry:

Forum Zwierzaki

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #9 : 2005-03-22, 13:49 »
Kora... Właśnie sobie niedawno skojarzyłam sprawę z widzianymi wiadomosciami i sędzia nie pozwolił jej odłaczyc . Chyba, że to nie to ( ale sprawa jest tak czy siak bardzo podobna ) .
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #10 : 2005-03-22, 15:34 »
Rowniez o tym słyszałam. Ja ogolnie jestem za eutanazja,ale w tej sprawie mam podzielone zdanie bo to maz zdecydował za te kobiete.  Gdzies w tv mowili,ze ona  nie miała szans na wyzdrowienie i zadna rehabilitacja rowniez by nie pomogła.  W tej konkretnej sprawie nie mam jednoznacznego zdania.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #11 : 2005-03-22, 16:22 »
dzissiaj w fakcie znowu i niej pisali
Kilka pielegniarek sie wypowiedziało w sądzię
mówili że umie przełykać sama np galarete
Mówi słowa takie jak tak lub nie
było nawet nagrane (te słowa na kacecie)
I że jej mąz chce zgarnąc fortune
Mama powiedziała że raz dała jej galaretke i polknela sama i się usmiechneła
Niektórzy lekarze mówili że rehabilitacja by pomogła
ale ten mąz się nie zgadzał na rehabulitacje bo był prwnym opiekunem więc nigdy nie była rehabilitowana więc niewadomo czy to by pomogło
ale sędzia pomimo tego zkazał ją niewinną na spokojną smiersc

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #12 : 2005-03-22, 18:43 »
No wlasnie dlatego tak do konca nie mam zdania. Eutanazja powinna byc tylko z zyczenia osoby a nie rodziny.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #13 : 2005-03-22, 19:11 »
Jestem po stronie matki.Eutanazja to powinien byc wybor ze tak powiem zabijanego czlowieka,a nie innych osob(w tym przypadku maz)
Zapisane

thrilly

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #14 : 2005-03-22, 19:37 »
Julias ale ta babka nawet nie potrafi mówić to jak ma sama dokonać wyboru!! ona nie wie kim czym i gdzie jest!! i nie wierze ze mezowi  chodzxi tlyko o kase bo napewno cierpi jak patrzy na taka swoja zone nie ma z niej 'pozytku' jestem po stronie meza serio nie obchodza mnie poglady religijne ... nie chce by umierala, ale wydaje mi sie, ze jej dusza wyparowala a cialo utrzymywane sztucznie to co to takiego... chcielibyscie sie zajmowac 20-40 lat kimś takim? bo ja nie nawet jesli byloby to moje dziecko
Zapisane

Forum Zwierzaki

U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedz #14 : 2005-03-22, 19:37 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #15 : 2005-03-22, 19:48 »
oczywiscie ze o sprawie słyszałam... i oczywiscie jestem przeciw. Dla mnie jest nie do pomyślenia zeby odbierać komukowliek zycie!!!
Wczoraj pokazywali wypowiedź lekarza (z polski) który zajmuje sie wybudzaniem ludzi ze śpiączek i powiedział ze warto jeszcze próbować.

Jak ktoś może decydowac o zyciu drugiej osoby?? :shock:  :roll:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #16 : 2005-03-22, 20:08 »
Jestem po stronie męża - ta kobieta nie ma żadnych szans żeby wrócić do normalnego życia , te 15 lat temu miała wypadek - serce stanęło i przywrócili dopiero akcję po zdaje się 10 minutach - ten czas z koelei spowodował nieodwracalne zmiany w mózgu - jej ciało jest praktycznie martwe, jest sparaliżowana funkcje umysłowe są minimalne - nawet jeśli się by "wybudziła" TO I TAK SZANSE NA TO ŻE BĘDZIE ŚWIADOMA SĄ PRAKTYCZNIE ZEROWE, a nawet jeśli - chciałby ktoś z was "żyć: nie mogąc niczym ruszyć? Wątpię...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #17 : 2005-03-22, 20:27 »
Cytat: thrilly
Julias ale ta babka nawet nie potrafi mówić to jak ma sama dokonać wyboru!! ona nie wie kim czym i gdzie jest!! i nie wierze ze mezowi  chodzxi tlyko o kase bo napewno cierpi jak patrzy na taka swoja zone nie ma z niej 'pozytku' jestem po stronie meza serio nie obchodza mnie poglady religijne ... nie chce by umierala, ale wydaje mi sie, ze jej dusza wyparowala a cialo utrzymywane sztucznie to co to takiego... chcielibyscie sie zajmowac 20-40 lat kimś takim? bo ja nie nawet jesli byloby to moje dziecko


thrilly mowie ze POWINIEN, a nie ze jest.Pozatym o smierci powinien decydowac Bog,a nie czlowiek(znow pisze POWINIEN, poniewaz osobiscie uwazam ze czlowiek moze sam podjac decyzje o swojej eutanazji)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #18 : 2005-03-22, 21:05 »
Chyba że ten człowiek przypomina bardziej roślinę niż ssaka... ta babka nie jest w stanie nawet stwierdzić czy chce jej się załatwić potrzeby fizjologiczne...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #19 : 2005-03-23, 15:34 »
Ale ma prawo do zycia.Moze ona czuje cos.Moze umysl ma zdrowy?
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #20 : 2005-03-23, 15:42 »
Cytuj

Chyba że ten człowiek przypomina bardziej roślinę niż ssaka... ta babka nie jest w stanie nawet stwierdzić czy chce jej się załatwić potrzeby fizjologiczne...

to nie jest za dobry wyznacznik- niemowlak też swoich potrzeb fizjologicznych nie komunikuje,... jednak prawo do życia ma.
Temat jak zwykle bez przyznania komukolwiek racji- ile ludzi tyle opini o tej sprawie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedz #20 : 2005-03-23, 15:42 »

mafinia

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #21 : 2005-03-23, 17:37 »
mysle ze decyzje czy kobieta ma zostac przy zyciu czy ma umrzec musi byc podjeta przez rodzine a nie przez sad....
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #22 : 2005-03-23, 18:23 »
Uważam, że nie powinni jej odłączać. Przecież to nie są użądzenia podtrzymujące pracę serca czy płuc tylko dostarczające jej pożywienie, wodę, lekarstwa. Odłączenie jej spowoduje śmierć głodową. Ona bedzie umierać kilkanaście dni z głodu. Jestem w szkou, ajk ktoś mógł podjąc taką decyzję, to jest straszne i tragiczne. Nawet jeśli podłączy ją sie jeszcze to nie wiadomo czy uda ją się przywrócić do stanu sprzed odłączenia, czy jej mózg będzie funkcjinował tak jak wcześniej.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #23 : 2005-03-23, 19:38 »
Moim zdaniem nie powinno sie jej odłaczać. Ma ona prawo życia takie same jak inni. Też prawda, że to rodzina powinna podjać tę decyzję. Jest ona bardzo ważna, a cóż sąd... podejmuje takie decyzje pod względem prawnym, a taka rodzinna wspólna decyzja zostanie podjęta raczej pod kątem dobra tej kobiety i innych. Jak dla mnie sąd podejmuje te wszystkie decyzje pod względem materialnym, a rodzina... Rodzina podejmie to tak, ze pomyslą poprostu jak da kobiety bedzie lepiej, ona tez sie męczy.... Ale teraz to juz nie wiadomo czy jak nawet ją podłączą to prawdpodobnie nie bedzie juz funkcjonować tak jak kiedyś. Znaczy nie przed chorobą tylko jak była w tym stanie 'Rośliny'
Zapisane

Leloo

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #24 : 2005-03-23, 23:23 »
Ja jestem za tym zebty jej nie odlaczali  bo ona podobno na wszystko regauje i jest jakas nadzieja ze moze sie wybudzi ... ja w to wierze... a zreszta kazdy ma prawo zyc ....
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #25 : 2005-03-23, 23:46 »
Ta pani o której piszecie nazywa się Terry Shiaivo (nie wiem czy tak się to pisze) i moim zdaniem... nie mam zdania... A to było tak że są kazał ją odłączyć, i potem drugi sąd już po odłączeniu podtrzymał tę decyzję i tylko chyba Bush może jeszcze coś zrobić, ale jak pisała, bodajże Kati nie wiadomo co z tego wyniknie... Ogólnie jestem zdania, że jeśli dla człowieka chorego życie to męczarnia to tak... była bym za... To gadanie że mąż chce kasy, bulwersowanie się... Przecież na prawdę nic nie wiemy, to mogą być ploty brukowców, nieżyczliwych ludzi, a z drgiej strony rodzina, też może nie taka święta... Może chcą żeby żyła z własnego egoizmu, może dla niej nie ma szans, a mamusia nie chce żeby jej dziecko umarło... Nie wiemy tego... Tak samo jak nie wiemy jaki jest jej stan... Słyszałam w TV wypowiedź polskiego lekarza, który wyleczył ludzi z podobnych przypadków, on też mówił że się nie orientuje w sytuacji ale jeśli da się coś zrobić to on by próbował... Myślę, że sądy, oba zapoznały się z tą sprawą, opiniami ekspertów i nie podjęły decyzji bez sensu. Tylko jeśli oba sądy zdecydował, jak zdecydowały, to może faktycznie jest to "najlepsze" wyjście... Poza tym, wątpie żeby kto kolwiek podjął decyzję o śmierci Terry, po zobaczeniu jej uśmiechniętej twarzy. Ja widziałam ją w TV, w wiadomościach... Jej uśmiech, aż serce się sypie na tysiąc kawałków...

Przy okazji napiszę jeszcze o jenym przypadku, który mnie bardzo dotknął... było to w wakacje. Dwie dziewczyny, bodajże złączone głowami bliźniaki sjamskie, dorosłe, bo 18-stoletnie, podjęły decyzję o operacji, rozłączenia ich. Miały plany, chciały zdawać na studia, jedna bodajże na prawo. Mogły nie przeżyć tej operacji, mogły przeżyć, mogła przeżyć jedna, umzeć druga... Którejś nocy powiedzieli w radiu, że obie umarły... Matko, do tej pory jak o tym myślę zbiera mi się na łzy... Wiecie, ja na prawdę wierzyłam, że im się uda... Chciały mieć dobre, normalne życie, zaryzykowały, żeby żyć jak my... To było, jest straszne... [']
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #26 : 2005-03-24, 08:15 »
Cytat: Julias
Ale ma prawo do zycia.Moze ona czuje cos.Moze umysl ma zdrowy?


Gdyby miała zdrowy umysł to napewno by jej nie odłaczyli.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #27 : 2005-03-24, 09:16 »
Racja...Ale ja i tak zdania nie zmienie
Zapisane

Forum Zwierzaki

U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedz #27 : 2005-03-24, 09:16 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #28 : 2005-03-24, 09:26 »
Mi jest jej strasznie żal one jeszcze żyje
Po co ją odłaczają i ten sąd :grr:

mafinia

  • Gość
U.S.A-różne strajki dotyczące sprawy tej pani ! ! ! ! ! ! !
« Odpowiedź #29 : 2005-03-24, 09:33 »
przepraszam jezeli czlowiek nie ma zdrowego umyslu to nie ma prawa zyc
ma umierac smiercia glodowai jeszcze ma za tym decydowac sad paranoja :evill:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.229 sekund z 27 zapytaniami.