Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu

Autor Wątek: Legalizacja marihuany ?  (Przeczytany 13326 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #120 : 2005-02-14, 17:39 »
Jestem przeciw.

I jeśli ktoś nie potrafi się dobrze bawić bez używek to... jest ... żałosny.
Zapisane

Kira

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #121 : 2005-02-15, 01:51 »
jesemprzeciw legalizacji :P  to nic dobrego nie przyniesie
Zapisane

Reniek (chłopak)

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #122 : 2005-02-15, 18:55 »
niejestem za zalegalizowaniem, ale to z nowu niebył by taki zły pomysł, ponieważ to pokoleji by zabijało ćpunów
Zapisane

Forum Zwierzaki

Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedz #122 : 2005-02-15, 18:55 »

Tiggy

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #123 : 2005-02-15, 19:22 »
Reniek, wiesz, nikogo jeszcze marihuana nie zabila :P (i nie nazwalabym takich ludzi cpunami, ale to /jak zawsze podkreslam/ moje zdanie ;) )
Zapisane

Reniek (chłopak)

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #124 : 2005-02-17, 16:51 »
Jak nie zabiła ? jak zabiła-Dym z marihuany robi dziury w mózgu oraz baardzo często powoduje raka.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #125 : 2005-02-18, 12:26 »
Oj, Reniek- poczytaj najpierw troche zanim cos powiesz ;)
"Dym z marihuany"- duzo mniej szkodliwy niz dym z papierosow, faktycznie, moze w duzych ilosciach niszczyc pluca i spowodowac np raka. ALe duuuzo wieksze prawdopodobienstwo zachorowania jest w przypadku palenia papierosow. A tutaj fragm. z encyklopedii:
"Konopie zawierają dość dużo rakotwórczych substancji smolistych. Jednak ilość wypalanej przez przeciętnego użytkownika marihuany jest o przynajmniej rząd wielkości niższa od ilości wypalanych papierosów, co znacznie ogranicza ryzyko."


Podsumowanie w punktach raportu WHO i innych badan tego typu:

***Przez 5000 lat nie zanotowano ani jednego przypadku śmiertelnego przedawkowania marihuany.

***Nie stwierdzono, by palenie kanabisu, nawet w dużych ilościach, w zauważalny sposób uszkadzało ludzki mózg lub trwale upośledzało psychikę.

***Marihuana, w odróżnieniu od alkoholu, nie wywołuje uzależnienia fizycznego i zjawiska głodu narkotycznego. Uzależnienie psychiczne jest o wiele słabsze niż w przypadku tytoniu i zdecydowana większość palaczy trawki jest w stanie bez problemu zerwać z paleniem.

***Palenie marihuany nie powoduje wzrostu agresji ani skłonności do łamania prawa (poza samym faktem palenia).

***Marihuana jest w ogólnym rozrachunku mniej szkodliwa dla zdrowia niż alkohol i tytoń.

***Nie stwierdzono żadnego działania marihuany, które skłaniałoby palacza do sięgnięcia po inne środki odurzające.

Hmm dobra, i jeszcze z encyklopedii:

-----------Znaczenie farmakologiczne

Liście i kwiaty konopii zawierają substacje z grupy kannabinoli. Mają one działanie uspokajające i przeciwbólowe, niektóre z nich są też wykorzystywane w leczeniu niektórych chorób. Najlepiej udokumentowane jest zwalczanie negatywnych symptomów w stwardnieniu rozsianym oraz jaskrze. Sprawdzają się jako środek przeciw nudnościom u osób chorych na AIDS i poddawanych chemioterapii.


-------------Rekreacyjne użycie

Konopie należą do najpopularniejszych substancji psychoaktywnych. Główną substancją psychoaktywną jest delta-9 tetrahydrokannabinol (THC), jednak działanie mają też inne zawarte związki chemiczne.

Konopie są relatywnie bezpieczne, gdyż:

    *nie prowadzą do uzależnienia fizycznego
    *dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 dawek "normalnych" i jak na razie nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego
    *tolerancja rośnie bardzo powoli


Ja nikogo nie namawiam, tylko przedstawiam fakty- bo zbyt wiele osob wierzy w to, co przedstawiaja czesto media, co mowia w szkolach... A nie mozna ani  w jedna ani w druga strone przeginac, nie namawiac, ale nie opowiadac tez bajeczek, w koncu kazdy ma prawo znac prawde...
Zapisane

Jimmy

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #126 : 2005-02-18, 21:14 »
Ale antyczny temat wygrzebany ;)
Zapisane

Reniek (chłopak)

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #127 : 2005-02-19, 17:19 »
tą notatkę to chyba palacz marihuany pisał  :lol:
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #128 : 2005-02-21, 20:11 »
co do tematu... :P
jestem ZA legalizacją... :]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedz #128 : 2005-02-21, 20:11 »

kraksa

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #129 : 2005-02-22, 11:04 »
w sumie to nie mam na ten temat zdania bo jeżeli ktoś chce ją kupić to i tqak ją dostanie. Wszystko zależy od osoby - czy ma jakieś zasady czy tylko chce "wegetować"
Zapisane

Klaudynka

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #130 : 2005-02-23, 22:18 »
NIE !!!!!!!!!!!!!!!  :ganja:  :nono: :nono:
Zapisane

Elfi

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #131 : 2005-02-26, 16:38 »
Zdecydowanie NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #132 : 2005-02-28, 13:28 »
Cytuj

nie wiem... polska to takie kraj, że nie wiem jakby to wyglądało... zresztą nie obchodzi mnie to właściwie... nie palę, nie będę i nie chcę.

  o..
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #133 : 2005-02-28, 15:36 »
zdecydowanie NIE :!!!: Przez marihuane straciłam najbliżzego mi kolegę :(

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #134 : 2005-03-01, 15:27 »
Wcześniej byłam na nie, teraz chyba zmieniłam zdanie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedz #134 : 2005-03-01, 15:27 »

Willie

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #135 : 2005-03-01, 16:10 »
NIE... Po co to komu do szczęścia??? Ehh... Na moje to powinno się nawet zwykłych papierosów zakazać :|
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #136 : 2005-03-02, 21:53 »
Reniek- to pisali lekarze, naukowcy itp (raport WHO...) :P

No ale kazdy ma wlasne zdanie, i tyle ;)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Przeciw
« Odpowiedź #137 : 2005-03-02, 22:00 »
Jestem przeciw legalizacji.. jesli marycha byla by legalna byla by ogolno dostepna... tak jak dzisiaj sa papierosy.. wyobrazcie sobie dzieciaki z blantami... :?
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #138 : 2005-03-04, 13:45 »
Leloo ale naprawde... jak chce sie marihuane dostac to i tak sie ja dostanie... czy bedzie zalegalizowana czy nie... A ze dzieciakow z blantami nie widac na ulicy to dobrze, ale  nie znaczy, ze takich nie ma...
Zapisane

golden

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #139 : 2005-03-04, 14:00 »
ale zakazany owoc najbardziej kusi... moim zdaniem marihuanę można śmiało legalizować. Młodzież i dorosłi nie będą w takich emocjach i z takim zachodem załatwiać sobie ten narkotyk.

Dzieciaki ze skrętami łatwo moge sobie wyobrazić...  żyję w takim, a nie innym środowisku... Kto wie, może ogólnodostępnośc zmniejszyłaby zainteresowanie i ogólną ciekawość.
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #140 : 2005-03-12, 21:10 »
nie mam zdania :wink:
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedz #140 : 2005-03-12, 21:10 »

Jaśka

  • Gość
Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #141 : 2005-03-15, 19:20 »
Jestem za leganizacja  :D
Oczywiscie chodzi mi o niewielkie ilosci .....(tak jak jest to w Holandii)
Zapisane

ilam

  • Gość
Odp: Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #142 : 2005-12-02, 16:01 »
Ja jestem jak najbardziej za legalizacją. Powinno się zmienic nastawienie ludzi do marihuany i powinna ona byc traktowana jak używka, bo nie jest tak szkodliwa jak np.alkohol po którym traci się panowanie nad sobą tylko ona poprostu wyczula nasze zmysły np.mamy bardziej wrażliwy wzrok na światło, kolory są bardziej wyraziste . A co najważniejsze nie tracimy nad sobą kontroli tak jak właśnie po alkoholu . Chociaż nie przepadam za tym argumentem to i tak to powiem marihuana jest narkotykiem miękkim. Pozatym jak ktoś chce jarac to i tak będzie czy bedzie zalegalizowana czy nie a tak to przynajmniej nie bedzie żadnej kary za posiadanie a niestety nasze prawo w tej sprawie jest ostrzejsze niż do zwykłych przestępców, złodzieji .
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #143 : 2005-12-05, 23:32 »
Cytuj
wiecie, legalizacja marihuany pociągnęła by za sobą legalizację aborcji itd, wyniknęłyby z tego wielkie spory i niedomówienia hehe, zresztą w Polsce wszystko jest możliwe
1. maryśki nie palę, nie paliłam i palić nie zamierzam
2. legalizacja aborcji czy marihuany nie oznacza przymusu do korzystania z tych rzeczy:
"nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób" , "nie chcesz maryśki, to jej nie pal".
3. jestem za legalizacją i tego, i tego- zmniejszyłoby to podziemie, powikłania poaborcyjne i różne domieszki w marihuanie

Zapisane

k4la

  • Gość
Odp: Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #144 : 2005-12-06, 11:58 »
jestem przeciwna legalizacji a to z tego względu, że nie chciałabym stojąc np. na przystanku autobusowym wdychać dymu z marihuany bo jakiś ćpun by koło mnie stał. Takich ludzi powinno się leczyć a nie pozwalać im na więcej!!!

Poza tym to co w Polsce nazywa się "marihuana" to tak naprawdę sam szajs i niewiele ma to wspólnego z prawdziwą marihuaną... W Polsce może wychodowac maryśkę i ile ona ma wzrostu 40,50cm??? Śmieszne bo prawdziwa marihuana rośnie nawet do 2 metrów... A to co przywożą głównie z Holandii to sam syf......

Owszem naukowcy i lekarze są zgodni ze maryśka jest dużo zdrowsza od tytoniu, uzależnia ale nie prowadzi to takiej degradacji organizmu...tylko jest jak zawsze to ALE.... a tym ALE jest to co napisałam wyżej.......
« Ostatnia zmiana: 2005-12-06, 12:03 autor k4la »
Zapisane

Najdas

  • Gość
Odp: Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #145 : 2005-12-06, 12:04 »
Taaa marycha ktora jest u nas jest tak szkodliwa i toksyczna jak nie wiem.... to co u nas robia i mieszaja z roznymi dodatkami to jest najwieksze badziewie jakie moze byc.... i powoduje takie "dziury" w mozgu i to w bardzo krotkim czasie.... mam paru znajomych ktorych np znam 5 lat a oni mi sie pytaja jak mam na imie :/  i to przez maryche..... niestety jestem przeciw legalizacji bo to nie jest dobry pomysl.....
Zapisane

shogomad

  • Gość
Odp: Legalizacja marihuany ?
« Odpowiedź #146 : 2005-12-15, 19:11 »
Ja nie mam zdania mi to obojętne.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 26 zapytaniami.