Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mój kociak ma gulkę na brzuchu  (Przeczytany 3969 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kimi10045

  • *
  • Wiadomości: 1
mój kociak ma gulkę na brzuchu
« : 2011-08-30, 17:37 »
Mam kotka ma około 3 miesiące , pije jeszcze mleko matki ale powoli odstawia i je stały pokarm , wszystko z nim jest dobrze jest normalny ale , ma guzka na brzuchu , można ją wyczuć palcem , martwię się czy to jemu nie zaszkodzi . niestety nie mam możliwości pojechania z nim do wety ale jak będę mogła do pojadę na badania kontrolne i na tą gule . Może to być coś związane z genetyką ? bo moja kotka u kociła się u mojej sąsiadki . Od mojej pierwszej kotki wszystko się zaczeło , kocur miał ze swoimi córkami dzieci , dzieci z siostrą bratem itd. u kilku pokoleń - już ich nie mam . były takie gulki !
U tego kociaka cioci też była . a może to rak ? bajo się o niego .  :(
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: mój kociak ma gulkę na brzuchu
« Odpowiedź #1 : 2011-08-30, 22:40 »
moze to byc przepuklina...ale niestety wet musi ocenic
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: mój kociak ma gulkę na brzuchu
« Odpowiedź #2 : 2011-08-31, 08:46 »
Tylko wet tu pomoże. A co do rozmnażania spokrewnionych zwierząt, i bez weta wiadomo, że to nic dobrego. Ja bym wręcz powiedziała, że to KARYGODNE...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: mój kociak ma gulkę na brzuchu
« Odpowiedz #2 : 2011-08-31, 08:46 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: mój kociak ma gulkę na brzuchu
« Odpowiedź #3 : 2011-08-31, 13:12 »
IBDG ma rację. Genetyka ma bardzo duży wpływ na zdrowie, a często nawet i życie, ludzi jak i zwierząt. Jeżeli bardzo  chcesz mieć kociaki i twoim zdaniem takie rozmnażanie jest dobre, to zastanów się nad kastracja spokrewnionych z kotka kocurów. Bo takie kociaki często mogą mieć poważne wady genetyczne. Nie oszukujmy się. Po prostu zachodzi mutacja genetyczna. Zgrubienie na brzuchu jest problemem a co zrobisz gdy przyjdzie na świat kociak który ma 3łapki, albo nie ma ogona lub oka?  Jeżeli do tej pory rodziły się zdrowe, normalnie wyglądające kociaki to miałaś szczęście   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: mój kociak ma gulkę na brzuchu
« Odpowiedź #4 : 2011-08-31, 14:38 »
Cytuj
co zrobisz gdy przyjdzie na świat kociak który ma 3łapki, albo nie ma ogona lub oka

cos takiego to pol biedy... gorsze sa wady ktorych nie widac na pierwszy rzut oka - choroby serca, niewydolnosc roznych narzadow. Deformacje uniemozliwiajace normalna egzystencje.

Wyglad to jedno, to ze moze sie okazac iz w wieku kilku/kilkunastu miesiecy kot umiera z powodu wad genetycznych toi inna bajka
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: mój kociak ma gulkę na brzuchu
« Odpowiedź #5 : 2011-08-31, 14:44 »
Mam nadzieję że autorka wątku poczyta na temat mutacji genetycznych i otworzy jej to trochę oczy. Zwróc uwage na to co mówi Iras. Wady wewnętrzne występują częściej niż zewnętrzne i są trudne do wykrycia. Zrób coś z tym bo może i z niewiedzy ale okaleczasz zwierzęta. Nie mówię ci tego ponieważ chce być nie miła, po prostu nieumyślnie możesz szkodzić zwierzakom. Poza tym to chyba nie są jakieś nowości. Genetyka jest w 3klasie liceum
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

martynna1999

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: mój kociak ma gulkę na brzuchu
« Odpowiedź #6 : 2011-09-01, 19:53 »
Powiem ci jedno .. miałam ten sam przypadek .. Jestem pewna na 95% ze to przepuklina .. Mój kotek miał 5 miesięcy . I miała to samo !
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 24 zapytaniami.