Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??  (Przeczytany 12313 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daniulo

  • Gość
PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« : 2006-07-22, 19:22 »
Witam wszystkich :) , jestem tu nowy. Mam jedno pytanko  ;p . W jaki sposób mozna doprowadzic aksolotla do przemiany w posatc ladową . Szłyszałem że jet to mozliwe , tylko nie wiem w jaki sposob ( szłyszałem kiedyś że trzeba obnizac poziom wody w akwarium stopniowo , ale nie wiem czy to wystarzczy ). Pozdro!!
Zapisane

StOkrOtkA_0

  • Gość
Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedź #1 : 2006-09-22, 18:24 »
po pierwsze - wiesz co to konkretnie jest aksolotl? To neoteniczna forma ambystomy meksykańskiej. Nie przeobraża sie normalnie w forme dorosła poniewaz do tego przeobrazenia potrzebny jest jod. jak chcesz mozesz zastosowac tez kurację hormonalną (tyroksyną). Doprowadza ona do zaniku skrzeli i przejściu na wodno lądowy tryb życia. A obnizanie wody w zbiorniku niewiele ci pomoze (raczej nic). No i nie wiem czy wiesz ale taki aksolotl po wyjsciu z wody nie bedzie wygladal tak ale zmieni sie w płaza.
Zapisane

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedź #2 : 2008-06-21, 13:05 »
tak jakby coś, to aksolotl nie ZMIENI SIĘ w płaza, poniewaz już nim jest.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedz #2 : 2008-06-21, 13:05 »

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedź #3 : 2008-06-21, 13:14 »
Zdaje mi się że ten temat bardziej pasowałby do terrarium. wiecie, tam są takie tematy o płazach i wogóle...
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedź #4 : 2008-06-21, 13:31 »
eee, nie bardzo. aksolotle trzyma się w akwariach, są to "larwy" salamandr tygrysich, które w niejodonizowanej wodzie zachowują swe skrzela.
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedź #5 : 2008-06-22, 19:13 »
w akwariach trzyma sie ryby krewetki i raki a nie jakieś tam jaszczurki ;)(żart)
Zapisane

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedź #6 : 2008-07-02, 22:43 »
w akwariach trzyma sie ryby krewetki i raki a nie jakieś tam jaszczurki ;)(żart)

raczej kiepski...
Aksolotl NIE jest jaszczurką. Jaszczurki to podrząd gromady gadów, matomiast aksolotl jest larwą ambystomy meksykańskiej.

Co do skonkretyzowania odpowiedzi - połącze wszystkie wypowiedzi:

Nie daj Bóg, zebyś, drogi Daniule, obniżał poziom wody w akwarium - udisisz biedne zwierzę, zginie śmiercią męczęńską.
Za to skuteczną metodą jest, jak napisałą StOkrOtkA_0, jodonizowanie wdy lub terapia hormonalna, choć ja osobiście uważam, ze lepszy jest jod.
Poza tym po twojej wypowiedzi czuc, że niewiele wiesz o tych płazach - skąd wiesz o obniżaniu poziomu wody?
Poczytaj trochę - na wikipedi, na stronach poświęconych tym płazom, może gdzieś coś naportalach akwarystycznych, choć tam głownie piszą o rybach...
No i odpisz na nasze posty, bo jak na razie twój jedyny udział w tym wątku to jego rozpoczęcie...
                                             Pozdrawiam - dzialo9
Zapisane

MatMatt

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: PRZEMIANA AKSOLOTLA , JAK TO ZROBIC ??
« Odpowiedź #7 : 2024-03-23, 09:48 »
eee, nie bardzo. aksolotle trzyma się w akwariach, są to "larwy" salamandr tygrysich, które w niejodonizowanej wodzie zachowują swe skrzela.
axolotl to larwa salamandry meksykańskiej a nie tygrysiej
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami.