Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 881739 razy)

0 Użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #630 : 2005-03-16, 14:38 »
ej PePe a z jakiej okazji ty na mnie naskakujesz?? He chyba napisałam co o tym sądze  :roll:
pozatym jakbyś wiedział to ludzie zabijają zwierzęta od koą są na ziemi i nikt się wcześniej nad tym nie rozczulał dopiero teraz nabieramy szacunku i uznania dla zwierzą więc jakbyś chciał wiedzieć to ludzkie jest TO co ludzie robią a nie to jak powinno być :?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #631 : 2005-03-17, 20:45 »
kazdy ma inne pojęcie... dla mnie człowieka nie czyni jego zewnetrzna powłoka, tylko to co nosi w srodku...
A po drugie to ja na Ciebie nie naskakuje chciałem coś po prostu dodać  8)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #632 : 2005-03-18, 21:33 »
a no pepe to ja cie nie zrozumiałam Łoś ze mnie..... hehe oczywiście że wnętrze ale ja nie mówie o wyglądzie itp tylko o naszych przodkach :wink:  :wink:

A słyszeliście o tym że jakiś facet założył sobie farme z dzikimi zwierzętami i myśliwi przez internet mogą je zabijać mają kamere z celownikiem i pistoletem który strzela do żywych zwierząt. przyznam że ludzie mają nasrene w głowie...niektórzy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #632 : 2005-03-18, 21:33 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #633 : 2005-03-18, 21:38 »
Cytuj

A słyszeliście o tym że jakiś facet założył sobie farme z dzikimi zwierzętami i myśliwi przez internet mogą je zabijać mają kamere z celownikiem i pistoletem który strzela do żywych zwierząt. przyznam że ludzie mają nasrene w głowie...niektórzy

taaaak, myślistwo to pozyteczne zjawisko... :?

przed chwila pisałam w innym temacie o psychopatach, tu mamy przykład... ręce opadają...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #634 : 2005-03-18, 21:47 »
no tak liczysię tylko kasakasakasakasa i niektórzy to już naprawde są porypani . i niech nikt mi nie mówi że to nie jest sport dla bogadych ludzi którzy nie mają co z kasą zrobić
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #635 : 2005-03-18, 21:50 »
Cytuj

sport

myśle, że to obraza dla sportu takie okreslenie... :?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

polna_mysza

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #636 : 2005-03-18, 21:54 »
nie każdy z myśliwych to psychopata :!!!: :!!!:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #637 : 2005-03-18, 22:01 »
zgadzam sie z Toba Myszko. Kasia podała skrajny przykład ale do tego myślistwo zmierza. aktualnie polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie zachowana i kultywowane sa tradycje myśliwskie (rogi, uniformy i inne takie). ale sądzę, że i to przejdzie do historii. myślistwo kiedyś pozwalało przeżyć (skóry, tłuszcz mięso), teraz nie ma juz takiej potrzeby a jednak nadal jest popularne w pewnych kręgach. myślę, że mysliwi których ty bronisz tez by sie wzburzyli na podany przykład, ale niestety myślistwo stało sie okrutną zabawą...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #638 : 2005-03-18, 22:04 »
Każdy kto zabija dla przyjemności jest psychopatą  :roll:

Oglądałam dziś fakty na tvn - był reportaż o facecie który otworzył rancho z ,dzikimi' zwierzętami, ustawił strzelby i ... dał ogłoszenie do internetu, można zapłacić, strzelić w ekran komputera, zgłoszenie dojdzie do faceta i on zabije zwierzaka naprawdę  :?  :(  Potem była wypowiedź o sparaliżowanym myśliwym który już ,zapolował' w ten sposób, mówiono - tak, znowu jest szczęśliwy, zabił zwierzynę  :?
Ten świat naprawdę zwariował  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #638 : 2005-03-18, 22:04 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #639 : 2005-03-18, 22:14 »
tak długo jak ludzie zabijaja tak długo szerzy sie cierpienie... i nie chodzi tylko o myslistwo ale i wojny, morderstwa, rzeźnie i wszelkie inne tego typu zjawiska. świat może ocaleć tylko gdy ludzie odnajda pierwotny szacunek do świata, do natury do innych istot (w tym roślin, zwierząt i ludzi). zwierzęta zabijają ale nie dla przyjemności. człowiek nie tylko potrafi zabić dla pozornej korzyści czy własnej przyjemności ale też próbuje to uzasadnić... zwierzę które zabija ma taka naturę i nie kryje sie z tym. lew nie udaje świętego a cichcem zabija antylopy. lew jest lwem i wiemy, że je mięso. czlowiek kryje sie za maska hopokryzji i mysli ze jest oczyszczony...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

polna_mysza

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #640 : 2005-03-19, 12:41 »
zgadzam sie z Tobą Pao .lecz wiem tez ,że myśliwi <nie wszyscy>są potrzebni
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #641 : 2005-03-19, 12:56 »
Cytat: pao
Cytuj

sport

myśle, że to obraza dla sportu takie okreslenie... :?

no może i tak ale często słyszymy że myśliwstwo to sport choć dla mnie zabijanie nie jest sportowym zachowanie. No właśnie mówiłam o tej relacji w TVN i facet powiedział (ten sparaliżowany) że to zabijanie jest dla niego jak lekarstwo.....
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #642 : 2005-03-19, 13:31 »
Cytuj

.lecz wiem tez ,że myśliwi <nie wszyscy>są potrzebni

to może niech urządzą polowanie by przerzedzić dominujący gatunek, który zagraża innym stworzeniom i całemu ekosystemowi... jak zostawią jakieś 5% to nie będe sie ich czepiać ;)
Cytuj

często słyszymy że myśliwstwo to sport choć dla mnie zabijanie nie jest sportowym zachowanie

właśnie dlatego uważam, że to  obraza dla sportu...
Cytuj

że to zabijanie jest dla niego jak lekarstwo.....

bardzo nieszczęśliwy to człowiek a napewno sfrustrowany...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

polna_mysza

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #643 : 2005-03-19, 14:01 »
ja już sie nie będę wtrącać :papa:
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #644 : 2005-03-19, 15:04 »
o myśliwych nic nie myślę, ale są potrzebni aby zachować równowagę biologiczną wśród dzikich zwierząt. Dopóki tak jest, to ok. Ale jeśli polują dla przyjemności to już nie jest takie fajne ;/ ostatnio widziałam skórę tygrysa na targu o mało się nie popłakałam  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #644 : 2005-03-19, 15:04 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #645 : 2005-03-19, 15:10 »
Cytuj

ale są potrzebni aby zachować równowagę biologiczną wśród dzikich zwierząt.

skoro są tak potrzebni to jak sobie nasz biedna natura dawała radę bez nich przez tyle tysięcy lat??? człowiek to młody wynalazek...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #646 : 2005-03-19, 19:19 »
Właściwie to nie wiem czemu zabijanie wzbudza w was tyle emocji... zabijani sa ludzie... zabijane krówki, świnki... kurczaki.... foki...

jakiś taki nijaki humor chyba mam...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #647 : 2005-03-19, 19:46 »
Cytuj

jakiś taki nijaki humor chyba mam...

to się nazywa czarny humor...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #648 : 2005-03-26, 17:54 »
Cytat: pao
Cytuj

jakiś taki nijaki humor chyba mam...

to się nazywa czarny humor...


nie czarny chumor... nie jestem poprostu ślepy... chyba widze co sie dzieje na swieie...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #649 : 2005-03-26, 19:55 »
również widzę ale staram sie skupiać na tym co radosne. bólu jest sporo więc wole powielać radość :) a smutkom przeciwdziałać na tyle na ile potrafię :)
a co do kłusownictwa to przypomniał mi sie skrajny przejaw głupoty: jakieć 6 lat temu w puszczy wkrzańskiej kłusownicy rozłozyli wnyki na niedźwiedzie !!!!!!!!! lesniczy znajdowali wszędzie zwierzęta z poodcinanymi kończynami i inne zmasakrowane szczątki zwierząt...
a skrajnym idiotyzmem tych kłusowników jest to, że do puszczy regularnie przyjeżdzają rodzinki z dziećmi, spacerują właściciele psiaków i o tragedie nie jest trudno... ja z przyjaciółmi w tym czasie prowadziłam dziecięcą grupę kolarską i regularnie jeździliśmy w tamte okolice... jak sie dowiedziałam to byłam przerażona skrajna głupotą kłusowników... za kłusownictwo groziło im 2 do 3 lat ale za zabicie człowieka o wiele więcej... na szczęście szybko odnaleziono wszystkie (chyba, skoro juz sie takie sytuacje nie powtórzyły) wnyki.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #650 : 2005-03-29, 11:36 »
Cytat: pao
również widzę ale staram sie skupiać na tym co radosne. bólu jest sporo więc wole powielać radość :) a smutkom przeciwdziałać na tyle na ile potrafię :)
a co do kłusownictwa to przypomniał mi sie skrajny przejaw głupoty: jakieć 6 lat temu w puszczy wkrzańskiej kłusownicy rozłozyli wnyki na niedźwiedzie !!!!!!!!! lesniczy znajdowali wszędzie zwierzęta z poodcinanymi kończynami i inne zmasakrowane szczątki zwierząt...
a skrajnym idiotyzmem tych kłusowników jest to, że do puszczy regularnie przyjeżdzają rodzinki z dziećmi, spacerują właściciele psiaków i o tragedie nie jest trudno... ja z przyjaciółmi w tym czasie prowadziłam dziecięcą grupę kolarską i regularnie jeździliśmy w tamte okolice... jak sie dowiedziałam to byłam przerażona skrajna głupotą kłusowników... za kłusownictwo groziło im 2 do 3 lat ale za zabicie człowieka o wiele więcej... na szczęście szybko odnaleziono wszystkie (chyba, skoro juz sie takie sytuacje nie powtórzyły) wnyki.


 :grr:  :grr:  :grr:  po pierwsze debile
a po drugie o ile sie orientuje to w Szczecinie w puszczy wkrzańskiej nie ma niedźwiedzi  :lol:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #650 : 2005-03-29, 11:36 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #651 : 2005-03-29, 12:05 »
ja też niedźwiedzi tam nie widziałam, ale to świadczy o podwójnym debiliźmie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #652 : 2005-04-30, 14:05 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 14:35 autor mysa »
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #653 : 2005-05-27, 10:36 »
moze to krakanie, ale sugeruje nie podchodzenie do tych zwierzakow i unikanie osobistego kontaktu z nimi. Argumentem powinno byc to , ze sa nosicielami wscieklizny i paru innych ciekawych chorob, miedzy innymi pasozytow ktore jak najbardziej przenosza sie na ludzi. Z jakiegos powodu mysliwi po zastrzeleniu lisa nie zabieraja go ze soba tylko zakopoja lub zostawiaja na miejscu (co nie do konca jest rozsadne)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #654 : 2005-05-27, 16:29 »
Popieram... nie chciałabym, żeby mój pies sbliżał się do lisa... :(
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #655 : 2005-06-09, 21:26 »
myśliwy: chroni czy zabija?
buduje czy niszczy?
jest potrzebny, czy lepiej żeby go nie było?
co on tak właściwie robi?
Ciekawy jestam opini, na pytanua odpowiem
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #657 : 2005-06-09, 22:58 »
szuwar czytaj  poprzednie wątki..................tam wszystko znajdziesz
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #657 : 2005-06-09, 22:58 »

szuwar

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #658 : 2005-06-10, 10:49 »
OK
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #659 : 2005-06-10, 10:54 »
W załozeniu myślwi mają kontrolować populacje zwierząt, które mogą wyrzadzić szkody w lesie//na polu.
Z zajęc biologii natomisat dowiadujemy się ze nic co w przyrodzie się wydarzy nie jest szkodą. Szkoda może być wyrzadzona tylko gospodarce człowieka. Kazde zwierze, nawet tasiemiec - ma prawo istniec, i jest do czegoś potrzebny.
Myśliwy więc jest tak naprawdę zwykłym mordercą chroniacym pola okolicznych wieśniaków, którzy nie potrafią się nauczyć ze monokultura to cos wbrew naturze ziemi - to ludzie którzy próbują walczyć z sukcesją ekologiczną. Po porsostu banda niedouczonych morderców.
 Mozna spojzec z rdugiej strony na to.. Las przez panstwo polskie nie jest traktowany jako swiątynia przyrody. tylko jak żdródło zysków. Dlatego wycina się drzewa w sile wieku (bo wiadomo ze juz nie będzie szybkiego przyrostu drewna) i dlatego prubuje się z lasu zrobic monokulturę. Mysliwi zabijają zwierzyną pierwszego stopnia troficznego (roslinozerców) bo sami wyparlii z naturalnych siedlisk drapieżniki. Myślą że mogoą zastąpic lisa, wilka, niedziewdzia, ptaki drapiezne... choc kazde z tych gatunków ma inne łańcuchy troficzne, kazde poluje na rózne gatnki "szkodników". Znów kłaniają się zajęcia z sukcesji ekologicznej.
 Tak naprawdę nie ma usprawiedliwienia dla myslistwa.
My patrzymy na las jak na cos zywego. Panstwo Polskie patrzy na las jak na zrodło dochodów. Tak jak w d... mają rodziny alkoholoków i wola zarabiac na akcyzie sprzedazy alkoholu, tak mają w d... spusciznę przyrodniczą naszego kraju i wolą do lasów wpuszczać zdziczałe hordy morderców i wariatów z piłami...
 Dlatego istnieje cos takiego jak rezerwat. TAm mysliwi nie maja wstępu. I tam naprawdę kruluje przyroda.
Jesli chcecie zrozumiec "fenomen" myśliwego - musicie przestac patrzec na las jak na cos naturalnego, a jak na coś co ma produkowac dane dobra... tylko błagam, nie róbcie tego, nie myslcie tak.
  Pamietajcie ze kiedys wy bedziecie rzadzic tym krajem, moze wtedy cos się zmieni.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 31 zapytaniami.