Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ksiązki o narkotykach .. ?  (Przeczytany 1976 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Ksiązki o narkotykach .. ?
« : 2003-11-06, 17:34 »
Czy nie uważacie, że niektóre książki o narkomanach mogą w pewnym sensie zachęcać młodych do sięgnięcia po narkotyki ??
Zapisane
GG 1056033

Wiedźma

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #1 : 2003-11-06, 18:17 »
No to zalezy, co to za ksiazka i jak przedstawia problem. Ja tam nigdy nie lubilam czytac takich ksiazek.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #2 : 2003-11-06, 19:23 »
Nie. A pierwsezj opcji bym nie zaznaczyła, bo każda książka musi o czymś być i nie może być tylko o królewnie i królewiczu, którzy sie pobieraja i zyją długo i szczęśliwie. A tak wogóle narkotyki sa tak blisko nas, ze czytanie takich ksiazek moze duzo nauczyc jak sie koncy zycie narkomana :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedz #2 : 2003-11-06, 19:23 »

Gerda

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #3 : 2003-11-06, 19:47 »
hmm zaznaczyłam odpowiedź nr 2
muszę przyznać, że ciekawą ankietę zrobiłaś :)
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #4 : 2003-11-06, 21:08 »
myślę, ze niektóre książki tak np Biały Oleander.... hmmm..
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #5 : 2003-11-07, 08:32 »
nie wszystkie zachecaja choc pare instruktarzowych tez przeczytalem
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #6 : 2003-11-07, 12:46 »
Cytat: Gerda
muszę przyznać, że ciekawą ankietę zrobiłaś :)


Wielkie dzięki Gerda :cmok: ;)
Zapisane
GG 1056033

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #7 : 2003-11-07, 19:28 »
Zaznaczyłam 2 odpowiedź.
Uważam, że dzieki takim książkom niektóre dzieciaki zrozumieją, że narkotyki to nie przelewki i wyciagną z tego wnioski.
Chociaż może zdażają się takie przyapdki, które niestety nie zrozumieją przesłania książki i niestety skutki są odwrotne :?
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #8 : 2003-11-08, 02:44 »
Obecnie na rynku dostepnych jest bardzo duzo ksiazek na temat narkotykow, zarowno dydaktycznych, jak i historyjek o heroinie, biednych dzieciach, umieraniu.
Mysle, ze nie wszystkie przeznaczone sa dla mlodziezy. Zreszta, mam kilka stosownych argumentow. Moj znajomy pracuje w osrodku pomocy dla narkomanow[taki - niby Monar], i od kilku lat, zajmuje sie edukacja dzieciakow w szkolach tzw. prelekcje. [Jezeli mieszkacie w Lodzi, na pewno mieliscie juz z nim do czynienia, ewentualnie bedziecie miec  ;) ] Jego zdanie na ten temat jest podobnego do mojego.
Ksiazki zawieraja zbyt wiele przenosni, aluzji, opisow, ktore mlodziez [mniej dojrzala], moze po prostu nieco inaczej zinterpretowac.
Ponadto, niektore  opowiadania mijaja sie z prawda.

Przeczytalam i obejrzalam "Dzieci z dworca zoo" i uwazam, ze w niektorych momentach lektura wrecz przekonuje nas o zaletach narkotyku. Owszem, pokazuje konsekwencje, ale mysle ze to pierwsze jest bardziej przekonywujace.
Poza tym, ostre wulgarne teksty, wrecz odpychaja zamiast przyciagac.
Nie twierdze, oczywiscie ze ksiazka mi sie nie podobala. Wrecz przeciwnie, bardzo "wciagnela", przeczytalam w ciagu jednego dnia. Aczkolwiek niczego nie nauczyla,calkowicie bez przeslania dydaktycznego

"Pamietniki narkomanki" tez nic specjalnego.

Reasumujac, wydaje mi sie ze warto siegnac po jakas bardziej "sprawdzona" lekture, moze film?
duza role odgrywa rowniez muzyka [ba!], niektore utwory moga naprawde wiele nauczyc. [patrz - moj opis]

Pozdrawiam
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

Forum Zwierzaki

Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedz #8 : 2003-11-08, 02:44 »

awangarda

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #9 : 2003-11-09, 18:12 »
hyh a ja po przeczytaniu pamietnika pierwsze co sie upalilam :P wiec jak dla mnie raczej zachecaja:P
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #10 : 2003-11-15, 16:01 »
Heh ja tesh czytalam ,,Pamietnik Narkomanki"! Awangarda i cos w tym jest.... bo ostatnie strony wlasnie czytalam na kacu ;)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #11 : 2003-11-23, 13:10 »
taa wogole te ksiazki jak dal mnie  to glupie sa... tzn dzieci z dworca zoo jeszcze nawet fajne ale pamiatnik narkomanniki itd to juz takie naciagane..,.
Zapisane

iwa

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #12 : 2003-12-30, 19:47 »
wydaje mi się, że nie... ale zalezy, jak kto odbierze taką historię. bo jednemu to się spodoba- pomyśli, że to super przygoda, a on jest taki cool i napewno nie bedzie z nim źle i wszyscy beda go podziwiac:) a drugi pomysli sobie ze to  rzeczywiscie nic fajnego
Zapisane

hexe

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #13 : 2003-12-30, 22:13 »
ja uwazam ze czytanie takich ksiazek odpycha od tego nalogu ale czasem ciekawosc jest  wieksza i ona wszystko zwycieza.dla mnie najlepsza ksiazka z tego typu to Dzeci z dworca ZOO-super bardzo polecam kazdy powinien wedlug mnie ja przeczytac bo fact mimo swej wulgarnosci i szczegolowych opisow jednak doglebnie opisuje skutki tego nalogu.skutki-wiadomo jakie:)
Zapisane

iwa

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #14 : 2003-12-31, 10:52 »
no tak:) "dzieci z dworca zoo"- przeczytałam kilka razy i w sumie ta jedna książka mi wystarczy:) nie znaczy to jednak, że tylko dzięki niej nie sięgnę po narkotyki, ale myślę, że jest tak dobrze napisana,i daje dobrze do myślenia. nie lubię tematu narkotyków:) więc jedna lekturka na ten temat wystarczy,żeby zrozumieć:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedz #14 : 2003-12-31, 10:52 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #15 : 2004-01-02, 16:37 »
Sama czytalam ksiazke D. Terakowskiej pt. "Narkomanka", tylko nie do końca, bo mi się nie chciało. Tak gdzieć 3/4 ksiązki. Uważam, ze takie książki wlasnie "odstraszają" od narkotykow. A tak w ogole, zalezy kiedy. Bo jak np autor pisze, tak jak w "Narkomance", ze po jednej dawce zapominasz o kłopotach, to ktos z koloptami sięgnie po narkotyk. Trzeba widziec, jak podejść do czytelnika.
Zapisane

kraksa

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #16 : 2004-01-04, 18:12 »
zależy jakie książki...
Zapisane

iwa

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #17 : 2004-01-05, 12:24 »
Cytat: Gunia
Sama czytalam ksiazke D. Terakowskiej pt. "Narkomanka"


Dorota Terakowska nie napisała ksiązki "Narkomanka" :roll: Odsyłam do strony www.terakowska.art.pl, żeby poznać bliżej twórczość pisarki:)
Zapisane

k_lap

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #18 : 2005-01-04, 14:33 »
Sadze, ze w wiekszej czesci zniechecaja. Ale jak ktos ma zamiar sprobowac to zadna ksiazka nie przyblizy, ani nie oddali od narkotykow. Jesli juz takie mysli chodza po glowie to potrzebuje zdecydowanej pomocy specjalisty.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #19 : 2005-01-04, 15:17 »
Ja bardzo lubie czytac tego typu ksiazki, mnie nie zachecaja a wrecz przeciwnie. Mysle,ze raczej odpychaja chociaz to zalezy jakie ksiazki, wszystkich nie czytalam ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #20 : 2005-01-06, 19:37 »
Nie mam zdania na ten temat, ponieważ nie czytałam takich książek. Jednak wydaje mi się, że tego typu książki, pokazując zycie narkomanów, jednocześnie przestrzegają wszystkich przed narkotykami.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedz #20 : 2005-01-06, 19:37 »

pacuszka7

  • Gość
Ksiązki o narkotykach .. ?
« Odpowiedź #21 : 2005-01-06, 19:53 »
czytałam tylko "my dzieci z dworca zoo" i uważam że książka ta pokazuje efekty ćpania, które są poprostu straszne
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 27 zapytaniami.