Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kłus ćwiczebny  (Przeczytany 6556 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

.victoria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7
kłus ćwiczebny
« : 2009-05-17, 21:12 »
Witam wszystkich jestem nowa i nie za bardzo się oriętuje, jeśli taki temat był to przepraszam.

Chodzi mi o kłus ćwiczebny, ponieważ nie potrafię usiedzieć w siodle podczas kłusu ćwiczebnego, podskakuję w siodle. Proszę o jakieś wskazówki. :) :) :)
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #1 : 2009-05-18, 21:44 »
przypuszczam, ze dopiero niedawno zaczęłaś jezdzic ;) wiec ja tez mialam tak na początku. Z czasem zacznie Ci wychodzic, musisz "zgrać" się z koniem, wyluzować. Trening czyni mistrza ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

.victoria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #2 : 2009-05-19, 18:50 »
Wcale nie tak dawno zaczęłam ale żadko kiedy jeździłam w kłusie ćwiczebnym :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedz #2 : 2009-05-19, 18:50 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #3 : 2009-05-19, 21:29 »
Postaraj się rozluźnić krzyż i podążać biodrami za koniem. Nie usztywniaj się. Początkowo ciężko jest z jednej strony rozluźnić krzyż, a z drugiej mieć napięte uda i łydki, ale da się ;) Spróbuj częściej jeździć bez strzemion i na oklep - to dużo daje w tym przypadku (ja przez pewniej okres czasu ćwiczebnym potrafiłam jeździć tylko bez strzemion ;P)
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #4 : 2009-05-20, 18:54 »
chamsti podał dobrą radę ;)
Jeżeli jeździsz z trenerem powiedz o problemie i zaproponuj zebyś pojeździła w siodle bez strzemion:)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #5 : 2009-05-20, 21:35 »
jestem dziewczyną ;]
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #6 : 2009-05-22, 20:47 »
jeżdzenie na oklep osoby która nie potrafi cwiczebnego to bolesne doswiatczenie dla końskiego grzbietu jak już to w siodle dla ułatwienia możeż odchylić sie i przenieść cięzar ciała do tyłu, predewszystkim lonża zeby koń na tym nie ucierpiał, a zwłaszcza jego grzbiet i pysk. jak mozesz to poproś o miękko noszącego konia zeby na dobry początek było CI łatwiej. proponowałabym także nst ćwiczenie. coś na zasadzie anglezowania tylko co 3 takt jak przy zmianie nogi. tzn 2 takty siedzisz 1 wstajesz i odwrotnie. to dobre ćwiczenie i oszczedza koński grzbiet. dobre są też rózne wariacje tego ćwiczenia
Zapisane

Karla011

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #7 : 2010-02-19, 13:20 »
Jak to mówią  WYLUZUJ.  :)
Trzymaj się mocno łydkami i spróbuj zgrać z koniem ( złapać ten sam rytm ).
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #8 : 2010-04-19, 09:18 »
Broń boze sie trzymać łydkami! co to za brednia! może sie jeszcze za wodze trzymać!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedz #8 : 2010-04-19, 09:18 »

kasztanka456

  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #9 : 2010-05-31, 17:20 »
Wiem jak to jest na początku. Ja jeżdże już 9 lat. Najważniejsze jest trzymanie się kolanami !!!
Zapisane

kasztanka456

  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #10 : 2010-05-31, 17:51 »
Pamietaj żeby trzymać pięty w dół, wyprostować się, nie ciągnąć za wodze lecz utrzymywać kontkat z pyskiem konia !!! Troche tego dużo, najlepiej zapytaj instruktora, możę da Ci jakieś rady .No ale trzymaj się kolanmi i rozluźnij się !!!
Zapisane

kasztanka456

  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #11 : 2010-05-31, 17:53 »
do " karla011 " zgadzam się z tym że należy się rozluźnić i zgrać z koniem ale trzymać się piętami  :|( brednie ) najwyżej ściągnąć je w dół !!!
Zapisane

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: kłus ćwiczebny
« Odpowiedź #12 : 2010-07-01, 21:01 »
Tak to prawda, trzeba się bardzo rozluźnić. Jak mnie uczyli kłusa 3 lata temu to od razu kazali mi wejść na oklep i uczyć się kł. ćwiczebnego, a dopiero później anglezowanego bo od razu po załapaniu kłusa kazali galopować a potem to już wiadomo skoki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 25 zapytaniami.