Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czym karmić maluchy?  (Przeczytany 1201 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monik@

  • Gość
Czym karmić maluchy?
« : 2003-09-29, 08:22 »
Mam ogromny problem - czym się karmi małe kociaki???? Prawdopodobnie dopiero otworzyły oczka. Czy tylko mleko, jakąś kaszkę na mleku, czy już można dać "treściwszy" pokarm"?
Ludzie - odpowiedzcie, bo zupełnie nie wiem, co im dać i co robić?
Wejdę na forum koło 12-13 i mam nadzieję, że do tej pory ktoś mnie oświeci.
P.S. Kiedy kociaczki otwierają oczy?
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Czym karmić maluchy?
« Odpowiedź #1 : 2003-09-29, 09:50 »
Kociaki otwierają oczy bodajże koło tygodnia (nie jestem pewna). Co do diety - najlepiej spróbuj u weta nabyć preparat mlekozastępczy dla kociaków. W dalszej kolejności może być mleko dla ludzkich osesków. Pipetką będziesz musiała podawać im do ryjków, dosyć często, nawet co dwie godziny. Uwaga, żeby się nie zakrztusiły - o zachłystowe zapalenie płuc nietrudno. Po posiłku trzeba kotka wymasować, żeby zrobił siusiu i kupkę - najlepiej wilgotną miękką szmatką - zataczać koła w dole brzuszka w kierunku odbytu, aż do skutku. Muszą mieć ciepło!
Zapisane

Monik@

  • Gość
Odp: Czym karmić maluchy?
« Odpowiedź #2 : 2003-09-29, 10:26 »
Myszko - wilgotną, miękką szmatkę ma w pysku Puma i je masuje! Nie wiem, czy delikatnie ale na pewno ze skutkiem.
Dzięki. Dwa dni popijały niestety "normalne" mleczko, bo lepszy rydz niż nic.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym karmić maluchy?
« Odpowiedz #2 : 2003-09-29, 10:26 »

myszka

  • Gość
Odp: Czym karmić maluchy?
« Odpowiedź #3 : 2003-09-29, 11:21 »
No to masaże masz z głowy :) Jasne, "normalne" w ostateczności też może być, ale to najgorszy wariant, jeśli masz inne do wyboru - przede wszystkim jest za chude ( o mniej więcej połowę zawartości tłuszczu), ma jednak inny skład niż mleko kocie (mleko drapieżnika a roślinożercy), no i niestety może wywoływać biegunkę, a ta u takich maleństw może być śmiertelna :( Jeśli więc masz możliwość zakupienia odpowiedniego preparatu u weta, gorąco polecam. I powodzenia w odchowywaniu maluszków :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Czym karmić maluchy?
« Odpowiedź #4 : 2003-09-29, 12:06 »
Kociątka otwierają oczka w granicach 10-12 dnia, jeśli dopiero otwarły oczka, mogą mieć w granicach 2 tyg. Korduple straszne. Najlepsze byłoby typowe mleko dla kociąt, jak pisze myszka, dawkowanie  i instrukcję obsługi masz na opakowaniu, mleko dla niemowląt rozrabiasz, z tego co pamiętam, jak dla niemowlaka. U weta powinny być dostępne buteleczki dla kociaczków, jeśli masz czas - podzwoń po lecznicach i popytaj o specjalistyczne mleko dla kociąt (obojętnie jakiej firmy) i po pracy leć kupić, bo na zwykłym mleku daleko nie zajadą (wydaje mi się, że masz na myśli mleko "sklepowe" :( )

Przy okazji - dobra rada: kup w saszetkach od razu większą ilość. Albo puszkę. Cholernie szybko schodzi :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.