Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!  (Przeczytany 27066 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yzalbe

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #60 : 2004-01-31, 23:57 »
A mój tata nadal kupuje te wstrętne puszki, bo "Zyziul nie lubi świeżego mięska, woli KK" :grr:  Uzależnił się już!! Prowadzę w domu wojnę :evill:
Zapisane

myszka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #61 : 2004-02-01, 01:13 »
Tia, zapytaj tatę, czy jak zaczniesz brać heroinkę, to też tak chętnie będzie ci przynosił, w końcu będziesz ją lubiła bardziej niż wszystko ;) :lol:
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #62 : 2004-02-01, 11:13 »
Czasem aż ręce opadają, naprawdę...

Kiedyś Lucek też jadł te wstrętne puszki, dostawał do picia mleko i suche (też z marketu). Myślałam, że to jest super dieta dla mojego kota, bo inne dostawały ściepki z obiadu, a mój miał specjalne puszki i w ogóle. Było fajnie, ale do czasu. Po każdym zjedzeniu takiej puszki dostawał biegunki, bolał go brzuch czasem tak bardzo, że leżał nieruchomo na łóżku z nastroszoną na grzbiecie sierścią. Myślałam - może to po mleku? Więc je odstawiłam. Ale to nie pomogło, więc zaczęłam szukać w necie co jest dobre dla mojego kota. Tak trafiłam na pewne forum, na którym dowiedziałam się jaką krzywdę nieświadomie wyrządzam mojemu kotu.
I wyobraźcie sobie, że przez te kilka tygodni jedzenia puszek i innych marketowych świństw kot był chudy, miał biegunki, łupież... Jak zaczął jeść prawdziwe jedzenie to szybciutko wszystkie problemy się skończyły...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedz #62 : 2004-02-01, 11:13 »

Yzalbe

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #63 : 2004-02-01, 13:33 »
Zyziulek ma łupież :(  Biegunek nie ma. Wręcz przeciwnie -zaparcia są jego zmorą. Muszę twardo postawić na swoim. :grr:
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #64 : 2004-02-04, 00:54 »
WYGRAŁAM!!!!!!!!!! Tata kupił kociambrom świeże MIĘSKO!!!!!!!!  :D  :)  8)  :lol:  :wink:
Zapisane

Sal

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #65 : 2004-02-04, 07:27 »
Podsunęłaś mu to poczytania ten wątek?  ;)

Brawo!  :wink:

Cierpnę, jak widzę w Tesco wózki wypchane puszkami KK, bo akurat promocja. Głupio mi się wtrącać... Wtrącilibyście się?
Zapisane

myszka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #66 : 2004-02-04, 10:03 »
Może nie wprost, ale robimy zawsze z koleżankami głośne i wyraźne aluzje nt. syfu w koszyku i obowiązków właściciela kota :P A wprost, wtrącam się do znajomych, jak tylko zejdzie na psa/kota, to zaraz pytam o dietę i pouczam :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #67 : 2004-02-04, 10:17 »
Ja sama robię zakupy, więc nie mam z kim podyskutowac odpowiednio głośno...  ;)

Znajomych pouczam, ile wlezie.
W sklepie jeszcze sie nie wtrąciłam, bo ... jakoś tak ... mi niezręcznie.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #68 : 2004-02-04, 10:42 »
A ja mam wieeeelką ochotę pomądrzyć się troszkę :D Moim wielkim sukcesem jest przekonanie rodziców mojego chłopaka, że ich kota trzeba odchudzić.. Wściekła waży 10kg... :shock:  I nie może się umyć :( Ale zaszaleli i od tego miesiąca kupują karmę ANF. Tłumaczyłam, że kot się bardzo męczy cały rok... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedz #68 : 2004-02-04, 10:42 »

Sal

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #69 : 2004-02-04, 10:56 »
10 kg???????????
To starszne!!!!
I sami nie widzieli, że kota jest za gruba???????? :roll:  :shock:
Zapisane

myszka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #70 : 2004-02-04, 11:06 »
Pewnie po prostu twierdzili, że "zdrowo wygląda" :roll:
Zapisane

Emi8

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #71 : 2004-02-04, 21:19 »
Moja kotka, którą miałam 13  lat ( już odeszła)-od małego jadła zawsze puszki.
Wszystko było w porządku aż w wieku 7 lat dostała jakiegoś nie wiadomo czego. Futro jej coś zaczęło podcinać, wyłysiał jej brzuszek i onek pod spodem do połowy. Skórę miała czystą, więc to nie żaden pasożyt. Byłam z nią kilkakrotnie u weterynarza, ale oczywiście powiedział, że to nie przez jedzenie.
A przez co????
Ale weterynarze nie powiedzą tego wprost, bo im firmy za to płacą.
Postanowiłam zmienić jej dietę radykalnie. Powoli przestawiłam ją na gotowane mięsko i rybę.
Bo prawda jest taka, że za te 3 złote dziennie  (tyle, co kosztuje puszka), można kupić kotu naprawdę sporo prawdziwego mięska. Tylko się ludziom nie chce tego kawałka mięska ugotować!!!!

Poza tym reklamy w telewizji wpierają nam, że puszka to najlepsze
 pożywienie!!! Nie mówiąc już o suchym żarciu, które jest jeszcze większym syfem.

W tym roku, w wieku 13 lat kot zdechł. Chorował na coś nieokreślonego ( nie wiadomo na co nawet po sekcji zwłok). Możliwe, że był to jakiś wirus. Weterynarz nie wiedział.   Bardzo smutne.
Zapisane

weronika

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #72 : 2004-02-04, 22:43 »
Fajne jest to forum ,sporo mozna sie dowiedziec, ja tez poczatkowo mojemu kotu kupowalam tylko puszeczki,spokojna , tym bardziej , ze jak zapytalam weterynarza , czym najlepiej karmic kota , aby byl zdrowy i mial sie dobrze , powiedzial , ze absolutnie nie moga to byc resztki ze stolu, nawet gdy kotek prosi o nie , najlepsze sa wlasnie puszki , co prawda nie kitekaty, ale jest taki duzy wybor puszek...zero miesa , zero ryb , najlepiej wlasnie te puszki. Gdy zajrzalam pierwszy raz na forum , przeczytalam o miesku i zaczelam dawac kotkowi, najpierw malutki kawaleczek-pilna obserwacja jak sie czuje , drugi kawaleczek, rybka...i ma sie kociak dobrze, wsuwa jednak tylko wolowine i nie wiem , czy nie jest to przyczyna klopotow z jego sierscia,jest taka matowa,wyglada na zaniedbana , gdy kot byl na puszkach siersc byla naprawde sliczna . Nie chce jednak aby wcinal chemie z puszek , witamin , ktore mu kupilam nie ma zamiaru jesc,poszlam do zoologicznego,pani polecila mi saszetki hillsa,bez konserwantow i barwnikow, ale nie chce ich jesc. Myszka , jak myslisz,co mu dawac , zeby bylo dobrze i zniknely problemy z matowa sierscia?
Zapisane

myszka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #73 : 2004-02-04, 23:46 »
Surowe żółtko, oliwa z oliwek, witaminki rozkrusz i dopraw nimi mięsko ;)
Zapisane

Sal

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #74 : 2004-02-05, 08:20 »
Może to jakieś chwilowe problemy z sierścią...
Moje wcinają przede wszystkim mięcho (i ciut suchego), a sierść mają pięknie błyszczącą (poza połamanymi wąsikami Krawatka, wszystko wygląda idealnie). Podsuwaj jeszcze kociambrowi serki homogenizowane i jogurty. Moje za nimi przepadają.
Chciałabym mieć włosy tak błyszczące jak futro moich kociastych... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedz #74 : 2004-02-05, 08:20 »

Emilka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #75 : 2004-02-05, 13:45 »
Na ladne fouterko szkaradki trzeba bylo dluuuugo czekac, przez to ze  gdy ja wzielam byla strasznie zabiedzona. Od samego poczatku jadla mieso  a siersc ma teraz piekna :) co prawda nie puszysta-widocznie taka jej natura ;) ale krotka i blyszczaca :)
Zapisane

weronika

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #76 : 2004-02-05, 13:49 »
Dzieki, dzieki! wlasnie , witaminki mu rozkrusze do mieska , ze tez mi nie przyszlo do glowy! jogurt co prawda odpada , bo naprawde nie chce tknac , ale serek jak najbardziej.  :)
Zapisane

Maxim

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #77 : 2004-02-05, 19:04 »
Cytat: Salamandra


Cierpnę, jak widzę w Tesco wózki wypchane puszkami KK, bo akurat promocja. Głupio mi się wtrącać... Wtrącilibyście się?


Mam identyczne odczucia, ale jescze nie próbowałam się wtrącać, ale jak kiedyś nie wytrzymam....., żeby tylko nie trzeba było się szybko ewakuować z marketu. Natomiast odbijam to sobie na znajomych i edukuję ile wlezie z pozytywnym skutkiem  :wink:
Zapisane

Kashmira

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #78 : 2004-02-06, 18:12 »
Ja z puszek polecam Animonde i Shebe, chociaz niemal kazdy weterynarz nie wypowiada sie dobrze o jedzeniu z puskzi. Przez dluzszy zcas gotowalam mojej pierwszej kici kurczaki, wołowinke i watróbkę, alę tę ostatnia odradzono nam po guzku piersi naszej kocicy. W wątróbce zbieraja sie najgorsze toksyny i lepiej kotom tego nie podawać. Natomiast surowizna podobno jest dobra na sierść i ząbki...hmm..wlasciwie jest wiele szkół :( Właściwie kitekaty i whiskacze to produkty dla mas i nikt tam właściwie nie dba o to, czy to dobre dla zwierząt. Lepsze są karmy bardziej specjalistyczne, ktore wymieniłam wczesniej.

Z kocim pozdrowieniem

Asia, Lula i Mizia:))
Zapisane

Gopi

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #79 : 2004-02-06, 20:49 »
Ja jestem z siebie bardzo dumna, bo moimi delikatnymi aluzjami mama zaczęła karmić Plamcia wątróbkami drobiowymi, bo one są najbardziej "soczyste" (wcześnej był na saszetkach KK - teraz na ich widok ucieka - dosłownie!) Inne niestety nadal są na suchym KK ale pracuję nad tym :) A z Plamkiem to wyjątkowa sytuacja, bo nie daje rady jeść niczego, co nie ma konsystencji wymokłej papki, dlatego mama się zgodziła jak usłyszała że najlepsze dla Plamcia byłyby jakieś mielone podroby albo mięsko. Jest chory - prawdopodobnie rak. Ostatnio to już wogóle nic nie je bo nie da rady :(
Zapisane

Emilka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #80 : 2004-02-06, 21:11 »
z watrobkami uwazaj, nie podawac ich lepiej za czesto bo jak to ktoras z myszek napisala to smietniki w organizmie drobiu, wartosci maja ale ja moim kotkom watrobe podaje raz na ruski rok ;)  Jak dla kotka ktory je papki to mozna dawac wszystko wystarczy przemielic,zmiksowac i papka gotowa. Kurczak, serca,zoladki,wolowinka itp

Przykro mi z powodu kotka zycze mu jak  najwiecej jamilszych i najcieplejszych dni
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedz #80 : 2004-02-06, 21:11 »

Gopi

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #81 : 2004-02-06, 21:22 »
No właśnie jak pisałam dajemy wątróbki, bo są najmniej suche, a jemu potrzeba to trochę rozmoczyć, inaczej nie da rady :( Ale spróbujemy jeszcze zmieszywać co innego z rosołkiem, albo czyms takim :)
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #82 : 2004-02-06, 22:38 »
Biedny kocio.. :cry:  Ale cieszę się, że ma dom i kochającą rodzinę.
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #83 : 2004-02-07, 15:53 »
mój kot wsuwa tylko whiskas, bo od kitekata to jej sie rzygac chce, jej futro jest piekne i lsni, ale mysle ze jest chora, a w kuwecie to normalnie horror sie dzieje. kiedys dalam kotu kitekat, to klapnela na lozku i myslalam ze zdechnie. to jest zle zarcie i chyba przestane jej dawac jesc takie cos :grr:
Zapisane

myszka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #84 : 2004-02-11, 16:20 »
Whiskas? :? Lepiej przestań...
Zapisane

Maxim

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #85 : 2004-02-11, 17:25 »
Kochasz koty i dajesz whiskas, hm.... :roll:
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #86 : 2004-02-11, 22:35 »
No dajcie spokój. Ona dopiero zaczyna i nie wie, że te karmy to świństwo.
Zapisane

myszka

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #87 : 2004-02-11, 23:12 »
Przecież nie krzyczę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedz #87 : 2004-02-11, 23:12 »

Sal

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #88 : 2004-02-12, 08:34 »
Cytat: kocham_koty
mój kot wsuwa tylko whiskas, bo od kitekata to jej sie rzygac chce, jej futro jest piekne i lsni, ale mysle ze jest chora, a w kuwecie to normalnie horror sie dzieje. kiedys dalam kotu kitekat, to klapnela na lozku i myslalam ze zdechnie. to jest zle zarcie i chyba przestane jej dawac jesc takie cos :grr:


Koniecznie poszperaj po tematach forum i poczytaj wątki o jedzeniu, a było ich co niemiara.
Dużo sie dowiesz.
A będzie to z korzyścią dla Twojego kociaka!
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Nie dawajcie ulubieńcom KiteKata!!!
« Odpowiedź #89 : 2004-02-12, 17:46 »
Myszko, a ja nie twierdzę, że krzyczysz :)  Zapomniałam dodać buźkę :D
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.