Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak przyzwyczaic razem 2 samce?  (Przeczytany 16236 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wookash

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« : 2004-08-09, 17:10 »
Witam, to moj pierwszy post wiec moze sie przedstawie. Mam na imie Lukasz, nie jestem zadnym tam wielbicielem kotów ale jednak ostatnio bardzo polubilem. Mam 2 samce, jeden to zwykly kot, a od tygodnia mam perskiego i chcialbym do was zwrocic sie o pomoc. No wiec moj starszy kot, ktory mieszka z nami od malego ktory ma teraz 5 lat, strasznie sie czubi z tym moim nowy 2 letnim kotem perskim, ktorego mam od tygodnia. Ja chcialem tylko spytac, jak je moge razem oswoic ? niechcialbym aby moje koty czubily sie non-stop, chodzily podrapane i wogole. Blagam poradzcie cos. Czy moze byc jakis wplyw na inna rase kota ? bo jeden to normalny kot, a drugi to perski. Czy to moze miec jakies znaczenie ?
Zapisane

myszka

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-09, 17:15 »
Tak, koty długowłose mogą wpływać nieco denerwująco, bo inne koty uważają je za bojowo nastroszone.
Ale, co do "bicia się", czy to na pewno są bijatyki, czy zabawy? Kocie harce są dość brutalne - ale jeśli nie leje się krew, to jest ok.
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-09, 19:23 »
A cxzy kocury są wykastrowane? Albo przynajmniej rezydent, bo nowy mam rozumieć jeszcze mały? Jeżeli nie są to proponuję to zrobić, bo inaczej może być ciężko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-09, 19:23 »

iwa

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-09, 20:19 »
no właśnie wykastrowane kocurki nie będą się tak tłukły,bo nie będą się już czuły jak samce,które mają walczyć o teren lub kotke :) ale twój "stary" kot może i tak czuć się zagrożony nowym przybyszem. jak walki nie są straszne to nic nie rób,bo koty może się tylko bawią,chcą się tak zaprzyjaźnić :)
nie odzielaj ich na siłę jeśli te walki nie są straszne :) ustaw moze 2 kuwety ze zwirkiem
Zapisane

Wookash

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-09, 20:55 »
To znaczy ten moj kot perski ktorego mam juz no prawie drugi tydzien, jest wykastrowany i ma 3 latka. Natomiast ten moj stary dachowiec, ktory ma juz 5 lat dopiero ma byc kastrowany, ale nie moze ze wzgledu na to ze ma chore oko, a podobno kot musi byc w pelni zdrow do podjecia sie kastracji. Wiec narazie zakraplamy mu to oko, i mamy przjysc do weterynarza za tydzien. Co do tych bijatyk, to moze troszke przesadzilem... powiem wam dokladnie jak to jest, wiec ten moj nowy kot perski mieszkal poprzednio ze swoim ojcem wiec byl przyzwyczajony do kotów. Natomiast ten moj dachowiec nigdy z kotem nie mial doczynienia, jedynie wracal podrapany z dworu. Ale chodzi mi o to, zeby je mozna bylo oswoic, i zeby mozna bylo je swobodnie zostawiac samych razem. Zauwazylem ze ten moj nowy pers, podchodzi do tego dachowca z zaciekawieniem, za to ten dachowiec wydaje sie strasznie przestraszony, warczy i ucieka a tamten go goni. Probowalismy je przyblizyc razem, ale jak mowie ten dachowiec zabardzo wariowal. Z bardzo dziekuje za pomoc, widac ze znacie sie na rzeczy.
Zapisane

Sal

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-10, 08:12 »
Domownik poczuł się zagrożony z powodu przybysza. Ponieważ nie jest kastrowany, reaguje bardzo stanowczo. Na pewno zmieni się jego charakter, jak już będzie po zabiegu. Obserwowałam to ma moim Dyziu.
Póki co okazuj dachowcowi, że nadal się nim interesujesz, że wciąż jest ważnym kotem, baw się z nim. Wylecz ślepko i do lecznicy.  :wink:

No i napisz, jak mają na imię, żebyśmy sie nie posługowali określeniami: pers i dachowiec  ;)
Zapisane

Wookash

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-10, 11:00 »
Ok dziekuje za rade :) co do moich kotow to dachowiec nazywa sie tygrys ( wiem ze strasznie, moja siostra go tak nazwala jak miala 3 latka, uparla sie no i ma :lol: ) natomiast moj nowy pers, nazywa sie chuby cyt. czabi :P nazwalem go tak bo jest taki pulchniutki bardzo :) bede w stalym kontakcie, jednak bede musial przez dwa miesiace odpaczac od tego jakze fajnego forum, poniewaz lece do anglii na 2 miesiace na operacje pod koniec sierpnia, a teraz w czwartek lece do Hiszpanii takze praktycznie wogole dostepu do internetu nie bede mial :( ... Pozdrawiam !
Zapisane

Blanka

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-10, 19:27 »
Ja mam drugiego kota od czerwca . oba mają około 8 m-cy i są kastrowane. Też się martwiłam czy się polubią. Pierwszy wieczór w nowym doku Rudy spędził na sedesem w łazience, bo Azja cały czas na niego warczał, ale potem się ośmielił i jak już koty się obwąchały i "nowy" obszedł terytorium od razu bardzo się polubiły. Były ( i są ) nierozłączne, śpią razem, myją się wzajemnie. Ważne jest aby "nowemu" zapewnić poczucie bezpieczeństwa, pilonować, aby rezydent za bardzo go nie zdominował - Azja próbował i to bardzo - do tej pory mam wrażenie jest między nimi swoista chierarchia ważności i Azja częsciej rości sobie prawo do kolanek pańci  :lol: , chociaz Rudy nauczył się  też walczyć o swoje. Ważne jest także, aby rezydent nie czuł się opuszczony i zaniedbany, bo tak to już jest, że "nowemu"kotkowi z reguły poświęca się więcej czasu. Powodzenia :)  A cha...trzeba również od razu ( oczywiście po chwili oddechu) objąć nowego kota takimi samymi zasadami - co nie wolno jednemu to i drugiemu bo koty się pogubią.
Zapisane

Wookash

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-10, 20:10 »
Wlasnie w tej chwili moj czabi siedzi na krzesle, i z zanudzeniem patrzy na mojego tygrysa. A ten moj tygrys lezy na parapecie, i robi to samo. Jednak co mnie martwi, to to ze jak przed chwila podeszlem do tygryska, to mnie skubaniec podrapal ! nigdy tak mi jeszcze nie robil... co to moze oznaczac ? probowalem drugi raz, i na mnie zawarczal. Przestraszylem sie troche i wypuscilem go przez okno zeby sobie poszedl polatac po dworze !
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-10, 20:10 »

Blanka

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #9 : 2004-08-10, 20:20 »
Koty sa zestresowane, nie dziwię się Tygrysowi bo w ma domu rywala na swoim terytorium. Daj kotom trochę swobody, jak ochłoną jeszcze same przyjdą do Ciebie na pieszczotki .Rozmawiałam z wetem i podobno bardzo rzadko jest tak,że dwa koty wogóle nie potrafią żyć ze sobą pod jednym dachem. Mogą się nie pokochać, ale najczęsciej uczą się nawzajem tolerować  :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #10 : 2004-08-11, 08:33 »
Mnie wetka zapytała o relacje między moimi kociawkami. Bo bywa tak, że jeden zajmuje jakieś tam terytorium, a drugi inne. Bywa i tak, że takich podziałów koty nie ustanawiają i dzielą cały teren między siebie.

Jeśli jest taka możliwość, spróbuj dać każdemu własny teren we władanie. Niech domownik wie, że nadal jest panem na określonym terenie, a przybysz niech sobie zagarnie jakieś inne terytorium (pokój, czy jakieś inne ponieszczenie). Myślę, że tak byłoby im łatwiej przeczekać okres poznawania się i przyzwyczajania.
Zapisane

Wookash

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #11 : 2004-08-11, 12:57 »
Normalnie cos dziwnego sie dzieje... dzisiaj chcialem poglaskac i popiescic czabiego, a ten mnie skubaniec chcial rowniez podrapac tak jak wczoraj tygrysek ! na szczescie nie wygladalo to tak groznie jak wczoraj z tygrysem, bo czabi to tylko zamialczal i chcial podrapac, a wczoraj tygrys na mnie wrecz zawarczal... kurcze zaczynam sie bac tych moich kotow :lol: co moze byc przyczyna ich zachowania ostrego ? tygrys to jeszcze rozumiem bo to rezydent i wogole, ale chabi ??? on taki zawsze slodki niewinny sie zdaje a tu takie cos :P
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #12 : 2004-08-12, 11:27 »
Ja od ponad tygodnia próbuję przyzwyczaić do siebie 3 dorosłe koty. Każdy wykastrowany. Zyziek i Mikuś kontra Boruta.... Na razie nie widać efektów. Boruta większą część dnia przesypia na balkonie, a w tym czasie moje koty ganiają na zewnątrz. Później moje wpuszczam do domu, a Boruta całą noc gania po działkach. Niestety czasami dochodzi do spotkania i efektem jest np. zadrapanie na nosku Mikusia. Do tego dochodzą bojowe śpiewy i groźne postawy... Dlatego Borutę muszę oddać :(
Zapisane

gsx_katana

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #13 : 2004-08-12, 13:16 »
dwóch chłopaków miałam... jeden miał 17 lat, kiedy przyszedł do domu drugi - jeszcze kocie (jedyny z miotu nieotruty przez "dobrych ludzi" na ursynowie). Ku mojemu zdziwieniu stary kastrat zaczal zachowywac sie jak mamusia - dbal o mlodego, myl go, uczyl co i jak robic... Pozniej rudzik zostal wykastrowany i skonczyla sie wielka milosc... Nie wiem dlaczego, chociaz nadal byli przyjaciolmi.
Ale to zdaje sie ewenement i w tym przypadku najlepiej byloby wykastrowac Tygrysa.
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #14 : 2004-08-14, 09:20 »
ale sie naczytałam teraz mam wątpliwosci czy wziąsć 2 samca  moja kicia jest płochliwa i taka zamknieta chwilami.A jak obrazi sie na nas ze mamy nowego domownika nic nie wiadomo ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedz #14 : 2004-08-14, 09:20 »

Darke Elf K.

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #15 : 2004-08-14, 09:44 »
Moje się zakolegowały, najpierw trzeba przełamać lody. A potem ich walki, to nic strasznego :/ ...
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #16 : 2004-08-14, 13:42 »
oby tak było :)) to bede sie cieszyć :))
Zapisane

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Jak przyzwyczaic razem 2 samce?
« Odpowiedź #17 : 2012-10-24, 10:31 »
na przyzwyczanie kotow do siebie zawsze potrzeba czasu i cierpliwosci, ale da rade :) my tez myslimy o drugim kocie ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.152 sekund z 27 zapytaniami.