Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dlaczego kot mruczy  (Przeczytany 5574 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przemek

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« : 2004-06-02, 17:00 »
dlaczego kot mruczy
Zapisane

kareena

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #1 : 2004-06-02, 17:32 »
ja slyszalam ze
- zeby okazac zadowolenie
- zeby nas uspokoic i ukryc ze sie boi/jest zdenerwowany

tak kiedys slyszalam  :roll:
Zapisane

Ellen

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #2 : 2004-06-02, 17:41 »
I jeszcze moze mruczec z bolu lub po ciezkim wypadku, np czesto koty potracone przez samochod glosno mrucza.
Zapisane

Forum Zwierzaki

dlaczego kot mruczy
« Odpowiedz #2 : 2004-06-02, 17:41 »

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #3 : 2004-06-02, 18:31 »
i u weta tez mrucza.. moja to ciezko zbadac, bo jak mruczy to nic nie slychac przez sluchawki.

slyszalam, ze koty maja do komunikacji ogromna ilosc dzwiekow, a dla nas- ludzi wykorzystuja tylko czesc z nich, czyzby sadzily ze i tak nie zrozumiemy, wiec znizaja sie do naszego poziomu?   :lol:
Zapisane

Faza

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #4 : 2004-06-02, 18:41 »
bo jest im dobrze, czyli mrukaja bo są zadowolone
ale o tym potrąceniu przez samochód też słyszałam, a raczej czytałam :)
Zapisane

Sal

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #5 : 2004-06-03, 08:01 »
A ja się spotkałam z opinią, że mruczą, żeby zwrócić na siebie uwagę człowieka.
To by wyjaśniało, że mruczą, gdy są chore czy ranne (wołają o pomoc), gdy chcą czegoś od swojego człowieka (jedzonka,  miziania...).
Mówią: tu jestem.  ;)
Zapisane

Ellen

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #6 : 2004-06-03, 15:05 »
Cytat: cassandra
slyszalam, ze koty maja do komunikacji ogromna ilosc dzwiekow, a dla nas- ludzi wykorzystuja tylko czesc z nich, czyzby sadzily ze i tak nie zrozumiemy, wiec znizaja sie do naszego poziomu?   :lol:


A ja wlasnie slyszalam, ze koty sa przesadnie gadatliwe i glosne w stosunku do ludzi (zeby te tepaki ich zrozumialy? :p ) bo do innych kotow raczej malo sie odzywaja, wystarczy mowa ciala, spojrzenie.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #7 : 2004-06-03, 15:55 »
Cytuj

A ja się spotkałam z opinią, że mruczą, żeby zwrócić na siebie uwagę człowieka

He he, a do tego sie lepiej nadaje rozdzierajace miauczenie ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #8 : 2004-06-04, 19:31 »
Cytat: Salamandra
A ja się spotkałam z opinią, że mruczą, żeby zwrócić na siebie uwagę człowieka.
To by wyjaśniało, że mruczą, gdy są chore czy ranne (wołają o pomoc), gdy chcą czegoś od swojego człowieka (jedzonka,  miziania...).
Mówią: tu jestem.  ;)


dokladnie:)
koty mrucza wtedy kiedy chca czuc sie potrzebne:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

dlaczego kot mruczy
« Odpowiedz #8 : 2004-06-04, 19:31 »

ixa

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #9 : 2004-06-07, 10:30 »
Cytat: VioaoiV
Cytat: Salamandra
A ja się spotkałam z opinią, że mruczą, żeby zwrócić na siebie uwagę człowieka.
To by wyjaśniało, że mruczą, gdy są chore czy ranne (wołają o pomoc), gdy chcą czegoś od swojego człowieka (jedzonka,  miziania...).
Mówią: tu jestem.  ;)


dokladnie:)
koty mrucza wtedy kiedy chca czuc sie potrzebne:)


nie powiedziała bym miałam już dużo kotów i mam je teraz też mruczą z zadowolenia  mruczą wtedy gdy im się coś podoba gdy coś im odpowiada a jażeli wołają o pomoc to miałczą czy pomiałkują  więc nie jest morzliwe gdy miałczały jak się im coś dzieje bo jak moje koty są głodne to łapią mnie łapą albo głośno miauczą

koty mruczą wtedy gdy są zadowolone oprucz miauczenia to jest 2 języ kotów koty okazują właścicelowi przyjaźń przez ocieranie się i właśnie mruczenie, jak mowiłam gdy są zadowolone czyli naprzykład wtedy gdy jedzą coś smacznego lub gdy je się głaska pod szyją

Cytat: Faza
bo jest im dobrze, czyli mrukaja bo są zadowolone

dokładnie :)  :)  :)  :D
Zapisane

Sal

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #10 : 2004-06-07, 12:40 »
Cytat: Salamandra
A ja się spotkałam z opinią, że mruczą, żeby zwrócić na siebie uwagę człowieka.
To by wyjaśniało, że mruczą, gdy są chore czy ranne (wołają o pomoc), gdy chcą czegoś od swojego człowieka (jedzonka,  miziania...).
Mówią: tu jestem.  ;)


Taką teorię usłyszałam w pewnym godzinnym popularno-naukowym programie o kotach, który niedawno emitowała Dwójka (niestety tytułu już nie pamiętam, ale gdzieś na forum sa o nim wzmianki - bo pamiętam, że czytałam).

Jest tez faktem, że mruczą koty ranne i chore. Nie można więc mówić, że nawołują tylko miauczeniem, a mruczą tylko z zadowolenia.
Zapisane

ixa

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #11 : 2004-06-07, 14:11 »
Cytat: Salamandra
Cytat: Salamandra
A ja się spotkałam z opinią, że mruczą, żeby zwrócić na siebie uwagę człowieka.
To by wyjaśniało, że mruczą, gdy są chore czy ranne (wołają o pomoc), gdy chcą czegoś od swojego człowieka (jedzonka,  miziania...).
Mówią: tu jestem.  ;)


Taką teorię usłyszałam w pewnym godzinnym popularno-naukowym programie o kotach, który niedawno emitowała Dwójka (niestety tytułu już nie pamiętam, ale gdzieś na forum sa o nim wzmianki - bo pamiętam, że czytałam).

Jest tez faktem, że mruczą koty ranne i chore. Nie można więc mówić, że nawołują tylko miauczeniem, a mruczą tylko z zadowolenia.


telewizja kłamie sama jej nie wierze np. prognozom pogody bo wczoraj mial lać u mnie deszcz a było śliczne słoneczko i upał jeśli muwisz że mruczą kiedy są ranne t słyszałaś zdchającego kota i widziałaś żeby mruzał ?
Zapisane

Sal

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #12 : 2004-06-07, 14:41 »
Osobiście nie widziałam, na szczęście, i nie chciałabym tego nigdy oglądać.
A porównywanie prognozy pogody z programem popularno-naukowym jest niepoważne... Nie ja prowadziłam te obserwacje i nie ja jestem autorką tego programu.

Prosze parę cytatów z netu:
MRUCZENIE
Koci odpowiednik śmiechu. Czasami kot mruczy także, gdy jest przestraszony lub ranny.  http://members.lycos.co.uk/zertaul/articles.php?id=17

CIEKAWE ODPOWIEDZI NA ZWYKŁE PYTANIA Dlaczego kot mruczy?
Odpowiedź wydaje się oczywista - kot mruczy, ponieważ jest zadowolony! Okazuje się jednak, że prawidłowa interpretacja tego zachowania nie jest tak jednoznaczna. Zaobserwowano bowiem, że mruczą nawet długo i głośno, także koty chore, ranne lub zdychające. Oczywiście mruczą także koty zadowolone, ale nie jest to jedyna przyczyna wydawania tego dźwięku. A więc - mruczenie oznacza pragnienie przyjaznego kontaktu, czyjejś bliskości, ewentualnie pomocy.
http://www.koty.gemapro.vip.alpha.pl/pytania.html#pyt1
Zapisane

ixa

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #13 : 2004-06-07, 14:50 »
ja tam w to niewieze wieze ze moje koty mruczą tylko kiedy są szczęśliwe bo nigdy nie są smutne ranne ani nic je nieboli
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #14 : 2004-06-07, 14:53 »
Kot z całą pewnością mruczy kiedy coś mu dolega. Kiedy Daisy do nas przyszła to bała się naszego psa. Uciekała gdzie tylko mogła, za pralkę, lodówkę, szafę i siędzać wystraszona w kącie mruczała :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

dlaczego kot mruczy
« Odpowiedz #14 : 2004-06-07, 14:53 »

Wiedźma

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #15 : 2004-06-07, 17:47 »
Ja widzialam (u roznych kotow), ze mruczaly, choc z cala pewnoscia nie byly w tym momencie szczesliwe.
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #16 : 2004-06-07, 19:44 »
ja kiedyś czytałam, że np. tygrysy (też koty) mruczały gdy były ranne, np. miały złamaną łapę. lizały ją i mruczały. coś tam było napisane, że to odpowiednie jakieś tamdecybele czy coś tam, odpowiedni dżwięk, który przyspiesza rozrost tkanek i komórek i przyspiesza gojenie się ran i zrastanie kości. cos tam takiego było :) . czyli gdy se coś złamiesz weż kotka na kolanka! :o :hehe:
Zapisane

Sal

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #17 : 2004-06-08, 09:48 »
Cytat: ixa
ja tam w to niewieze wieze ze moje koty mruczą tylko kiedy są szczęśliwe bo nigdy nie są smutne ranne ani nic je nieboli


I bardzo dobrze! Oby było tak zawsze.
Ale nie neguj czegoś tylko dlatego, że ty nie widziałaś, nie słyszałas, nie znasz...
Zapisane

ixa

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #18 : 2004-06-08, 14:56 »
ja tu wyrazam swoje zdanie a ty co ? a co salamangro ty widzialas i słyszalas takie kody bo z tego co wiem to mówiłaś że nie. Nienawidze krytyków zawsze musiz mnie poprawiac na karzdym poscie mówie co sądze i co wiem, wyrazam opinie  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #19 : 2004-06-08, 15:05 »
Ixa - wyhamuj. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoją opinię i każdy ma prawo skomentować cudzą wypowiedź. O ile robi to w sposób kulturalny.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

ixa

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #20 : 2004-06-08, 15:07 »
Niemam dzics dobrego dnia wkuzam sie na wszystkich nawet na mojego psa jesli robie cos nietak wybaczcie jestem dzis rozdrazniona jak osa
Zapisane

Forum Zwierzaki

dlaczego kot mruczy
« Odpowiedz #20 : 2004-06-08, 15:07 »

Cathycash

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #21 : 2004-06-08, 15:11 »
I w miarę bez błędów ortograficznych....
Mój kot mruczał, gdy miał problemy ze zdrowiem (zjadł piłeczkę jeżyka).
Po operacji też mruczał ale to juz chyba z zadowolenia   :wink:
Zapisane

Sal

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #22 : 2004-06-08, 15:33 »
Cytat: ixa
mówie co sądze i co wiem, wyrazam opinie  :grr:  :grr:  :grr:


Niewątpliwie mówisz, co sądzisz. Ale za mało wiesz, a negujesz każdą opinię, inną od twojej.

To że ja nie widziałam rannych mruczących kotów, nie oznacza, że jest nieprawdą twierdzenie, że mruczą, gdy są ranne. Chyba wystarczająco dużo dostałas przykłądów od innych forumowiczów...
Zapisane

Achaja

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #23 : 2004-06-08, 15:42 »
-mruczą bo chcą żeby włścićel je pogłaskał :wink:  ;)  :)
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #24 : 2004-06-08, 15:50 »
polecam ksiazke pod tym samym tytulem "dlaczego kot mruczy" :wink:
Zapisane

Ellen

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #25 : 2004-06-08, 16:07 »
ixa, moj kot po operacji (przed smiercia zreszta) glosno mruczal, wiec rozumiem, ze byl zadowolony z sytuacji, w jakiej sie znalazl   :roll:  :?
Zapisane

Achaja

  • Gość
dlaczego kot mruczy
« Odpowiedź #26 : 2004-06-09, 13:52 »
moje koty mruczą bo mnie i mojego brata lubią! :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.