Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak przygotowac koty na przybycie psa????  (Przeczytany 3940 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psia kocurka

  • Gość
jak przygotowac koty na przybycie psa????
« : 2006-10-29, 21:42 »
witam,
mam nadzieje, ze spotkam tu ludzi kochajacyhc zarowno psy jak i koty, ktorzy pomoga mi przygotowac moje 2 dorosle koteczki na przybycie nowego domownika, szczeniaka.
Wiem, ze przede wszystkim wazne jest by koty nie czuly sie odrzucone, ale chcialabym sie dowiedziec, jak przygotowac je w sensie bardziej zdrowotnym. Otoz koty moje siedza w domu, w zwiazku z  czym nie sa szczepione, nie sa odpchlane, bo pchelek nie maja, sa regularnie odrobaczane.
Czy powinnam je zaszczepic, spryskac frontlajnem lub czyms podobnym??? I o co jeszcze powinnam zadbac???

Mam nadzieje ze udzielicie mi cennych rad!

Pozdrawiam  :)
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #1 : 2006-10-30, 17:30 »
... czyli, ze nikt mi tu nie pomoze.... :-( chyba sie przeniose na pieskie forum...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #2 : 2006-10-30, 20:32 »
powiem tak - koty zaszczepic - i to co najmniej dwa tygodnie przed przybyciem psa.

Przede wszystkim - najwazniejsze jest to jak twoje koty reaguja na psa. Czesto sie zdarza, ze kot nowego psa nie zaakceptuje i jesli w takiej sytuacji nie ma mozliwosci oddzielenia ich przynajmniej do osobnych pomieszczen, to stres potrafi kota nawet zabic.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedz #2 : 2006-10-30, 20:32 »

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #3 : 2006-10-31, 00:04 »
troche sie wystraszylam ta smiercia przyznam, ale mam nadzieje ze tak zle nie bedzie przeciez koty sa dwa i sa u siebie... no i niestety ze szczepieniami tez bedzie ciezko, bo pies bedzie za dwa dni  :shock: al eprzez pierwszych kilka dni bedzie w domu przechodzil kwarantanne, wiec moze i koty w tym samym czasie tez by mogly....hm?
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #4 : 2006-11-01, 07:15 »
Witajcie:)
u mnie bylo odwrotnie to pies(owczarek niemiecki) byl pierwszym zwierzakiem a potem dochodzily koty. Pierwszy kotek juz go nie ma na tym swiecie byl malutki i slepy, odrazu zaprzyjaznil sie z moim psem i nieopuszczal go nawet na chwilke. Potem doszla kotka juz wieksza ze 3 miesiace najpierw bylo najezenie sie syczenie, ale w krotkim czasie zaprzyjaznili sie. A rok temu przywiozlem do domu calkiem doroslego kota Filemona kot nigdy nie mial stycznosci z psem jeszcze takim wielkim.W pierwszych dniach balem sie ze bedzie naprawde problem ze niezaakceptuja sie  kot skakal z pazurami a pies sie bal. Wiec ja siadlem miedzy nami wziolem psa z jednej strony a kota z drugiej i oboje glaskalem co spowodowalo ze lezeli blisko siebie bez wojennego nastawienia. potem stopniowo coraz blizej ale w ciagu kilku dni stali sie przyjaciolmi i razem spia:)
Ale wszystko zalezy od charakteru psa czy kota mam znajoma co miala koty i wziela psa ze schroniska zeby dac mu dom i zeby mu pomoc i niestety w domu byl koszmar koty niezaakceptowaly psa i w jednym pokoju byly koty a w drugim pies.Jak tylko spotkali sie oko w oko byla walka i krew sie lala. W Twoim przypadku plusem jest ze piesek bedzie maly wiec mysle ze wszystko bedzie ok;)
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #5 : 2006-11-01, 11:21 »
Dziekuje Abakus!
Bardzo podoba mi sie Twoja hostria, szczegolnie to w jaki sposob przekonales zwierzaki do siebie na wzajemn  :jupi2: znam troche moje koty i mam nadzieje ze znam je na tyle dobrze ze bedzie tak jak mysle, czyli, jesli zobacza ze pies nie jest grozny to sie do niego przekonaja, a szczeniaka to chyba do wszystkiego przekonac da sie :-)
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #6 : 2006-11-01, 20:25 »
Najlepszym wyjściem jest jak to kociak przychodzi do psa u mnie sie sprawdziło i teraz mam dwoje wspaniałych przyjaciół...spią razem, jedzą, bawią się
Najwazniejsze to to żeby nie pokazac kotom że piesek jest ważniejszy, one tez potrafia sie nieźle obrazić np. zawsze głaskac koty pierwsze idt koty dostaja pierwsze jeśc.....
Ja tak musiałam robic a pozatym nie ingerowac no chyba żeby zaczeła sie bójka one muszą sie same ustawic i pokazać psu kto i tak rządzi w stadzie
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #7 : 2006-11-02, 12:48 »
U mnie tez pierwszy był pies. Maleńkiego kota znalazłam na działce (chyba ktoś go podrzucił), był bardzo chory i słaby, ale głos miał doniosły i dzięki temu go usłyszałam i uratowałam. Kot był słaby więc nie uciekał i pies mógł go bez przeszkód powąchać (pies od zawsze był przyzwyczajony do różnych zwierząt). potem kot już nie interesował psa i nie zwracali na siebie uwagi, chociaz kot musiał uważać na Raptusa, bo on nigdy nie patrzył pod nogi i kilka razy go podeptał. Dwa razy Raptus rzucił się z zębami na Bambusa, pierwszy raz Bambus schował się pod łóżko i nie długo chciał wyjść, ale za drugim razem wogóle sie nie przejął (poszło o jedzenie, nic się Bambusowi nie stało).
Drugi kot był dorosły, rozpieszczony i nie przyzwyczajony do psów. Miałam go tylko 2 tygodnie na przechowaniu. Na początku kot bardzo się bał, na widok psa chował się w najróżniejsze zakamarki, ale już po ok. tygodniu zaczął interesować się psem, podchodził coraz bliżej i przestał sie stresować.
Na pewno przy wprowadzeniu do domu nowego zwierzaka nie można liczyć, że od razu zwierzaki się polubią. Trzeba czasu, cierpliwości i nie można nic robić na siłę.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #8 : 2006-11-02, 19:54 »
Ja miałam przez ponad rok jednego kota, Filemona ( mimo męskiego imienia to kotka jest ), po czym przybył drugi kot, malutki, rudy Bonio, którego wyciągneliśmy z meliny. Filka obrazila sie na nas i trwalo to kilka dobrych miesiecy. Zaakceptowala kolege po kilku dniach ale do nas przestala przychodzic na kolana i przestala mruczec. Teraz jest super!
Oba koty bardzo sie roznia. Bonio jest ciekawski swiata, wesolutki, ruchliwy, a Filka to taka slodka przytulasna myslicielka, baaardzo do mnie przywiazana. Wiem, ze Bonio zaciekawi sie pieskiem i po chwili strachu bedzie okej miedzy nimi, natomiast o Filke sie boje. Boje sie ze sie obrazi na wszystkich, ucieknie na szafe i nie bedzie chciala schodzic. Kupilam juz dla kotkow ich ukochane przysmaki i ulubiona karme. I bede je rozpieszczala ile wlezie!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedz #8 : 2006-11-02, 19:54 »

wistra

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #9 : 2006-11-05, 10:12 »
witam,
mam nadzieje, ze spotkam tu ludzi kochajacyhc zarowno psy jak i koty, ktorzy pomoga mi przygotowac moje 2 dorosle koteczki na przybycie nowego domownika, szczeniaka.
Wiem, ze przede wszystkim wazne jest by koty nie czuly sie odrzucone, ale chcialabym sie dowiedziec, jak przygotowac je w sensie bardziej zdrowotnym. Otoz koty moje siedza w domu, w zwiazku z  czym nie sa szczepione, nie sa odpchlane, bo pchelek nie maja, sa regularnie odrobaczane.
Czy powinnam je zaszczepic, spryskac frontlajnem lub czyms podobnym??? I o co jeszcze powinnam zadbac???

Mam nadzieje ze udzielicie mi cennych rad!

Pozdrawiam  :)




Przyczepię się.
Jak koty będące w domu nie mogą być szczepione?
Nosówkę i wszystkie inne badziewia możesz na butach nawet przyniesc.
Coz za nieodpowiedzialnosc... ;/
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #10 : 2006-11-05, 15:29 »
hm... nieodpowiedzialnosc!!! no to jestem nieodpowiedzialna podobnie jak moi dwaj weterynarze ( ktorzy zreszta sa bardzo uznawanymi lekarzami  ) ktorzy odradzali szczepienia w przypadku gdy kotki siedza tylko w domu.

Tak czy siak kotkom nic nie dolega i nie dolegalo! Ale uspokoje Cie Wistra, w tym tygodniu nadrobie zaleglosci szczepieniowe! :-)
Zapisane

wistra

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #11 : 2006-11-05, 19:36 »
No wybacz, ale mi cale zycie tlukli do glowy, ze zwierzeta nawet te domowe powinny byc szczepione.
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #12 : 2006-11-05, 20:53 »
 :) tak to juz jest, ze jest wiele roznych opinii, na ten sam temat :-)
Zapisane

wistra

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #13 : 2006-11-05, 21:01 »
Spoko luz ;)
Wasze szczescie, ze przez ten czas sie nic nie przyplatalo zwierzakom ;)
Wyczochraj je ode mnie :)
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #14 : 2006-11-05, 21:09 »
Moja kotka siedzi w domu a jest szczepiona.....nie wiem jakich masz wetów ale przeciez koty powinny być szczepione nawet ja siedza tylko w domu.........
Jak twoi weci tacy sa to lepiej zmień weta....ja majke szczepie a nigdy nie była na dworze a jest odrobaczana +szczepiona odrobaczana co pół roku a szczepiona co rok.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedz #14 : 2006-11-05, 21:09 »

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #15 : 2006-11-06, 22:02 »
Wyczochralam :-)

Bylam dzis u weta, innego niz zwykle, za Wasza namowa! I to chyba jakis tutejszy trend, ale on takze powiedzial mi ze nie musze szczepic kotow! Chyba, ze jestem nadgorliwa, to oczywiscie moge!

No i co mam teraz myslec???

Trzech weterynarzy mowi, ze nie trzeba!!!

p.s. zaznacze, ze ten u ktorego bylam dzis to moj znajomy, ktoremu zalezy na zdrowiu moich kotow jak zadnemu innemu weterynarzowi
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #16 : 2007-01-07, 11:14 »
To ja mam kilka pytań.
Mam kota od niedawna, Rudy już się zadomowił, jest fajny, spokojny. Zanim do mnie trafił, mieszkał z jamnikiem, którego tolerował (podobno raz tylko jamnik oberwał, ale potem kot nie reagował na psie zaczepki). Teraz Rudy jest u mnie i zachowuje się całkiem inaczej. Ja nie mam swojego psa, ale nieraz mam jakiegoś na przechowanie. Najpierw był średniej wielkości piesek, Rudy na jego widok napuszył się, ale nie reagował. Dopiero jak pies zaczął szczekać na Rudego, to kot zaczął się rzucać z pazurami. Wiec zamkłam kota w jednym pokoju i cały czas z nim siedziałam, a w drugim pokoju był pies.
Teraz mam w domu 4 miesięcznego boksera. Pierwsza reakcja kota, to od razu atak (kota cały czas trzymam na smyczy dla pewnosci). Pies się wystraszył i uciekł. Kot się uspokoił i przestał na psa zwracać uwagę. Spokój trwał chwilę, bo jak pies się ruszył, to znowu syczenie i atak. :/
Po kilku próbach takiego ataku pies zobaczył, ze jednak kot nic mu nie robi (bo go trzymam na smyczy), podchodzi coraz bliżej, chce sie bawić i szczeka.
Jak kota trzymam na kolanach to jest spokojny, najwyżej troche syczy. Jak siedzą w róznych pokojach, to wystarczy tylko uchylić drzwi i kot zobaczy psa to od razu leci do drzwi i chce drapać psa.
wyrażnie widac, ze kot jest zazdrosny, bo jak tylko pies zbliży się do jego zabawki to syczy, a jak psa wygonię z pokoju to Rudy biegnie do miski z jedzeniem (pies troche mu podjada, jak nie zdąże go odgonić).
Doradźcie, co mam robić, czy uspakajać kota jak tylko zaczyna syczeć, czy ignorować (a głaskac tylko jak jest spokojny)?
Wprawdzie ten szczeniak dzisiaj już idzie do swojego domu, ale wasze rady na pewno sie przydadzą, bo psa będę mieć, a nie wyobrażam sobie sytuacji, że całe życie pies i kot bedą musiały byc zamkniete w różnych pokojach.
Czy może kot za pewnie sie czuje w domu, może na obcym terenie łatwiej zaakceptuje psa?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Katie Blackss

  • Gość
Odp: jak przygotowac koty na przybycie psa????
« Odpowiedź #17 : 2007-03-27, 18:37 »
Mój kot który pojawił się jako pierwszy, zawsze nie za dobrze reagował na pojawianie się innych zwierzaków. Zaczynała siedzieć tylko u mnie w pokoju a na nowe zwierze prychała i warczała. Ale zawsze po jakimś czasie wszystko się uspokajało.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 25 zapytaniami.