Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomoc:Gekon Lamparci  (Przeczytany 6572 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

filipo0

  • *
  • Wiadomości: 5
Pomoc:Gekon Lamparci
« : 2010-07-03, 21:58 »
Nie wiedziałem gdzie to napisać ale potrzebuję szybkiej odp. A więc tak właśnie dostałem drugiego gekona gdy chciałem go włożyć do akwarium z innym gekonem było normalnie a po chwili gdy nowy zaczął zrzucać skórę (taki przyjechał) drugi zaczął go gryźć w ogon już wcześniej się na niego "czaił"
Mam takie pytanie czy mogą być razem nie wiem to przez zrzucanie skóry ? aha i atakujący gekon zjadł w tym dniu 2 świerszcze.
Gekony NIE są młode mają ponad 4 lata
Pierwszy raz się widzą
Aby dwie to samiczki
Administratorze proszę o nie usuwanie tego tematu bardzo mi zależy na odp. za błędy przepraszam.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #1 : 2010-07-04, 10:22 »
Niestety, nie jestem znawczynią gekonów, ale słyszałam, że dwie samiczki mogą przebywać w jednym terrarium (samce nie powinny, bo będą walczyć), ale trzeba im zapewnić dużo kryjówek, żeby nie wchodziły sobie w drogę...

Przypuszczam,że to nic dziwnego, że 'stara' samiczka gwałtownie zareagowała na koleżankę... A to na pewno samiczki? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #2 : 2010-07-04, 10:29 »
To chyba normalne że nowy osobnik jest atakowany, w końcu na teren twojego gekona wkroczył obcy. Polecam całkowite wyczyszczenie terrarium aby "stary" osobnik nie połapał sie że to był jego dom (czyli jednym słowem przebudowa) Następnie wrzuć tam nowego osobnika na jakiś czas i dopiero twojego bywalca. Nie daje gwarancji, ale w przypadku niektórych gadów/płazów tak się robiło.

Jak nie pomoże to trzymaj je na razie osobno, a na wybiegi puszczaj razem. To też sposób na oswojenie ich ze sobą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedz #2 : 2010-07-04, 10:29 »

filipo0

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #3 : 2010-07-04, 11:09 »
Przypuszczam,że to nic dziwnego, że 'stara' samiczka gwałtownie zareagowała na koleżankę... A to na pewno samiczki? ;)
To na 100% samiczki składały jajka zrobię tak jak pisał/a mysa czyli przebudowę dziękuję za pomoc już się za to biorę i napiszę czy pomogło.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #4 : 2010-07-04, 11:18 »
O kryjówkach nie zapomnij ;)

Czekamy na relację.
Zapisane
IBDG Wrocław

filipo0

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #5 : 2010-07-04, 11:38 »
Na razie się nie gryzą zrobiłem im 5 jaskiń. Dziękuje za pomoc
Zapisane

filipo0

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #6 : 2010-07-04, 19:37 »
Gryzą się nadal mam pytanie czy mogę je zostawić na noc żeby się przyzwyczaiły ? czy lepiej je rozdzielić ? tylko gryzły się podczas karmienia wziąłem oby dwie do innych jaskiń i karmiłem jedna zjadła i od razu pobiegła do drugiej patrzyła na nią i nagle ugryzła rozdzieliłem je włożyłem po chwili w 1 pudełko nie gryzły się teraz są w terrarium zobaczymy co dalej proszę o odp.
Aha i jak nowa się schowa to druga idzie za nią i ją wypędza z jaskinki!
Będę podawał osobno jedzenie i zobaczę.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #7 : 2010-07-04, 20:39 »
Karm je oddzielnie podczas jedzenia, to jest normalne nawet u oswojonych ze sobą osobników (nawet moje kochające się papużki, czy koszatniczki czasem biją się o jedzenie). Na noc lepiej ich samych nie zostawiaj bo mogą się poranić do rana.

Wypuszczasz je na wybiegi? jeżeli tak, to teraz staraj się jak najczęściej. Bo tym większy obszar aby ze sobą się zapoznać to tym mniejsze prawdopodobieństwo że zrobią sobie krzywdę.

Jak są razem w terra to pilnuj ich i obserwuj w jakich sytuacjach może dojść do bójki. Już wiesz że podczas snu, czy karmienia "starszy" osobnik atakuje. Więc wspólna nocka i karmienie odłóż na późniejsze oswajanie. Może zamiast tak wielu kryjówek zrobiłbyś 3, ale jak najbardziej oddalone od siebie?
Słyszałam za dobre rozwiązanie także rozdzielenie na jakiś czas w terrarium szybką, aby mogły oswajać się ze sobą przez takową.

Co jeszcze można...?

wiem że dobrą pomoc możesz też otrzymać na www.terrarium.com.pl . Gdy kiedyś posiadałam żółwie to pomogli mi naprawdę dużo ;)

Gekony dość szybko się oswajają, jak pisałam - nie zostawiaj ich na noc razem bo może to się źle skończyć, pilnuj jak są ze sobą razem, obserwuj. Jeżeli starszy osobnik jest do ciebie przywiązany (nie wiem czy u gadów tak jest) to nie interesuj się nowym zbytnio bo ten może poczuć rywala? (nie wiem na ile w tym prawda).

Gekony można karmić z ręki? Może spróbuj też początkowo obydwom podawać pokarm z ręki w tym samym momencie.

Może więcej coś wymyślę potem, ale jak na razie to chyba tyle...
Zapisane

filipo0

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedź #8 : 2010-07-04, 20:54 »
"Gekony można karmić z ręki?" właśnie tak robiłem tylko nowy gekonik później pasikonika zauważył przyzwyczajałem je już z 40min przez pudełko nie posiadam  szybki by rozdzielić akwarium.W tym momencie nic się nie dzieje , zrobiłem oddalone jaskinki i będę karmił je osobno na wybiegi je nie wypuszczam zaobserwowałem już wcześniej ,że starsza wypędza z jaskinki nową może to istotne ale nowy gekonik przez parę lat miała koleżankę też się gryzły nawzajem kwestia 2 - 4h i się do siebie przyzwyczaiły dziękuje za takie rozpisanie się.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc:Gekon Lamparci
« Odpowiedz #8 : 2010-07-04, 20:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 26 zapytaniami.