Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jaszczurka zwinka  (Przeczytany 28923 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #30 : 2006-05-24, 19:04 »
Oh, pamiętam, jak te śliczne stworzonka łaziły po mnie. Raz nawet jednej przez przypadek oderwałam ogonek... Ale mam nadzieję, że jej odrósł.
Pewnie tak.Zjawisko odrzucania ogonów przez jaszczurki i nie tylko w razie zagrożenia nosi nazwę autotomii.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

504933693

  • Gość
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #31 : 2006-08-03, 14:36 »
ja nic nie widze z tych fotek help me
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #32 : 2006-08-03, 18:18 »
ja nic nie widze z tych fotek help me
po prostu linki wygasły.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedz #32 : 2006-08-03, 18:18 »

Pagieł

  • Gość
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #33 : 2006-08-08, 13:52 »
Mniej więcej porą wczesną porą wiosenną (kwiecień) widziałem bardzo dużo młodych zwinek, a teraz przez te deszcze ciężko wypatrzyć te jaszczurki.
Obecnie było dużo dorosłych osobnków, głównie samic.
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #34 : 2006-12-08, 17:59 »
Ja bardzo rzadko widzę jaszczurki. Nie widzę przyjemności w ich łapaniu, kocham gady i wolę zostawiać je w spokoju. Takie łapanie uważam za dziecinną zachciankę. A już trzymanie ich w domu jest po prostu wykroczeniem.
Zapisane

Olenka:)

  • Gość
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #35 : 2007-07-10, 13:37 »
Mam małe pytanko jak jaszczurka ma kolor brązowy i jest dosyc mala to samiec czy samica?
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #36 : 2007-08-25, 18:57 »
samica

Ja ostatnio widziałam nietypowo ubarwionego samca. Nie miał takiej.. jak ja to nazywam drabinki na grzbiecie(bo mi ten wzorek przypomina drabinkę :P ) tylko cały brązowy(taki czekoladowy :) ) grzbiet, a reszta ciała zielona. Śliczny!!!!
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #37 : 2007-08-25, 22:15 »
czemu nie ma zdjeć? chciałabym zobaczyć te skarby a tu zdjecia brak :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

kruliks

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #38 : 2009-05-18, 18:46 »
cz ugryzienie boli
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedz #38 : 2009-05-18, 18:46 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #39 : 2009-05-18, 22:44 »
Niestety głupota NIE boli.

Przepraszam,musiałam ;| .
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #40 : 2009-05-19, 15:37 »
hm...mialam ochote zalozyc watek "hodowla jaszczurki" ;) ale zobaczylam ten :P

Moja kota lapie jaszczurki- nauczylam by przynosila do mnie miast zameczac- najczesciej przynosi delikatnie - krzywdy nie czyniac- no... ogony jakos wczesniej potracily najczesiej, ale to moze wina tego zaskronca? :>

Ale dzis mi przyniosla mloda- z zeszlorocznego legu- i widac ze pazurkiem lub zabkiem - oko jej uszkodzila :/ krew leci - drugie oko tez zamknela- puszczalam na kamory - ale albo szok albo boli - nie ucieka zupelnie i nie chce sie schowac jak poprzednie - pomyslalam , ze moze przetrzymam tydzien czy dwa w domu- by bol przeszedl- i zaczela widziec choc na jedno ( bo bez oczu to albo z glodu padnie albo nia sie najedza) Ale nie mam pojecia czym to to karmic w niewoli- moge ja przed domem w czyms przechowac - by sie poczula jak na wolnosci(zapachy, odglosy) ale bezpiecznie. Tylko czym ja karmic? Lezy teraz tu przy mnie na biurku na miseczce i sie nie rusza :cry:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #41 : 2009-05-19, 17:20 »
Chyba powinnaś na ślimaczka teraz zapolować albo może na owada jakiegoś? W swojej kuchni raczej nie znajdziesz niczego, co przypadłoby jaszczurce do gustu... Żeby tylko zechciała jeść... :/

Kotkę teraz wyślij na polowanko dla biednej zwineczki :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #42 : 2009-05-19, 23:43 »
wywalilam stwora w kamorki na dzialke- albo sama cos znajdzie albo ja zjedza- cos mi sie zatelepalo w glowie ze u gadow to oczy nie sa tak zwiazane z soba jak u nas i jak jedno boli to drugie nie wspoldziala w ruchu powieki i galki... ale moze sie myle? :mysli:
Zapisane

ZwinkaSamiec

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #43 : 2010-04-25, 22:55 »
Ja lubie zwinki. A żaby też mam staw i mi sie rozmnażają. Lubie nimmi straszyć koleżankę :D
Zapisane

wasik13

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #44 : 2010-06-27, 00:58 »
Pomozcie! :help:
Znalazłem ostatnio jajko jaszczurki :/. Moj dziadek radlił ziemniaki i tak jakos wylecialo. Nie wiedzialem gdzie jest norka to wzialem do domu do doniczki zasypalem ziemia i teraz nie wiem ile trzeba czekac jakie to musi miec warunki. PLS HELP :help:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedz #44 : 2010-06-27, 00:58 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #45 : 2010-06-27, 11:09 »
wypuść ją !
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

qwerty667

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #46 : 2010-07-27, 13:18 »
wypuść ją !
jak ma wypuścić jajko?

najlepiej trzymaj je 1-2 cm pod powierzchnią ziemi i w domu. jak się wykluje to 2-3 tygodni w terrarium i na wolność.
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Jaszczurka zwinka
« Odpowiedź #47 : 2010-07-27, 13:47 »
nie wiem jak ja wtedy czytałam  :lol:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 26 zapytaniami.