Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jakie rybki najlepsze na glony ??  (Przeczytany 9054 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« : 2005-02-23, 17:49 »
No własnie jakie rybki  :?:  :?:  I jeszcze jedno czy w akwarium muszą być żywe roślinki czy wystarczą plastikowe. Dzisiaj byłam w sklepie zoologicznym i pani powiedziała mi że mogą być sztuczne  :?:  :?:  Czy to prawda  :?:  :?: Ja strasznie nie lubię glonów, ciężko się usuwa i brzydko wygląda.
Zapisane

Leloo

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #1 : 2005-02-23, 17:53 »
JEsli chodzi o glonajdy to polecam :
Zbrojnik niebieski
otosek
krewetka amano

A co do sztucznych roslinek top niepolecam ich... rybki moga sie w nie zaplatac i na nich osadzaja sie glony... Natomiast na prawdziwych dopier kiedy sa juz stare liscie i nie rosna... a jesli masz duzo glonow to moze pomysl o dluzszym czasie oswietlania akwa?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #2 : 2005-02-23, 17:54 »
Mogą być sztuczne, istnieją naprawdę udane imitacje, estetyczne, nie kaleczące ryb (np. Tetry)... Ale ja wolę prawdziwe. Bo taki zbiornik to wycznek natury... :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedz #2 : 2005-02-23, 17:54 »

Raffy

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #3 : 2005-02-23, 21:10 »
stucznym roslinom mówię NIE !!!

Podaj dane akwa, litraz i obsada, oswietlenie i filtr, jak czesto  woda podmieniana. To podstawowe informacje, w moim 112l nie ma żadnych glonów, dosłownie zero a dlatego ze jest rownowagfa biologiczna
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #4 : 2005-02-23, 21:21 »
Cytat: Raffy
stucznym roslinom mówię NIE !!!

Podaj dane akwa, litraz i obsada, oswietlenie i filtr, jak czesto  woda podmieniana. To podstawowe informacje, w moim 112l nie ma żadnych glonów, dosłownie zero a dlatego ze jest rownowagfa biologiczna


Akwarium ma 60 l, mam z 15 gupików, kilka mieczyków, 6 neonek i 2 skalary. Wiem że to za dużo rybek, ale jestem w trakcie sprzedawania mieczyków. Wody jeszcze nie zmieniałam akwarium mam od niedawna. Filtr mam AquaEl Fan-1. Do tego napowietrzacz zewn.
Narazie mam same sztuczne roślinki, chcę kupić żywe ale się trochę boję tych glonów. Kiedyś miałam w poprzednim akwarium (25l) żywe roślinki to miałam dość glony rosły jak szalone więc je oddałam bratu.
A dlaczego nie sztuczne roślinki ??
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #5 : 2005-02-24, 11:15 »
Cytuj

a jesli masz duzo glonow to moze pomysl o dluzszym czasie oswietlania akwa?


Chyba krótszym? :shock:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #6 : 2005-02-24, 11:18 »
mozna zaciemnic na 1 dzien i zobaczyc co bedzie.....
Zapisane

abory1

  • Gość
glony
« Odpowiedź #7 : 2005-02-24, 12:14 »
NIe przejmuj się glonami, troszkę glonów nikomu nie zaszkodziło. Kup sobie kosiarki one sobie z nimi poradzą no i oczywiście glonojady. Ja też miałam kiedyś akwarium 25 l i miałam chyba więcej rybek od Ciebie :) Teraz mam 112 l. Na glony sa takie fajne tabletki tetry. Pozdrawiam
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #8 : 2005-02-24, 12:20 »
A czy ja mogę mieć kosiarki  :roll:  :roll:  Czytałam że żyją stadnie a akwarium musi być powyżej 112 l , a ja mam 60 l tylko.  :roll:  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedz #8 : 2005-02-24, 12:20 »

abory1

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #9 : 2005-02-24, 12:41 »
Moim zdaniem 2 kosiarki wystarczą. To naprawde ciekawe rybki. Myśle że 60 l naprawde wystarczy. Nie zawsze trzeba się stosować do tych wymagań. Zapytaj jescze w sklepie zologicznym. Na glony też są dobre krewetki amano. Ale kosiarki są super :) Mam 3 i planuje jeszcze dokupić. Na glony też są b. dobre młode zbrojniki niebieskie. Ale żadna ryb nie jest w stanie poradzić sobie z inwazją glonów. Brązowe glony robią się od braku naświetlania lub za krótekigo naświetlania. Zielone glony najczęściej robią się od światła słonecznego, a nie od roślinek. Żywe roślinki muszą buć w akwarium !!! Nie słuchaj baby w sklepie zologicznym Gada głupoty żeby sprzedać. Rybki uwielbiają roślinki. Napisz jakie masz rybki i czym oswietlasz akwa. Pozdrawiam
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #10 : 2005-02-24, 12:46 »
Mam 2 skalary, mieczyki, gupiki i neonki. No i właśnie idę kupić glonojada i tak jak poradzieś 2 kosiarki.  Tzn narazie nie mam żywych roślin przymierzam się do kupna chociaż jednej , ale te glony mnie zniechęcają. Oświetlenie w akwarium mam w pokrywie, oświetlam prawie cały dzień, w nocy nie. Na szczęście to akwarium mam postawione dośyć daleko od światła słonecznego więc może nie będzie ich  :roll:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #11 : 2005-02-24, 12:47 »
NIEEEE!!!! za male akwa!!! kup otoski, nawet ze 3 ale nie kosiarki!! albo zbrojniki niebieskie
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #12 : 2005-02-24, 12:48 »
A otoski to odmiana zbrojnika ?? Kurcze u mnie w sklepie zoologicznym nie ma ich , mają kosiarki i jakieś zbrojniki ale nie niebieskiego  :(  A mogą być kiryski te akurat mają  :roll:
Zapisane

abory1

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #13 : 2005-02-24, 12:52 »
Moim zdaniem kup kosiarki :) A glonami naprawdę się nie przejmuj. Ja sobie jakoś radzę a mam ze 20 roślin. Nie znam otosków :) Idąc tropem że dla kosiarek za mełe akwa to dla zbrojników też bo pne przecież rosną duże. Ale kup zbrojniki. Tylko nie za meleńkie bo mogą paść. Lepiej takie troszke podrosnięta. Kiryski są fajnymi rybciami ale glonów nie jedzą :)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #14 : 2005-02-24, 12:53 »
Cytuj

Moim zdaniem kup kosiarki
a moim zdaniem przestan wciskac kity....... skoro nie ma otoskow ani zbrojnikow, lepiej nic nie kupuj na razie... a jak juz to kiryski, ale od razu 4-5szt  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedz #14 : 2005-02-24, 12:53 »

Ellen

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #15 : 2005-02-24, 13:34 »
Niom a co proponujecie do 85 litrow tylko zeby faktycznie zarlo glony? Bo mam narazie same miesozerne, troche zapuscilam akwa przez chorobe i teraz polowe powierzchni wody pokrywa imponujace klebowisko glona i lisci nurzanca :roll: Ryby sie ciesza, ale roslinki mniej...
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #16 : 2005-02-24, 13:36 »
Otoski przede wszystkim - malutkie, a jakie pracowite  ;) i zbrojniki niebieskie, one troche mniej, ale za to dokladnie czyszcza scianki  :wink:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #17 : 2005-02-24, 13:55 »
Otoski zra glony nitkowate? A maja jakies specjalne wymagania co do wody? Bo u mnie raczej sie krysztalu nie uswiadczy ;) No i troche sie boje co na to moje zarloczne szczupienczyki :roll:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #18 : 2005-02-24, 13:59 »
abory odnoszę wrażenie, że nie powinno się udzielac rad typu:

"nie zawsze trrzeba się stosować do wymagań"

...bo to zamiast pomóc szkodzi :roll:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #19 : 2005-02-24, 16:41 »
Cytat: abory1
Moim zdaniem kup kosiarki :) A glonami naprawdę się nie przejmuj. Ja sobie jakoś radzę a mam ze 20 roślin. Nie znam otosków :) Idąc tropem że dla kosiarek za mełe akwa to dla zbrojników też bo pne przecież rosną duże. Ale kup zbrojniki. Tylko nie za meleńkie bo mogą paść. Lepiej takie troszke podrosnięta. Kiryski są fajnymi rybciami ale glonów nie jedzą :)


tyle ze zbrojniki są mało aktywne i nie pływaja czesto w toni wodnej jak kosiarki ktore zreszta są bardzo aktywne.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #20 : 2005-02-24, 18:33 »
ja tam mam otoski i nie jestem zadowolona. bardzo pracowite rybki :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedz #20 : 2005-02-24, 18:33 »

Raffy

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #21 : 2005-02-24, 19:27 »
Cytat: pao
ja tam mam otoski i nie jestem zadowolona. bardzo pracowite rybki :)


 :?:  :?:
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #22 : 2005-02-24, 19:32 »
A jak wyglądają otoski ?? Czy to jakaś odmiana zbrojnika ??
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #23 : 2005-02-24, 20:21 »
Znajac Pao, to raczej przejezyczenie i z otoskow jest zadowolona. Sa male, ale zwinne i szybkie. Caly czas cos sprzataja :)
Co do roslin w akwa to na sztucznych tez ,,pieknie" osadzaja sie glony(nie tylko na zywych!). Jesli sa to osadzaja sie wszedzie i na skalkach i kamieniach. Czyscic sztuczne rosliny wcale nie jest tak latwo (wiem z praktyki)a z zywej zawsze mozna uskubac ,,zagloniony'' lisc.
Natomiast konieczne jest aby w akwa bylo chociaz kilka zywych roslin.
Razem z bakteriami w podlozu tworza pewien system filtracyjny. Pochlaniaja jony amonowe i azotany i uwalniaja wode z tych zanieczyszczen. Podczas fotosyntezy rosliny pobieraja dwutlenek wegla a wzbogacaja wode w tlen.
Daja tez schronienie rybom redukujac ich stres.
Wyliczac dalej? ;)  ;)  ;)
A tak poza tym sztuczne choc bywaja piekne to jednak nieco kiczowate i daleko im w wystroju do zywych. Jesli juz masz w akwa sztuczne to chociaz w czesci przedniej daj naturalne, niech ciesza oko (i ryby!).
 :ryba:  :ryba:  :ryba:  :ryba:  :ryba:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #24 : 2005-02-24, 20:35 »
Racja na sztucznych też się osadzają. ja mam same sztuczne a jednak glony są tzn minimalne i mi nie przeszkadzają bo są na kamieniach i muszlach ale są.  :(  To w takim razie skąd one się biorą  :roll:  :?:  :?:

Sylwas przekonałas mnie  :wink:   Jutro pójdę i kupię żywą roślinkę narazie jedną  :)  A czy muszę mieć jakiś specjalny nawóz czy coś  :?:  :?: i czy zostawic ją w doniczce  :?:  :?:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #25 : 2005-02-24, 21:22 »
Czarnula - widze ze jestes z Gdańska, w najblizszym czasie bede mial troche roslin do wydania :) gg : 7318378 :)

na gg ci wyjasnie wszystko ;)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #26 : 2005-02-24, 21:57 »
Nie kazde roslinki sa w doniczkach ale jesli masz choc 3 cm zwiru to raczej ja wyjmij i wsadz w podloze... nawozow nie potrzebujesz... jedynie oswietlenie... Polecam Ci moczarke lub kabombe szybko rosna i nie sprawiaja zbyt duzo problemow...
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #27 : 2005-02-25, 17:37 »
Tak naprawde to fachowcy od akwarystyki twierdza, ze nie ma akwarium bez glonow. Glony naleza tez do jego mieszkancow, tak jak rosliny a w dobrze urzadzonym akwa nie rozwijaja sie nadmiernie. Problem pojawia sie gdy rozrastaja sie nadmiernie a przyczyn moze byc wiele:
-czy filtr jest czysty i prawidlowo funkcjonuje?
-czy jest prawidlowy czas oswietlania akwa, a moze lampy sa stare?
-czy regularnie podmieniana jest woda?
-czy jest prawidlowa temperatura?
-czy prawidlowa jest twardosc wody?
Rowniez to czy prawidlowa jest zawartosc tlenu i dwutlenku wegla , oraz azotynow i azotanow w wodzie?
No i czy jest wystarczajaca ilosc glonojadow?
Jesli na ktores z tych pytan odpowiemy NIE, to nalezy usunac przyczyne i poczekac :)

Natomiast jesli chodzi o rade Leloo ,,nawozow nie potrzebujesz" to bylabym ostrozna. To tak jak z roslinami w domu, w doniczce: jesli nie dostaja co jakis czas zyznej, swiezej ziemi, oraz nie wzmocnimy ich od czsu do czasu odzywka - to marnieja! Przeciez i ludzie potrzebuja dla organizmu wzmocnienia suplementami.
Rosliny w wodzie tez lepej sie rozrastaja gdy dostaja swoja odzywke. Wazne jednak, aby nie popadac w skrajnosci i wlewac wszystkiego do akwa BEZ UMIARU ;)  ;)  ;)


 :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Forum Zwierzaki

Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedz #27 : 2005-02-25, 17:37 »

Ellen

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #28 : 2005-02-25, 17:53 »
No u mnie wlasnie nie ma zadnych glonojadow, czy chocby ryb roslinozernych i jeszcze swietlowke mam stara i pod ta swietlowka glona, ze ho ho ;) Poszukam tych otoskow, ale nie wiem ile ich musi byc, zeby jakies efekty dawaly?
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #29 : 2005-02-25, 19:27 »
Mam 60 l to ile czasu dziennie powinno być oświetlane ?

Co ile powinnam zmieniać wodę , mam to akwarium od niedawna. Ale domyślam się że to zależy od stanu wody??


Jak sprawdzę ph wody i skąd mam wiedzieć jakie powinno być czy to zależy od tego jakie ryby mam ??


A skąd mam wiedzieć  jaka jest zawartość tlenu i dwutlenku oraz tych azotanów ??
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 32 zapytaniami.