Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie rybki najlepsze na glony ??  (Przeczytany 9047 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #30 : 2005-02-25, 20:04 »
Cytuj

ja tam mam otoski i nie jestem zadowolona. bardzo pracowite rybki

błąd... jestem bardzo zadowolona :)  :)  :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #31 : 2005-02-25, 21:27 »
Wiedzialam Pao, ze to przejezyczenie, bo z duma podkreslalas jak to Twoje otoski rosna i jakie sa pracowite. ;)

A odpowiadajac Tobie Czarnulo na postawione pytania:
- najczesciej oswietla sie akwarium ok 10 do 12 godzin, w zaleznosci od gatunku ryb bo np ,,tropikalny" dzien to 13 godz.
- wody sie nie zmienia ale wylacznie CZESCIOWO PODMIENIA (w Twoim przypadku tygodniowo 10 do max 20 l,  w zaleznosci od tego czy nie jest ono zbyt gesto zasiedlone)
- wszystkie parametry mozna sprawdzic kupujac odpowiednie testy (Tobie radzilabym taki na twardosc weglanowa wody kH oraz na odczyn pH ) Firmy ze sprzetem akwarystycznym np Sera lub Tetra maja swoje broszurki  - poradniki, gratis w sklepach - zapytaj
-co do pH wody a gatunku ryb - TAK rozne ryby maja rozne preferencje (broszurka gratisowa Tetry ,,Prawidlowe zywienie ryb akwariowych. Czym karmic ryby w akwarium?") W niej sa przyklady jakie pH dla jakich rybek, jaka temperatura itp
 :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #32 : 2005-02-25, 21:32 »
Cytuj

Wiedzialam Pao, ze to przejezyczenie

ty to wiedziałaś, bo widziałaś je w akcji ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedz #32 : 2005-02-25, 21:32 »

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #33 : 2005-02-25, 21:46 »
Cytat: sylwas
Wiedzialam Pao, ze to przejezyczenie, bo z duma podkreslalas jak to Twoje otoski rosna i jakie sa pracowite. ;)

A odpowiadajac Tobie Czarnulo na postawione pytania:
- najczesciej oswietla sie akwarium ok 10 do 12 godzin, w zaleznosci od gatunku ryb bo np ,,tropikalny" dzien to 13 godz.
- wody sie nie zmienia ale wylacznie CZESCIOWO PODMIENIA (w Twoim przypadku tygodniowo 10 do max 20 l,  w zaleznosci od tego czy nie jest ono zbyt gesto zasiedlone)
- wszystkie parametry mozna sprawdzic kupujac odpowiednie testy (Tobie radzilabym taki na twardosc weglanowa wody kH oraz na odczyn pH ) Firmy ze sprzetem akwarystycznym np Sera lub Tetra maja swoje broszurki  - poradniki, gratis w sklepach - zapytaj
-co do pH wody a gatunku ryb - TAK rozne ryby maja rozne preferencje (broszurka gratisowa Tetry ,,Prawidlowe zywienie ryb akwariowych. Czym karmic ryby w akwarium?") W niej sa przyklady jakie pH dla jakich rybek, jaka temperatura itp
 :wink:  :wink:  :wink:


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi  :D  :D  Czy rybom szkodzi złe pH wody.  Sory że zadaję tyle pytań ale jeszcze jedno : czy zbyt duża ilość ryb w akwarium ma znaczenie we wzroście ryb, czy wtedy rosną mniejsze ??
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #34 : 2005-02-25, 22:01 »
Odnosnie zlego pH wody (i w ogole roznic w parametrach wody dla roznych ryb): to tak obrazowo pzredstawie - przenies niedzwiedzia polarnego w lasy i brunatnego za kolo podbiegunowe - i sama daj sobie odpowiedz ;)  ;)  ;)
 A zbyt duza ilosc ryb jest miedzy innymi odpowiedzialna za zbyt wysoka zawartosc azotynow w wodzie.Jest to tylko jeden z negatywnych ptzykladow. Odpowiesz sobie sama?

:wink:  :wink:  :wink:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #35 : 2005-02-25, 22:08 »
Dzięki chyba znam odpowiedź  :wink:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #36 : 2005-02-25, 22:14 »
To ile tych otoskow do 85 l, zeby to jakis sens mialo?
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Jakie rybki najlepsze na glony ??
« Odpowiedź #37 : 2005-02-25, 22:15 »
Jest jeszcze jedna rzecz, ktora mi umknela - czy napisalas ze masz w akwa muszle???! Jesli tak to one rowniez zmieniaja parametry wody i ABSOLUTNIE NALEZY SIE ICH POZBYC Z AKWARIUM!
Jedynie w akwa morskim sa dopuszczalne lub nieliczne gatunki ryb moga zyc z muszlami.
 :?  :?  :?
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 25 zapytaniami.