Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników  (Przeczytany 3217 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« : 2005-04-26, 17:41 »
Tak jak któregoś dnia podpowiedział mi ktoś że mam sobie zamiast miksa kupić parke, zrobiłam to i własnie jest składana ikra, sądze ze to koncówka, kiedy odłowić samice wygląda okropnie ostatnie dwa dni tłukła sie z samcem a tu prosze dziś niespodzianka złożyła ikre, gniazdo usytuowane jest na boczneh szybie i tu pojawia sie problem, mianowicie jak dolewać wode do akwa bo paruje, akwa przykryte jest szybą i ma pokrywe  ale to za mało?? kiedy moge sie spodziewać narybku żeby sie przygotowac na odławianie, nie mam jak prznieść tatusia i jego gniazda do kotnika Pao Raffi ratujcie !!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Leloo

  • Gość
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #1 : 2005-04-26, 17:51 »
Po jednym dniu dochodzi do wylegu... a ojciec pilnuej potomstwa w gniezdzie przez jakies 2 3 dni dopukie nie zuzyja zapsaow w z woreczka zolciowego... Mysle ze Ci to pomoze;)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #2 : 2005-04-26, 18:49 »
Odłów ryby do innego akwa i w tym baniaku gdzie ikra była składana - zostaw samca z gniazdem. Samicę musisz koniecznie odłowić. Wodę dolewaj cienkim wężykiem :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedz #2 : 2005-04-26, 18:49 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #3 : 2005-04-26, 19:26 »
istotne info: maluchy nie maja jeszcze dobrze wykształconego labiryntu więc potrzebują napowietrzania i dobrej filtracji... jednak nie moga byc luzem, bo filtr moze je wciągnąć.

i jeszcze jedno... masz parę bojowników...? jak się tarło skończy i znów będą razem mieszkac to źle sie to dla samicy moze skończyć...

samicę odłów jak tylko skończy się tarło, bo zacznie atakowac gniazdo.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #4 : 2005-04-26, 21:05 »
okij, zastosuje sie do sugestji... czy kirysy tez odławiać??  aha jeszcze jedno w gnieździe widać tylko kilka jajeczek ikry, gniazdo nei jest za wielkie czy możliwe jest ze samiec pożarł ikre??? bo innych ryb nie dopuścił
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #5 : 2005-04-26, 21:40 »
Skoro to do Raffyego i pao, to pisz do nich priv nastepnym razem :|
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #6 : 2005-04-26, 21:45 »
Vio, nie tylko do nich choć nie ukrywam ze głównie, wszystkim będe wdzięczna za wszelkie sugestie......
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Leloo

  • Gość
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #7 : 2005-04-27, 07:37 »
I jak z ikra??
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #8 : 2005-04-27, 07:44 »
wielka lypa..... mimo iś po północy gniazdo jeszcze było w stanie nei naruszonym dzis go nie ma ;( tzn pozostałości sa, no chyba ze bojek jestw stanie przenieść gniazdo w co wątpie .....
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Forum Zwierzaki

Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedz #8 : 2005-04-27, 07:44 »

Leloo

  • Gość
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #9 : 2005-04-27, 08:08 »
uu to przykro nam... u moich pretnikow bylo tak samo... ze gniazdo rozwalily molki... teraz juz  molinezji nie ma i sa male opretniki:P
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #10 : 2005-04-27, 08:14 »
a czy są jakieś kotniki takie by oddzielić samego boljka od reszty nie naruszająć gniazda bo ja mam taki , ze nie ma takiem możliwościteraz jest w nim samica, musza jej płetwy troche poodrastac, kiedy moge ją bezpiecznie wypuścić???
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #11 : 2005-04-27, 10:04 »
mozna kupić, ale może być problem z napowietrzaniem
co do gniazda, to na czym się trzymało? bo jeśli nie było dobrze umocowane to prąd wog\dy może rozwalić... Dunaj nie upilnował swego gniazda, i choć akurat w miejscu mało ruchliwym było, to zbyt blisko filtra... a ryba tez musi spać wiec noce nie pilnował gniazda i sie rozleciało...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #12 : 2005-04-27, 14:51 »
koło filtra..... i kiepsko tylko w rogu umocowane bez roślin itd.....no ale trudno sie mówi moze sie uda nastepnym razem......... tylko czy sie doczekam ;)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #13 : 2005-04-27, 14:56 »
aaaaaaaaa a własnei może poradzicie jaką roslinke w tym narożniku wsadzić bo widac że bojek go sobie upodobał
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Raffy

  • Gość
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #14 : 2005-04-27, 15:34 »
Najlepiej plywające daj typu pistia czy wgłebka :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedz #14 : 2005-04-27, 15:34 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #15 : 2005-04-27, 15:39 »
Albo drobnolistne - kabomba czy wywłócznik :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #16 : 2005-04-27, 15:40 »
albo hydroctyla albo rzęsa :P
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #17 : 2005-04-27, 19:29 »
a co jest najlepsze dla bojka??? bo to jemu przecież chcem uczynić raj  i warunki choć ciutke przyblizone do naturalnych, a rzęsa raczej odpada nie za bardzo mi sie podoba
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #18 : 2005-04-27, 19:33 »
w naturze mieszka wśród roslin nadwodnych, trzciny, babmusy itp... więc to co wysokie, dłudie i mogące imitować naturę :)
a co do filtra to na razie daj sobie spokój, dwa razy straci gniazdo to wybuduje w innym miejscu :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #19 : 2005-05-03, 17:21 »
Mój samczyk jest strasznie obrotny.....  dziś zbydował kolejne gniazdo... i jest w nim ikra niestety w tym samym miejscu choć tymrazem pływaja szczątki roślin które sam bojek połamał  trzmajcie kciuki
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Leloo

  • Gość
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #20 : 2005-05-03, 18:59 »
trzymamy trzymamy! :P i mamy nadziej ze zistaniesz matka chrzestna:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedz #20 : 2005-05-03, 18:59 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #21 : 2005-05-26, 18:18 »
właśnie - można kupić siatkowe kotniki, ale jak wtedy postąpić: poczekać do tarła, a potem "podebrac" od spodu całe gniazdo wraz zawartościa i tatą (ale jak?) ? bo chyba tarła w kotniku , ktorego pojemnosc to max  2 litry, nie mozna przeprowadzic, bo samiczki mogą "oberwac" od narzeczonego?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Do Raffiego i Pao - ikra bojowników
« Odpowiedź #22 : 2005-05-27, 14:18 »
glorria, przenieść to nie problem... gorzej z napowietrzaniem. siatka jest za gęsta i pod kotnikiem robi sie pęcherz powietrza... rybcie nie maja jeszcze wykształconego labiryntu więc moze być kłopot...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 28 zapytaniami.