Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żabki?  (Przeczytany 2982 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabki?
« : 2003-03-16, 21:41 »
Widzę, że już ten temat był, ale pragnę odświeżyć:)

Ile litrów potrzeba dla dwóch żabek, czy mogą mieszkać z innymi rybami, czy one mieszkają w wodzie cały czas?, czy potrzebują koniecznie grzałek, filtrów itp??

 :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #1 : 2003-03-16, 22:32 »
Widze Wiki że szalejesz na forum, ja też tak zaczynałam, ale teraz sie ustatkowałam tutaj ;)              
Żabki nie muszą mieć filtra, może tylko do czyszczenia wody, grzałki chyba też nie, ale woda musi mieć conajmniej 23 stopnie. Są malutkie 2-5 cm. więc można je trzymać w niewielkim akwa. Roślinki nie są potrzebne, ale lepiej mieć jakieś żeby żabki trzymały się jej przy powierzchni kiedy podpływają żeby złapać powietrza. Karmi sie je robakami wszelkiej maści, lubią też platki. Możesz je trzymać z rybami, są towarzyskie i nie zaczepiają innych mieszkańców. Trzeba tylko uważać jak rano włącza się światło bo kiedyś upiekłam tak żabke, siedziała na świetlówce.            
acha uważaj jeżeli masz rozmnażające sie żyworódki, żabki polują na mały narybek!!!
pozdrawiam!!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #2 : 2003-03-17, 17:20 »
Cytat: harpia
Widze Wiki że szalejesz na forum, ja też tak zaczynałam, ale teraz sie ustatkowałam tutaj ;)              
Żabki nie muszą mieć filtra, może tylko do czyszczenia wody, grzałki chyba też nie, ale woda musi mieć conajmniej 23 stopnie. Są malutkie 2-5 cm. więc można je trzymać w niewielkim akwa. Roślinki nie są potrzebne, ale lepiej mieć jakieś żeby żabki trzymały się jej przy powierzchni kiedy podpływają żeby złapać powietrza. Karmi sie je robakami wszelkiej maści, lubią też platki. Możesz je trzymać z rybami, są towarzyskie i nie zaczepiają innych mieszkańców. Trzeba tylko uważać jak rano włącza się światło bo kiedyś upiekłam tak żabke, siedziała na świetlówce.            
acha uważaj jeżeli masz rozmnażające sie żyworódki, żabki polują na mały narybek!!!
pozdrawiam!!!


A mogę je trzymać z :
sumikiem, gupikami, molinezją, danio, ślimakiem w 20 l akwa?

Jak to upiekłaś??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabki?
« Odpowiedz #2 : 2003-03-17, 17:20 »

zyraffka

  • Gość
Żabki?
« Odpowiedź #3 : 2003-03-17, 17:39 »
Poprostu :) Żabka siedziała na lampie, a raczej spała na niej, po włączeniu wzrosła temperatura... :) tak to juz jest ;);)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #4 : 2003-03-17, 19:02 »
Nio i było pieczyste  :P  możesz je trzymać z każdą rybą, która nie zrobi jej krzywdy (pielęgnica zebra nie)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #5 : 2003-03-17, 21:49 »
Czyli co? Nie mozna wlaczac oswietlenia czy jak>
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #6 : 2003-03-17, 23:08 »
Można, ale przed włączeniem zobacz na świetlówke czy nic tam nie siedzi. Moje lubiły przesiadywać w nocy po wyłączeniu, grzały sie, a jak rano włączyłam to sie upiekły bo niezdążyły uciec. Po prostu sprawdzaj lampe.
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Żabki?
« Odpowiedź #7 : 2003-04-19, 15:59 »
Moja Kleopatra kilka razy mi uciekała i to nawet bardzo daleko ją spotykałam Kiedyś jej 3 dni nie było  :(  Czy one potrzebują towarzystwa bo dokupiłam jej Juliusz Cezara A jeszcze czy one mouszą jeść tylko robaki bo moje żabki wolą suche płatki dla rybek :) [/list]
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #8 : 2003-04-19, 16:45 »
żabki jedzą wszystko to co ryby, jak lubią płatki to nie jedzą płatki, same sobie wybierają i nie ma sensu nażucać im innego pożywienia. Towarzystwo może być, choć zbytnio drugim osobnikiem sie nie interesują.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabki?
« Odpowiedz #8 : 2003-04-19, 16:45 »

Elwirka

  • Gość
Żabki?
« Odpowiedź #9 : 2003-04-20, 19:42 »
a już myślałam że jest z nimi coś nie tak ,że jedzą te płatki A do towarzystwa to myślałam że nie będzie jej smutno jak jej dokupię towarzysza bo często wyskakiwała
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #10 : 2003-04-21, 13:19 »
No cóż. Jak na razie, w moim przypadku, żabki odpadają- w końcu mam przerybienie. Pozbędę się kilku gupików, albo kupię większe akwarium. Tyle ze, jak mówiłam, miejsca brak- 100litrów już nie zmieszczę.
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Żabki?
« Odpowiedź #11 : 2003-04-21, 14:39 »
Szkoda że nie można gupików kastrować :wink:  Ja swoje cioci oddałam około 15 małych i ona chyba nie zdaje sobie sprawy jak to potrafi naprawdę się mnożyć :)  
Co do żabek kiedy one mają gody i czy w akwarium mogą się rozmnożyć bo ja nie chcę żeby Kleoapatra i Julisz Cezar założyli rodzinę
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #12 : 2003-04-21, 15:07 »
zacznijmy od tego czy masz pewność, że to para. Troszku trudno odróżnić samca od samicy(różniż sie wielkością, kolorem...)
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Żabki?
« Odpowiedź #13 : 2003-04-21, 17:41 »
A ja nie wiem co to jest ale tak dla bezpieczeństwa :wink:  Różnie w życiu bywa moja świnka morska niby była ona ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #14 : 2003-04-21, 17:54 »
rozmnażają sie w akwarium ale skrzek zjedzą ryby więc nic sie nie martw.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabki?
« Odpowiedz #14 : 2003-04-21, 17:54 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #15 : 2003-04-22, 08:46 »
mozesz przyzjec sie przednim lapkom,sance maja na nich modzele takie i grubszy kciuk;)

Elwirka

  • Gość
Żabki?
« Odpowiedź #16 : 2003-04-22, 08:56 »
Ale one się chowają Tylko Kleo rzuca mi się na rękę  :) All z tego co mówicie to jest samiczka chyba nie wiem
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Żabki?
« Odpowiedź #17 : 2003-04-22, 10:05 »
nooo moje zabki byly wrecz wytresowane  :lol: boze jakie to kochane stworzonk abyly.... :roll:
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.