Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Lasagne...  (Przeczytany 1673 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Lasagne...
« : 2006-07-13, 21:30 »
No więc czy zna ktoś dobry, sprawdzony przepis na lasagne? Ostatnio zrobiłam z pewnego przepisu i wyszło takie... powiedzmy bezpłciowe :/ Wiecie o co mi chodzi. Ni to kwaśne ni to słone, nic zachwycającego. Piszcie jakie wy znacie przepisy i czy wogóle lubicie tą potrawę.
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #1 : 2006-07-13, 22:43 »
Ja nie przepadam. ;)
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #2 : 2006-07-13, 23:12 »
ja bardzo lubię, ale nie lubię jak jest za bardzo pomidorowa.
A w ogóle to najlepsza jest taka jak ja robię, no ok, to bardziej zapiekanka makaronowa, ale z drugiej strony to jest praktycznie to samo :) Ostatnio robiłam z tego makaronu do lazanii i było takie se, jakiś ten makaron był dziwny. Tak to zazwyczaj robię ze zwykłego makaronu, a co się będę szczypać :), a do tego:
-podsmażone mielone mięso, papryka, pomidor, cebule ze dwie - do tego zazwyczaj dodaję Fix Knorra do spaghetti napoli, albo jakiś inny pomidorowy z bazylią
- tarty żółty ser - bo lubię :)
- duuuużo przypraw - cayenne, chilli, pieprz, sól, tabasco, bardzo dużo bazylii i oregano i przyprawy prowansalskiej - uwielbiam ziołowy zapach i smak :)
to układam warstwami na brytfance, z wierzchu posypuję serem (czy już mówiłam, że lubię ser :chytry:) i jeszcze z wierzchu ziółka i do pieca na jakieś pół godziny - cud, mniód :)
acha oczywiście jak do każdej potrawy z dodatkiem pomidorów dodaję malutką szczyptę cukru
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lasagne...
« Odpowiedz #2 : 2006-07-13, 23:12 »

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #3 : 2006-07-14, 10:17 »
No to miej więcej ten mój przepis był podobny tylko było zaznaczone żeby doprawić tylko solą i pieprzem, nie było w nim papryki. I jeszcze każda warstwa mięsa była polana sosem beszamelowym, może dlatego cała potrawa była taka mdła...
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #4 : 2006-07-14, 12:59 »
lubię... ;) Przynajmniej w tym wydaniu jakie jadłam :P
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #5 : 2006-07-14, 15:27 »
jadłam raz, w turcji i nie powiem, żeby mi smakowała. ale może oni mają inne przepisy ;)
Zapisane

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #6 : 2006-07-14, 18:35 »
bardzo lubie ale zrobina tylko przez moja ciocie, która jest kucharką :D
postaram się wyciągnąć od niej przepis
Zapisane
;)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #7 : 2006-07-14, 19:07 »
Trzeci - sos beszamelowy?? do lazanii? nieeee :), jak już to pomidorowy, i zdecydowanie przypraw dobrze, pamiętaj, że Włosi dodają strasznie dużo przypraw, zwłaszcza bazylii i oregano. Poza tym zależy jakie Ty potrawy lubisz, czy ostre czy nie. Ja nie wyobrażam sobie jedzenia czegoś, co jest mało przyprawione, uwielbiam ostre przyprawy
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #8 : 2006-07-15, 17:09 »
Madziaro, sos beszamelowy jak najbardziej do lazanii! koniecznie! Beszamel, warstwa makaronu, warstwa nadzienia, znowu beszamelu itd, i jeszcze posypywane startym serem, na wierzch znowu beszamel i ser. Nadzienia robię z róznych jarzyn, ale najlepsze ze szpinaku :P Nie jest mdle wcale jeśli się dobrze przyprawi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lasagne...
« Odpowiedz #8 : 2006-07-15, 17:09 »

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #9 : 2006-07-15, 17:51 »
Madziaro ja właśnie najbardziej lubię ostre i dobrze przyprawione potrawy, ale wiesz robiłam pierwszy raz to wolałam się trzymać przepisu ;p Następnym razem zrobię po swojemu
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #10 : 2006-07-15, 19:34 »
pete - a mi z takim sosem nie smakuje - ale wiadomo, że są różne gusta :), no i ja jeszcze jako osoba zdecydowanie mięsożerna dodaję mięsko :), chociaż ostatnio jadłam jakąś taką kupioną w sklepie z samymi jarzynami i też niezła była :)
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #11 : 2006-07-16, 14:06 »
Oryginalnie lazania jest z mięsem o czywiscie. Mozna robić ze wszystkim co smakuje i dowolnie wymieniać składniki, ale wtedy to nie jest już lazania, tylko zapiekanka z makaronu :P
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #12 : 2006-07-16, 18:37 »
Oryginalnie lazania jest z mięsem o czywiscie. Mozna robić ze wszystkim co smakuje i dowolnie wymieniać składniki, ale wtedy to nie jest już lazania, tylko zapiekanka z makaronu :P
... która smakuje jak lazania :D
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Lasagne...
« Odpowiedź #13 : 2006-09-10, 22:51 »
ja ostnailo robil z knorr gotowe danie nawet smaczne
Zapisane
To piekło nie raj :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.