Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pajączki  (Przeczytany 2890 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Pajączki
« : 2005-02-01, 17:30 »
Chcę kupić sobie jakiegoś włochatego pajączka,tylko nie wiem jeszcze jakiego  może coś doradzicie??Najlepiej,żeby był jakiś co nie gryzie i da sie na ręke go wziąść  Jakie to są te rozmiary L2,L3,L4.... w cm??czy mały pajączek może być odrazu w akwa 17 l ??   Czy świerszcze takie ze sklepów nadają siem dla pająków??A jak nie to co najlepiej dawać??I czy ukrywać na początku oająka czy poczekać aż domownicy sami zauważą??   Jak rozpoznać płeć???Czy zniesie temperature jaka panuje w moim domu czyli 19-23*C?? :?:  :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #1 : 2005-02-01, 17:40 »
na początku radziłabym wejść na terrarystyka.pl i poczytać  ;)

najlepsze dla poczatkującego hodowcy są brachypelmy, w szczególności kędziorki i smithi ;)

Pająk to nie zwierzę, które można brać na ręcę, przynajmiej w młodym wieku. Bardzo łatwo o uszkodzenie odwłoka.

L - oznacza ilość przebytych wylinek. L1 - jedna, L2 - dwie itd.

mały pajączek nie może być w tak dużym akwarium. Najlepsze są opakowania po kliszy, potem taki specjalne na mocz, pudełka od sałatek itd. Zaczynamy więc od naprawdę malutkich.

Świerszcze, larwy mącznika, pinki, mówki owocówki, przy naprawdę dużych pająkach mysie oseski - to główny pokarm ptaszników. Małym pająkom trzeba dawać stosownie niewielki pokarm lub kroić na mniejsze części.

Płeć da się rozpoznać, jak pająk bedzie jużdorosły.

Można podgrzewać terra z pająkiem, ale temperatura jaką masz w domu powinna być okej ;)

jeszcze raz - terrarystyka.pl  :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pajączki
« Odpowiedź #2 : 2005-02-06, 15:51 »
skontaktuj się z zaba14- ona ma pajaczka ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pajączki
« Odpowiedz #2 : 2005-02-06, 15:51 »

Cathycash

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #3 : 2005-02-06, 21:16 »
terrarystyka.pl to kopalnia wiedzy ;) tak samo strona jak i forum ;)
terrarium.com tez jest dobre  :wink:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #4 : 2005-02-06, 22:29 »
A ja mysle nad b.vagans... L1, ale...ja az boje sie takiego malenstwa, tzn nie chcialabym mu krzywdy zrobic... Choc ostatnio mi chodzil po reku  :lol: (bo to pajaczek mojego chlopaka, dostal tak jakby gratis (blee jak to brzmi :P ) do ptasznika tygrysiego (L5) ... ;)
Zapisane

Flaś

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #5 : 2005-02-07, 00:12 »
A rodzice się zgodza? :chytry:
Moi by mnie chyba zabili :P
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #6 : 2005-02-07, 10:21 »
E tam narazie mieszka w pudelku od kliszy, w wiekszym by sobie nie poardzil :lol: ;) :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #7 : 2005-02-07, 16:05 »
u mnie nie było z tym problemu ;)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Pajączki
« Odpowiedź #8 : 2005-02-11, 15:45 »
Jeśli chcesz brać na rękę to Brachypelma albopilosum (kędziorek) sa stosunkowo tanie wiec kup najlepiej juz jakiegoś podroska ;) l5 - l8 nawet l8 nie moze byc trzymany w akwarium, wogóle pająki nie mogą mieszkać w akwa.. chyba ze go sobie przerobisz, wymiar takiego terrarium to ok 25x25x25 lub coś koło tekigo.. do 30.. większe absolutnie nie !! hm... terra tak czasem nie kupuj w zoologicznym bo ceny mają z kosmosu.. ja za moje dałam 17 zł, a w zoologiku za ciut większe chcieli 90 zł wariaci  :?

Z rodzicami jest różnie, ja ojcu nigdy nie mówiłam, że będę miała jakieś stworzonko, bo on i tak się tym nie zajmuje. Mamie mowiłam o pajączku, że chce itd. ale jaka rekacja? tego mozna sie domyślić.. ale kupiłam trzymałam 3 dni w szawce, aż w koncu musiałam kupić pinki dla maleństwa a to wiąze się z trzymaniem w lodówce wiec pokazałam, był jeden wielki pisk.. tez mowiła że go wywali :P ale jak widać moje maleństwo jest z nami :) i mama sama do niego zagląda, ale dalej mowi że to brzydal  :lol:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Pajączki
« Odpowiedz #8 : 2005-02-11, 15:45 »

Tiggy

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #9 : 2005-02-11, 17:53 »
Aaaa nasza Geniculatka przeszla sobie grzecznie i spokojnie dzisiaj L3 :MrGreen:
Teraz elegancik (ja czuje, czuje ze to jest ON :P ) jest bialutki, tylko dupcie ma czarna :wink:
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Pajączki
« Odpowiedź #10 : 2005-02-11, 19:38 »
Tiggy sciemnieje ;) po kilku dniach :) moj jest L4 :) i już nie moge doczekac si.e L5 bo wtedy pojawiają się już kolorki !! :D
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Tiggy

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #11 : 2005-02-13, 11:42 »
U geniculatki widac brazowe wloski na tylku ;) W ogole duzy jest jak na L3 (tak mi sie wydaje :D )
Wylinke przeszedl bardzo szybko, ze 2 godz chyba... moze troche dluzej ;)

A najlepszy jest tygrysi, w swoim mini-terrarium ma wlozone pudelko od kliszy sluzace jako kryjowka, zaplotl cale wejscie pajeczyna, a po 2 dniach oblepil calosc torfem, i teraz go nie widac, tylko w nocy przy czerwonym swietle (wiec ja go niestety nie ogladam, bo w nocy jestem u siebie w domu :P :( ) Super sa takie pajaki co duzo plota :D

No a vagans jest taaki malutki ze problem jest z jego karmieniem-  L1...

Zaba, a Ty czym pajaczka karmisz? :> Bo ciezko cokolwiek dla takich bzdzinek dostac (sa tylko swierszcze dostepne, i inne robactwa, ale sa za duze, a pociete mniej chetnie jedza...)   :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pajączki
« Odpowiedź #12 : 2005-02-13, 16:08 »
Cytuj

A rodzice się zgodza?  
Moi by mnie chyba zabili


moi tez :lol: moj tata sie boi panicznie pajakow  :lol:
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Pajączki
« Odpowiedź #13 : 2005-02-13, 16:33 »
Tiggy moj od L2 jadł całe pinki.. z reguły ludzie podaja połowe, a on wchłaniał całą... :) teraz jest L4 i je nadal pinki.. jestem ciekawa kiedy mam mu to zarcie zmienić  :P
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Re: Pajączki
« Odpowiedź #14 : 2005-02-13, 17:47 »
Cytat: aankaa93
I czy ukrywać na początku pająka czy poczekać aż domownicy sami zauważą??


Hmm.. Anka wydaje mi się, że zakup pająka - szczególnie w tak młodym wieku - powinien być bezwzglęnie skonsultowany z Rodzicami... To zbyt duża odpowiedzialność, żeby samemu podejmować taką decyzję, zwłaszcza, jeśli istnieje możliwość, że Rodzice nie wyrażą zgody...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Re: Pajączki
« Odpowiedz #14 : 2005-02-13, 17:47 »

M'AST

  • Gość
Pajączki
« Odpowiedź #15 : 2005-02-13, 20:18 »
pewnie wyjde na idiote ale co to są te L1 iL2 itd.??tak z ciekawosci pytam :P
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Re: Pajączki
« Odpowiedź #16 : 2005-02-13, 20:18 »
Cytat: cut
Cytat: aankaa93
I czy ukrywać na początku pająka czy poczekać aż domownicy sami zauważą??


Hmm.. Anka wydaje mi się, że zakup pająka - szczególnie w tak młodym wieku - powinien być bezwzglęnie skonsultowany z Rodzicami... To zbyt duża odpowiedzialność, żeby samemu podejmować taką decyzję, zwłaszcza, jeśli istnieje możliwość, że Rodzice nie wyrażą zgody...


ale pająk to nie pies, czy kot który wyraza uczucia! jeśli będzie trzeba go oddać czy sprzedać to nie zrobimy mu krzywdy tą sytuacją !!

L-przebyta wylina 2,3,4- ilość wylinek
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Re: Pajączki
« Odpowiedź #17 : 2005-02-13, 21:04 »
Cytat: zaba14
ale pająk to nie pies, czy kot który wyraza uczucia! jeśli będzie trzeba go oddać czy sprzedać to nie zrobimy mu krzywdy tą sytuacją !!


Wiem, że pajączek psiakiem ani kotkiem nie jest :D Nie zgodzę się z tym, że pająk uczuć nie wyraża ;) ale wiem co masz na myśli ;)

Mimo wszystko sądzę, że można pająkowi zrobić krzywdę nieprzemyślanym zakupem... Każda zmiana otoczenia, środowiska, transport, adaptacja do nowych warunków, to stres dla zwierzaka, także dla pająka. No i należy pamiętać o tym, że nie zawsze można tak po prostu oddać pająka do sklepu...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Pajączki
« Odpowiedź #18 : 2005-02-14, 07:36 »
cut, ale po pierwsze nie radze kupowac jakich kolwiek zwierząt w zoologicznych, a już napewno nie pająków i gadów! ja mojego pająka kupiłam prosto od hodowcy, odbierałam go osobiście, a moze inaczej hodowca sie postarał i przywiózł mi go.. nie wiem czy sie orientujesz w transporcie pająków, je sie wysyła poczta polską.. to nie tak jak z psem.. ;) im to nie przeszkadza, takie wysyłki z reguły robi się na wiosne, aby pająk nie zamarzł.. takie L2 trzyma sie w pojemniku po kliszy..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Pajączki
« Odpowiedź #19 : 2005-02-14, 13:40 »
No fakt... nie jestem hodowcą pająków... nie znam się na tym  ;)  
Wiem, że praktykuje się wysyłkę pająków pocztą, co wcale nie znaczy, że mi sie to podoba :) Po prostu przeraził mnie fakt, że jedenastoletnia osoba chce kupować takiego zwierzaka bez wiedzy Rodziców... Mimo wszystko - pająk, kot, czy pies - jest to w końcu odpowiedzialność za czyjeś istnienie ;)
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Pajączki
« Odpowiedź #20 : 2005-02-14, 16:15 »
cut.. szczerze to ja sama byłam zdziwiona tymi przesyłkami i mnie również się to nie podoba, ale co zrobić.. na Śląsku mamy ptasznikówi i innych gadów po prostu multum.. nasz region jest najbardziej zalęgniony ;) i zgadzam się, że jesteśmy odpowiedzialni za czyjeś istnienie.. ja wiedziałam, że mama pająka mi nie wywali :P bo miałam poparcie brata ;) a on ma dar przekonywania, teraz jesteśmy oboje odpowiedzialni za tego ptasznika i jestem mile zaskoczona.. bo psem zajmuje sie ja.. non stop! a moj brat karmi ptasznika, bo ja jakos nie umiem zabijac pinek ble... ciekawe co bedzie jak on pójdzie do wojska..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Pajączki
« Odpowiedz #20 : 2005-02-14, 16:15 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Pajączki
« Odpowiedź #21 : 2005-03-06, 22:23 »
Kiedys chciałam ptasznika :) ale szybko musiałam przestać o nim mysleć- moja mama by dostała zawału jakby zobaczyła takiego pająka w swoim domu  :killer:  Pozdrawiam !
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Neirdilka

  • Gość
Odp: Pajączki
« Odpowiedź #22 : 2006-01-10, 20:45 »
Mnie te pajączki zaciekawiły, choć nie wiem, czy bym sie odważyła wziąć takiego na ręce...aż mnie ciarki przechodzą, ale jestem zaciekawiona... co to za pudełka po kliszy? chyba nie te malutkie gdzie trzyma się film?
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Pajączki
« Odpowiedź #23 : 2006-01-11, 00:48 »
Jest problem, gdyż nie wiem, gdzie mogę nabyć B.Smithi... mieszkam w gdyni, tutaj trudno o pajączki... jeśli ktoś zna miejsce, to proszę o radę :) może być na terenie trójmiasta :)
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Pajączki
« Odpowiedź #24 : 2006-01-12, 14:10 »
Pająki po pierwszej, drugiej wylince trzyma się właśnie w pudełkach po filmach.
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Pajączki
« Odpowiedź #25 : 2006-01-12, 20:22 »
pituophis zależy kto ja np. trzymam od L1 w pojemnikach na mocz i rosną i robi tak też wiele osób
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Pajączki
« Odpowiedź #26 : 2006-01-13, 00:33 »
Zanim sie zaczęłam czegokolwiek o nich dowiadywać, wydawało mi sie dziwne z tą kliszą, :) ale skoro to dla jego dobra to nie ma żadnych ale :) a do terrarium dopiero za hoho :(


Data wysłania: 2006-01-12, 21:05
hehe ja uważam że przesyłki to dobra rzecz, pajączki docierają wndobrym stanie, jeśli wie się jak je zapakować... terrarystyka.pl to kopalnia wiedzy, tam dowiedziałam się wszystkiego, jeszcze arachnea.pl, też super :) jutro będzie mój maluch ze mną, bo było małe zamieszanie...:D ale jutro umówiona jestem z hodowcą, jadę odebrać kędziorka L1, niestety kędziorka, ale na smithi też przyjdzie czas :D
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Pajączki
« Odpowiedź #27 : 2006-01-13, 17:37 »
Neirdilka no to zazdroszczę :) dla mnie kędziorki, nie wiedzieć czemu, to były są i będą pająki nr 1 ;)
Kiedyś miałam zamiar zamówić kędziorka z allegro, no ale klapa -z pewnych względów wolę się wstrzymać jakiś czas
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Pajączki
« Odpowiedz #27 : 2006-01-13, 17:37 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: Pajączki
« Odpowiedź #28 : 2006-01-13, 21:40 »
Mój kędzior jest u mnie od paru godzin :D i boi sie żarcia... ehh tchórz mi się trafił :D chyba nie popatrzę jak sobie zajada niestety...poczekam jeszcze dzień, może jutro będzie chciał...? kto go tam wie :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.