Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Odpowiednie akwarium dla żółwia  (Przeczytany 1403 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AgAtHa

  • Gość
Odpowiednie akwarium dla żółwia
« : 2005-06-26, 18:42 »
Witam.
Moja koleżanka kupiła sobie żółwia bez zgody rodziców. Gdy poszłam do niej by go zobaczyć, załamałam rece. Siedział w misce, w brudnej wodzie, jadł tylko suszone "gamarusa", a co najgorsze miał mięciutki pancerzyk i opuchnięte oczka. Po tygodniu chciała już go oddać, ale nikt go nie chciał. Co prawda nie znam sie na żółwiach, ale postanowiłam go wziąć. No i jest u mnie 1 tydzień. Jego stan sie poprawia. Trzymam go w okrągłym plastikowym terarium. Mam zamiar kupić mu akwarium i właśnie muszę się was poradzić. Jak już pisałam nie znam się na zółwiach. Nie jestem pewna czy to żółw czerwonouchy czy czerwonolicy. ŻÓŁW: skorupka: (długość 10cm, szerokosć 6cm, wysokosć 4cm), ma czerwone "paski" za oczami. Znalazłam w internecie ofertę: (akwarium+wyposażeniem), tylko nie wiem czy nie jest za małe. Powiedzcie "co i czy" sie przyda dla żółwia:
zestaw składa się z:

- akwarium ok. 35l wymiary-42/25/27 z pokrywą z wbudowaną żarówką,

- natleniacza z filtratorem,

- grzałki z termostatem,

- 2kg kamyczków (białych),

- sztucznej roślinki o wysokości 10 cm,

- 2 muszli ozdbiających dno,

 - wielobarwnej tapety na tylnią ściankę imitujacą rafe koralową,

- kilka małych dodatków - zamek, sitko do wyławiania, pokarm. Czy ten zestaw jest odpowiedni?

Ps. Dowiedziałam się że ten żółwik ma już 4 lata!!!! To gdzie on musiał żyć że w wieku 4 lat ma mięciutkę skorupkę!!??!!??  :(


Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedź #1 : 2005-06-26, 19:12 »
Wiec tak... ten zestaw nie jest dobry.... raz akwa za male... a 2 po co siatka do zowia zameczki itd... najleojue gdybys kupila mu akwarium dlugie i szerokie... ten zolw jest prawdopodobni eczerwonolicy wiec dorasta on do 30 cm... czyli dlugie by musialo byc gdzien na 90 cm. i szerokie na 50 cm wysokosc 30 ( to sa minimalne wymiary... ) litraz to okolo 135 litrow... oczywiscie narazie moze byc mneijsze akwa.... ok 70l.... ale jesli zolwik podrosnie trzeba je zmienic na wieksze.... a co do wyposarzenia... klapy chyba nie potrzebujesz... ale trzeba miec lampke nad strefa ladowa zeby zolwik mogl sie wygrzewac.... filterek sie przydaje ... moze byc najmniejszy jakis.... widzialem  ostatnio malutki filtr firmy atman za 28 zl... taki mogl by byc.... zeby tylko jakos czyscil wode... no i jaks grzleczka tez sie przyda.... i tyo chyba na tyle.... jak cos zle napsalem to sorry... nie jestem specjalista zolwiowym ale cos tam wiem:) POZDR
Zapisane

AgAtHa

  • Gość
Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedź #2 : 2005-06-26, 19:20 »
Dzięki! Teraz tylko trzeba przekonać mame, że większe akwarium też będę czyściła  :(... bo sie boi ze sama bedzie musiała czyścić...i ja się jej nie dziwie...  :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedz #2 : 2005-06-26, 19:20 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedź #3 : 2005-06-26, 20:56 »
Hyhy troche się uśmiałem przy czytaniu :) Czerwonouchy i czerwonolicy to te same gatunki :P Kup akwarium 135l. nie mniejsze posiadam jedengo samczyka o wymiarach 10 cm karapaksu i wiem jak ten gad był u ziemiony w 60l. :) teraz wywija w 150l z samiczką :) A zajakiś czas przenoszą się do 300l. :) Malutki filtr nie da rady moj kaskadowy do 300l. nie daje sobie rady z żółwiami przy ok 100l wody
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedź #4 : 2005-06-27, 14:25 »
A jaką masz kaskade..
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedź #5 : 2005-06-29, 18:48 »
FZN 2
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedź #6 : 2005-06-29, 20:12 »
ja taką mam w akwa z rybami ;)
wrućmy do tematu :P
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Odpowiednie akwarium dla żółwia
« Odpowiedź #7 : 2005-06-29, 22:02 »
Mój żółwik może miec akwa minimalnie 120 litrów, ja mam innego gatunku. Ale co do czerwonilicego to najlepszy jest filter kubełkowy, tylko że jest drogi. Mój filterek jest gąbkowy Fan2 i mi narazie wystarcza bo żółwik jest jeszce mały. jezeli ma dalej spucchniete oczka to idź do weta aby ci jakieś krople doradził, albo kup witaminki (dostępne w sklepach zoologicznych) U mnie najtańsze witaminki są za 18 zł.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami.