Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Węże zbożowe (zbożówki)  (Przeczytany 8831 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Węże zbożowe (zbożówki)
« : 2008-08-08, 20:51 »
Hello, Czy ma ktoś z Was węża zbożowego?! Ja właśnie jestem w trakcie budowania terra i za jakiś miesiąc będę miała nowego członka rodziny! :D Planuję kupić albinosa albo  BLOODRED AMELANISTIC :D snow nie jest aż taki ładny... :P Jak się taki wężyk sprawuje w terra u Was? Macie z nim jakieś problemy?!
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Węże zbożowe (zbożówki)
« Odpowiedź #1 : 2008-08-10, 20:43 »
Przy maluchu - sprawdzic czy je.

Na razie nie wkladaj do terra dla doroslego, jesli to maluch, tylko do tymczasowego np. 30 x 20 cm. Zapewnij 2-3 kryjowki, koniecznie w jednym miejscu temp. 28-30 stopni cala dobe - np. pod jedna z kryjowek. Jedna kryjowka musi byc wilgotna.
Grzej kablem grzewczym podlaczonym do termoregulatora, nie zarowka.

Generalnie starsze sa bezproblemowe, problemy moga byc z maluchami, jesli kupi sie niejedzacego.

Masz juz plan, gdzie kupic weza?

Mam zbozowki od 11 lat :)
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Węże zbożowe (zbożówki)
« Odpowiedź #2 : 2008-08-10, 21:09 »
OO..wielkie dzieki za info z tym kablem grzewczym...bo chcialam dac zarowki zamiast kabla..a ile bede musiala go trzymac w tym tymczasowym terra?

Jeszcze nie wiem gdzie kupie..ludzie sie na allegro oglaszaja..ale nie wiem czy to dobry pomysl..ponoc gdzies we Wrocku jest jakis dobry sklep zoologiczny z gadami :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Węże zbożowe (zbożówki)
« Odpowiedz #2 : 2008-08-10, 21:09 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Węże zbożowe (zbożówki)
« Odpowiedź #3 : 2008-08-11, 14:36 »
Jakie robisz terra docelowe?

Czasem trafiaja sie maluszki ktore jedza tak rewelacyjnie, ze mozna od razu wpuscic je do terrarium docelowego. Natomiast przy wielu trzeba ograniczac przestrzen - na duzej sie stresuja, i dopiero przy dlugosci 50-60 cm mozna je wpuscic do pomieszczenia docelowego, zwlaszcza jesli jest bardzo duze. Ja mialem kiedys terrarium 120 x 70 x 140 cm, nie wyobrazam sobie malucha w czyms takim - przepadnie.

Zarowki sa potrzebne jedynie do doswietlania, gdy wiekszosc scian jest nieprzejrzysta. Inaczej wystarczy sam kabel, najlepiej z termoregulatorem, bo mozna przegrzac weza.
W Szreku (www.szrek.pl) jest duzy wybor wezy zbozowych w odmianach - z ich wlasnej hodowli.
Poszukaj tez na www.terrarium.com.pl - teraz wlasnie zaczyna sie sezon na maluchy.
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Węże zbożowe (zbożówki)
« Odpowiedź #4 : 2008-08-11, 17:00 »
Ja mam takie miejsce przejsciu z przedpokoju do salonu a obok jest takie jakby wybite drugie przejscie (takie jak na drzwi) i chce wlasnie w tej wnęce na drzwi zrobic terra..bedzie fajnie wygladalo i nie bedzie nikomu przeszkadzało..bo chcialam najpierw w sypialni..ale moi rodzice sie nie zgodzili na to bo powiedzieli ze nie bede spala z wezem :P
A terra tymczasowe zrobie chyba ze starych mebli..wytne jakąś półke i wstawie otwieraną szybke na jedną strone..
a czy taki kabel jest bezpieczny..? czy np. podczas zraszania  terra moze sie cos stac?
Rzeczywiscie w Szreku suuper wybor...mozliwe, ze tak kupie jesli nie znajde kogos w poblizu..
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Węże zbożowe (zbożówki)
« Odpowiedź #5 : 2008-08-13, 13:47 »
 
Cytuj
terra tymczasowe zrobie chyba ze starych mebli..wytne jakąś półke i wstawie otwieraną szybke na jedną strone

Nie baw sie w takie rzeczy. Kup po prostu w hipermarkecie plastikowe pudelko, w dwoch bokach zrob otwory wentylacyjne.

Cytuj
a czy taki kabel jest bezpieczny

Tak, pod warunkiem, ze jest podlaczony do termoregulatora i zwierze nie ma z nim bezposredniego kontaktu. Male pudelko mozna na kablu postawic, do wiekszego terrarium kabel sie wklada - i nakrywa szyba.

Oczywiscie ogrzewa sie tylko czesc terrarium, powinny byc tam tez chlodniejsze miejsca.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.