Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ogólne watpliwości nowicjusza...  (Przeczytany 2991 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

swierzak8

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2
Ogólne watpliwości nowicjusza...
« : 2011-03-05, 18:12 »
Cześć.

Właśnie noszę się z zamiarem zbudowania terrarium dla węża zbożowego (zakup zwierzęcia należy raczej do dalszej przyszłości). Wertując różne tematy na tym forum, szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania... Ogólnie mówiąc efekt był taki, że mam niezły zamęt w głowie, ponieważ zależnie od postu zdania są podzielone, a ja szukam optymalnych rozwiązań....
Zatem chciałbym zapytać Was, drodzy znawcy tematu i doświadczeni hodowcy, o kilka spraw.

1. Co zastosować do ogrzewania terrarium: kabel grzejny czy emiter ciepła w formie żarówki?
2. Jakie wymiary powinno mieć terrarium w stosunku do trzymanego w nim osobnika?
3. Które rozwiązanie jest rozsądniejsze dla początkującego terrarysty: kupić wyrośnięte zwierzę czy raczej maluszka?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Zapisane

Milka11g

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ogólne watpliwości nowicjusza...
« Odpowiedź #1 : 2011-03-21, 15:25 »
Mogę powiedziec ci tyle że nie dziwne że tu wiele nie znalazłeś bo to jest mało ludzi znających się na rzeczy ja niestety znam się nie na wężach tylko na jaszczurkach zadaj te pytanie na stronie terrarium.com.pl na forum o początkujących hodowcach wężów tam szybko ci odpowiedzą naprawdę polecam i powodzenia w budowie terrarium.
Zapisane

szlaban

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ogólne watpliwości nowicjusza...
« Odpowiedź #2 : 2011-04-30, 20:28 »
1.żarówka lepsza.
2.100cm szer.50cm.wys.40cm.gł na dorosłego.
3.kup młodego sam go wychowasz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ogólne watpliwości nowicjusza...
« Odpowiedz #2 : 2011-04-30, 20:28 »

szlaban

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ogólne watpliwości nowicjusza...
« Odpowiedź #3 : 2011-04-30, 20:29 »
ja jestem tego fanem.
 :jupi2:
Zapisane

swierzak8

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2
Odp: Ogólne watpliwości nowicjusza...
« Odpowiedź #4 : 2011-07-19, 21:54 »
Na początek wszystkim dziękuję za udzielone rady, na pewno się przydadzą. Nie mogę się jednak nie pochwalić, że trochę z przypadku stałem się szczęśliwym posiadaczem Komy, około 40cm węża zbożowego. Jak to bywa z przypadkami trafiają się niespodziewanie, więc terrarium musiałem skończyć jak najszybciej i nie ukrywam że jest to tylko prowizorka. Chciałbym się teraz dowiedzieć, jak określić płeć węża zbożowego?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 27 zapytaniami.