Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mały żółwik  (Przeczytany 2112 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« : 2004-07-15, 14:34 »
Czy ktoś potrafi mi pomóc - kiedyś jak jechałam pociągiem pewna starsza pani miała ze sobą dwa żółwie lądowe, siedziały u mniej gdzecznie na kolanach
miały może z 10 cm średnicy a ona mówiła że te są już dorosłe i większe nie rosną bo to taki mały gatunek
bardzo mi się spodobały tylko nie pamiętam jakie to były żółwie :(
chyba roślinożerne i lubiące zieleń (kobieta kupiła im specjalnie zielony dywanik i bardzo im się podobno podoba i z niego żadko schodzą)
Czy ktoś jest w stanie określić co to za żółwiki?
Zapisane

Essey

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #1 : 2004-07-15, 20:04 »
Cytuj

miały może z 10 cm średnicy a ona mówiła że te są już dorosłe i większe nie rosną bo to taki mały gatunek


śmiechu warte :lol:  :lol:  :lol:
Wydaje mi się że nie ma takich małych żółwi (chyba że młode)
A jak dokładnie wyglądały?
Są takie małe ale jedynie żółwie wodne. No chyba że jestem niedoinformowana :roll: .
Zapisane

tina

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #2 : 2004-07-15, 21:41 »
Pewnie młode stepowe lub ewentualnie greckie
Zapisane

Forum Zwierzaki

mały żółwik
« Odpowiedz #2 : 2004-07-15, 21:41 »

Essey

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #3 : 2004-07-15, 22:02 »
Cytuj

Pewnie młode stepowe lub ewentualnie greckie


dokładnie :wink:

greckie, takie małe :roll: ??
Zapisane

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #4 : 2004-07-15, 23:00 »
Chyba nie... to nie były ani stepowe ani greckie... Ale spytam z ciekawości: jakie duże rosną te wymienione żółwie?
Skleroza nie boli ale jest dokuczliwa... żałuję, że nie zapisałam sobie nazwy od razu... Naprawdę to były już iluś-tam letni żółwie i wg właścicielki już nie rosły
Nie wiem jakie jeszcze szczegóły mogę Wam podać... Ta pani miała jakąś książeczkę o tym gatunku...
Z tego co pamiętam to żółwie te były brązowo-zielone... nie miały żadnych czerwonych ani żółtych plamek
Zapisane

Essey

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #5 : 2004-07-16, 14:24 »
Na Greckich się nie znam a mój żółw Stepowy ma ponad 10 lat i średnicę skorupy ok. 15-17cm
Zapisane

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #6 : 2004-07-16, 14:41 »
to ja juz nie wiem... a znacie jakies fajne strony o zlowiach... tak zeby byly jakies opisy zeby mozna bylo cos z tego wywnioskowac
Zapisane

Naomi151

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #7 : 2004-07-16, 14:52 »
Sorki że się podepnę pod ten temat, ale wczoraj w zoologicznym widziałam w terrarium z jakimś wężem (nie pamiętam jaki gatunek, chyba pyton królewski) żólwia czerwonolicego, przecież one są wodne :shock: , a on biedny tam siedział na lądzie :( , był już dosyć duży, więc raczej to nie był pokarm dla węża, bo wąż był bardzo młody i nie poradził by sobie z nim. W prawdzie był w tym terra jakiś mały plastikowy pojemnik, ale był za wysoki żęby ten żółw tam wszedł, z resztą to nie było dla niego przeznaczone bo w każdu=ym terrarium z wężęm były takie pojemniki z wodą. Nie wiem co o tym myśleć... Czy żółw czerwonolicy może też być trzymany bez dostępu do wody???
Zapisane

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #8 : 2004-07-16, 14:59 »
w sumie to nie wiem... ale jestes pewna ze to byl zolw wodny??? Choc biorac pod uwage moje ostatnie doswiadczenia w zoologu to niewiele moze mnie zdziwic
powiem tylko tyl: bardzo czesto tylko niekompetencja
kazdy sprzedawca inaczej radzi i przewaznie sa to wykluczajace sie mozliwosci...
Zapisane

Forum Zwierzaki

mały żółwik
« Odpowiedz #8 : 2004-07-16, 14:59 »

Naomi151

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #9 : 2004-07-16, 15:14 »
Jestemna 100% pewna że był to żółw czerwonolicy, a one są wodne.
Zapisane

Essey

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #10 : 2004-07-16, 15:21 »
Niestety podejście ludzi w zoologiku do zwierząt jest ostatnio tragiczne. Szkoda że tylko w nielicznych sklepach zwierzęta mają się naprawdę dobrze :(
Zapisane

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #11 : 2004-07-16, 15:33 »
fakt, co racja to racja
ja wogole uwazam ze chodzenie do zoologow jest przygnebiajace
zal mi tych wszystkich zyjatek siedzacych tak "na kupie"   :cry:
fakt ze moze czysto maja i sa karmione ale co z tego.... i tak sa traktowane tylko jak towar ktory trzeba sprzedac
zawsze mysle sobie w duchu ze najlepiej by bylo je z tamtad zabarac.... no ale co ja biedna mrowka moge :(
Zapisane

Essey

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #12 : 2004-07-16, 18:30 »
Cytuj

fakt ze moze czysto maja i sa karmione


Nie zawsze... :cry:

Dam zdjęcia to może znajdziesz te małe żółwiki.

Żółw Stepowy







Żółw Grecki






Wątpię żeby to był któryś z tych ale jeśli tak to rozpoznasz.
Zapisane

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #13 : 2004-07-18, 18:37 »
no niestety - to nie byly takie zolwie... jaka szkoda ze mam taka krotka pamiec...  :(
napweno tamte zolwie nie mialay takich jasnych plamek na skorupie jak greckie na zdjeciach
Pinky - dzieki za proby....
nie wiem co jeszcze moga zrobic zeby odnalesc nazwe gatunku...  :?:
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
mały żółwik
« Odpowiedź #14 : 2004-07-20, 17:16 »
Witam!
Koszmarek chciałaś stronke o żółwiach więc :
http://zolwie3.republika.pl/   - -  to jest strona o żółwiach wodnych, morskich  
                                                i lądowych.
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Forum Zwierzaki

mały żółwik
« Odpowiedz #14 : 2004-07-20, 17:16 »

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #15 : 2004-07-21, 09:57 »
dzieki Aisa - poszukam choc powoli trace nadzieje ze znajde tego malucha :(
Zapisane

Edi

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #16 : 2004-07-21, 17:22 »
Witam

Cytuj
pewna starsza pani miała ze sobą dwa żółwie lądowe, siedziały u mniej gdzecznie na kolanach(...)


Dziwny sposób na przewożenie żółwi... :?

Cytuj
Czy żółw czerwonolicy może też być trzymany bez dostępu do wody???


Zdecydowanie nie!

Cytuj
a znacie jakies fajne strony o zlowiach... tak zeby byly jakies opisy zeby mozna bylo cos z tego wywnioskowac


Wystarczy wejść na Google.Niestety,na polskojęzycznych stronach niewiele "tego" znajdziesz.Ale w tym przypadku bardziej chodzi o zdjęcie żółwia,żebyś mogła go porównać z tym co widziałaś u tej starszej pani.Wpisz najlepiej "Chelonia"(łac. Żółwie) i wciśnij "Szukaj w internecie".Potem możesz przeglądnąć same zdjęcia klikając na "Grafika".Powodzenia!
Pozdrawiam
Zapisane

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #17 : 2004-07-22, 15:20 »
na google mozna sobie zdjecia poogladac - to fakt, tylko nie zawsze jest info jaki to zolw  :cry:
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
mały żółwik
« Odpowiedź #18 : 2004-07-23, 20:59 »
koszmarek nie masz za co dziękowac bo przeciez nie znalazlas tego czego szukałaś...
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

koszmarek

  • Gość
mały żółwik
« Odpowiedź #19 : 2004-07-28, 21:33 »
no wlasnie - caly czas nie moge znalesc.... czy ktos ma jeszcze pomysl jak mozna znalesc gatunek odpowiadajacy wielkosci ok.10 cm srednicy?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.141 sekund z 29 zapytaniami.