Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pytania odnośnie zakupu węża zbożowego  (Przeczytany 3144 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wężuś1992

  • *
  • Wiadomości: 1
Pytania odnośnie zakupu węża zbożowego
« : 2011-07-31, 22:04 »
Witam wszystkich odwiedzających ten wątek. Mam kilka pytań odnośnie mojego pierwszego węża. Trochę poczytałem i uznałem że zbożówka będzie najlepszym rozwiązaniem dla niedoświadczonego przyszłego właściciela. Czytałem o tym gatunku kilka dni ale im dłużej się wczytywałem tym dochodziłem do wniosku że nic o nich nie wiem i że każdy ma inną koncepcje ich wychowywania. To może bez owijania w bawełnę:ile kosztuje samo terrarium bez wszystkich elementów(same ścianki) o wymiarach dla tego gatunku węża(zamierzam kupić małego pupila), czy to prawda że niebezpiecznie jest wprowadzać młode osobniki w stan hibernacji( jeśli tak to do kiedy bo czytałem że hibernacja to naturalny system odsiewania słabych osobników), jak często trzeba karmić młodego osobnika(proszę bez odpowiedzi w stylu zależy jak jest temperatura i jakie ma warunki w terra bo to dalej mi nic nie mówi i poproszę odpowiedź konkretnie w dniach jeśli można oczywiście  :D), ile kosztuje mały osobnik w sklepie i u prywatnego hodowcy( chodzi o młodego osobnika do 40cm), czy to też prawda że wąż szybciej się przyzwyczai do właściciela jeśli będzie się wkładało do terra swoje mocno przepocone rzeczy( gdzieś to czytałem) no i jak utrzymać odpowiedni klimat w terra (wilgotność szczególnie). To by było w sumie na tyle... Jeśli były by podobne wątki odnośnie moich pytań to proszę o przekierowanie do nich bo już dzisiaj siły nie mam a po robocie to średnio czas mam. Za chociaż zainteresowanie się moim wątkiem wielkie dzięki  :wink: Pewnie jakieś pytania będę miał ale to napewno napiszę tutaj  :D
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Pytania odnośnie zakupu węża zbożowego
« Odpowiedź #1 : 2011-07-31, 22:19 »
Zjada do 3myszek tygodniowo, terrarium szczelnie zamknięte. Z komarem. Wymiary najlepiej chyba 100x50x40. Nic więcej nie wiem. Moge powiedzieć ci tylko tyle
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

szlaban

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pytania odnośnie zakupu węża zbożowego
« Odpowiedź #2 : 2011-09-19, 10:34 »
młody wąż zbożowy kosztuje 40-60 zł widziałem na allegro, je kilka mysich osesków z czasem dawaj coraz większe. najlepsze terra ma wymiary100-50-40cm,kosztuje około200zł.ja mam żarówkę i termometr do utrzymywania ciepła,terra zwilżasz w butelce z rozpylaczem (dobrze umytej) ale polecam coś mocniejszego bo byś ciągle musiał zwilżać  :D. hibernacja nie jest konieczna ja nie hibernuje, ale jeśli chcesz rozmnożyć to hibernuj.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytania odnośnie zakupu węża zbożowego
« Odpowiedz #2 : 2011-09-19, 10:34 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 24 zapytaniami.