Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czapsy  (Przeczytany 1505 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majchert

  • Gość
czapsy
« : 2005-05-10, 10:40 »
Cześć! Mam duży problem, chciałabym kupić sobie spodnie i czapsy na jazdę. Ale są one tak drogie, że nie mogę sobie na nie pozwolic. A mój instruktor powiedzał , że bez tego mnie nie wpósci na konia. Pomóżecie!!! :cry: :cry: Powiedzcie mi gdzie moge dostac czapsy naprawdę taniej do 40 zł. Z góry dziękuję
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #1 : 2005-05-10, 11:04 »
od razu chce sprostowac. Przyjelo sie ze "czapsy" to czapsy, i tyle.  Jednak jesli mowisz o czapsach, wszyscy kowboje, albo po prostu osoby jezdzace w tym stylu, zrozumieja cie, ze chodiz ci o takie skorzane jakby spodnie, zakladane na dzisny, najczesciej uzywane w terenie w westowych kulbakach, lub na zawodach. Wiec chodzi Ci o sztylpy, czyli krotkie skorzane cholewy, zakladane na buta. Wszelkie tanie sztylpy i bryczesy mozna znalezc na www.allegro.pl / dzial sport i turystka/. Wiem ze bardzo duzo osob mowi czapsy i chodzi im wlasnie o sztylpy .... ale wlasnie wyjasnilam jaka roznica pomiedzy sztylpami a czapsami :)
Zapisane

Majchert

  • Gość
Dzięki!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-05-10, 12:26 »
Oczywiście masz rację chodziło mi o sztyblety. Ale ja nie zabardzo mam zaufanie do tych sklepów internetowych czy kiedy kowiek kupowałaś coś w Allegro? Jakie masz o tym zdanie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dzięki!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-05-10, 12:26 »

Żołnierka

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #3 : 2005-05-10, 12:39 »
Ze sklepami internetowymi bywa różnie, tak samo jak z allegro. ja osobiscie kupowałam tam  kilka rzeczy, co prawda nie dotyczyły one koni, ale zawsze :) Nie trafiłam jeszcze na taką osobe, co by mnie oszukała, ale czasami tzreba być ostrożnym, bo to sie może zdarzyć. Trzeba uważać przy kupowaniu drogich rzeczy, bo strata wagi np. 200 zł to nie banał. Najlepiej sparwdzic przy informacji o srzedawcy, czy ma on taki znaczek "super sprzedawca". Jak ma, to oznacza, że klienci na ogół są zadaowleni z jego aukcji i można spokojnie kupowac od niego. Nie oznacza, że nie wykręci nam jakiegoś nuemru, no, ale zawsze ma sie większą pewność. Oczywiście, nsprzedawcy bez tego znaku niekoniecznie muszą być oszustami, no, ale lepiej uważać :)
 Zreszta niekoniecznie musisz kupować na Allegor czy innym sklepie internetowym. Poptyj w stajni, moze któraś z koleżanek wyrosła już ze swoich sztyplów i chętniem sprzeda Ci je lub nawet odda. Zyczę powodzonka :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #4 : 2005-05-10, 14:41 »
Na Allegro trzeba czytac komentarze o sprzedajacych, nie zawsze sam znaczek "super sprzedawca" jest wiarygodny.

Ale przede wszystkim to chyba przesada, zeby Cie instruktor nie chcial wpuscic na konia bez sztylp?!
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #5 : 2005-05-10, 15:16 »
Przeciez bez sztylp tesh da sie jezdzic...:| Dziwny instruktor. Ja dlugo jezdzilam w krotkich butach, a w sztylpach bylko mie nie wygodnie(nie kupywalam, bo instruktor mi pozyczal;)). Tearz mam po prostu wysokie buty;)
Ale nie wiem czy oda Ci sie znalezc takie tanie. Zwlaszcza ze to musi byc dobrze dopasowane.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #6 : 2005-05-10, 15:26 »
podziwiam instruktora........za głupote;/
ja kupowalam na allegro i do tej pory byłowszystko ok ale musisz dokładnie wszystko sprawdzić!!
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #7 : 2005-05-10, 16:43 »
ja mam juz ponad 30 tranzakcji na allegro przeprowadzonych, glownie konskich - wystzko ok, lepiej kupowac od osob z dluzszym stazem.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #8 : 2005-05-10, 16:46 »
buahahahahhaha :P najpierw majchert pisze ze chce czapsy. karolas wyjasnia ze pewnie chodzi mu o sztylpy. po czym majchert przynaje, ze"tak oczywiscie, chodzi jej o sztyblety" :PPPPP


 allegro to najlepszy pomysl chyba. albo od kogos znajomego
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czapsy
« Odpowiedz #8 : 2005-05-10, 16:46 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: czapsy
« Odpowiedź #9 : 2005-05-10, 17:29 »
buahahahahhaha :P najpierw majchert pisze ze chce czapsy. karolas wyjasnia ze pewnie chodzi mu o sztylpy. po czym majchert przynaje, ze"tak oczywiscie, chodzi jej o sztyblety" :PPPPP
Ej no ale chyba może się pomylić...Podobna nazwa :P Też kiedyś myliłam ;) .
Ja używane czapsy kupiłam za 30 zł i zaoszczędziłam 20 zł :) . A zamaist bryczesów kup sobie długie, troche grubsze spodnie wygodne i już...Mozesz przecież nawet w dresie jeździć a instruktorowi nic do tego,czy masz czapsy, czy bryczesy itepe... :roll:
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #10 : 2005-05-10, 19:04 »
Co do czapsów/sztylpów (?) to ja kupowałam akurat za ponad 80zł (nie miałam możliwości kupić taniej, niestety), ale napewno da się gdzieś taniej znaleźć. A za bryczesy moga robić zwykłe, obcisłe legginsy, czy nawet bawełniane getry> Moje koleżanki właśnie w takich jeżdżą, i z tego co wiem, to bardzo im wygodnie. Mi udało się znaleźć getry prawie identyczne jak bryczesy. Nawet sam instruktor mnie kiedyś zapytał czy to bryczesy :lol: Poszukaj, moze znajdziesz podobne. Co do profesjonalnych bryczesów to ceny są bardzo różne, trzeba poszukać :)
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #11 : 2005-05-10, 19:56 »
Bryczesy fajne, dobrej firmy mozna znalezc juz od 80zl spoko:) Jak ja chcialam sobie kupic drugie ciemne, ktore kosztowaly 130zl, to takie same, tyle ze jasne kosztowaly 60 czy 80zl;) Wiec wzielam kolejne jasne:P Ale wygodne, bo bez zapiec, tylko na gumke:)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #12 : 2005-05-10, 22:51 »
hmm popytać też możesz w stajni. W niektórych stajniach tak jest, że osoby zostawiają czapsy w stajni na sprzedaż.
Zapisane

maniut

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #13 : 2005-05-10, 23:19 »
a ja to bym sie zapytal tej Twojej instruktorki czemu bez sztylk i bryczesow nie puszcze Cie na konie? a co jak nie masz kasy?? :|
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #14 : 2005-05-11, 08:39 »
To jest facet. On pożyczył mi ostatnio swoje. Ale one są trochę za duże na mnie. A bez nich nie mogę jeździć bo mam całe nogi podrapane. I jazda staje się bardzo bolesna. Mam wrażliwa skórę!!! :cry: :cry: :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czapsy
« Odpowiedz #14 : 2005-05-11, 08:39 »

maniut

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #15 : 2005-05-11, 11:29 »
aaacha... to jesli nie chcesz szukac w internecie czy cos to mozesz pujsc do go sportu czy dechatlonu, bo tam sa tanie rzeczy, a pznajmnije zdazaja sie, fakt ze slabej jakosci wiec siodel tam nie kupuj, ale sztylpy czy bacik to spoko :), ja jak zgubila swoje sztylpy to chodzilam w tskich dlugich skarpetch na konie, takich do kolan i sie nie obcieralam (mam ten sam problem co Ty) najlepiej zeby byly grube, zakladasz je na spodnie i sie nie obcierasz :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #16 : 2005-05-11, 11:44 »
Tez mysle, ze grube dlugie skarpety lub grubsze spodnie (takie bawelniane dresowe) by pomogly.

Zwroc tez uwage, czemu kaleczysz nogi, moze to sprawa poskrecanych puslisk na przyklad?

A swoja droga to wydatek tych kilkudziesieciu zlotych mozna chyba jakos przezyc? Jesli sztylpy sa Ci naprawde niezbedne, to zrezygnuj z kilku jazd i ozloz te pieniadze na sztylpy.
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #17 : 2005-05-11, 15:30 »
a ja teraz jezdze w samych jeansach i jest mi dobrze ;) Chociaz w lato musze przeskoczyc w bryczeski (west i bryczesy - fajna mieszanka ;) ) bo bedzie cieputko a bryczeski mozna tak sobie fajnie podiwnac ;)
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #18 : 2005-05-11, 21:32 »
czy dechatlonu

Polecam, we Wroclawiu byłam, i mimo, że nie ma tam wielkiego urozmaicenia rzeczy dla jeźdzca to widziałam bryczesy nawet za 40 coś złotych! Na chapsy/ sztylpy nie patrzyłam, ale pewnie też tanie...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 27 zapytaniami.