Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Spotkania rzeźników  (Przeczytany 1130 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« : 2004-02-23, 17:58 »
nie wiecie czy są może miejsca jakieś targi czy co gdzie sprzedają konie na rzeź?? Np. skąd viva odkupuje konie ?? najlepiej jakieś miejsce na podkarpaciu albo w małopolsce.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #1 : 2004-02-23, 18:01 »
Bodzentyn- jeden z największych i najpopularniejszych.Niestety- koło Kielc.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #2 : 2004-02-23, 18:03 »
mogą być też mniejsze byleby bliżej mnie bo ewentualnie koszty dojazdu i przewozu mnie wykończą :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Spotkania rzeźników
« Odpowiedz #2 : 2004-02-23, 18:03 »

Ritka

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #3 : 2004-02-23, 21:40 »
chcesz takiego kupić?
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #4 : 2004-02-24, 10:03 »
Heh, u nas chyba będą kupowac 3 jakieś młodziaki, 2latki z Bodzentyna..ludzieee co to będzie... Młode, głupiutkie i prawdpobnie z nieco  pogieta psychiką..i jak tu jzajeździć takiego monstera:P no ale OBACZYM jak bedzie ;-) Czy w ogóle kupią..
Zapisane

awia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #5 : 2004-02-24, 11:51 »
kamelia-mozna tez znalezc takie konie u handlarzy koni.sa prawie przy kazdym wiekszym miescie i po kilka w regionie.
jeden z najwiekszych kolo mojego miasta ale nigdy tam nie bylam,bo jakbym pojechala po prosu musialabym jakiegos konia kupic....heh.tylko co potem..?
tu znalalzam miejscowosci w ktorych sa takie targi rzezne:

SKARYSZEW (pierwszy poniedziałek po Niedzieli Palmowej)
SOCHACZEW
BODZENTYN (każdy poniedziałek między 5.00 a 10.00)
PIASKI k/LUBLINA
KAMIEŃ k/CZĘSTOCHOWY
OSTRÓW MAZOWIECKI
WROCŁAW, UL. KARMELKOWA
targ k/RADOMIA
MYŚLINIEC

cos moze bedzie ci pasowac...
Zapisane

Ritka

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #6 : 2004-02-24, 13:25 »
we wrocławiu nie ma! na jakiejs stronie tak napisali, ale to jest targ zwierząt hodowlanych i są króliki, a największym zwierzęciem jest koza :). zresztą juz go zlikwidowano
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #7 : 2004-02-24, 13:35 »
to ze z takiego targu nie znaczy ze kon musi miec pogiety charakter...czestoi treafiaja tam swietne konie z wspanialym charakterem, z ktorych mozna by wiele wykkrzesac i talentu i zapalu i ambicji...gdyby tylko sie chcialo....

Euphoria

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #8 : 2004-02-24, 14:14 »
Dlatego dodałam "prawdopodobnie" ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Spotkania rzeźników
« Odpowiedz #8 : 2004-02-24, 14:14 »

awangarda

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #9 : 2004-02-24, 14:48 »
taaa heh bodzentyn kolo brzezinek byl:P a od korneli to na piechotke mozna dojsc
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #10 : 2004-02-24, 15:58 »
ja się tylko zastanawiam nad eeeeeeeeeewentualnym kupnem ale to za jakiś rok, dwa może nawet 3 bo mi mama powiedziała że już jednego mam i że jestem za młoda i takie tam gadanie rodziców w sumie to ma troche racji dlatego to moze potrwać tyle czasu :)
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #11 : 2004-02-24, 17:35 »
Awangarda- no i chyba nadal jest koło Brzezinek  :wink:  :P:P
Zapisane

awangarda

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #12 : 2004-02-24, 21:05 »
no tak:P
fajny emblemacik?:]
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #13 : 2004-02-24, 21:14 »
Moja koleżanka zastanawia się nad kupnem konia z rzeźni, a co wy o tym myślicie?? Ona nie ma zabardzo doświadczenia z trudnymi koniami i sama nie wiem czy ją popierac czy nie bo w końcu to dobry uczynek a z drugiej strony gdyby trafiła na "trudnego" konia mogłaby sobie nie poradzić... :?:
Zapisane

awangarda

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #14 : 2004-02-24, 21:22 »
jesli chce kupic konia z rzezni do jazdy to moze raczej... niekoniecznie, tymbardziej ze bardzo czesto sa to konie dla niedoswiadczonych wrecz niebezpieczne.... ale mozna tez kupic "normalnego" takiego co ..hm... dopiero trafil do rzezni... ale osobiscie bym jej to odradzila z prostego wzgledu... zadko mozna kupoic konia z rzezni ktory nadawal by sie do ew. sportu... kolezanka(sadze ze dpieiro zaczyna jezdzic czy niedawno zaczela) niewie co bedzie konkretniej chciala jezdzic i czy wogole chciala jezdzic ja kiedys baaardzo pragnelam kupic klacz ktora wtedy uwielbialam nadewszystko jednak dzisiaj myslac o tym co by bylo gdyby doszo do tego ze ja kupilam to po prostu tragedia...  chyba ze kolezanka bierze pod uwage ew. sprzedaz konia... no ale wsumie to jej wybor i powinna to sama dobrze przemyslec...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Spotkania rzeźników
« Odpowiedz #14 : 2004-02-24, 21:22 »

Kamelia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #15 : 2004-02-25, 11:18 »
awangarda skąd ty bierzesz te kucyki na emblematach ??
Zapisane

awangarda

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #16 : 2004-02-25, 11:25 »
top secret :P :D  :o
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #17 : 2004-02-25, 11:30 »
buuuuuuuuuuuuuuu :P
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #18 : 2004-02-25, 12:54 »
Awangarda- juzty dobrze wiesz co ja sądzę o twoich poniakach  buahahahah...sa debeściarskie :P:P
Zapisane

Tafta

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #19 : 2004-02-25, 14:59 »
Jejkoo, a dlaczego Wy myślicie, że na targach to tylko konie zepsute i grubasy?
Wiecie ile super koni tam sie przewija? Mój kolega kupił dwa konie na targu - większych miśków nie widziałyście ;)
Tam często lądują konie po likwidacjach stadnin.
I na prawdę nie wierzcie w to, że same trudne się oddaje na rzeź.

A jeśli chcecie mieć większą pewność to najlepiej skontaktować się
z jakąś fundacją, która zajmuje się wykupowaniem koni spod noża
np. Volta, Pegasus, Qń i odkupić od nich jakiegos zwierzaka :)
Zapisane

awia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #20 : 2004-02-25, 15:08 »
tafta-zgadzam sie z toba.
niedawno uslyszalam ze moja znajoma sprzedala genialnego walaszka,9 letak,sliczny,kochany misiek do handlarzo-rzeznika,bo nie chcialo jej sie kupca znalezc.
z mojej bylej stajni 60% prywatnych koni trafia wlasnie w takie miejsca bo albo jezdzcy sa do konia za slabi,albo kon do jezdzca.albo im sie odiwdzialo posiadania konia.
o takich rzeczach jak sprzedaz konia ze wzgeldu na wiek,czy stan zdrowia to nawet nie wspominam
noz sie w kieszeni otiwera :evill:  :evill:  :sniper:  :sciana:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Spotkania rzeźników
« Odpowiedz #20 : 2004-02-25, 15:08 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #21 : 2004-02-25, 20:21 »
poza tym tersaz ida ceny koni w dol..wiele koni pojdzie pewnie na targi bo wlasciciele nie beda dali rady ich sprzedac a kasy na utrzymanie tez miec nie beda...

Zuzika

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #22 : 2004-02-25, 21:04 »
ta kolezanka to mói że w zasadzie nie cche mieć konai do sportu tylko konia - przyjaciela, lubi jeździc oczywiście ale jakas kariera jeździecka nigdy nie była jej marzeniem, zawsze marzyła o tym by zaprzyjaźnic się z koniem i poświęcać mu dużo czasu... coraz bardziej myśle ze to dobry pomysł by wykupiła go z rzeźni...
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #23 : 2004-02-25, 21:20 »
kon przyjaciel... skoro tak to mysle że to jest dobry pomysł przynajmniej uratuje jednego biedaka który nie powinien tam trafic ... żaden nie powinien tam trafiać :(
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #24 : 2004-02-26, 12:58 »
uratuje jednego..."igła w stogu siana"..........  :cry: a z drugiej strony to "lepszy rydz , :wink: niz nic"
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #25 : 2004-02-26, 13:32 »
wiecie co wydaje mi się że obk fundacji ratujących koniom życie powinny też być fundacje zbierające kase na to żeby te konie dotarły do rzeźni w godziwych warukach bo fundacje ratują życie 5 koniom (wiem że to zawsze coś ale ...) w Montym coś takiego było czytałyście (chodzi mi o tą babkę która projektowała rzeźnie)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #26 : 2004-02-27, 20:14 »
teraz jest jakiś wymógł o to by konie przewożone do Włoch miały wode i siano i były wogóle wożone w godziwych warunkach i sprawdzaja niektóre wozy i są kary pieniężne gdy transport nie spełnia warunków ale i tak połowa tych biedaków cały czas jeździ pakowanych po 15 do małego wozu :cry: w koncu wsyztskich nie upilnują :cry:  :(  :(  A to wszystko dlatego że "Włosi lubią swieże mieso" juz jagby nie można było zwierzętom oszczędzić tych męk i zabic je tu na miejscu niż żeby tratowały się na wzajem w wozach śmierci :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Spotkania rzeźników
« Odpowiedź #27 : 2004-02-27, 20:28 »
sadzisz ze to duzo z mieni w warunkach w jakich sa przewozone?bo ja jakos nie do konca...

Forum Zwierzaki

Spotkania rzeźników
« Odpowiedz #27 : 2004-02-27, 20:28 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 29 zapytaniami.