Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Pytania do wegetarjanina?  (Przeczytany 7913 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice_kot

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #60 : 2004-03-05, 12:29 »
a pil ktos mleko sojowe? slyszalam ze obrzydle jest....
Zapisane

Iwona

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #61 : 2004-03-05, 16:00 »
Bo ten serek tofu trzeba doprawić trochę ;) , ja przynajmniej tak robię i wtedy mi smakuję.
Zapisane

kasiata

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #62 : 2004-03-06, 11:45 »
1) Ja nie jadam zup ...
2)Ja nie jem zadnego mięsa
3)ser biały,żółty,dżem,miód itp.
4)To znaczy...nie jest to dieta i nie jest "odchudzająca" ale jest mniej kaloryczna.
5)Osobiściue nie jadam przetworów sojowych,na obiad jem pierogi z serem,spagetti z tuńczykiem,naleśniki itp.
6)mój ulubiony obiad...naleśniki z dżemem i spagetti z tuńczykiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedz #62 : 2004-03-06, 11:45 »

Tafta

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #63 : 2004-03-06, 12:49 »
Cytat: kasiata
2)Ja nie jem zadnego mięsa
5)Osobiściue nie jadam przetworów sojowych,na obiad jem pierogi z serem,spagetti z tuńczykiem,naleśniki itp.
6)mój ulubiony obiad...naleśniki z dżemem i spagetti z tuńczykiem.

a tuńczyk to nie mięso przypadkiem :?:
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #64 : 2004-03-06, 13:28 »
właśnie przeciesz tunczyk to mięśco ....
Zapisane
To piekło nie raj :)

Alice_kot

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #65 : 2004-03-06, 15:40 »
ryba czyli tunczyk to tez zywe stworzenie dlatego wegeterianie tego nie jedza.....no moze tylko
semiwegetarianie
Cytuj
Coraz częściej można spotkać się z określeniem semiwegetarianin. Termin ten ma oznaczać osobę nie spożywajacą mięsa ssaków, ale jedzącą ryby i/lub ptactwo. Trudno doszukiwać się tu intencji twórców tego słowa, nie mniej na pewno nie ma ono nic wspólnego z wegetarianizmem i w Polsce należy je traktować jako inne określenie slowa "post" w jego chrześcijańskim znaczeniu.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #66 : 2005-01-24, 16:21 »
1 - na kościach nie jadłam nigdy, bo u nas nawet mięsożercy nie robią takich
2 - żadnego mięsa, owoców morza, ani innych jajek, równiez wiekszość serów odpada z racji podpuszczki
3 - chleba z serami nie łącze. kanapki jem z warzywami, miodem, kiełkami
4 - niektórzy twierdzą, że tak ale ja nie wiem, zawsze byłam szczupła znam też wegetarian całkiem sporych gabarytów więc nie ma zasady
5 - z soi to 3 rzeczy: tofu, sos sojowy, napoje (tzw. mleka) sojowe. soja jest ciężkostrawna i słabo przyswajalna więc lepiej tofu bo ma te same wartości odżywcze a lepiej działa dla organizmu
6 - ulubionego nie mam. preferuje kuchnię chińską, więc raczej sa to dalekowschodnie potrawy
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #67 : 2005-01-24, 18:50 »
Pao, a gdzie się zaopatrujesz w jedzenie dla siebie? Bo jesteśmy z tego samego miasta i zastanawiam się gdzie się kupuje takie jedzenie dla wegetarian? Mogłabyś opisać swoj dzienny jadlospis? jak wygląda twoje sniadanie , obiad, kolacja? Aha, i jak sie przyżądza tofu, z czym to sie je? Nigdy tego nie próbowałam ..a moze by było warto  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #68 : 2005-01-24, 18:57 »
tofu samo w sobie nie ma smaku. jest wręcz jałowe ale świetnie przyjmuje inne smaki i mozna zrobić z niego niemal wszystko. ja preferuje kuchnie wschodnię ale jadłam juz pierogi z tofu, czy sernik.
nie mam stałego jadłospisu wiec to raczej temat na długa razmowę a nie post a co do zakupów, to po sery jeżdzę do wołczowa (kozi gródek) ale mozna je kupić np. w wakame, zakupy robię też w zielarskim na śląskiej, czy na 5-go lipca. podaj skąd jesteś to może zaproponuje coś blizej Ciebie jesli będe wiedziała. ja mieszkam w centrum wiec raczej w centrum zakupy robie choc nie tylko
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedz #68 : 2005-01-24, 18:57 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #69 : 2005-01-24, 19:01 »
Ja mieszkam w okolicach stoczni szczecińskiej ale do centrum mam w sumie niedaleko.  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #70 : 2005-01-24, 19:08 »
daj znać kiedy będziesz sie wybierała do centrum to Cie oprowadzę ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kamaq

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #71 : 2005-01-26, 16:58 »
1.ja proszkowane zjadam :mrblue:
2.tylko ryby (w przyszłości oczywiśćie tez nie)
3.to juz wczesniej - dzem, kotlety sojowe (hamburger  ;) ) sałata, pomidorki
4.niestety tak  :( a ja przytyć chce!!!!!!!
5.uwielbiam, zawsze wlodówce jest to nawet na zimno z kanapką  :wink:
6.kotlety sojowe, ziemniaki, sałata (winegret pomidory sałata), albo pizza, albo same warzywa (w sezonie nowalijek), albo takie na sodko, makaron z serem białym , nalesniki itp :;d:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #72 : 2005-02-09, 15:40 »
1.Oczywiscie ze nie na kosciach
2.Tylko ryby
3.Na kanapke jem ser,pomidora,ogorka,maslo,dzem itd
4.Hm...trudne pytanie :P
5.Jem duzo produktow s soi ale nie chce mi sie wymieniac
6.Spagethi :P
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #73 : 2005-02-11, 19:56 »
A czy wasza rodzina z ktora mieszkacie tez jest weganami/wegetarianami? :roll:  Bo tak sobie mysle ze trudno byłoby mi byc wegeterianką mając mięsożernych rodziców :? .
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #74 : 2005-02-11, 20:00 »
moi rodzice to mięsożercy (ale juz z nimi od lat wielu nie mieszkam), mąż też ale w domu mięso jest raczej dla kota niz ludzi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedz #74 : 2005-02-11, 20:00 »

weronika

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #75 : 2005-02-12, 21:33 »
Moj maz jest miesozerca, corka tez je mieso , chociaz rzadko.Obiady gotuje wiec osobno dla nich , osobno sobie. Po przejsciu na wegetarianizm wcale nie schudlam, pewnie dlatego , ze pochlaniam niesamowite ilosci slodyczy , ktore kocham. :) Napewno czuje sie o wiele lepiej odkad nie jadam miesa, taka jakas lzejsza,bardziej energiczna i  o wiele rzadziej lapia mnie grypy i katary.No , ale jest jedno "ale"...poczatki anemii. Co zawiera duzo zelaza?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #76 : 2005-02-12, 22:35 »
sok z buraka, zielenina (sałata, kapusty, równiez szczaw i szpinak ale tu nie przesadzajmy, bo mogą byc niezdrowe ze wzglegu na dużą ilość szczawianów) ale soczek ze świeżego buraka codziennie szklanecza bedzie sympatyczny a i zobaczysz jak Twe jelita pracują
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

weronika

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #77 : 2005-02-14, 16:15 »
Z burakami jest tu problem-mozna kupic tylko pasteryzowane. Lecze sie na tarczyce , wiec lekarz poradzil mi nie jesc kapusty ( no,czasami ),pozostaje mi wiec salata. Dzieki Pao.Acha, Pao , dzieki za maila! :cmok:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #78 : 2005-02-14, 21:19 »
prosze bardzo :)
polecam sie na przyszłość :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #79 : 2005-02-14, 22:53 »
Wlasnie smakuje Wam mleko sojowe? Ja pilam takie kakaowe i nie przypadlo mi do gustu.
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #80 : 2005-02-15, 00:25 »
najsmaczniejsze dla mnie jest waniliowe a moja córka uwielbia truskawkowe. banan też jest niezły
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedz #80 : 2005-02-15, 00:25 »

weronika

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #81 : 2005-02-18, 13:25 »
Bardzo lubie mleko sojowe , ale z chrupkami i koniecznie cieplutkie.Zimne mi nie smakuje.
Zapisane

xara

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #82 : 2005-02-18, 13:58 »
wielu ludziom wydaje się, że wegetarianizm to dieta odchudzająca,
mają przed oczyma stereotypowy obraz wegetarianina anorektyka :Oo:  
ja też stosując dietę wege nie schudłam, schudłam dopiero wtedy kiedy zaczęłam się odchudzać ;)

w domu było mi na początku ciężko, bo wszyscy oprócz mnie i siostry są mięsożercami, ale dałyśmy radę i teraz nawet nie gotuje sie u nas innych zup niż bezmięsne, tzw. zupki w wersji light, jak mówi mój tatuś :hyh:

mleczko sojowe mi zupełnie nie smakuje, nie mogę też zjeść serka tofu, bo zwyczajnie nie przejdzie mi przez usta, z innymi też zresztą mam problemy i zjem tylko w dobrze przyprawionych sałatkach  :roll:
Zapisane

weronika

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #83 : 2005-02-19, 17:11 »
xara,chyba nie wszyscy rezygnujac z miesa mysla o odchudzaniu,wydaje mi sie , ze odrzuca sie mieso po prostu dlatego, ze nie chce sie zjadac czegos co zylo , chodzilo i czulo.
Zapisane

kasia

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #84 : 2005-02-19, 19:20 »
Cytat: weronika
xara,chyba nie wszyscy rezygnujac z miesa mysla o odchudzaniu,wydaje mi sie , ze odrzuca sie mieso po prostu dlatego, ze nie chce sie zjadac czegos co zylo , chodzilo i czulo.

Albo po prostu dlatego, że nie lubi się mięsa i czuje do niego  wstręt... tak było w moim przypadku. Od urodzenia nie jadłam mięsa, bo nigdy nie potrafiłam go przełknąć... Dopiero później dotarły do mnie inne korzyści z takieog stanu rzeczy ;)
Zapisane

weronika

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #85 : 2005-02-20, 13:53 »
Wlasnie , kasiu, albo dlatego , ze sie nie lubi miesa .Po prostu. Osobiscie tez nigdy nie przepadalam za miesem,owszem zjadalam je , poniewaz moja mama uwielbiala gotowac rzeczy miesne,zupy koniecznie na miesie , na drugie obowiazkowo mieso .Nie przepadalam za miesem, wiec nigdy sie nie przejadalam obiadami , to bylo takie zjadanie "na odczepnego",wiec zawsze bylam niesamowitym chudzielcem,to martwilo moja mame , starala sie wpychac wiec we mnie jeszcze wiecej mieska "na dodanie sil , zeby mnie wiatr nie przewrocil" i kolo sie zamykalo.Przytylam dopiero gdy wyszlam za maz i sama sobie gotowalam obiadki,miesa w nich bylo o wiele , wiele mniej.Po obejrzeniu programu , w ktorym pokazane byly krowy idace na uboj,mieso przestalo dla mnie istniec calkowicie.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #86 : 2005-02-20, 14:09 »
niestety w mniemaniu większości ludzi słowo dieta jest równoznaczne z odchudzaniem, a przeciez dieta to sposób odżywiania... pomagam ludziom ustalać diety odpowiednie dla ich zdrowia i trybu zycia i wciąż spotykam sie z tym, ze jak pada słowo dieta to od razu jest skojarzenie z odchudzaniem. dieta wegetariańska to jedna z wielu form odzywiania i pewnie niektórzy moga od niej schudnąć ale to nie jest zasada.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xara

  • Gość
Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedź #87 : 2005-02-21, 20:15 »
oj, ale ja nie pisałam o tym, że przestając jeść mięso chciałam się odchudzić, napisałam tylko,
że wielu ludzi tak właśnie uważa co wg mnie jest błędem

przestałam jeść mięso z miłości do zwierząt

zresztą troszkę już na ten temat napisałam w temacie http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=15183&start=60
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytania do wegetarjanina?
« Odpowiedz #87 : 2005-02-21, 20:15 »
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 28 zapytaniami.