Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Bestialskie topienie szczeniąt!!!  (Przeczytany 19449 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #30 : 2005-04-08, 13:47 »
avidia najważniejsze to że je uratowałaś.
Ale mnie to też przeraża. Jak ktoś nie chce mieć szeniaków to niech pilnuje suke wtedy kiedy ma cieczeke i nie zajdzie w ciąże a jak już zajdzie to chyba lepiej komuś oddac niż tobić a chętnych na psy jest naprawde sporo.
I co mamy robić w taki sytuacjach.
Przedewszystkim od razu interweniować podjeść do takiego człowieka i powiedziec mu żeby dał im spokój a następnie dzwonić na policje lub do telewziji.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #31 : 2005-04-08, 14:09 »
Cytuj

Jak ktoś nie chce mieć szeniaków to niech pilnuje suke wtedy kiedy ma cieczeke i nie zajdzie w ciąże

Najlepszym wyjściem jest oczywiście sterylizacja. Wtedy nie mamy obaw, że przybędzie nam milusińskich.
Cytuj

a jak już zajdzie to chyba lepiej komuś oddac niż tobić a chętnych na psy jest naprawde sporo.

Oj, no nie wiem, czy jest aż tylu chętnych... W przeciwnym razie w schroniskach psów by ubywało, a nie przybywało... A na dobrych ludzi coraz trudniej trafić... Może się zdarzyć, że nowemu właścicielowi znudzi się psiak, albo będzie sprawiał za wiele kłopotów...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #32 : 2005-04-08, 14:24 »
Wiesz co Raven co do sterelizacji to ja za tym nie jestem w każdym przypadku poprostu trzeba pieska pilnować co to takie ciężkie, jak ktoś nie ma czasu się zająć psem to niech go nie kupuje.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #32 : 2005-04-08, 14:24 »

Raven

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #33 : 2005-04-08, 14:44 »
Cytuj

Wiesz co Raven co do sterelizacji to ja za tym nie jestem w każdym przypadku poprostu trzeba pieska pilnować co to takie ciężkie

Ale niestety wiele osób jest nieodpowiedzialnych. Ale faktem jest, że podczas cieczki, psy i suki są trudne do upilnowania... A ewentualne ucieczki są poważnym zagrożeniem dla zwierzęcia...
A dlaczego Michale nie jesteś zwolennikiem sterylizacji?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #34 : 2005-04-08, 16:11 »
Wiesz to czy pieski są trudne do upilnowania to nie wiem.
Jak ktoś ma domek tak jak na wsi wtedy poprostu trzeba zamykać brame/furtke a nie wszystko olewać i nawet drzwi nie zamykać a jak ktoś mieszka w bloku to ma jeszcze prosciej bo przecierz w czasie cieczki może trzymać pieska na smyczy a nawet jak go spuści to może odganiać psy.
A co do sterylizacji to nie lubie tego bo twierdze i mam na to dowody z życia że to pozbawia psa męskości a suke kobiecości po sterylizacji pies zawsze będzie troche inny.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #35 : 2005-04-08, 16:29 »
Cytuj

a jak ktoś mieszka w bloku to ma jeszcze prosciej bo przecierz w czasie cieczki może trzymać pieska na smyczy a nawet jak go spuści to może odganiać psy.

Wierz mi, to nie takie łatwe... I nie jest zbyt przyjemnie podczas spacerów z suką z cieczką, ciągnąć za sobą korowód natrętnych kawalerów... A odganianie nie jest prostą sprawą...
Cytuj

to pozbawia psa męskości a suke kobiecości po sterylizacji pies zawsze będzie troche inny.

Czy ja wiem... :? Zwierzę na pewno nie rozpacza z powodu pozbawienia go jajników, jajowodów i macicy/jąder. Ja osobiście widzę same plusy. Np.:
Wykastrowany samiec :
staje się mniej pobudliwy i agresywny, nie stacza walk z rywalami, nie poszukuje samicy, nie oddala się od domu  i nie naraża się na potrącenie lub śmierć pod kołami samochodu. Pies taki jest więc lepszym stróżem Twojego domostwa.
Kastracja samca zapobiega nowotworom, powstaniu przepuklin oraz schorzeniom prostaty. Sterylizacja samicy zapobiega występowaniu ciąż urojonych oraz wielu groźnych chorób takich jak  ropomacicze, nowotwory narządów rodnych, nowotwory sutków.
No i liczba potomstwa jednej suki, która dalej się rozmnaża, może dojść od 50 do 200 sztuk tylko w ciągu jednego roku.
Źródło informacji
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #36 : 2005-04-08, 18:56 »
Cytuj
To u mojej rodziny na wsi był pies na łańcuchu, kiedyś ktos wyjeżdżał ciągnikiem i "przejechał go i po trzech dniach zdechł"

Rany...................
Cytuj
Pozdrawiam, życze zdrowia.

MIchał z Warszawy zauważyłeś że wszędzie tak piszesz? (sorry ze nie na temat, ale już wytrzymać nie mogłam. WIem że się przyczepiam)
 :)  :)  :)
Dzięki za tyle pozdrowień  :wink:
Zapisane

Raven

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #37 : 2005-04-08, 19:01 »
Cytuj
MIchał z Warszawy zauważyłeś że wszędzie tak piszesz?
Sugeruję, że u Michała taka formułka dopisuje się automatycznie. Zapewne gdzieś w komputerze można to ustawić. :) Ale ja jeszcze nie odkryłam gdzie...  :P
« Ostatnia zmiana: 2005-04-23, 18:31 autor Raven »
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #38 : 2005-04-08, 21:23 »
Cytuj
Znajomy pan spotkał na moście płaczącą dziewczynkę, trzymającą na rękach szczeniaczka. Spytał, dlaczego płacze, i usłyszał, że mamusia kazała jej wyrzucić pieska do rzeki. Wziął zwierzaka, jeszcze dał dziecku parę groszy. Ja pewnie bym nie darowała i poszła z dzieckiem powiedzieć "mamusi", co o niej myślę...


łzy sie cisna do oczu gdy czytam takie rzeczy... nie dość, ze bestialstwo wobec zwierzęcia (to z oporami ale moge zrozumieć) ale jakie okrucieństwo względem własnego dziecka... przecież tak szkolono w Hitlerjugend... w ten sposób szkolono większość największych oprawców historii... ja bym się zajęła nie tyklo zwierzakiem ale i dzieckiem...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #38 : 2005-04-08, 21:23 »

Johny

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #39 : 2005-04-08, 21:31 »
Częstym błędem jest uczłowieczanie zwierząt,ani pies,ani suka,nie rozumie swojej męskości,kobiecości w ludzki sposób,zobaczcie,co siędzieje jak jakaś suka ma cieczkę,pies interesuje się nią tylko w tym czasie,przekazywanie genów,dlatego śmieszne są gadki o męskości,kobiecości psa,czy suki,twój pies ma produkować kolejne bezdomne zwierzęta,a jak ma chcicę,to dostaje świra,suka ma co chwilę wychowywać miot,bo to jest jej kobiecość ?,dlatego potrzebna jest sterylizacja,chyba nadajemy na trochę innych falach
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #40 : 2005-04-08, 21:35 »
Cytuj

Częstym błędem jest uczłowieczanie zwierząt,ani pies,ani suka,nie rozumie swojej męskości,kobiecości w ludzki sposób,zobaczcie,co siędzieje jak jakaś suka ma cieczkę,pies interesuje się nią tylko w tym czasie,przekazywanie genów

tak, tylko że uczłowiecza sie dorosłe zwierza a uprzedmiotowuje małe... z rtesztą i to dorosłe jest uprzedmiotowione...
kiedyś usłyszałam, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć i zrozumieć więcej niż sytuacja do której dotarliśmy... jeśli ktoś jest na poziomie rozwoju, że chce by coś do gara włożyć, mieć dach i podupczyć co jakiś czas bez jakiegokolwiek myslenia na przyszłość czy o innych no to czego wymagać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Johny

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #41 : 2005-04-09, 09:42 »
Chodziło mi tylko o to co napisał Michał Ursus o sterylizacji,a wszystko inne to kwestia odpowiedzialności za życie,dużo o poszanowaniu życia mówił Jan Paweł II
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #42 : 2005-04-10, 18:32 »
Ale wiecie co jest najgorsze???
Że jak już ktoś utopi szczenię, to potem znów popełnia ten sam błądm i znów topi szczenięta.....
Michał....napisał
Cytuj
A co do sterylizacji to nie lubie tego bo twierdze i mam na to dowody z życia że to pozbawia psa męskości a suke kobiecości po sterylizacji pies zawsze będzie troche inny.

Zgadzam się z tą opinią, ale często sterylizacja moze przedłużyc lub uratować życie .
Zapisane

Raven

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #43 : 2005-04-23, 18:39 »
Nie będę zmuszać nikogo do swoich poglądów, ale naprawdę irytują mnie takie stwierdzenia, że pies czy kot rozpacza po stracie męskości/kobiecości... :roll: Zwierzę nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest wysterylizowane, a uwolnione od reakcji seksualnych może nawiązać pełniejszy kontakt ze swym ludzkim opiekunem. :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #44 : 2005-04-24, 19:15 »
męskość/kobiecość w odniesieniu do psa czy kota...
my walczymy o bycie męskim czy kobiecym, bo nasze ego sie dobija a u zwierząt tego cholerstwa nie ma... gdyby było to też by wszynały wojny...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #44 : 2005-04-24, 19:15 »

Leloo

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #45 : 2005-04-26, 16:39 »
To jest straszne albo jak przywiaza psa do drzewa i zostawia tak.... od czego sa schorniska? ja rozumiem ze tam tez zwierzeta nie maja najlepiej ale lepsze to niz smierc w wodzie czy z wyczerpania... starszne...
Zapisane

Raven

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #46 : 2005-04-26, 17:03 »
Ludzie wstydzą się przyznać do faktu, że nie są w stanie zapewnić zwierzęciu opieki, nie podołali odpowiedzialności...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #47 : 2005-04-28, 16:52 »
Ludzie wstydz± się przyznać do faktu, że nie s± w stanie zapewnić zwierzęciu opieki, nie podołali odpowiedzialno¶ci...
 

Z tego powodu że nie podołali od razu zabojać.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

kasia

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #48 : 2005-04-29, 12:44 »
Moja znajoma szła ulicą i zaczepił ją facet. Mial w reklamówce szczeniaczka i powiedział, że właśnie idzie go utopić, więc może ona go weźmie?  Bo inaczej pies zginie... Wzięła psa, teraz to kochany ziwerzak, oswoił si ładnie i ma się dobrze. Facet trafił na własciwą osobę. Ale co, jesli tego psiaka wziąłby ktoś inny, z litości, żeby uratowac mu życie, a później próbował 'opchnąc' komus nastepnemu albo porzucił?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #49 : 2005-05-15, 11:01 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 14:42 autor mysa »
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #50 : 2005-05-15, 12:44 »
Nie raz jest tak że nie ma gdzie oddać bo wszyscy mają jakieś zwierzątko i co wtedy....
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #50 : 2005-05-15, 12:44 »

Lowarely

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #51 : 2005-05-16, 17:49 »
Tak... w Polsce powinna być policja zwierzęca.
Ale moim zdaniem, to my wszyscy kochający psy powinniśmy ratować te pieski. My powinniśmy ratować im życie. Gdy znajdziemy pieska, który nie ma właściciela weźmy do domu i poszukajmy mu nowego właściciela!  Czy to naprawdę takie trudne? Mieć na kilka dni pieska i szukać mu nowego domu? Rozumiem tych, którzy mają psa w domu i znaleźli jakiegoś innego bez właściciela. Wiem, że wtedy rodzice zabraniają go mieć na parę dni. Ja sama mam psa. Ale przecież ci, którzy nie mają pieska w domu... raczej chyba mogą.
Apeluję do wszystkich. Pomóżcie znaleźć nowy dom tym pieskom, które bezlitośnie zostały wyrzucone z mieszkań!
Zapisane

guska

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #52 : 2005-06-26, 21:16 »
hej! jeśli juz ktoś ma zamar zabić jakieś bezbronne zwierzątko niech zastanowi się co ono jest winne ? ma umrzeć bo...bo temu komus sie tak podoba? bo poprstu tak musi być? nie rozumiem tego...wiem że niektórzy ludzie naprawde nie mają serca utopić czy zabić zwierzaki a sami nie mają co jeść. tym bardziej nie moga utrzymaywac psów czy kotów...ale jeśli juz dojdzie do ostateczniej decyzji o zabiciu ich..pomyslcie...wiele lepiej jest puścić to zwierze gdzieś na łąke. nigdzie nie przywiązywać ale ot, tak puścić. ono na pewno znajdze sobie właściciela...<ja tym sposobem przygarnełam 2 psy z ulicy> a nawet jeśli nie znajdzie to z głodu nie umrze...:D w końcu lepsze to niz miałoby zginąc
Zapisane

Johny

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #53 : 2005-06-26, 21:53 »
Dlatego sterylizacja to podstawa
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #54 : 2005-06-27, 17:21 »
Ja popieram kastrację. Sama mam wykastrowanego kocurka i uważam, że on straty swej "męskości" nie przeżywa... Jest wesołym rozrabiaką i nie przyczyni się do powiększenia populacji bezdomnych kotów... Mam też niesterylizowaną kotkę... Mama kiedyś niechciała zabiegu, a teraz boję się jak zniesie narkozę (wet po narkozie do usunięcia zęba stwierdził, że ma słabiutkie serce). Wolałabym ją wysterylizować, kotka jednak się męczy podczas rujek (moje zdanie)...
Co do topienia, to sama znam taką sytuację... Znajoma mojej znajomej ma sukę (kundlica). Puszcza ją samopas po osiedlu. Jak wróci do domu to niech wraca, jak nie, to nie. Gdy Aisha (ta sunia) ma cieczkę, to stara się ją trzymać w domu. Ale to staranie się skutkowało wieloma niechcianymi miotami :( . Jakie jest podejście do szczeniąt? Jak ktoś chce, niech bierze. Reszte utopić :(.
Kiedy urodziła ostatnio szczeniaki (przyznam, dawno!!!) znajoma wzięła szczeniaka . Nie potrafiła sobie z nim poradzić, sunia rosła. Wywiaźli ją do rodziny na wieś. Podobno wyrósł z niej świetny stróż. Ma szczeniaki przy każdej okazji i schodzą one w mgnieniu oka i to za spore sumy :(.
Dla mnie to jest straszne...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #55 : 2005-07-07, 18:56 »
Okropne co ludzie robią, już wolalabym do schroniska oddac niż zabić...

A co do szceniąt, własnie pracownik mojego taty znalazł porzuconego szczeniaka :( jutro miał trafić do azylu, ale nie trafi :) bo ja go biore :) JUPI! Uratowałam szczniaczka przed koszmarnym życiem w azylu. Ona ma około 3 miesiące i jest to raczej kundelek  :kocham: (kocham kuundelki. :) jak myślicie dobrze zrobiłam?
« Ostatnia zmiana: 2005-07-07, 20:38 autor Mysha792 »
Zapisane

Zuska

  • Gość
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #56 : 2005-11-14, 18:29 »
Ja mam sunię kundelka 2 letnią, która była topiona jako 3 miesięczny szczeniak. Udało mi się uratować tylko ją reszta niestety się utopiła a 2 ktore zaniosłam do lekarza zdechły po 2 godzinach!
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #57 : 2005-11-15, 19:29 »
moja kotka miała 5 kociat...kiedy tata zobaczył ile sie urodziło wiedział ze nie znajdzie domu dla tylu kotkow wiec zostawił jednego a reszte NIE DORZEKI lecz do weta zabrał do uspienia...przykre ale przynajmniej nie bestialskie
co do tych pieskow to juz było lepiej nie kupowac sobie suki...chociaz z dugiej strony nie wiem co myślec..
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Odp: Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #57 : 2005-11-15, 19:29 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 31 zapytaniami.