Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: czy mozna tak uspic zwierze ?!?  (Przeczytany 12992 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« : 2004-08-07, 20:07 »
moja mama sie klocila z jakas kobieta, ktorej koty bardzo przeszkadzaja na osiedlach, no i tamta opowiedziala, jak kiedys jej sasiadka zlapala pare bezdomnych kotow i zaniosly je do uspienia.  :cry:  :cry:  czy weterynarz moze tak po prostu uspic zdrowego kota??
jak tak mozna??  :cry:
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-07, 21:27 »
biedne kociaki :cry:  :cry:  :cry:  :cry: ...lepiej je do schroniska było zanieść :cry:
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-08, 00:43 »
teraz juz mam nadzieje nic nie zrobi wiecej, bo sobie jakos zamurowaly balkony tak, ze koty nie moga do nich wejsc do ogrodka, wiec moze dadza im spokoj... ale co sie stalo to juz sie nie odstanie...
a kotow nadal nie lubia i kiedys kogos zachecaly do trucia "tylko tak zeby sie psy nie potruly"  :grr:  :evill:  czemu tacy ludzie sa na swiecie?!
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-08, 00:43 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-08, 11:04 »
Wydaje mi się że nie można uśpić nawet bezdomnego zdrowego zwierzaka, wet prędzej do schroniska odsyła :?
Zapisane

mangushia

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-08, 12:26 »
ale jeszcze jest sprawa pieniędzy.
jesli chce sie zaniesc zwierze do schroniska to trzeba za to zaniesienie zapłacić.
a jesli to zwierze sie wałęsa to dla osoby, ktorej to przeszkadza prostszym sposobem byłoby uspienie. normalka.


teraz juz mnie taka wizja nie przeraża ani nie odraża.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-08, 12:51 »
Cytuj

moja mama sie klocila z jakas kobieta, ktorej koty bardzo przeszkadzaja na osiedlach, no i tamta opowiedziala, jak kiedys jej sasiadka zlapala pare bezdomnych kotow i zaniosly je do uspienia.   czy weterynarz moze tak po prostu uspic zdrowego kota??
jak tak mozna??


wydaje mi się że prędzej zaniosła je do utopienia :oops:
Zapisane

siba

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-08, 15:29 »
Cytat: mangushia
ale jeszcze jest sprawa pieniędzy.
jesli chce sie zaniesc zwierze do schroniska to trzeba za to zaniesienie zapłacić.


To dosc dziwne, zawsze schroniska trabily w mediach, ze oddanie zwierzaka jest bezplatne( aby ludzie nie przywiazywali ich w lesie)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-08, 16:02 »
Oddanie jest bezpłatne!
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-08, 22:10 »
Niestety weterynarze nie pytają czy zwierzak jest własnością osoby, która go przynosi :-( Zależy mu zwykle na zainkasowaniu kasy za biedne stworzenie ;-(
Jakis czas temu było głośno o tym że jakiś facet sąsiadowi uśpił psa ze złośliwości.
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-08, 22:10 »

Sal

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #9 : 2004-08-09, 09:00 »
Jeśli sie nie mylę, ustawa o ochronie zwierząt nie pozwala na usypianie małych zdrowych zwierząt.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #10 : 2004-08-09, 09:35 »
Też tak mi się wydaje.. ale pytanie czy wszyscy weci przestrzegają prawa? Ja uważam, że nie, nie wszyscy! :?
A oddanie zwierzaka do schroniska z tego co wiem jest bezpłatne :shock:

Dalma
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #11 : 2004-08-09, 10:43 »
Może do scheroniska miała za daleko... :grr:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #12 : 2004-08-13, 17:33 »
glupia krowa  :grr:  :evill: :motz: :motz: :motz:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #13 : 2004-08-14, 10:55 »
Cytuj

czy weterynarz moze tak po prostu uspic zdrowego kota??


nie moze.. ale tak samo jak nie moze kopiowac psom uszu.. :(
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #14 : 2004-08-14, 16:53 »
Cytat: Samanta12
biedne kociaki :cry:  :cry:  :cry:  :cry: ...lepiej je do schroniska było zanieść :cry:


Dzikie koty w schronisku umierają ze stresu, więc sądze, ze uśpienie jest "łagodniejsze"

A oddanie zwierzaka do schroniska jest bezpłatne, sama oddawałam tam szczeniaka znalezionego na ulicy i nic nie płaciłam.
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedz #14 : 2004-08-14, 16:53 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #15 : 2004-08-15, 09:36 »
Nie wiem z jakiej paki miało by się płacić... To chyba gatka tych którym nie chce się ruszyć tyłka...
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #16 : 2004-08-15, 09:47 »
Cytat: heja
Nie wiem z jakiej paki miało by się płacić... To chyba gatka tych którym nie chce się ruszyć tyłka...


Dokładnie... ale jeśli ktoś oddaje swojego zwierzaka  to mógłby dać chociaz troche karmy czy pieniążków... ja gdy oddawałam tego szczeniaka z ulicy też dałam karmę, a gdy odiwedzałam odłowionego psiura z mojego schroniska to także przywiozłam "mu" karmę...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #17 : 2004-08-15, 09:58 »
Matko, wogóle nie umiem sobie tego wyobrazić... ja można oddać swojego zwierzka... "No, Łatek fajnie było, ale teraz usze cię oddać bo mam nowy płaszcz i mi kolorystycznie nie pasujesz"... Głupio ludziom iść do schroniska i porzucają zwierzaki gdzie bądź...
Zapisane

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Re: czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #18 : 2004-08-21, 18:04 »
Cytat: cassandra
moja mama sie klocila z jakas kobieta, ktorej koty bardzo przeszkadzaja na osiedlach, no i tamta opowiedziala, jak kiedys jej sasiadka zlapala pare bezdomnych kotow i zaniosly je do uspienia.  :cry:  :cry:  czy weterynarz moze tak po prostu uspic zdrowego kota??
jak tak mozna??  :cry:


Raany  :shock:  . Poprostu brak mi słów. Zaraz prztestuję cenzurę na tym forum :).

Co za kompletna debilka z tej kobietyyyyyyyyyyyyy :grr: !!!!!!!!!!
Zapisane

Mehara_

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #19 : 2004-09-01, 12:52 »
Cytat: heja
Matko, wogóle nie umiem sobie tego wyobrazić... ja można oddać swojego zwierzka... "No, Łatek fajnie było, ale teraz usze cię oddać bo mam nowy płaszcz i mi kolorystycznie nie pasujesz"... Głupio ludziom iść do schroniska i porzucają zwierzaki gdzie bądź...

Ale zapomniałaś o tym, że są też takie rodziny, które nie mogą mieć psa. Alergicy niestety chcąc nie chcąc... Niektórych nie stać na własne utrzymanie, a co dopiero jeszcze psa-wtedy leprze wyjście oddać do schroniska, niż żeby zwierzę się biedne męczyło. Niektórzy też, nie mają warunków. Np. dom jest za mały na wychowywanie zwierzaka. Powodów jest naprawdę dużo...
Zapisane

Naomi151

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #20 : 2004-09-05, 10:36 »
Cytuj

Ale zapomniałaś o tym, że są też takie rodziny, które nie mogą mieć psa. Alergicy niestety chcąc nie chcąc... Niektórych nie stać na własne utrzymanie, a co dopiero jeszcze psa-wtedy leprze wyjście oddać do schroniska, niż żeby zwierzę się biedne męczyło. Niektórzy też, nie mają warunków. Np. dom jest za mały na wychowywanie zwierzaka. Powodów jest naprawdę dużo...

Mehara twoja teoria mnie naprawdę rozbawiła :lol22:
No to jak ktoś nie ma warunków, albo alergie to niech psa nie bierze!!! no nie... :roll:
Chyba najpierw trzeba się zastanowić czy można trzymać dane zwierzę, a później dopiero brac się za jego sprowadzenie do domu. Gdyby ludzie byli bardziej odpowiedzialni to schroniska nie były by tak przepełnione.
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedz #20 : 2004-09-05, 10:36 »

Tika

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #21 : 2004-09-06, 08:08 »
Cytuj

Ale zapomniałaś o tym, że są też takie rodziny, które nie mogą mieć psa. Alergicy niestety chcąc nie chcąc... Niektórych nie stać na własne utrzymanie, a co dopiero jeszcze psa-wtedy leprze wyjście oddać do schroniska, niż żeby zwierzę się biedne męczyło. Niektórzy też, nie mają warunków. Np. dom jest za mały na wychowywanie zwierzaka. Powodów jest naprawdę dużo...

Zgadzam się z Naomi151 - psa nie bierze się dla zabawy - trzeba pomyśleć o wszystkim zanim się człowiek zdecyduje m.in. o tym, że przez następne kilkanaście lat będzie on członkiem Twojej rodziny - na dobre i na złe!!!
Zapisane

Essey

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #22 : 2004-10-26, 12:00 »
Ale czasem można nie wiedzieć że się ma alergię. teoretycznie wszystko może być OK ale póxniej wychodzą różne rzeczy, nawet nie z winy samego właściciela...
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #23 : 2004-10-26, 14:29 »
to wtedy sie daje ogloszenia i szuka domu. zaden normalny czlowiek nie  odda swojego zwierzeciea do schroniska
Zapisane

Cathycash

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #24 : 2004-10-26, 19:13 »
Albo robi się testy przed wzięciem zwierzaka... nie?
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #25 : 2004-10-26, 19:21 »
testy sa konieczne, inaczej to niepowazne.
Zapisane

Willie

  • Gość
Okropność!
« Odpowiedź #26 : 2004-11-01, 19:02 »
Można TYLKO aby skrócić zwierzęciu cierpienie! Nie uznaję innych przypadków! To jest znęcianie się nad zwierzętami i tyle!
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #27 : 2004-11-01, 19:10 »
Niestety, niektórzy weci robią wszystko dla kasy... dla marnych 15 zł!! :cry:
rozumiem, uśpić zwierzaka który jest chory, agresywny... le biedne kociaki?! :cry:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedz #27 : 2004-11-01, 19:10 »

Staffka

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #28 : 2004-11-03, 01:04 »
Ja to bym takich ludzi tylko......************ a szkoda moich slów!!!
Niech sie tacy ludzie sami pousypiaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grr: !!!
Zapisane

Kira

  • Gość
czy mozna tak uspic zwierze ?!?
« Odpowiedź #29 : 2004-11-21, 11:57 »
cóz mozna malusie kociaki usypiac akoty mona niesety tez .. :roll:  jesli sa  dzikie i agresywnee i  nie maja perspektyw do znalezienia domu to wet ma prawo uśpic  :( jak ktos złapie podwórkowego kota ktory sie żuca  po transpotereze i powie ze tak on jest zasze to wet moze uśpic  :(
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 27 zapytaniami.