Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Lista psów agresywnych  (Przeczytany 21606 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Lista psów agresywnych
« : 2004-11-05, 15:14 »
Mam takie pytanko do Was dotyczące listy psów agresywnych. Czy według Was powinno być coś takiego jak taka czarna lista? Bardzo proszę o uzasadnienie odpowiedzi. Jeśli powinna być to jakie rasy powinny się znajdować na tej liście?

Osobiście uważam że nie taka lista jest baz sensu bo każdy pies może być groźny, niezależnie od rasy i płci.

I jeszcze jedno pytanko do Was - czy macie może listy psów agresywnych z innych krajów?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #1 : 2004-11-06, 14:08 »
Były topiki na ten temat ;)

Moim zdaniem to kompletna pomyłka.
Po pierwsze, z każdego psa można zrobić potwora.
Po drugie, napędza to rozmnażaczy [więcej pseudohodowli, więcej szczeniąt 'rasowych bez' z niekontrolowanych źródeł, nie wiadomo po jakich rodzicach, nie wiadomo, w jakich warunkach chowane, nie wiadomo, czy właściwie zsocjalizowane, czy zdrowe itd itd].
Po trzecie, potęguje to strach ludzi.
Po czwarte, ludzie kupują te psy 'do pilnowania', zamykają je w kojcach lub wiążą na łańcuchu, wypuszczają na noc, pies zdziczały, zero kontaktu ze światem, nawet z właścicielem, zero socjalizacji - tragedia gotowa.
Zapisane

Kasia100%

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #2 : 2004-11-06, 19:55 »
Podpisuję sie pod tym co napisała olc!a i dopiszę jeszcze, że rośnie wpychanie zwierząt z listy do jednego worka, poza strachem, wzmaga się nienawiśc ludzka, bo agresywne, bo zabijają, bo złe, a to nieprawda... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #2 : 2004-11-06, 19:55 »

smog

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #3 : 2004-11-09, 09:20 »
osobiscie uwazam ze nie ma psuw bardziej niebezpiecznych i mniej ...statystycznie  jamniki i cockier spaniele sa barzdiej grozne o pit bulli  i amstafuw poniewaz gryza czesciej tylko ze amstafy i pit bille maja w szczece nacisk jakis 800 kilo i wiecej a taki jamniek ile moze miec ...wiec to juz nie ich wina ze maja taka sile ....muj kolega ma amstafa jeszcze dosc mlody ale amstaf to on przypadkowo podczas kiedys mnie ugryzl w palca u nogi :P ale nie mocno i puzniej zaczal go lizac i tak jakby bylo mu przykro sie zachowywal a pies juz sie potrafi zlapac szmyczy tak ze mozna go podniesc  wiec to jest indywidualna sprawa kazdego psa ...duzo bardziej sie boje pekinczyka mojej kolezanki niz tego amstafa poprostu yen pekinczyk jakis dziewny warczy szczeka i prubuje gryzc
Zapisane

Kate and Tupcia and Fokus

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #4 : 2004-11-09, 12:56 »
To głupota ! Zgadzam się z Wami !
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #5 : 2004-11-09, 13:28 »
nie ma złych psów - są tylko źli właściciele! :(
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #6 : 2004-11-10, 17:01 »
to ludzka glupota

nie ma zlych psow-sa tylko zli wlasciciele :cry:

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #7 : 2004-11-13, 19:58 »
kora .. po co sie powtarzasz?  :roll:
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #8 : 2004-12-04, 20:56 »
No a co z listami z zagranicy??? :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #8 : 2004-12-04, 20:56 »

Nicka

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #9 : 2004-12-05, 12:24 »
Wg mnie nie powinno być czegos takiego jak CZARNE LISTA... nie ma psów bardziej czy mniej groźnych... w każdym z nich sa jeszcze jakieś pozostałości po swoich przodkach... a kiedyś psy, ale przeżyć musiały polować, pożerały siebie nawzajem, broniły tereno... poprostu jak mały piesek ugryzie, nikt z tego nie robi afery... dlaczego? Przecież takie maleństwo nie zagryzie swojego właściciela.. a taki sobie np. pit bull.... no właśnie :roll:  :wink:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #10 : 2004-12-05, 14:13 »
Zacznijmy od tego że po pierwsze powinna być lista groźnych właścicieli.

Nigdy pies nie należy do rasy groźnej jak ktoś się uprze to i z Bernardyna czyli psa o gołębim sercu zrobi jak to ludzie mówią ,,morderce". Pies zawsze rodzi się psem i to zależy od domu w jakim przebywa i od właściciela co z nim dalej będzie. Jeżeli właściciel ma manie wielkości i szpanerstwa to zrobi z psa postrach na osiedlu byle żeby wszyscy go widzieli.
Jak ktoś kiedyś mądry powiedział ,,Na furtce nie powinna być tabliczka z napisałem Uwaga zły pies tylko z napisem UWAGA ZŁY WŁAŚCICIEL"
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #11 : 2004-12-05, 14:37 »
Cytat: bagsiks
Moim zdaniem nie ma czarnej listy psów i nie powienno być to zależy od właściciela jak wychowa psa  ! ! ! :)                   :wink:
 

Po raz kolejny popieram.
I wrazie pogryźenia kogoś przez takiego psa nie powinno się psa usypiać tylko niech właściciel odpowiada.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

smog

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #12 : 2004-12-19, 20:37 »
no wlasnie nicka a ja muwilem o twoim psie ze sie go boje :P  :wink:
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #13 : 2004-12-20, 21:49 »
nie rozumiem czemu na tej liście są bullkowate?! moze niedługo wpiszą ratlerki miniaturki [patrz: Batus] :? przecież jego głosu sie mozna przestrazyc... żałosne...
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #14 : 2004-12-22, 07:58 »
Nie powinno być takiej czarnejlisty......Wedłóg mnie jeżeli pies jest agresywny to tylko wina właściciela
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #14 : 2004-12-22, 07:58 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #15 : 2004-12-22, 13:37 »
ja zawsze mam racje :P buhehehe [zartuje of kors]
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #16 : 2004-12-22, 13:40 »
ale mimo wszystko są rasy które mają większe predyspozycje do tych czy innych celów i w niektórych rasach w wyniku selekcji łatwiej wyzwolić tą agresję

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #17 : 2004-12-22, 18:48 »
Łatwiej, ale nie znaczy to, że każdy taki pies to urodzony morderca.
Atakują najczęściej kundle, czy, jak kto woli, rasowe bez. I choćby taki agresywny kundel był w 100% zgodny ze wzorcem rottweilera, to w świetle prawa rottweilerem nie jest, a więc nie podlega żadnej czarnej liście - właściciel nie musi mieć pozwolenia ani żadnych testów psychicznych [a w ogóle są testy psychiczne czy trzeba tylko zapłacić sumkę za papierek?].
Cytuj

w niektórych rasach w wyniku selekcji łatwiej wyzwolić tą agresję

W wyniku selekcji? Jakiej selekcji?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #18 : 2004-12-23, 14:59 »
Ale mi się wydaje że wszystko zależy od właściciela, przedwszystkim.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

monikaa

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #19 : 2004-12-23, 19:49 »
Jeżeli nie wiecie co oznacza taka lista to po co sie wypowiadacie? Są na niej rasy w których łatwiej wyzwolic agresywne zachowania poniewaz takimi genetycznie utowrzył ja człowiek miłosnik zwierząt, lita jest potrzebna poniewaz jak ktos bedzie chciał kupic psa z listy bedzie musiał przejsc specjalne testy czy sie nadaje do hodowania takiego psa i czy jest w stanie nie zrobic z nigo bestii. Człowiek który chce kupic jamnieka zwykle nie ma złych zamiarów nie to co rotki i pitty te listy sa dla dobra zwierzat żeby nie gineły w walkach psów- kapiszi? ;)
Zapisane

Nicka

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #20 : 2004-12-23, 20:10 »
smog, nie dziwię się że moja piesa chce Cie gryzc :P sama bym Cie pogryzla :P  A to Twój briard ucieka od Ciebie przez cały ogród:P i nie daje is ezlapac... szczerze mowiac na jego miejscu tez bym uciekała  :roll: :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #20 : 2004-12-23, 20:10 »

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #21 : 2004-12-23, 20:33 »
Monika - lista dotyczy tylko psów RASOWYCH, a więc z rodowodoem. Sprawcami pogryzień, jak i gladiatorami są najczęściej mixy, czy tzw rasowe bez rodowodu. Ich właściciele nie podlegają testom psychicznym.
Zapisane

monikaa

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #22 : 2004-12-23, 21:31 »
wow, dobrze wiedzieć bo myślałam że lista wyglada tak:
1. owczarek niemiecki + doberman
2.jamniek+ york
3.bokser+ beagle
  Za kogo Ty mnie masz? To chyba dosyć oczywiste ze taka lista moze dotyczyc tylko psów rasowych a do hodowli takich wielu ludzie sie nie nadaje więc chyba testy są aktualne, u nas jeszcze ich nie ma ale np. w stanach żeby prowadzic hodowle psów z listy zagrożonej agresja trzeba przejść specjalne testy.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #23 : 2004-12-23, 21:38 »
co Ty taka drażliwa? okres masz?
Cytuj
Sprawcami pogryzień, jak i gladiatorami są najczęściej mixy, czy tzw rasowe bez rodowodu. Ich właściciele nie podlegają testom psychicznym.
Zapisane

monikaa

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #24 : 2004-12-23, 22:15 »
ale w sumie to o co Ci chodzi??
1. właściciele kundli nie podlegaja testom -prawda
2. własciciele psów z lity w polsce nie sa badani-prawda ale to sie zmini za kilka lat -unia zrobi porządki mam nadzieje
3. w stanach sa juz testy-prawda
4. w stanach psy kupowane są po to zeby prowadzić hodowle psów "do walk" prawda i nie sa to dj-skie miksy tylko rodowodowe psy.
Nie wiem czy to jakoś jest trudnym językiem napisane? Chyba proste nie?
p.s nie cytuj 3 raz tego teksty o kundelkach bo juz wszyscy go widzieli.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #25 : 2004-12-23, 22:32 »
Cytuj
1. właściciele kundli nie podlegaja testom -prawda

a szkoda
Cytuj
2. własciciele psów z lity w polsce nie sa badani-prawda ale to sie zmini za kilka lat -unia zrobi porządki mam nadzieje

No niestety w tej chwili wystarczy dać trochę kasy. I za parę lat, choćby UE zrobiła porządki - będzie tak samo.
Cytuj
3. w stanach sa juz testy-prawda
4. w stanach psy kupowane są po to zeby prowadzić hodowle psów "do walk" prawda i nie sa to dj-skie miksy tylko rodowodowe psy

Sprzeczność.
Skoro są testy, to jak psychol prowadzący hodowlę gladiatorów dostanie pozwolenie?
Z tego co wiem [w temacie walk nie siedzę, ale co nieco czytałam] właśnie mixy pitt + coś tam są najpopularniejsze. Może się mylę, w końcu na walki nie chodzę ani nie rozmawiam z ludźmi, którzy się tym interesują. Ty mam nadzieję też.

Przepraszam bardzo... Kto dał panu X prawo decydowania, że mój pies jest agresywny, bo jest rowodowodym rottweilerem [pomimo, że muchy by nie skrzywdził], a pies pana Kowalskiego jest superłagodny, bo to mix [pomimo, że rzuca się na wszystko, co się rusza?]. Powtórzę jeszcze raz, bo mimo że wszyscy widzieli, to nie do wszystkich dociera - to nie psy rodowodowe są największym zagrożeniem, a kundle, nad którymi nie ma kontroli.
Dla mnie idealna sytuacja bylaby wtedy, gdyby KAŻDY przyszły wlaściciel psa [czy to jamnika, czy to pudla, rottweilera, kaukaza, goldena, kundla] musiał obowiązkowo zdawać tetsy psychiczne.
Cytuj
Nie wiem czy to jakoś jest trudnym językiem napisane? Chyba proste nie?

Oczekuję szacunku, tym bardziej, że ja Ciebie z szacunkiem traktuję. Obeszłoby się bez tego typu tekstów :?
Zapisane

monikaa

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #26 : 2004-12-23, 22:43 »
Ok sorki a tamto ale ostatnio jakoś z ludzmi na forum dogadac sie nie moge. To nie jest sprzeczność chodzi o to, żeby wykluczyć taką mozliwośc. Kundelki sa popularniejsze ale to nie wyklucza udziału rasowców w tego typu przedsięwzięciach. To jakiej pies jest rasy mówi nam o tym w jakim celu był wyhodowany i jakie cechy były kształcone w tej rasie, są takie gdzie numerem 1 była agresja
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #27 : 2004-12-23, 22:58 »
Cytuj
To jakiej pies jest rasy mówi nam o tym w jakim celu był wyhodowany i jakie cechy były kształcone w tej rasie, są takie gdzie numerem 1 była agresja

Jednak od dawna agresja jest tłumiona, w tej chwili dąży się do uzyskania jak najbardziej zrównoważonego charakteru u psów, okazanie nieuzasadninej agresji czy lękliwości skreśla psa jako reproduktora czy sukę hodowlaną. Oczywiście są wyjątki, ale tego nie unikniemy.

Listę wprowadzono dośc dawno temu... Są jakieś zmiany, zmiejszył się odsetek pogryzień? Pytam z ciekawości, nie widziałam statysktyk. Jeśli faktycznie coś to dało, to spuszczam grzecznie głowę i przyznaję Ci rację.

Ogólnie to nie wina psów czy ich ras, a chorego społeczeństwa. Jakiś czas temu byla audycja radiowa o rottweilerze, który zagryzł kogoś tam. Po opisaniu sytuacji [jaki to pies groźny i jak rozszarpał tego kogoś] zadzwonił jakiś bardzo ożywiony koleś z zapytaniem, gdzie można takiego psa kupić. Bez komentarza... [teraz powiesz - i właśnie dzieki liście będzie miał utrudniony zakup; fakt, tyle, że koleś pójdzie na giełdę i kupi tak samo 'groźnego psa', bez wydawania forsy na pozwolenie... regułę rasowy=rodowodowy wyznają bardzo nieliczni]

Myślę, że ogólnie to chodzi nam o to samo... Tyle że w jednej małej kwestii się minęłyśmy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #27 : 2004-12-23, 22:58 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #28 : 2004-12-23, 23:15 »
Olc!a ma rację najgorzej nieprzewidywalne są psy nierasowe albo bez rodowodu i w dodatku źle wychowane. Czasami właściciel nie może nad nimi zapanować, to one rządza w domu i tragedia gotowa. Wystarczy tylko zbieg okoliczności, pies ucieknie... :grr:
Zapisane
BC + koci podrostek

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #29 : 2004-12-24, 00:44 »
czarna lista jest potrzebna bo ona ukazuje jakie psy są bardziej podatne na agresję i temu nie da sięzaprzeczyć. sorry ale u psa z czarnej listy jest łatwiej wywołaś agresję niż u kudnla i jamnika i to właśnie psy z czarnej listy częściej mordują..
Poza tym ta lista zrobina jest i dla dobra psówi ich właściciali aby psy trafiły w dobre ręce. A walki psów?? nie łatwiej je ograniczyć z czarną listą?? :roll:  :roll:
Pozatym jakie jeszcze są wasze argumenty co do czarnej nie licząc tego że byćmoże wasz ukachany piesek jest na niej i on napewno nie zrobiłby nikomu krzywdy i jest mniej groźny od kundelka??Fakty jekieś proszę
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.