Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Kleszcze atakują  (Przeczytany 21471 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #90 : 2010-05-19, 19:46 »
ja swoja psikam polskim odpowiednikiem frontlina
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #91 : 2010-05-20, 01:20 »
fiprex'em ;) ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #92 : 2010-05-20, 09:43 »
Ja w tym miesiącu kupiłam Avantix i nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności, ale Magia nie ma ani jednego kleszcza, a po Frontlinie co jakiś czas jakiś się wbijał.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedz #92 : 2010-05-20, 09:43 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #93 : 2010-05-20, 11:34 »
skutecznosc poszczegolnych srodkow to sprawa osobnicza
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #94 : 2010-05-20, 12:09 »
Nom, Fiprex jest niezły, a tańszy od Frontline.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #95 : 2010-05-20, 12:51 »
fiprex i frontline to praktycznie to samo - ta sama substancja czynna. Jedyna roznica jest taka, ze w fiprexie stezenie jest nieco mniejsze, ALE jest go w pipetce wiecej ( wiec na to samo wychodzi) Najnowszym wynalazkiem gdzie substancja czynna jest fipronl (czyli kolejna wersja tego samego) jest effipro.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #96 : 2010-05-20, 13:52 »
No właśnie wiem, że to samo. Mimo wszystko ludzie jakoś cześciej wybierają Frontline. Nie wiem czy to przyzwyczajenie czy wiara, że jak coś droższe to lepsze.
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #97 : 2010-05-20, 16:54 »
ja używam fiprex w spreju dla psa i kota i kleszcz zdarza się tylko u kota, ale bardzo rzadko
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #98 : 2010-05-20, 21:00 »
nom o fripex mi chodzilo
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedz #98 : 2010-05-20, 21:00 »

kariki

  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #99 : 2010-05-21, 02:06 »
No właśnie wiem, że to samo. Mimo wszystko ludzie jakoś cześciej wybierają Frontline. Nie wiem czy to przyzwyczajenie czy wiara, że jak coś droższe to lepsze.
frontline jest na rynku ponad dekade, moze to faktycznie przyzwyczajenie do marki
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #100 : 2010-05-21, 11:55 »
powiedzialabym raczej, ze to przyzwyczajenie do tego, ze "zagraniczne "lepsze"".

Wiekszosc ludzi nie ma pojecia na temat okreslenia substancja czynna, nie mowiac juz o porownywaniu stezenia i ilosci w dwoch przeciez "roznych" preparatach.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #101 : 2010-05-21, 22:41 »
Większość zresztą nawet nie czyta nic o składzie...Więc skąd mają wiedzieć.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #102 : 2010-05-23, 09:21 »
Większość zresztą nawet nie czyta nic o składzie...Więc skąd mają wiedzieć.
Tymczasem kwestia składu danego leku zarówno ludzkiego jak zwierzęcego jest niezwykle istotną sprawą. Tak samo zresztą jak jego działania uboczne, sposób dawkowania oraz ograniczenia w stosowaniu.
Zwracajmy na to uwagę!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #103 : 2010-05-23, 11:53 »
i nie wierzmy lekarzom na slowo...  i nie mowie tu tylko o lekarzach weterynarii, ale rowniez o ludzkich..  mialam kiedys sytuacje, ze jakas lekarka przepisala mojej matce lek, gdy przeczytalam ulotke stwierdzilam, ze ta lekarka to jakas kompletna debilka - z wszystkich przeciwwskazan moze ze 3 nie dotyczyly mojej matki... mamuska jednak bardziej wierzyla lekarce i zaczela sie tym syfem faszerowac - efekt - tydzien w szpitalu w stanie ciezkim.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kariki

  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #104 : 2010-05-24, 02:48 »
powiedzialabym raczej, ze to przyzwyczajenie do tego, ze "zagraniczne "lepsze"".

ja osobiscie dalej uwazam w wielu kwestiach ze zagranczne lepsze, (pod warunkiem ze nei chinskie)
a takiego pogladu to nas nauczono przez lata kiedy tak faktycznie bylo , ze z zachodu cos bylo lepsze
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedz #104 : 2010-05-24, 02:48 »

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #105 : 2010-05-24, 09:52 »
Tak....Pod warunkiem, że nie ma tego samego składu. :)

Poza tym już prawie nic nie jest polskie. Wszystko wykupiło Nestle;p

Potrzebuję rady...Wiem, jakie są dobre preparaty na kleszcze dla psów albo dla kotów. Ale powiedzcie, co mam zastosować w przypadku fretki? Sprawa pilna. Moja freta raptem raz była w tym roku na dworze, a już coś przytachała. Troche się boję, bo to delikatne zwierzątka i nie wiem czy nie reagują gorzej na kleszcze. No i ten preparat. Przede wszystkim, żeby jej nie zaszkodził, bo to mój wielki ulubieniec. Doradźcie coś...

Najgorsze, że to ładnie nie wygląda. Strasznie czerwone. Nie wiem czy to drapała czy jak:(
« Ostatnia zmiana: 2010-05-26, 10:22 autor IBDG »
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #106 : 2010-06-09, 16:05 »
iras - jakie jest stężenie fipronilu we fronline i ile jest go w pipetce "M"? Szukałam ostatnio tego, ale nigdzie nie znalazłam takiej informacji (przede wszystkim o stężeniu, bo ilość w pipetce pewnie na opakowaniu jest podawana, z tym, że nie mam do takowego dostępu).
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #107 : 2010-06-09, 16:34 »
Cytuj
frontline 10g/ml fiprex 7,5g/ml

moj wlasny cytat sprzed 3 lat XD
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #108 : 2010-06-09, 17:24 »
ojej, mój błąd... Szukanie tego zajęło mi chyba ze 2 godziny wczoraj, a nie pomyślałam, żeby ten temat przejrzeć dokładnie. Dziękuję ;)
Zapisane

P.S.I ekspert

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kleszcze atakują
« Odpowiedź #109 : 2010-08-20, 12:24 »
Ja w tym miesiącu kupiłam Avantix i nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności, ale Magia nie ma ani jednego kleszcza, a po Frontlinie co jakiś czas jakiś się wbijał.

Domyślam się, że chodzi o Advantix:) I jak, dobrze na psiaka działa? Ktoś jeszcze używa tego spot-onu? Jakie macie opinie?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.