Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kulejący Bernardyn - maści  (Przeczytany 1654 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaciekBora

  • Gość
Kulejący Bernardyn - maści
« : 2007-08-20, 21:59 »
Witam,

moja Bernardynka ma rok i trzy miesiące. Czasem kuleje, ale ogólnie nie jest źle. Daje jej Arthroflex. Dowiedziałem się niedawno, że są jakieś maści dla psów, które im pomagają na stawy. Co to za maści? Czy ktoś o nich słyszał i je stosował? Ona raczej kuleje, jak jest wilgoć na dworzu, krótkotrwale, tzn. jak jest wilgotny dzień. Pies jest na dworzu. Proszę o rady, dzięki!
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kulejący Bernardyn - maści
« Odpowiedź #1 : 2007-08-20, 22:01 »
Athroflex jest dobra na stawy.

z psem do weta idź na prześwietlenie łapy. Może mieć przestawione coś, moze go boleć poruszanie się. Byłeś wogóle u weta?
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Kulejący Bernardyn - maści
« Odpowiedź #2 : 2007-08-20, 22:06 »
Najlepiej to przejść się do weterynarza i wykonać RTG stawów i kości. Być może pies ma jakieś zwyrodnienia lub - nie życzę tego - dysplazję (chyba, że byłeś z suką u weterynarza?). Zależy jaka to kulawizna, jednakże bernardyny to spore psy, obciążone tą chorobą.
Arthroflex jest dobrym preparatem i maści raczej nie potrzeba, chyba, że weterynarz będzie sądzić inaczej. Dlatego nakłaniam do wizyty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kulejący Bernardyn - maści
« Odpowiedz #2 : 2007-08-20, 22:06 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kulejący Bernardyn - maści
« Odpowiedź #3 : 2007-08-20, 23:05 »
jak juz hes napisala - zacznij od rtg stawow.  natomiastjesli chodzi o masci - msciami predzej psa otrujesz niz w czymkolwiek mu pmozesz - smarowanie siersci calkowicie mija sie z celem, poza tym pies tak czy inaczej to zlize.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kulejący Bernardyn - maści
« Odpowiedź #4 : 2007-08-21, 13:17 »
jak moze byc maść dla psa? chyba że dla łysego i nie liżącego się :hmmm:

duże psy częśto mają problem z miednicą(tam z tylnimi nogami) ale to chyba u starszych psów, idz lepiej do weta
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 24 zapytaniami.