Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nie chce chodzićna przedniej łapie  (Przeczytany 1382 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Nie chce chodzićna przedniej łapie
« : 2009-08-04, 21:08 »
Na spacerze po pierwszych 5 minutach, nagle biegła, bardzo szybko, zawołałam, stanęła, zrobiła parę kroków i przewróciła się na bok, nie chciała stanąć na 4 łapy, zaniosłam ją do samochodu, wcześniej obmacałam łapę, na początku popiskiwała, potem po paru minutach nie.
Nawet przy ruszaniu łapki. Pojechałam do weterynarza, ale było zamknięte. Cały czas zastanawiam się czy nie podjechać na pogotowie dla zwierząt, ale Roxi zjadła bardzo ładnie mięsko gotowane, dałam jej też troszeczkę masła, które uwielbia i położyła się do budy. Nie tak jak zwykle na przodzie budy, żeby nas widzieć, tylko w głąb budy, że widzę tylko koniuszek ogona.

Czy czekać do rana?

Szukam cały czas na internecie ale nie znalazłam nic, ktoś jak ją niosłam powiedziała, że to może być zwichnięcie stawu barkowego, podobno częste u małych psów????

Dziewczyna (masażystka)masuje też psy, obmacała ją i nic nie zauważyła, Roxi przymrużyła oczy i nic nie było po niej znać żeby coś ją bolało, ale na łapę stawać nie chce. To było około 2 godziny temu, z tym że ostatnie 45 minut śpi w budzi i nie wiem jak się czuje, nie wychyla nosa.
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #1 : 2009-08-04, 21:29 »
Szkoda,że nie ma Iras ... :roll:
a czy w Katowicach nie ma weta czynnego 24 /h? - wiem,że w Będzinie taki jest,ale niemiło go wspominam ..

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #2 : 2009-08-04, 21:54 »
sluchaj mze osa ja dziabnela ...
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedz #2 : 2009-08-04, 21:54 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #3 : 2009-08-05, 08:56 »
Może sobie ścięgna naciągneła, albo mocno uderzyła. Dzisiaj też kuleje? Byłaś u weta (najlepiej udać sie od razu do specjalisty).

Ja już kilka razy to przerabiałam z moim psem. Raz stratował ją labrador, a raz przewróciła się na śliskiej podłodze. Krzyku narobiła, ale po jakimś czasie łapę rozchodziła i już nie bolało.

Lis, gdzie w bedzinie jest lecznica całodobowa? (na świerczewskiego?)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Nie chce chodzić na przedniej łapie
« Odpowiedź #4 : 2009-08-05, 10:11 »
Roxi po wizycie u weta. prawdopodobnie nadwyrężenie stawu, jak wstaje nie chce chodzić, ale jak zacznie kuleje znacznie mniej. Dostała zastrzyk p.bólowy i p.zapalny, na wieczór i 2 następne dni tabletki. W sobotę kontrola, przy braku poprawy prześwietlenie.

Na razie syn mówi, że zaczęła ciągnąć na smyczce jak z nią szedł. Akurat w sobotę mieliśmy wyjeżdżać, może to i dobrze, cały czas przed domem, nie musi chodzić na długie spacery, tylko mam nadzieję, że nie trzeba będzie robić prześwietlenia, bo w najbliższej okolicy Sławatycz nic takiego nie ma, musiałabym zostać w Katowicach...
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #5 : 2009-08-05, 11:06 »
Mój Miki nie mógł chodzić po schodach przez krótki czas po " próbie sił " z innym psem.

kkaassiiaa - dokładnie Ci nie powiem,ale tata mówi że gdzieś za targiem,za rondem ... byliśmy tam,gdy poprzedni pies umierał,ale ten wet nie chciał nic pomóc,bo pies był wcześniej leczony gdzie indziej ... taki dość nieprzyjemny typ ...
« Ostatnia zmiana: 2009-08-05, 14:15 autor lis »
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #6 : 2009-08-05, 13:32 »
Lis, to myślałam o tej samej lecznicy. Mnie tak kiedyś uratowali psa. Wtedy jeszcze nie było otwarte całodobowo, ale w nagłym przypadku zostali dużo po zamknięciu ratować psa.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #7 : 2009-08-05, 14:11 »
Mi,facet nie chciał - uznał,że skoro pies był tego samego dnia u innego weta,to on nic nie będzie robił ... mógł go chociaż obejrzeć ...
Może miał rację?,może nie - ale tu działają silne emocje,pies mi umierał ...

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #8 : 2009-08-05, 19:41 »
Przyszłam z pracy i niespodzianka, Roxi powitała mnie wesoło kręcąc się obok nie i (zgroza) skacząc wysoko z radości. Jestem szczęśliwa, że jest dobrze, tylko jak jej wytłumaczyć, żeby nie skakała, że jeszcze nie wolno...

Jestem w szoku, rano nie potrafi chodzić, a po 10 godzinach takie szaleństwa...
Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedz #8 : 2009-08-05, 19:41 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #9 : 2009-08-06, 07:49 »
Jestem w szoku, rano nie potrafi chodzić, a po 10 godzinach takie szaleństwa...
Zagoiło się jak na psie... ;) :VoV:
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Nie chce chodzićna przedniej łapie
« Odpowiedź #10 : 2009-08-10, 09:58 »
Tym razem my mamy prawie taki sam przypadek. :( Magia była na spacerze z dużym psem, szaleli razem jak nigdy.Na dodatek pogryzły ją mrówki. Na następny dzień Magia zaczeła kuleć (wydawało mi się że kuleje na tylną łapę). Nie chciała chodzic, ale jak się trochę rozchodziła to nie kulała. Teraz kuleje na przedną łapę. Po psie widać że ją boli, bo prawie cały czas śpi. Chociaż zdarzy jej się pogonic kota.
Dzisiaj jeszcze ją poobserwuję i jak coś to po południu pojedziemy do weta.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 26 zapytaniami.