Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szczeniak - żółta kupka  (Przeczytany 11081 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

meeko

  • *
  • Wiadomości: 3
Szczeniak - żółta kupka
« : 2014-03-13, 22:19 »
Hej!
Mam małego glutka w wieku 3 miesięcy, kundelek, wabi się Miko. Otóż w sobotę zdarzyło mu się tak z 6 razy rzygnąć (w piątek miał drugie szczepienie, jakby coś ), przy ostatnim razie pojawiła się krew - takie żyłki jakby, jasna krew. Pojechałam odrazu do weta 24h ten dał mu jakieś dwa zastrzyki (niestety nie wiem co), potem w niedzielę było ok, w poniedziałek rano znowu tak trzy razy pod rząd troszkę zwymiotował taką pianą i znów taka jedna mała żyłka krwi, potem we wtorek znów pianą troszkę (w serii 4 razy), ale już bez krwi, ale i tak do weta pojechaliśmy (tym razem "naszego", bo wtedy ten nasz był już zamknięty). Ten dał mu dwa zastrzyki na śluzówkę żołądka (w sensie, że dobrze na nią działa i chyba antybiotyk), zalecił trzy dniową kurację zastrzykami (dziś byliśmy na drugim) i dietę : ryż z kurczakiem i ważywami. Temperatury nie ma.

kupa była raczej ok, raz trochę luźniejsza, ale raczej ciemnobrązowe balaski
dziś jednak najpierw zrobił ciemnobrązowego balaska z żółtą końcówką, a potem za kilka godzin już całą żółtą luźniejszą i tu pytanie : czy to może być spowodowane zmianą jedzonka, bądź warzywami z ryżem i mam się nie martwić tym, czy mam się martwić?

dodam, że apetyt mu dopisuje (nawet bardzo), dziś nie wymiotował i jest właściwie normalny : lata po ścianach jak szalony :P gania za piłką, szarpie się ze swoim posłaniem i miską :roll: itp, jeśli chodzi o zachowanie od tej "rzygającej soboty" to był może troszkę spokojniejszy, ale i tak osowiałym bym go nie nazwała bo skakał jak piłka i bawił się i w ogóle gryzł wszystko

martwi mnie tylko ta kupa w tym momencie
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #1 : 2014-03-14, 08:42 »
U nas bardzo często zdarza się, że jak pies dostanie ryż z kurczakiem i warzywami (albo samego kurczaka i warzywa z rosołu) to kupa jest jaśniejsza i luźniejsza (na co dzień pies karmiony suchą karmą). Ale w przypadku szczeniaka, do tego po problemach z żołądkiem lepiej poradzić się weterynarza...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #2 : 2014-03-14, 15:25 »
Tak jest, kolor i konsystencja kupy zmienia się wraz ze zmianą pokarmu. "Najfajniejsze" są kupy po suchej karmie :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedz #2 : 2014-03-14, 15:25 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #3 : 2014-03-14, 18:08 »
Czy piesek był przebadany i odrobaczony przed szczepieniem ? Bo szczepi sie tylko idealnie zdrowego psa. Żółta kupa moze sugerowac,ze zlapal jakiegoś wirusa jelitowego. Jak sie nic nie zmieni - trzeba będzie kontynuowac leczenie bo szczeniak odwadnia się bardzo szybko. I pamietaj,ze większą częsc posilku ma stanowic mięso. 
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

meeko

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #4 : 2014-03-19, 10:42 »
oczywiście był odrobaczony :)
dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Mały jest już zdrowy i tak, taki kolor kupki był po ryżu i warzywkach z mięskiem, nie było się czym przejmować, zwłaszcza, ze kupa nie śmierdziała :jupi2:

teraz tylko dla odmiany bestia wygryzła trochę suwaka z bluzy polarowej :( nic mu nie jest na razie, ale dostał trochę parafiny, więc mam nadzieję, że mu łatwo przejdzie <zjadał już większe rzeczy - okrągłe zaślepki wygryzione z mebli np. jak był mniejszy i z koopą mu wyszła, więc mam nadzieję, że i te ząbki od suwaka wyjdą :|>   ostatnio nic nie robię w domu, tylko przerabiam go na pustelnie, żeby nic na podłodze nie leżało, czego zjeść nie może, ale ta piranha zawsze coś wynajdzie :roll:
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #5 : 2014-03-19, 12:36 »
Moja psica jak była młoda (tak z 6-8 miesięcy) wygryzała ścianę, więc samo przerobienie domu na pustelnię może nie wystarczyć, trzeba będzie się pozbyć domu   :diabelek:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #6 : 2014-03-20, 12:16 »
Ficzek zdzierał ze ściany tapety, wystarczył mały, odstający fragment przy listwie ściennej, żeby piesek, pociagając za niego, zdarł tapetę do wysokości metra... Na szczęscie nie zjadał, tylko usuwał :D Ale inny zwierz może skonsumować tapetkę, jeśli uzna ją za smaczną... ;) Wykładzina podłogowa też może okazać się jadalna... Na dobrą sprawę, co nie jest jadalne dla ciekawego świata pieska...

Trzymam kciuki za bezproblemowe przybycie suwaka do celu ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

meeko

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #7 : 2014-03-20, 21:42 »
Na razie suwaka ani śladu, ale kilka kup przegapiliśmy, więc mogło wtedy wyjść :/
puki co jednak zwierz zachowuje się całkiem normalnie, świra porządnie dostaje jak zawsze i lata jak rakieta z jednego pokoju do drugiego, aż się będzie na nogach słaniać >D ale chwila odpoczynku i już się bierze za swoją maskotkę, a w międzyczasie zdążył upolować pająka :roll: wcina tak, że mu się uszy trzęsą i kupki też normalnie robi, więc może mu to wyszło, albo nie wiem, może tego nie zjadł tylko ukrył w jakiejś czarnej dziurze :roll:

a ściany no normalka, jeszcze - o losie - my mamy ściany dekoracyjnie do połowy zrobione z korku, także domyślcie się jak teraz ta dekoracja wygląda :P
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #8 : 2014-03-21, 19:29 »
a ściany no normalka, jeszcze - o losie - my mamy ściany dekoracyjnie do połowy zrobione z korku, także domyślcie się jak teraz ta dekoracja wygląda :P
Na pewno oryginalnie ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedz #8 : 2014-03-21, 19:29 »

kapitanbomba

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #9 : 2014-04-02, 15:16 »
Niestety jak się ma zwierzaki w domu to takie są efekty :) Trzeba sie przyzwyczaić. Ja na początku nie mogłem ogarnąć problemu z doniczkami n podłodze ;]

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #10 : 2014-04-29, 18:05 »
To że ma żółta konsystencję wcale nie musi oznaczać,że coś jest nie tak. Po prostu jak ktoś powyżej słusznie zauważył,jest to zależne od rodzaju karmy czy nawet całej diety. Po suchej karmie teoretycznie powinny wychodzić one "optymalne",ale też zależy o jakiej karmie,jakiej firmy mowa.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Szczeniak - żółta kupka
« Odpowiedź #11 : 2014-10-04, 08:29 »
Wszystko ma wpływ na barwę i skład kupki,w tym głównie dieta,tutaj myślę ze piesek po prostu coś zjadł będąc sam w domu czego mogliście nie zauważżyć i dlatego jest taki efekt. Mam nadzieję że już wszystko wróciło na właściwe tory:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 26 zapytaniami.