Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: "Piątka"  (Przeczytany 11499 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« : 2003-09-17, 20:00 »
Marta siedziała przy oknie patrząc na soczyście zieloną murawę na swojej działce. Bardzo się nudziła-rozpoczęły się wakacje ,a ona jak na złość nigdzie nie jechała.
Stęskniła się też za swoimi czterema przyjaciółkami. Rok temu na pewno biegała z nimi gdzieś po podwórkach. Dziewczyna wzdrygnęła się na myśl o tamtym lecie... Gdyby chociaż jego cząstka mogła sie powtórzyć teraz! Jednak żeby wszystko zrozumieć dokładnie, trzeba cofnąć się w przeszłość...

1. BARTEK,MARCO I PODZIEMIA
Cała ich piątka stanowiła niezwykłą bandę: przebojowa Mariola, spokojna Agnieszk, refleksyjna Marta, roześmiana Apulina i niecierpliwa Anita. Chociaż w zabawach, w których trzeba było być w parach jedna dziewczyna zostawała bez towarzyszki, to z tego powodu żadna się nie obrażała. Owszem, dochodziło do sprzeczek. Lecz ktoś kiedys powiedział, że przyjaźń bez kłótni nie jest przyjaźnią.

Mamy dziewcząt przyjaźniły się ze sobą . Właśnie dzieki temu Paulina poznała Anitę, potem przyłączyła się do nich Agnieszka, Marta i Mariola.
Od tej pory przyjaciółki trzymały sie razem, dzieliły się ze sobą sekretami, narobiły sobie wśród innych dziewczyn z osiedla wrogiń i podlizywały się chłopcom.
Wszystkie mieszkały w domkach "bliźniakach". Ale mimo wszystko domki były małe i niewygodne.
Pod koniec ubiegłych wakacji Anita przeprowadziła się poza miasto z rodzicami i starszym bratem, Waldkiem. Zmieniła szkołę i mimo starań, spotykała się z przyjaciółkami tylko sporadycznie.
W październiku Mariola zmieniła miejsce zamieszkania. Jednak nie było tak źle, bo chodziła do tej samej szkoły. Następnie wyniosły się Aga i Marta. Paulina została tam, gdzie mieszkała, ale bez przyjaciółek "na miejscu" było jej smutno.
Wszystkie dziewczyny witały tegoroczne wakacje z ciezkim sercem. We wrześniu każda z nich miała byc już w innej szkole.
Aga i Anita miały po 13 lat, Marta 14, Mariola 12, a Paulina 11.
Teraz kontaktowały się tylko za pomoca Internetu i czasem do siebie dzwonily. Kiedy której zbierało się na dłuższe wyznania to pisała list i wysyłała go "pocztą ślimaczą" do jednej z przyjaciółek. Ale nic nie zastąpi spotkań. Dziewczyny chciały porozmawiac wszystkie razem, lecz w najbliższym czasie nie mogły-Mariola wyjechała , a Anita musiała się opiekować swoim braciszkiem ciotecznym, który przyjechał ze Szwiecji.




Ekhm....czekam na werdykt....to jesli zechcecie, to bede pisac regularnie, bo mam już niektóre cześci gotowe
Słucham
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
"Piątka"
« Odpowiedź #1 : 2003-09-17, 20:14 »
Fiu, fiu bardzo fajne :D
Czekam na kolejne części z niecierpliwością :)
Zapisane

Tiggy

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #2 : 2003-09-17, 20:52 »
Ciekaam na cd :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Piątka"
« Odpowiedz #2 : 2003-09-17, 20:52 »

kareena

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #3 : 2003-09-18, 18:07 »
wiesz Kinia myslę ze powinnas pisac :wink:
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #4 : 2003-09-19, 21:19 »
hmmm, dzieki, dzisiaj jestem na baaardzo krótko w Necie, dlatego nic dla was nie mam, ale poczekajcie!!
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #5 : 2003-09-24, 18:24 »
Paulina nie chciała o tym wspominać. teraz nie miała się z kim spotykać-pięć przyjaciółek zawsze stanowiło zwartą grupę. Dziewczyna nie znała za bardzo nikogo z osiedla. Nie miała też talentu do szybkiego poznawania nowych ludzi.
Owszem, mogła pójść do chłopców, którcyh lubiła, a oni ją. Jednak wolała nie narażać się okropnej szesnastoletniej Karolinie. Już słyszała z jej ust słowa : "Głupia Paula tylko chłopaka warta" , czy coś bardzo podobnego.
Dziewczyna włączyła komputerr pogrążona w smutku. Moze w Internecie znajdzie którąś z przyjaaciółek?
Przejrzała swój kanał IRC-a, forum, czaty, ale żadnej nigdzie nie spotkała. Podczas szczegółowego "grzebania" w swojej skrzynce na ekranie pojawił się tekst:
                             MASZ NOWĄ WIADOMOŚĆ OD:
                                    bartus@poczta.pl
Paulina szybko zajrzała do skrzynki odbiorczej. Tak, to e-mail od Bartka-przystojnego i miłego chłopaka z osiedla. Był w wieku Pauliny,a dziewcznyna bardzo go lubiła.
HEJ, PAULINA!
CO TAM U CIEBIE? U MNIE OK, TYLKO STRASZNIE SIĘ NUDZĘ. CHŁOPAKÓW WYWIAŁO, WSZYCY WYJECHALI. JEŚLI TEŻ SIĘ NUDZISZ, TO MOŻE SIĘ SPOTKAMY?
ODPISZ!
               BARTEK L.
Paulina nie wierzyła własnym oczom. czytała wiadomośc pięc razy, aż w końcu zdała sobie sprawę, że Bartek czeka na odpowiedź. Szybko wystukała:
WITAJ!
Z CHĘCIĄ SIĘ GDZIEŚ PRZEJDĘ, NIE MAM CO ROBIĆ. PRZYJDŹ PO MNIE, OK?
PAULA
Jedenastolatce zadrżało serce z przejęcia. Zapomniała o całym świecie. Pośpiesznie założyła dżinsy i biłą koszulkę z nadrukiem. Nie chciłą się stroić- a nuż zacznie z Bartkiem biegać. wtedy spódniczka na pewnop nie będzie opdpiowiednim strojem.
Ekran komputera zamrugał. Ukazała się wiadomośc:
Z CHĘCIĄ,OK.
B.L.
Dziewczyna pośpiesznie ułożyła włosy w znośną fryzurkę i wyłączyła komputer. W domu był tylko osiemnastoletni brat Pauliny-Andrzej. Rzuciła mu szybko przez drzwi "WYCHODZĘ!", gdy akurat zadzwonił domofon. Paulina wybiegła z domu w adidiasach pokonując niewielka działkę.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak odbęddzeie się ich spotkanie, to czekajcie!!
P.S. (od autorki) Spokojnie, to nie będzie nowela "on mnie rzucił, a ona go zdradza" :-)
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #6 : 2003-09-28, 20:01 »
KTOŚ TO CZYTA??
Przepraszam, ze znowu post po poście, ale zobaczcie w jakim odstępie czasowym.
Zapisane

kareena

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #7 : 2003-09-28, 20:39 »
ja czytam ;) porzyznam ze nie zauwazylam wczesniej ze sie tu cos ruszyło :P  ale jest ok, i czekam na next kawalek :)
Zapisane

Tiggy

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #8 : 2003-09-28, 21:13 »
Ja czytam !!!Prose dalej :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Piątka"
« Odpowiedz #8 : 2003-09-28, 21:13 »

Michcio

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #9 : 2003-10-01, 15:23 »
Czekam z niecierpliwością narazie cool
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #10 : 2003-10-06, 19:17 »
-Cześć.-powiedziała z i\uśmiechem.
-Witaj, co u ciebie?-zapytał miło Bartek otwirającv przed Pauliną furtkę.
-Nic takiego, codzinnie się tylko byczę. Nie mam nic do roboty a ty?
-U mnie identycznie.-odparł Bartek.
Był on wysokim, szczupłym i zręcznym brunetem. Miał uprzejmą twarz i piwne oczy.
-To gdzie się przejdziemy?-spytał
Tego pytania dziewczyna nie przemyślała podczas krótkich przygotowywań do spotkania z kolegą.
-Eee...Nie wiem...Może gdzieś w okolicach boiska?-zaproponowała. W myślach przeklęła samą siebie.
Chłopak wcale nie był poruszony tą propozycją.
W głębokim milczeniu dotarli do pustego boid\ska. Nagle dobiegł do nich krzyk:
-HAHAHA, Bartus się umówił!
Podbiegł wysoki jasnowłosy chłopiec i zaczął się śmiać. W Paulinę uderzyła wściekłość.
-Cześć.-bąknął niezręcznie Bartek.
-Zagrasz?-spytał z ironią chłopak wskazując na swoich kolegów wkaraczających z piłką na boisko.
-No...-Bartek niepewnie spojrzał na Paulinę. Jasnowłosy pokazał jej język.
Dziewczyna stanęła na poboczu dusząc w sobie nienawiść. Zaprasza ją na spotkanie i idzie grać w piłkę?!
Chłopcy podzielili się na dwie grupy. Bartek grał razem z Jasnowłosym. Po kliku minutach przegrywali czterema golami z innymi chlopakami.
Paulina usłyszała za sobą uprzejmy głos:
-Widziłem cię z Bartkiem... Mogła byś go zawołać?-za nią stał kolejny chłopak średniego wzrostu z czarnymi włosami.
Paulina zaczeła się drzeć: "BARTEK,BARTEK!", ale nie poskyutkowało. Postanowiła powiedziec mu, ze idzie do domu. Ruszyła raźno przez boisko w stronę grupy chłopaków. Niespodziewanie wszyscy stabnęli na dźwiek gwizdka "sędziego". Teraz ich wzrok utkwiony był w Paulinie.
I nagle...But dziewczyny poślizgnął się a ona upadła. Lecz na nieszczęście propsto w ...błoto.
W jednym momencie miała całe brudne spodnie, koszulkę, dłonie i całą obchlapaną twarz.
Przez sekundę na boisku była cisza. Nagle rozległy się śmiechy i ryki chłopaków. Paulina cała czerwona z wściekłości i wstydu podniosła się z ziwemi. Bartek skręcał się ze śmiechu. To jej przywróciło zdrowe zmysły-rzuciła w stronę chłopaka kuliką błotka i szybkim krokime oddalała się do domu. Widziała tylko smutny wzrok tego czarnowłosego chłopca, który poprosił ją o zawołanie Bartka. Jeszcze przy furtce słyszała tye drwiące śmiechy i okrzyki chłopaków.

Hehe, troche zła o facetach...Mówiąc szczerze, to niespodziewałam się, ze moją twórczość zachwalać bedzie mój rówieśnik (patrz:post Michcia).
Sory, ze ostatnio dłuuuugo nie pisałam, ale na serio nie miałam czasu, a jak miałam, tocoś itd....
Już niedługo dalsza część, ale nie o facetach :-)
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #11 : 2003-10-08, 18:21 »
Ekhm...przepraszam naj, ja nie wymagam od Was jakichs dekralacji "jakie to przewspaniałe", ale niech choć jedna osoba napisze, ze na to czeka...bo serio, ja naprawde nie musze zawalać tym forum
Zapisane

Tiggy

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #12 : 2003-10-08, 18:32 »
CZEKAM KINIU CZEKAM !!! Tylko nie mialam czasu zeby tu zajrzec, nic poza "beagle :)" nie odwiedzalam!!
Wiec... czekam :)
Zapisane

Panterka ;]

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #13 : 2003-10-13, 15:38 »
Kiniu to jest ....WSPANIALE !!! ojeju , jaki ty masz talent. jednak z opowiadan to nie wszystko sie wie .... pisz dalej bede czytac !! :)  :nauka:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #14 : 2003-10-19, 19:57 »
A gdzie daleeej... Kiniu nie ma dalej juz? :( buuu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Piątka"
« Odpowiedz #14 : 2003-10-19, 19:57 »

Panterka ;]

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #15 : 2003-10-21, 18:39 »
no wlasnie Fairy . pisz dalej !! prosze bo nie mam czego czytac  :)  :)
Zapisane

siba

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #16 : 2003-10-21, 20:23 »
Kiniu-wybacz , niedlugo sie przyzwyczaje do nowego nicka- wzbudzials moja ciekawosc. :)  Pisz dalej !
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #17 : 2003-10-22, 21:11 »
Nita, Nita-Mały chłopczyk siedział na dywanie i krzyczał. Do pokoju wbiegła zgrabna szatynka.
-Co chcesz znowu, Marco?
-Pobiaw się ze mną!!
Dziewczyna zaczęła tłumaczyć chłopcu, ze niedawno się z nim baweiła i gdy chciała już iść do swojego pokoju, mały wrzasnął:
-ONA NIE KCE SIĘ ZE MNĄ BAWIĆ!!
W drzwich stanęła wysoka kobieta i zapytała:
-Co się dzieje?
Widzac kwaśną minę córki, dodała:
-Anita, pobaw się z nim trochę.
-Mamo, ja nie mam ani chwili dla siebie...
-Anita!
-NIE!-krzyknęła dziewczyna i pobiegła do swojego pokoju. Z wściekłością rzuciła się na łóżko.
I z nowu przypomniała sobie przyjaciółki. Z nimi na pewno było by inaczej. Może nawet wymysl;iły by jakieś zajęcie dla trzyletniego marco?
Przesunęła z biurka stare notatki i zeszysty- nawet nie miała czasu ich porządnie sprzątnąć, bo chłopak wstawał rano, a kładł się bardzo poźno. Anita musiała się nim opiekowac, bo jej mama pracowała nawet w domu, a tato wyjechał. A więc odpowiedzialnośc spadła na dziewczynę.
Wijęła kartjkę i długopi-postanowiła napisac list do jednej z przyjaciółke. Wybrała Agnieszkę-wiedziaa,ze ona najbardziej może pocieszyć i poradzić.

"Kochana Ago!
Jak wiesz, jest u mnie mój brat cioteczny, Marco. Muszę się nim opiekowac całymi dniami i nie mam czasu dla siebie. Teraz ledwo co mam chwilkę. Oczywiście mi się za niego dostaje, bo to "mały chłiopczyk". Owszem, ale potrafi byc złośliwy i jest niegrzczny. Bardzo.
A co u Ciebie? Mam nadzieję, ze OK. Nie masz może jakiś wiadomości od Marioli? Czy listy z Francji tak długo idą?
Pozdrawiam
Anita

P.S. Na szczęście Marco wyjeżdża w środę. Uff!"



Dzieki za wszystkie opinie. Sory, ze dzisiaj tak mało, ale następnym razem będzie ciekawiej.
Zapisane

siba

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #18 : 2003-10-22, 23:21 »
Malo!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
"Piątka"
« Odpowiedź #19 : 2003-10-23, 00:57 »
Cytat: Fairy
Ekhm...przepraszam naj, ja nie wymagam od Was jakichs dekralacji "jakie to przewspaniałe", ale niech choć jedna osoba napisze, ze na to czeka...bo serio, ja naprawde nie musze zawalać tym forum


Pisz nie marudź, masz nakaz od moda :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

carragan

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #20 : 2003-10-24, 11:22 »
widzisz Flairy zostalas przyparta do muru  :wink: .Juz sie od nas nie uwolnisz :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Piątka"
« Odpowiedz #20 : 2003-10-24, 11:22 »

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #21 : 2003-10-26, 13:41 »
Mariola była wysoka, zgrabna, szczupła, miała kruczoczarne długie włosy i, co tu dużo mówić, była najładniejsza z całej piątki dziewczyn. Przyciągała chłopców jak magnes i była roztrzepana, wesoła oraz miała swój jedyny niepowtarzalny, ale trudny charakter.
Te dwa tygodnie wakacji spędzała we Francji, w Strasburgu. Miszkała w hotelu "TANGO", w bardzo wygodnym pokoju.
Bardzo rzadko myślała o przyjaciółkach. Tutaj, na wczasach dużo zwiedzała, bawiła się z innymi koleżankami, co ułatwiała jej duża znajomość języka francuskiego. Jednym słowem nie miała czasu na pisanie listów.
Chociaż czasem wymyślała sobie, jaka jest nielojalna, to na długo się tym nie przejmowała. Taki miła charakter.
Hotel, w którym mieszkała Mariola był stary, lecz w wyśmietym stanie. Dziewczyna przypadkowo odkryła zejście do tajemniczych piwnic w hotelu i podzieliła sie tym odkryciem ze swoją francuską koleżanką, Ivone. Ivone miała 15 lat i mieskzała vis-a-vi pokoju Mariolki.
Dziewczyny postanowiły zejść do piwnic i zobaczyć, co w nich jest. Miały dostać się tam o czwartej rano w sobotę, by nikt ich nie przyłapał.
Mariolka nie mogła w piątek zasnąć. Miała w pół do czwartej czekać pod pokojem Ivone.
Zegar wybił pierwszą. Mariola nie mogła odgonić niespokojnych myśli o niebezpieczeństwie czyhającym w podziemiach. A jeśli ktoś je nakryje?
Kiedy dwie godziny później Mariolka wstała z łóżka nocne chmury zaczęły się przerzedzać. Dwunastolatka umyła się, zjadła banana i dziękowała, ze w pokoju mieszka sama. O w pół do czwartej czekała już pod pokojem koleżanki. Kilka minut później szła z Ivone schodami w dół, na parter, starając się nie hałasować. Kiedy pokonały już dwa piętra Mariola wskazała na owe tajemnicze drzwi. Mieściły się obok recepcji.
-Zamkniete.-syknęła po francusku dwunastolatka.
-Poczekaj.-szepnęła Ivone i wyjęła z małego plecaczka spinkę do włosów. Umiejętnie włożyła ją w dziurkę od klucza, przekręciła i... zamek ustapił.
-Skąd ty to umiesz?-zapytała z podziwem Mariola ale nie otrzymała odpowiedzi. Ivone zapytała:
-Wchodzimy?
Mariolka z trudem spojrzała w ciemne schody prowadzące do podziemi. Serce podskoczyło jej do gardła, ale zobaczyła, że Ivone ma laterkę. Wyjąkała:
-T...TAK!


**
ej, nie straszcie mnie...BOJĘ SIĘ
hehe
Zapisane

olc!a

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #22 : 2003-10-28, 20:34 »
Ja czekam na ciąg dalszy, Fairy :)
Siuper!!! Masz talent :wink:
Zapisane

siba

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #23 : 2003-10-28, 21:00 »
Caly czas mi sie podoba a nawet coraz bardziej :) Potrafisz wzbudzic ciekawosc  :wink:
Zapisane

SKR

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #24 : 2003-10-30, 14:37 »
a ja dopiero teraz zobaczylam. nie przeczytalam wszystkiego ale juz widze ze jest super. Pisz a ja moze kiedyz nadrobie to zalegle
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #25 : 2003-10-30, 18:16 »
ROZDZIAŁ 2- "Koszmar"
Dziewczyny powoli i ostrożnie schodziły po schodach oświetlając latarką najbliższą okolicę. Znajdowały się w wąskim, ciemnycm i wilgotnym korytarzu. Raz po raz było słychać ciche kapanie wody z sufitu.
Mariola myślała, że schody nigdy się nie skończą. Była jednak zbyt sparaliżowana strachrm, by sie odezwać. Idąca obok niej Ivone zdawała się być przejęta, ale bardziej radosnej mysli.
Nagle światło latarki padóło na ścianę, która uniemożliwiała dlasze schodzenie w dół.
-Tttto pewnie jakiś schowweek...-szepnęła Mariola. Ivone jednak milczała. Snop światła slizgał się po putstej i dziewnie idealnie wygładzonej ścianie.
Dziewczyna skierowała latarkę wyżej. Niespodziewanie coś kapnęło i w tym miejscu na szarym murz pojawiły się trzy ciemnoczerwone plamki wielkości nakrętek do butelek, ułożone w równoboczny trójkąt. Ivone z Mariolą cofneły się. Piętnastolatka z dziwmie sztucznym strachem syknęła:
-Krew.
Piwniczkę przepełnił nagły piskliwy krzyk. Cały czas się nasilał. Dziewczęta były ogłuszone. Dwunastolatka chciała wybiec stąd, zawrócić, ale nie miała możliwości-za nimi ktoś stał.


**
teraz trochę was postraszę ;-)
Zapisane

Panterka ;]

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #26 : 2003-10-30, 18:37 »
ojej ... drżę ze strachu ...i nie moge sie doczekac dalszej czesci .... :)
Zapisane

siba

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #27 : 2003-11-03, 14:28 »
Fairy narobilas nam apetytu na wiecej !
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Piątka"
« Odpowiedz #27 : 2003-11-03, 14:28 »

Julia Snake

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #28 : 2003-11-06, 18:09 »
Marta zerwała się z łóżka. Na początku myślała, że zbudził ja przejeżdżający motor, ale zaraz w głowie zaczęła kołatać jej myśl: "Mariolka Dębicka jest w NIEBEZPIECZEŃSTWIE!"
-To głupie... - powiedziała sama do siebie, ale mimo to wzięła szybko do ręki swój telefon komórkowy i napisała wiadomość do Marioli:
"CZEŚĆ!
JA WIEM, ŻE JEST 5:00 RANO, ALE NAPISZ MI CO TAM U CIEBIE?  MARTA"
Nie poczuła ulgi. Pospiesznie ubrała się i wyszła na podwórko nikogo nie budząc. Powietrze pachniało świeżością, a cisza przyjemnie grała w uszach. Czternastolatka usidła na stojącej przy brzozie ławce. Trawa była mokra od rosy i cieszyła oczy swoją zielenią. Pomarańczowe Słońce już wspinało się coraz wyżej na horyzoncie.
Z miasta powoli dobiegały odgłosy nielicznych samochodów, ludzi i psów.
-Wspaniała pora. - szepnęła Marta.




Dzieiej bardzo mało bo na serio nie miałam czasu więcej wam napisać.
Zapisane

Panterka ;]

  • Gość
"Piątka"
« Odpowiedź #29 : 2003-11-06, 18:21 »
Fajne !! Chętnie poczytałabym dalej  :)  Nie mogę sie już doczekac dalszej części !  :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 28 zapytaniami.