Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Prosiaczek morski !!!  (Przeczytany 12139 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #60 : 2003-02-02, 15:46 »
hmm mądre :) mój Igor to zazwyczaj wcina wszelkie zboża, prócz kukurydzy :( kasia, a powiedz mi jak się nazywa twoja świnka ??? i chomiczki ??? jestem ciekawa
P.S> ale się cieszę jestem weteranką :) :P
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #61 : 2003-02-03, 08:18 »
Cytat: myszka
Bea :P Ja nie mam świnki i w związku z tym nie mam też praktyki w karmieniu czymkolwiek - natomiast znam osoby które karmią trawą spod bloku :P

Myszko;  8). Jeśli nie masz świnek, to może hodujesz z powodzeniem ... myszki ? :)
Uważam (i rozsądek podpowiada), że taka pyszna miejska trawka- to sama zaraza :P. Tylko, czy ktoś może zagwarantować, że sianko, które kupujemy nie pochodzi np spod bloku obok? Czy ktoś to kontroluje?
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #62 : 2003-02-03, 09:07 »
Gerda, moje zwierzaki to:
-świnka (ma wiele imion, lubi wszystkie) Pigi, Prosiaczek, Zwierzak i inne ładne epitety...
-myszka ma bardzo oryginalne imię Mysza  :lol:
-2 chomcie, ktore mieszkaja razem (rodzeństwo) Speedy i Fluffy
-chomcia Sweety
-chomcia Twisti
-szkolny chomik Sinus (pomysł mojego taty  :wink: )

wszystkie chomcie to dżungarki  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #62 : 2003-02-03, 09:07 »

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #63 : 2003-02-03, 12:23 »
Cytat: Bea
Tylko, czy ktoś może zagwarantować, że sianko, które kupujemy nie pochodzi np spod bloku obok? Czy ktoś to kontroluje?

No więc właśnie, nigdy nic nie wiadomo. Niedawno znajomy wylądował u weta ze swoimi świniakami, bo te dostały jakiegoś wstrętnego uczulenia po sianku. ALe wiesz, z ludźmi może być podobnie - kupujesz jakąś mrożonkę w sklepie i nawet nie wiesz, że była kilka razy rozmnażana i zamrażana, zjadasz a potem... :P
Cytuj
taka pyszna miejska trawka- to sama zaraza

Fakt, miejska trawa nie kojarzy się dobrze. Ale pamiętaj, że to też zależy gdzie ją zerwiesz. Absolutnie nie probuje cie przekonać do dawania śwince takiej trawy, ale twierdze ze niekoniecznie taka trawka musi od razu oznaczac cos zlego. Ja widze skąd zrywam i wiem, ze nie jest np narażona na bezpośredni kontakt ze spalinami samochodowymi czy innymi świństwami ;) Najbezpieczniej byłoby oczywiście zrywać ją na łączce w górach, ale nie zawsze się da. Zwłaszcza, że nie da się zrobić zapasu trawy bo zwyczajnie zgnije albo się wysuszy.
Nie używam tego za jakiś mocny argument, ale moje świniaki już troszkę żyją na tym świecie i cieszą się morowym zdrowiem :wink:
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #64 : 2003-02-03, 12:51 »
Dzięki Ci Sabo za wyczerpującą odp 8)
Napisałaś, że masz parę świnek. Zadam Ci pytanie? Czy świntuszki nawiazują między sobą przyjaźnie? Jaki są świńskie relacje? Nie chcę świnek mnożyć, ale i nie chcę, by Elvis no, czuł się samotny....
Acha, muszę dopisać, że Elvis czuje się świetnie i panoszy się po kuchni i chyba zaczął mnie rozpoznawać, bo staje rano przy lodówce słupka i szczęka zębami prosząc o cykorię :D
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #65 : 2003-02-03, 13:30 »
hehe, też bym chciała taką mądrą świnkę :wink: Między moimi świnkami nie ma nieporozumień. Żyją w jak największej zgodzie. Jeden z samców ma dość nieznośny charakter, jest przywódcą i czasem pogoni brata i tatusia po klatce, ale to wszystko. Nie gryzą się, nie ma między nimi agresji 8)
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #66 : 2003-02-03, 13:50 »
Cytat: Saba
hehe, też bym chciała taką mądrą świnkę :wink: .... Jeden z samców ma dość nieznośny charakter, jest przywódcą i czasem pogoni brata i tatusia po klatce, ale to wszystko. Nie gryzą się, nie ma między nimi agresji 8)

Ile masz świnek Sabo?
Acha, czy sugerujesz, że taki świntuch nie rozpoznaje osób, które go karmią  :?:
Jeśli tak, to pewnie Elvis reaguje nie na mnie :shock: , a na odgłos otwieranej lodówki ( stoi skoro świt i szczęka i szczęka :lol: ).
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #67 : 2003-02-03, 14:04 »
Bez obaw, rozpoznaje, rozpoznaje. Moje też najbardziej wrzeszczą jak ja wchodzę do domu, albo rano zaczynam się pzrechadzać po mieszkaniu.

Mam 3 samce i 2 samiczki. Rodzinka kudłatych grubasków :wink:
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #68 : 2003-02-03, 14:35 »
Bo widzisz Sabo, moja wiedza na temat świnek zamorskich  jest niewielka :oops:
Bardzo chciałabym nawiązać ze swoim nowym świńskim żyjątkiem jak najlepszy kontakt 8)  Napisz np jakie pieszczoty lubią?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #68 : 2003-02-03, 14:35 »

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #69 : 2003-02-03, 16:30 »
kasia dzięki za odpowiedź :) imionka fajne :)
a co do pieszczot, mój Igor je uwielbia, najbardziej lubi jak się go głaszcze za uszkami, po łebku, i kręgosłupie ( może to głupio brzmi, ale jak go tak delikatnie głaszcze to rozciąga się i ziewa :) ), nie lubi jak się go głaszcze po brzuszku i łapkach, skacze wtedy i macha główką :P hheehhe
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #70 : 2003-02-03, 21:16 »
A mój prosiaczek lubi jak go głaskam siedząc lub leżąc. Układa się wtedy wygodnie na mnie, ziewnie sobie tak głęboko  :lol: ....i mu sie oczka zamykają, popiskuje sobie cały czas..potem coraz wolniej, aż przestaje i zasypia  :wink:
Zawsze w ten sposób oglądamy filmy, potrafi tak spać nawet 2,5 godziny  :lol:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #71 : 2003-02-03, 22:30 »
heheh z moim wolę nie ryzykować, bo on czasami popuszcza :P , powiedzcie mi czy świnki mogą układać się tak na boczku ??? tzn leżą no nie wiem jak wam to powiedzieć, no tak na boku, nie tak całkowicie, ale tak z lekka na boku, rozumiecie  :?:
Zapisane

Ewelinka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #72 : 2003-02-03, 23:10 »
:lol: Gerda powiem ci ze mogą się układać tak na boczku. Mój Igorek nieraz tak robi  8) Takze nie martw sie z twoją świnką na pewno jest wszystko Ok
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #73 : 2003-02-04, 08:58 »
mój prosiak jest kulturalny i nigdy nie załatwia swoich potrzeb poza klatką :)  ja już musi to zaczyna się złościć i skubać coś co ma pod...łapą ;) (najczęsciej moją bluzkę)

a na boku oczywiście, że leży....zwija sie wtedy w "rogalik" i wyciąga łapki tak słodziutko  :lol:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #74 : 2003-02-04, 13:06 »
A może ja go za długo na rękach trzymam albo jeszcze nie nauczył się kulturki, bo jest jeszcze młody, kupiłam go 14 października 2002r, ale teraz zawsze jak zaczyna się kręcić to wstawiam go do klatki na 10 min, żeby się opróżnił i biorę spowrotem, a z tym boczkiem to dobrze, bo już się bałam, że może mieć coś z kręgosłupem :), że tak się pokłada. Aaa Kasiu chcę ci powiedzieć, że Ewelinka to moja siostra i zawsze ma coś głupkowatego do powiedzenia :P pozdrooofka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #74 : 2003-02-04, 13:06 »

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #75 : 2003-02-09, 11:47 »
witam do oddanian śliczne 2 prosiaki długowłose please kto by chciał na razie maja tydzień !!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #76 : 2003-02-09, 12:43 »
jaa wzięłabym, ale Kraków to daleko ode mnie ...  :cry:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #77 : 2003-02-09, 20:00 »
Krakow-za daleko
dlugowlose-nie bardzo...planuje krotkowlosa  :(  :D
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #78 : 2003-02-10, 10:21 »
dla mnie też daleko :(
a poza tym mam właśnie remont i rodzice kazali mi wynieść wszystko z pokoju.....łącznie z 6 akwariami  :lol:  (trochę się wściekali  ;) )
Zapisane

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #79 : 2003-02-10, 15:38 »
Szkoda :( ale najwyzej zostane z 8 prosiakami dla mnie git :-)
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #80 : 2003-02-11, 12:37 »
Będziesz miała wesoło  :lol:     :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #80 : 2003-02-11, 12:37 »

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #81 : 2003-02-11, 13:59 »
Nio i głośno :-)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #82 : 2003-02-23, 13:38 »
mniej wesoło z wydawaniem kasy na te kochane worki bez dna  :lol: i na troty :) ale jakoś to będzie :)
Zapisane

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #83 : 2003-02-24, 16:22 »
Gerda dzięki za dodanie otuchy :)
Zapisane

Kala

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #84 : 2003-02-25, 15:44 »
Utrzymanie zwierzaka jest dosyć kosztowne ale jakie przyjemne sami powiedzcie czy tak nie jest ??
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #85 : 2003-02-27, 16:50 »
Marika na pewno uda ci się znaleźć dom dla nich w okolicy :) bądź dobrej myśli :-)
Zapisane

Kala

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #86 : 2003-02-28, 12:03 »
Właśnie , Kraków to duże miasto napewno znajdzesz dla nich dobry domek  ;)
Zapisane

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #87 : 2003-02-28, 20:17 »
Ludzie wykrakaliście !!!!!!!!!!!!!!!!!:)))))))))))) znalazłam dom dla moich  prosiaków Buziaki!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #87 : 2003-02-28, 20:17 »

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #88 : 2003-03-01, 06:54 »
Gratuluję  :wink:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #89 : 2003-03-01, 10:27 »
Ja też mam pieska owczarka ale on wręcz uwielbia świntuszka, a psiak młody już niejest w przeciwieństwie do świnki.
Moja świnka waży 800gram. :D  :D  :D  :D
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 25 zapytaniami.