Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Czy szczur może jeść mięso ??  (Przeczytany 15200 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ngL

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #30 : 2004-09-24, 20:43 »
Chciałabym tylko coś dodać bo właściwie ominęłam pewną ważną część pierwszego posta.
"może tylko nie surowe bo wtedy może zacząć gryźć domowników. Czy to prawda"

Problem z mięsem surowym polega na tym, że u osobników skłonnych do agresji może to obudzić pierwotny istynkt. Raczej niemożliwe, żeby surowe mięcho wywołało instynkt morderczy bo częściej tu leży wina opiekuna, ale możliwe, żeby mięsko takie zwiększyło współczynnik agresji. Szczur może stać się nadpobudliwy itp. Nie ma jednak kłopotu z podawaniem surowizny u szczurów spokojnych. Niestety wiele osób nie ma pojęcia jaki charakter ma ich zwierzę bo tak właściwie ujawnia się to w sytuacjach kryzysowych. Równie częste jest gryzienie wprzypadku osobników dojrzewających - często są to samce w wieku od 4 do 10 miesięcy, kiedy to właśnie próbują przejąć dominację w stadzie. Nienależy zapominać, że człowiek pojmowany jest przez szczura jako inny członek stada, dlatego rzadko kiedy nie obędzie się bez puszenia futra czy nawet właśnie ugryzienia. Tu nie ma co zwalać winy na mięso. Faktem jednak jest i nim pozostanie, że większość instynktów u szczurów pozostaje w uśpieniu a można je obudzić poprzez metody skojarzeniowe. Krew -> pragnienie zagryzania. Chociażby. Jak zaznaczyłam, jest to rzadkością ale zdarza się. Podobnie jest z założeniem, że szczur, który ugryzie pierwszy raz - będzie już rpawdopodobnie gdryzł w każdej sytuacji, w której będzie mu niewygodnie. Działa to na zasadzie "ja cię ugryzę, ty krzykniesz, to znaczy, że boli -> odsuniesz dłoń,  to znaczy, że moja metoda działa".
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #31 : 2004-09-25, 09:05 »
Moje szczurasy dostają surowe mięcho i nigdy mnie jeszcze nie ugryzły, jeżeli szczur jest oswojony i traktuje Cię jak członka swojej rodziny to nie będzie problemu :).
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #32 : 2004-09-25, 09:09 »
Mój podobnie :) raz mnie tylko ugryzł gdy przestraszył się pieska  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedz #32 : 2004-09-25, 09:09 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #33 : 2004-09-25, 14:37 »
Mnie szczur gryzie tylko jak zabiorę mu jedzenie  :grr: . Je surowe mięsko żadko, ale bardzo je lubi.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #34 : 2004-09-25, 14:42 »
traktuje Cię jak członka stada, który chce mu wyrwac jedzenie - normalka :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #35 : 2004-09-25, 15:52 »
Ja też go traktuję jak członka stada (jak rodzinę) i to jesr takie ryzyko mając zwierzaki.  :wink: Bez tego byłoby nudno.  :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Marcin91

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #36 : 2004-09-30, 14:10 »
Mam myszoskoczka ale przypuszczam ze mozna im dawać mięso byle nie przyprawiane . ja daje mojemu myszoskoczkowi nawet "żywe" mięso: koniki polne, chrabąszcze świerszcze...  możesz dać szczurowi jakiegoś owada nie bój sie gryzonie nie są głupie najwyzej ugryzie i wyrzuci jak mu nie posmakuje
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #37 : 2004-09-30, 14:34 »
albo np. larwy mączniaków, moje uwielbiają :D
Zapisane

Marcin91

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #38 : 2004-09-30, 14:36 »
Zbierasz to gdzieś czy kupujesz jak zbierasz to jak i gdzie bo myszoskoczki mają fioła na punkcie owadów
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedz #38 : 2004-09-30, 14:36 »

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #39 : 2004-09-30, 17:52 »
kupuję w zoologicznym (w takich większych).  Za 5 zł jedno opakowanie (starcza przy moich 2 chomikach, szczurku i 6 skokach na ok 3 tyg) pozatym one się rozmnażają :P
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #40 : 2004-09-30, 20:18 »
Moje szczurasy wogóle nie zwreacają uwagi na owady, tak jakby ich wogóle nie zuważały, a często są puszczane na łakę i jakoś nie wykazują zainteresowania konikami polnymi i tym podobnymi, ale mięsko surowe bardzo lubią.
Zapisane

anieszka

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #41 : 2004-09-30, 20:31 »
mój dostaje surowe mięso a nie ugryzł mnie nigdy raz tylko zapiszczał na mnie ale dlatego że przez swoją głupote był w niebezpieczeństwie spadnięcia ze stolika i ja go musiałam ratowac a on się bał
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 25 zapytaniami.