Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Myszy.....jak je oswoić??  (Przeczytany 14806 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« : 2003-03-15, 16:11 »
Hmm.... mam pewne pytanie co do mysiuń. W jaki sposób mogę je oswoić? Dla niektórych to pewnie śmieszne, że zjmuję się myszami, ale ja kocham te zwierzaki!! Tylko że są płochliwe....
A drugie pytanie, to co mogę im dawać oprócz gotowego jedzonka?
P.S: Proszę mówić prawdę, bo nie jestem doświadczona w hodowli, a mam dwie myszki, i nie chcę im zrobić krzywdy dając nieodpowiedni pokarm.
Zapisane

Saba

  • Gość
Re: Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #1 : 2003-03-15, 16:14 »
Cytat: Mysz
Dla niektórych to pewnie śmieszne, że zjmuję się myszami, ale ja kocham te zwierzaki!!

No co ty! Jesteś na forum o zwierzakach, tu wszyscy kochają wszystkie zwierzaczki :wink: No i jest dużo osób posiadających myszki :wink:  :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Re: Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #2 : 2003-03-15, 16:22 »
Cytat: Mysz
Dla niektórych to pewnie śmieszne, że zjmuję się myszami, ale ja kocham te zwierzaki!! [/b][/i]

Nic w tym smiesznego, myszki to wspaniale zwierzaki. Sama kiedyś hodowałam..i jest tu też kilka osob ktore tak jak ty uwielbiaja myszorki :wink:
A co do pytań...to było już dużo postów na temat osfajania myszek.
Przejzyj stare tematy o osfajaniu i poczytaj sobie troszke. Ale jesli chodzi o rade na teraz to w stosunku do myszki trzeba być wyrozumialaym w koncu wielki olbrzym chce ja poglaskac to dla niej wielki stres. Najlepszym wedlug mnie spoobem jest podawanie smakolykow z reki to jets najlepszy sposob :wink:  do tego nie można robic gwaltownych ruchow. trzeba byc spokojnym i opanowanym i nie liczyc ze zaraz za pierwszym razem myszka wejdzie na reke i zje to co sie na niej znajduje. Wystarczy z emyszka przynajmniej powącha...i juz bedzie wiedziala ze ten czlowiek to chyba cos dobrego. Troche czasu nalezy poswiecic gryzoniowi a napewno Cie polubi.
A co do pokarmu..to oprocz podstawowego pożywienia chomiki jedzą warzywa i owoce..ale nie cytrusowe..najlepiej jablka itp.
z warzyw mozna podawac marchewke,pietruszke,selerek,ogorek zielony itp.  W sklepach zoo mozna tez dostać rozne dodatkowe smakolyki dla myszek..dropsy,chrupki itp.Można też dawać myszce np. troszke chlebka..lubią sobie poobgryzać :wink:
Pozdrawiam i życze sukcesów w hodowli!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedz #2 : 2003-03-15, 16:22 »

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Re:
« Odpowiedź #3 : 2003-03-15, 17:36 »
Hm.... w sumie przejrzałam inne wiadomości, troche pomogło. Najbardziej dziękuję za rady !_Emillki_! , co rzeczywiście pomogło. Jednak mam jeszcze jedną sprawę.... kiedy rozpoznać że pomiędzy  dwoma myszami zaczyna iskrzyć? ;-)
Z góry dziękuję za odpowiedzi, paa![/quote]
Zapisane

Rysiczka

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #4 : 2003-03-15, 20:54 »
do myszek trzeba mieć cie rpliwość ja je wręcz Kocham A co do tego iskrzenia to pojęcia nie mam
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
rerere:
« Odpowiedź #5 : 2003-03-15, 22:15 »
Hm.... dobra, co do tego tematu moge być już spokojna, bo.......
myszka na mnie weszła!!!
jestem w 7-mym niebie!!!  :D  
Hm.... mam tylko pewno zastrzeżenie..... przy pierwszym spotkaniu zaczęła mnie podgryzać. czy to nie dziwne?
 :o
Zapisane

Rysiczka

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #6 : 2003-03-17, 18:37 »
Może podgryzała cię bo np.: pachniałaś jedzeniem. Nie miałaś przed jej wzięciem czegoś zjadliwego w ręku?
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #7 : 2003-03-17, 19:26 »
teraz wymylam rece, i i tak mnie gryzla  :(
moze mysli ze jestem apetyczna  :?:
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #8 : 2003-03-19, 19:51 »
Mialam kilka miesiecy temu myszke. Byla taka fajna, malenka, biala w łatki przez to wygladala jak krowa  :lol:  Dawalam jej wszelkiego rodzaju  pokarm suchy (kochala frykasy czy jak to sie nazywa), duzo marchewki oraz innych warzyw i owocow. Pod zadnym pozorem czekolady i mokrych warzyw! (np. liscie salaty po umyciu) Wspominam o czekoladzie bo nieraz widzialam jak ktos swoje chomiki, myszy czy inne gryzonie karmil czekolada. Makaron gotowany tez polecam.

Swietej pamieci myszke zwaną "Ufo" dostalam niespodziewanie (prezent na urodziny), bylo z nia troche problemow (mama sie boi myszy  :lol: ) ale jako zawodowa "chomikara" (mialam swietej pamieci, 5 chomikow w swoim zyciu, oczywiscie nie naraz!) i "krolikara" (2 letni karzelek renski imieniem "Zając") wiem co nieco o menu gryzoni.  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedz #8 : 2003-03-19, 19:51 »

zwierzakofanka

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #9 : 2003-03-20, 17:16 »
Nie bój się że cie ugryzie :)
Moja Szelka mnie tylko raz ugryzła do krwi bolało ale to moja wina że za mocno ją trzymałam.
I tak do dziś lubi podgryzać moje palce :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #10 : 2003-03-22, 22:16 »
Eeee.... te moje myszy okrropnie boją się mojego psa i jak czują mnie
(moje ubrania konkreto)
to uciekają.... :(
nie wiem.... przecież nie bede zmieniała ubrań, prędzej czy póżniej i tak przytulę się do psiego cielska.... ;)
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #11 : 2003-03-22, 22:35 »
Wiadomo, ze mysz sie boi psa wiekszego od siebie 1000 razy albo jeszcze wiecej :) Nie oczekuj wiele... Ja bym oszala ze strachu widzac ze cos jest wieksze tyle razy ode mnie i w dodatku tak dziwnie weszy nosem. Sama mowilas ze te zwierzaczki sa plochliwe :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #12 : 2003-03-23, 11:21 »
Mój chomik nie boi się psa...ale niestety nie moge pozwalac im na wzajemne kontakty bo pies jest nieobliczalny,bardzo interesuje go chomik..ale mam takie przeczucie z ejak by go podlozyc mu pod noc to by ugryzl...i to mnie dziwi bo Gucio jest bardzo lagodnie nastawiony do WSZYSTKICH kotów..a czemu nie do chomikow,swinek,krolikow  :?:
Chyba te zwierzaki przypominaja mu zabawki  ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Re: Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #13 : 2003-03-25, 12:34 »
Cytat: !_Emilka_!
[..]


Nic w tym smiesznego, myszki to wspaniale zwierzaki. Sama kiedyś hodowałam..i jest tu też kilka osob ktore tak jak ty uwielbiaja myszorki :wink:
A co do pytań...to było już dużo postów na temat osfajania myszek.
Przejzyj stare tematy o osfajaniu i poczytaj sobie troszke. Ale jesli chodzi o rade na teraz to w stosunku do myszki trzeba być wyrozumialaym w koncu wielki olbrzym chce ja poglaskac to dla niej wielki stres. Najlepszym wedlug mnie spoobem jest podawanie smakolykow z reki to jets najlepszy sposob :wink:  do tego nie można robic gwaltownych ruchow. trzeba byc spokojnym i opanowanym i nie liczyc ze zaraz za pierwszym razem myszka wejdzie na reke i zje to co sie na niej znajduje. Wystarczy z emyszka przynajmniej powącha...i juz bedzie wiedziala ze ten czlowiek to chyba cos dobrego. Troche czasu nalezy poswiecic gryzoniowi a napewno Cie polubi.
A co do pokarmu..to oprocz podstawowego pożywienia chomiki jedzą warzywa i owoce..ale nie cytrusowe..najlepiej jablka itp.
z warzyw mozna podawac marchewke,pietruszke,selerek,ogorek zielony itp.  W sklepach zoo mozna tez dostać rozne dodatkowe smakolyki dla myszek..dropsy,chrupki itp.Można też dawać myszce np. troszke chlebka..lubią sobie poobgryzać :wink:
Pozdrawiam i życze sukcesów w hodowli!


 8)

Co w tym śmiesznego? Myszorki są kochane!
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #14 : 2003-04-12, 11:11 »
Moje mysie od początku były oswojone. Jedna z nich bardzo lubi przebywać na moich rękach :) Druga troszkę jeszcze podgryza, ale bardzo leciutko.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedz #14 : 2003-04-12, 11:11 »

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #15 : 2003-04-12, 11:45 »
Nio, teraz tylko nie bede za bardzo ich oswajać, wole żeby najpierw sie rozmnozyly, poźniej zaczne. :lol:  Ale na razie jest OK później bedom klopoty ;)
ale ja sie nie martwie, bo jest wiosna, pora radości i....wyzwań :)
Możecie tu dawać różne sposoby na oswojenia, jakom karme dajecie,
w jaki sposób oswoiliście (lub oswajacie :P ) myszki. Ze wszystkich rad bede napewno korzystać. :lol:
Zapisane

GilbertMama

  • Gość
Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #16 : 2003-04-13, 11:13 »
Ja kiedyś miałam mieć myszke...ale tak się porobiło, że do tej pory nie mam. Ale mam chomiczka.
Moja droga, ja niestety nie mogę Ci pomóc "jak oswajać myszki" bo nie mam zielonego pojęcia. Ale są różne stronki o myszkach, na których powinny być informacje dotyczące oswajania tych gryzoni.
Pozdrawiam.  ;)
Zapisane

Mysia♡

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #17 : 2019-08-07, 23:17 »
Ja robię tak że Daje jej (myszce) palca i on lekko podchodzi i Wącha ale się boi (mała myszka) mam ją dopiero nawet nie jeden dzień myślę że się oswoi i będzie za parę dni się chciała bawić   8) :) :o
Zapisane

piotrek16

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #18 : 2019-09-11, 11:39 »
Ja od myszy wolę jeże, ale miałem kiedyś mysz i działałem podobnie jak z psem dawałem smakołyki, a później uczyłem by szła za moim palcem.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Myszy.....jak je oswoić??
« Odpowiedź #19 : 2020-03-24, 19:38 »
Na fanpage Lab Rescue, pojawił się fajny wpis o oswajaniu myszek. :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 31 zapytaniami.