Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: WELONKI - co i jak?  (Przeczytany 31898 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #30 : 2004-10-31, 08:24 »
Ja tez wiem, ze skalary rosna duze. Tylko mowie, ze jej takie nie urosna ;) Zreszta, róbta co chceta..
Zapisane

Olka1992

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #31 : 2004-10-31, 09:24 »
A niby czemu jej miałyby tak nie urosnąć? Jeśli mówisz o karłowacieniu to wiedz, że jest to bardzo szkodliwe dla ryb.
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #32 : 2004-10-31, 10:20 »
Boshe... Mogą nie urosnąc bo zdechną :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #32 : 2004-10-31, 10:20 »

arke

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #33 : 2004-10-31, 10:48 »
Cytuj

Boshe... Mogą nie urosnąc bo zdechną :/

Przestań :grr: jasne moze nawet nie warto hodowac ,bo po co?to może niech mama Cie nie żywi bo może jutro umrzesz(tfu,tfu)(od pukac),bo tak sie ty właśnie zahowujesz...jeśli są dobre ewariunki i dbasz to nie będa zdychać,chyba że źle dobierzesz obsade
Zapisane

Olka1992

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #34 : 2004-10-31, 12:33 »
Cytat: Amarae
Boshe... Mogą nie urosnąc bo zdechną :/


 :roll:

To powiedz mi po co ma kupować te ryby? Żeby przez jaiś czas sobie popływały, popływały, a potem zginęły? I według ciebie będzie to dobre? Akwarystyka nie jest po to żeby kupić ryby na jakiś miesiąc i potem zapomnieć. Nam zależy na tym aby nasze ryby miały jak najlepsze warunki życia. I dlatego sprzeciwiamy się takim głupotom jak kupowanie skalarów do 50l, żeby sobie "zdechły" (jak ja nienawidzę tego słowa)
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #35 : 2004-10-31, 15:17 »
No tak... Nie istnieje coś takiego jak choroby..  :roll: I nie mówcie mi, że gdyby utrzymywać dobrze akwarium etc.  :roll:


A tak w ogóle - skończmy to  :roll:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #36 : 2004-10-31, 15:28 »
W dobrze utrzymanym akwarium choroby są dość rzadką sprawą. Oczywiście, że mogą się pojawić, ale bez przesady...
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #37 : 2004-10-31, 15:38 »
I po co te klotnie?
Ja mialem kiedys skalary, srebrne i czarne... Jak wyrzucilem Labeo to one przejely inicjatywe i zaczely mi tluc wszystkie ryby... Wiec poszly do pielegnic i lubudu  :evill:
Nie lubie skalarow :)
Pozdro
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #38 : 2004-10-31, 15:55 »
Cytat: Olka1992
W dobrze utrzymanym akwarium choroby są dość rzadką sprawą. Oczywiście, że mogą się pojawić, ale bez przesady...


slyszalas o chorobie bezobjawowej? mozna ja przyniesc ze sklepu... nie wiadomo, co tam pływa :roll: A na przykład ospa u ryb jest wywołana nagłą zmianą temperatury ;)

Ja tez skalarow nie lubie ;) A tak a propo, przypomnialo mi sie - skalary nie moga byc z welonami, bo sa w stosunku do nich agresywne :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #38 : 2004-10-31, 15:55 »

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #39 : 2004-10-31, 16:19 »
Po pierwsze: przestancie mi tlumaczyc ze welonow nie mozna trzymac z rybami cieplolubnymi BO NIGDZIE NIE NAPISLALAM ZE MAM TAKI ZAMIAR (nie jestem jeszcze idota tak do konca).

Po drugie: Nie wiedzialam ze skalary rosna do takiej wiekosci bo nigdy tak duzego na oczy nie widzialam. Kiedy mi to napisaliscie NAPISALAM WYRAZNIE ZE REZYGNUJE ZE SKALAROW wiec to takze przestancie tlumaczyc jak krowie na rowie.

Po trzecie: Po ilu latach waszym zdaniem gurami zlote osiagaja te NIEBOTYCZNE rozmiary? Ja trzymalam parke 4 lata i osiagnely dlugosc nawet nie 10cm (i nie mowcie ze to przez male akwarium bo w 55l jest jednak troche wiecej miejsca i mogly jeszcze spokojnie podrosnac).
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #40 : 2004-10-31, 16:21 »
To chyba nie dobrze, że nie miały nawet 10 cm... :roll: Po za tym, jak mi się wydaje, nie mówimy do ciebie  :roll:
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #41 : 2004-10-31, 16:24 »
Ojejq...
Nerwowo sie zrobilo...
No co Wy dzisi :roll: aj tacy klotliwi
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #42 : 2004-10-31, 16:29 »
Cytuj

Po za tym, jak mi się wydaje, nie mówimy do ciebie


Wydaje mi sie ze to ja zalozylam ten watek i jak ktos zaczyna pisac ni z gruszki ni z pietruszki o welonkach to chyba pisze do mnie bo ja zadalam takie pytanie  :roll:  Jezeli sie myle to przepraszam.

Nie wiem dlaczego moje gurami nie osiagnely 1,5 metra, bynajmniej ich nie glodzilam, a juz nie zyja wiec sie tego nie dowiem.  

Wiec pytanie: jak dlugie one moga byc maksymalnie? Niech wielcy znawcy sie wypowiedza, zrodla podaja rozne informacje, sprzeczne z tymi ktore znam z autopsji.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #43 : 2004-10-31, 17:34 »
Cytat: Amarae

slyszalas o chorobie bezobjawowej? mozna ja przyniesc ze sklepu


I właśnie po to jest kwarantanna przed wpuszczeniem ryb do zbiornika

Enola- zależy jakie gurami:
Złoty do 13 cm, mozaikowy do 12 cm a dwuplamy do 13 cm
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #44 : 2004-10-31, 22:40 »
A kto tu napisał, że guraminy rosną ogromne -  bo się doszukać nie moge  :lol:
A i owszem jest taki jeden gatunek :Osphronemus goramy (Gurami olbrzymi) ale tego to nikt w zoologicznym ci nie sprzeda  :lol:

Droga koleżanko zakup sobie rybki według uznania i z głową.
Zobacz jakie wybrane przez ciebie gatunki mają wymagania i czy nie wykazują zbytniego terytorializmu czy agresdywności - jeżeli wszystko będzie ok to nie masz się co martwić.
I kupujać rybki sprawdź czy w sklepie nie ma w akwarium choć jednej chorej czy padłej ryby, jeżeli coś takiego zobaczysz to możesz mieć 90 % pewności, że ryby które tam zakupisz będą chore. Więc omijaj takie sklepy z daleka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #44 : 2004-10-31, 22:40 »

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #45 : 2004-11-01, 12:27 »
Kesi, Olka1992 - dzieki za sensowne odpowiedzi  :wink:  Z tego co wiem to gurami nie sa agresywne ale moze rzywiscie troche za duze do mojego akwa. Ale np. mieczyki i molinezje + neony, kiryski, itp. chyba moga byc. Kiedys trzymalam takie ryby razem nie gryzly sie ani nic z tych rzeczy, sa stosunkowo lagodne, a i nie sa takie duze.
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #46 : 2004-11-01, 12:36 »
U mnie gurami byly zawsze agresywne, tłukły sie nawzajem i gonily inne ryby...
Teraz zostal mi jeden gurami zloty i goni prętnika caly czas.
Ale jego czas juz jest policzony i pojdzie niedlugo do kumpla, do pielegic  :evill:
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #47 : 2004-11-01, 12:41 »
U mnie gurami byly spokojne. Raczej one byly atakowane i nadgryzane przez mniejsze rybki. Ale jak widac kazda wyba ma swoj charakter.
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #48 : 2004-11-01, 12:45 »
To tez pewnie zalezy od obsady. Moze ja mialem zle dobrane rybki i gurami ich nie akceptowaly np.
Wiem na pewno, ze Gurami juz nie chce nigdy, chyba, ze beda ze szczerego zlota i beda spelnialy moje zyczenia to wtedy sie zastanowie :P
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #49 : 2004-11-01, 12:47 »
Cytuj

Wiem na pewno, ze Gurami juz nie chce nigdy, chyba, ze beda ze szczerego zlota i beda spelnialy moje zyczenia to wtedy sie zastanowie


 :lol:

Ja bym właśnie chciała gurami, ale skoro twierdzicie, że za ciasno dla nich w 55l :( to się powstrzymam i kupie jakieś mniejsze i łagodne rybki. Bardzo np lubie danio pręgowane, ale tą odmianę z weloniastymi płetwami. Ślicznie wyglądają jak ich pływa np. z 15 i powiewają tymi płetwami  :wink:
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #50 : 2004-11-01, 12:50 »
Danio pregowane z weloniastymi pletwami to samce, samice sa takie same, ale bez welonow.
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #50 : 2004-11-01, 12:50 »

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #51 : 2004-11-01, 12:53 »
Cytuj

Danio pregowane z weloniastymi pletwami to samce, samice sa takie same, ale bez welonow.


Żartujesz?  :shock:  sprzedawca twoerdzi ze to inna odmiana. i ja zylam w takim przekonaniu :/ ale jaja no  :wink:
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #52 : 2004-11-01, 12:59 »
Ech...
Tak mi sie wydaje  :?
Mialem kiedys danio i roznily sie tylko pletwami, jedne mialy welony, drugie nie.
Ale moge sie mylic :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #53 : 2004-11-01, 13:34 »
Cytat: Sheol
Danio pregowane z weloniastymi pletwami to samce, samice sa takie same, ale bez welonow.


Nie, to inna odmiana, tak samo jak ramirez odm. welonowej.
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #54 : 2004-11-01, 13:52 »
Widzisz? Niekiedy takich rzeczy prostych sie nie wie ;)
Zapisane

Ellen

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #55 : 2004-11-01, 15:30 »
Enola, a moze zamiast gurami kupisz pretniki? Sa podobne, ale o wiele mniejsze.
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #56 : 2004-11-01, 15:37 »
No wlasnie :)
Pretniki sa fajniejsze i nie rosna duze :)
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #57 : 2004-11-01, 19:11 »
Pretniki sa sliczne tez sie do nich kiedys przymierzalam, ale po pierwsze w mojej okolicy za jednego chca 15zl :/ a po drugie facet mnie w zoolo ostrzegal ze one strasznie chorowite (u niego w skalpie) sa i ze radzi uwazac bo moga zdechnac po tygodniu w nowym akwa. Wiec sie powstrzymalam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #57 : 2004-11-01, 19:11 »

Olka1992

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #58 : 2004-11-01, 19:16 »
Chorowite? Ja nigdy nie hodowałam prętników, więc niewiele mogę powiedzieć z własnego doświadczenia. Ale wydawało mi się, że prętniki nie są takie chorowite. No ale w sumie sprzedawcy w sklepie wygadują różne rzeczy
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #59 : 2004-11-01, 19:21 »
Tzn jemu chodzilo o to, że te ktore on sprowadza to sa jakies chorowite, bo juz mu kilka padlo. Jakies chorobsko musialy z hodowli przywlec. I mnie ostrzegl po prostu (to zaprzyjazniony sprzedawca :))
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 27 zapytaniami.