Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: WELONKI - co i jak?  (Przeczytany 31795 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« : 2004-10-24, 16:19 »
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy welonek. Nigdy nie hodowałam tych rybek, a mam zamiar kupić sobie jakąś. Ile litrów wody wymaga jeden welon? Jakie inne ryby można z nimi bezpiecznie trzymać? (koleżanka ma welonke, która atakuje małe kiryski i jednym o mało się nie udławiła, bo jej utkwił w paszczy). I wreszcie jaką odmianę polecacie? Tą "zwykłą", pyzatki, niebowidy, lwie główki czy teleskopy?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-24, 16:32 »
Minimum 50l. wody na jedną, dorosłą rybe.
Odradzam te dziwaczki, które najlepiej żeby żyły w miejscu bo moga sie pokaleczyć.
Polecam rybke jak najmniej udziwnionom, może welonke?

Z karasiami nie trzyma sie innych ryb tym bardziej tropikalnych (kirysy) tylko ryby zimnolubne.
Woda powinna mieć temperature do 23 stopni, więcej męczy ryby i może spowodować choroby.
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-24, 16:33 »
Z tego co wiem to welony powinny miec zimna wode, grzalka nie potrzebna. Wiec z tropikalnymi chyba nie bardzo mozna ja trzymac. Na pewno nie wolno trzymac jej z Brzankami Sumatrzanskimi bo ja obskubia :(
Mysle, ze musisz dobrac albo zimnowodne rybki, albo trzymac w osobnym zbiorniku.
Co reszta sadzi? :)
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-24, 16:33 »

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-24, 16:43 »
50l na jedna rybe? O kurde to duzo miejsca potrzebuja... Ja mam akwa 50l ale chcialabym w nim trzymac wiecej rybek. Jaka obsade polecacie? Kiedys trzymalam tam: 2 gurami zlote, 5 gupików, 6 neonów, 3 kiryski.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-24, 17:15 »
Ja trzymam w tylu dwie puki co nieduże welonki... :( Ale myślę że wolą to niż być samotne... (Niektórzy wierdzą, że na jedną welonkę przypada 20l... :oops: )

Wystarczy im filtr, w żadnym wypadku grzałka...

Najlepiej skonaktuj się z Kesi ona jest obcykana z welonkami... :)
Zapisane

arke

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-24, 18:01 »
Welonkom juz nie dasz im roslinek bo ci wszytko wydzibią i zjedza
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-24, 18:40 »
Cytuj

Welonkom juz nie dasz im roslinek bo ci wszytko wydzibią i zjedza


No tak welonka kolezanki zjada nawet zwirek  :roll:  Roslinki wszelkie objadla i omalo co nie skonczyla tragicznie bo kirysek utknal jej w pysku.
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-24, 19:09 »
mojej raz kamyk utknoł w pysku sytuacje się .................. skończyła
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-24, 19:51 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-24, 19:54 »
Cytuj

No tak welonka kolezanki zjada nawet zwirek


One nie jedzą żwirku... :roll: Przeszukują w poszukiwaniu jedzenia... i czsem im coś utknie... dlatego daje się duży żwirek...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-24, 20:57 »
Zanim zdecydujesz się na welonki to sobie poczytaj: http://www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ryby/karpiowce/one/one.html


Do takiego akwarium proponowałabym Ci jednak inne rybki.
Może jakieś pielęgniczki byś chciała ?
Najlepiej przejrzyj sobie jakąś książke, zobaczysz wymagania poszczególnych gatunków i coś dla siebie znajdziesz.

Pamiętaj tylko o tym aby dobrać gatunki zgodne i nie przerybić akwarium.
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #11 : 2004-10-29, 14:15 »
Dzięki za rady :) A co powiedzie na taką obsadę: 4 skalary, 5 kirysków, 2 gurami złote.
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #12 : 2004-10-29, 20:52 »
czy welonki mozna trzymac z neonami i glonojadami? w przyszlosci pewnie bede miec takie akwa i pytam ;] na razie mam inne rybki ;)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #13 : 2004-10-29, 21:43 »
nie nie i jeszcze raz nie welonka to ryba zimnowodna ,a glonojady i neony ciepło wodne
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #14 : 2004-10-30, 15:40 »
Cytuj

nie nie i jeszcze raz nie welonka to ryba zimnowodna ,a glonojady i neony ciepło wodne


Zgadzam się. Poza tym welonka może polować na neony. Welon koleżanki łapie wszystko co się rusza i jest wystarczająco małe, żeby weszło do pyska. Uśmierciła już małego kiryska i gupika.
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #14 : 2004-10-30, 15:40 »

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #15 : 2004-10-30, 16:32 »
polowac  :roll: w innych akwariach, np. kolegi mojego taty jest taka obsada, ryby nie choruja, welonki nie poluja na neony i dodam, ze facet ma to akwarium 3 lata ;) oczywiscie neony juz niktore zdechly, ale to ze starosci ;) tak wiec jeszcze nie wiem  :P
Zapisane

Kamaq

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #16 : 2004-10-30, 16:40 »
a grzałka tam jest? ta obsada się po prostu kłóci..  :roll:
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #17 : 2004-10-30, 16:43 »
czy ja wiem? ;p tam nawet filtra nie widać, bo jest kupa roślin :]
Zapisane

arke

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #18 : 2004-10-30, 16:50 »
Cytuj

: 4 skalary, 5 kirysków, 2 gurami złote.

A przepraszma to jaka ma być wielkośc akwarium i jaka wysokość bo jest to bardzo ważne przy skalarach :)
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #19 : 2004-10-30, 18:26 »
55litrow, wysokosc gdzies na oko trzedziesci pare cm
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #20 : 2004-10-30, 18:29 »
No to skalary powinny sie zmieścic... Bo dorastają chyba 15 cm, a i tak nie wiadomo, czy takie wyhodujesz :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #20 : 2004-10-30, 18:29 »

Olka1992

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #21 : 2004-10-30, 19:09 »
Skalary pasują tylko do akwa powyżej 100l. Do mniejszego nie ma mowy bo będą się po prostu męczyć. Welonki raczej nie polują na inne rby (choć takie przypadki też mogą się zdarzyć) aqle skalary są niebezpieczne dla neonów. Jeśli ryby (tzn. skalary i neony) będą trzymane razem od młodości to możliwe jest, że nie będą dla siebie zagrożeniem, ale radzę nie ryzykować. Bo nawet jeśli skalary nie będą próbowały polować, to dla neonów takie towarzystwo jest po prostu stresujące (może dlatego ryby cię poginęły). A jeśli w akwarium kolegi twojego taty nie ma grzałki, są to złe warunki dla skalarów i neonów, one potrzebują wyższej temperatury niż złote rybki. Jeśli za to grzałka jest to welonom jest źle bo potrzebują niższej temperatury. Tak źle i tak niedobrze. Nie należy trzymać razem ryb tropikalnych i zimnowodnych. Mają one zupełnie różne wymagania nie tylko do temperatury, ale też do wystroju akwarium, roślin i wody. Trzymanie razem welonek, skalarów i neonów jest jednym wielkim niewypałem.
Zapisane

Enola

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #22 : 2004-10-30, 19:13 »
Ja nie mam zamiaru trzymać skalarów z neonami, bo wiem czym to grozi :/ nigdzie nie napisałam, że mam taki zamiar :/ jezeli twierdzicie ze do 55l skalary sie nie nadaja to kupie gurami zlote, i jeszcze jakies rybki, obowiazkowo z 6 kiryskow itp
Zapisane

arke

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #23 : 2004-10-30, 22:34 »
Cytuj

gurami zlote

 Nieeeeeeeeeeeeee....no co ty gurami złote?czy ty wiesz jakie to ogromne rosnie chyba nie wiesz?no na skalrki chyba będzie zamałe :? bo rosna na 15 cm szer. i 25 wys. także sa bardzo duże.Ja proponuje(zależy od gustu)rybki stadne takie jak neony świenie to wygląda jak pływaja razem nawet byś mogła mieć ich 20 sztuk także spoko :wink:
Zapisane

Amarae

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #24 : 2004-10-30, 22:56 »
a czemu od razu myslicie, ze te skalary tak urosną? ja szczerze mowiac w to watpie...
Zapisane

Ellen

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #25 : 2004-10-30, 23:11 »
Jesuuu ludzie, do 55 litrow chcecie wepchnac skalary, welony i gurami?  :shock: To ja mam lepszy pomysl, kupcie sobie kule, ze cztery puszki sardynek i upchnijcie noga... na to samo wyjdzie, a nie trzeba bedzie wody podmieniac :roll:
Zapisane

Sheol

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #26 : 2004-10-30, 23:13 »
hehehehe
Ellen ;)
To bylo dobre :) :wink:
Zapisane

arke

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #27 : 2004-10-30, 23:42 »
Ellen właśnie powiedzxiząłem
Cytuj

gurami zlote


Nieeeeeeeeeeeeee....no co ty gurami złote?czy ty wiesz jakie to ogromne rosnie chyba nie wiesz?no na skalrki chyba będzie zamałe  bo rosna na 15 cm szer. i 25 wys. także sa bardzo duże.Ja proponuje(zależy od gustu)rybki stadne takie jak neony świenie to wygląda jak pływaja razem nawet byś mogła mieć ich 20 sztuk także spoko
przeciez to takie byki rosna do 50 litrowego to se lepije zrobić półke na ksiązki...żartowałem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

WELONKI - co i jak?
« Odpowiedz #27 : 2004-10-30, 23:42 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #28 : 2004-10-30, 23:54 »
Puki rybki są małe to jest fajnnie, ale zaczyna się robić problem jak podrosną, no chyba że kupisz noew duże akwa w co śmiem wątpić  :roll:

Welonów nie wolno łaczyć z gatunkami ciepłolubnymi. One się męczą i krucej żyją.
Welonki powinno się trzmać tylko z gatunkami zimnlolubnymi, czyli wszelkiego rodzaju odmianami karasia.

To tak jakby tobie kazać mieszkać w domu w którym jest z 60 stopni. Nie umrzesz od tego przeciesz  :lol:

Pozatym jakbyś niewiedziała złote guraminy bywają dość agresywne.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
WELONKI - co i jak?
« Odpowiedź #29 : 2004-10-31, 08:21 »
Cytat: Amarae
a czemu od razu myslicie, ze te skalary tak urosną? ja szczerze mowiac w to watpie...


My nie myślimy, my to wiemy. Wystarczy zajrzeć do pierwszej lepszej ksiązki i odczytać jaką wielkość mają skalary. One nie nadają się do 50. W 50 można co najwyżej trzymać jedną welonkę i nic więcej. One są dość duże, a poza tym bardzo brudzą wodę. Jeśli będzie welonka i inne ryby w 50 to nawet dobry filtr może za tym nie nadążyć
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 32 zapytaniami.