Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nalot na roslinach  (Przeczytany 861 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Carlunia

  • Gość
Nalot na roslinach
« : 2003-12-15, 19:58 »
Od jakiegos czasu cos sie dzieje z kabombami w moim akwarium. Inne rosliczny maja sie swietnie (moczarka i jeszcze jakas lisciasta oraz jakas trawka..niestety nie pamietam nazw). Na kabombie (na lodygach i na lisciach - o ile tak je mozna nazwac ;) ) pojawil sie brazowy nalot. ROslinki marnieja, liscie sie nie rozwijaja a cala roslina zolknie. Co to moze byc? Czytalam, ze to moga byc okrzemki a jesli tak to jak to zwalczyc? Kabomb chyba i tak bede musiala sie pozbyc bo nie wygladaja zbyt atrakcyjnie. Pytam na przyszlosc bo bede musiala je czyms zastapic..
Zapisane

Raffy

  • Gość
Nalot na roslinach
« Odpowiedź #1 : 2003-12-16, 15:45 »
ja też miałem taki problem, skonczyło się wywaleniem. Wcześniej kamomby w akwarium b.dobrze rosły ale potem zaczęły marnieć, roślina nie rozwija i kirysek ominął kamombę przez małą dziurkę to roślina pękła na pół a na dodatek filtr był zapchany :? nie wiem też co to za choroba. A zastąpić możesz trawkami b.podobne do kamomb i w sklepie kosztuję po 1 zł :)ja też mam takie i są wytrzymałe (a dokładnie 10 gat. po 5 szt roslin w swoim akwa)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Nalot na roslinach
« Odpowiedź #2 : 2003-12-16, 15:55 »
Napisz jakie masz oświetlenie, wymiary akwarium i ilość (wielkość) ryb. Cabomby potrzebują sporo światła, nawózu, nie mogą rosnąć blisko wylotu filtra. Niestety głównym minusem jest bardzo trudne oczyszczanie ich z glonow.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nalot na roslinach
« Odpowiedz #2 : 2003-12-16, 15:55 »

Carlunia

  • Gość
Nalot na roslinach
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 21:49 »
Dzis wywalilam te kabomby bo chyba i tak nic by juz z nich nie bylo :roll: I wlasnie tak samo jedna pekla w pol pare dni temu.
Rosly z dala od filtra w akwa 33 litry. Byly nawozone, ale chyba zbyt pozno kupilam ten nawoz :roll: Rybek mam ze 20 sztuk (kiryski, pretniki, miedziki, bystrzyki ozdobne i glonojady). Oswietlenie takie sobie szczerze mowiac bo jest to narazie lampka halogenowa (niedawno dostalam akwarium i narazie tak to wyglada). Kupilam dzis inna roslinke a kabomby wywalilam. Tak ma zwykle liscie i wyglada bardziej efektownie niz zolta kabomba :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 28 zapytaniami.