Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wyścigi, typowanie, gra ;)  (Przeczytany 23782 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
wyścigi, typowanie, gra ;)
« : 2007-09-04, 16:46 »
Byłam niedawno na wyścigach na Partynicach. Niesamowite były kłusaki. Nie chciałam grać, więc wymyślałam konie, które przyjdą, żeby zobaczyć czy dobrze trafię. Przy pierwszej gonitwie jednemu coś się stało, a drugiego zdyskwalifokowano. Nie mam widać szczęścia. Ale chciałabym tak bardziej się znać na tym. Co trzeba brać pod uwagę przy typowaniu koni? Na padoku jak je prowadzali przyglądałam się im i nie wiedziałam za bardzo na co zwracać uwagę. Gracie może na wyścigach? Albo co się bierze pod uwagę, by trafić? Słyszałam stwierdzenie "tamten koń ma dobre nogi". Kiedy nogi są dobre? Bardzo bym chciała umieć takie rzeczy oceniać, a nie wiem jak się tego mogę nauczyć.
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #1 : 2007-09-04, 17:23 »
Ja jak jeździłam na Party na wyścigi i iobstawiałam (raz chyba wygralam tylko xD) to patrzyłam jak koń się zachowuje czy się rwie do przodu czy jest spokojny. Przeważnei brałam te takie..nerwowsze,ze tka powiem XD
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Trinity...

  • Gość
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #2 : 2007-09-04, 17:36 »
Dla mnie takie wyścigi to jedno wielkie nieporozumienie i nigdy w zyciu bym na to nie poszła, nie mówiąc już o nabijaniu kieszeni tym, którzy zakłady przyjmują. Znam bardzo dobrze konia, który jest własnie po torach...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedz #2 : 2007-09-04, 17:36 »

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #3 : 2007-09-04, 19:51 »
Ja też znam i jestem właścicielką takiego...
Poczytałam trochę i wytypowałam kłusaki na tą niedzielę :) Może coś się trafi, kto wie...
A wyścigi same w sobie to tragedia jak każda inna dyspcyplina zresztą
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #4 : 2007-09-04, 20:16 »
W mojej stajni starej są 2 konie po torach.
Fog Drift vel Fogi pobiła rekord na torze we Wiedniu czy gdzieś tam (ja tma nie zabardzo wiem gdzie ona co z tymi rekrdami ale takie coś było). Kobyła pomimo swojego wieku (22 lat) nadal ma powera.
Old Lady (jakośnie lubiałam tej kobyły) też po torach. Ona młodsza jest od Fogi, ale widać,że była po torach.. Ten jej szaleńczy galop dla odważnych =.=.
 One obie poprostu kochają biegać i się ścigać <rotfl2>.
A Lady to już w ogóle o.O ...
Są konie, które poprostu kochają biegać i się ścigać ... No co zrobić ...
Wg mnie tak samo można byłoby się czepiać WKKW a konkretnie cross`u...
cross mi mniej podchodzi niz wyścigi.
Co do zakładów to się z Trinity zgodzę.
Ale co zrobić...
Są ludzie i są upodobania ...
i Martynika też ma rację,ze każdy sport to tragedia.
Nie ma sportu bez zagrożenia ...
Co zrobić.
Sport to sport.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #5 : 2007-09-04, 20:41 »
Jeździłam ponad pół roku i wiele przebywałam w stadninie koni pełnej krwi. Widziałam wiele koni które wróciło z torów, oglądałam wiele filmów i filmików, czytałam dużo na ten temat - słowem itneresowałam się tym (i miłosć do folblutów wraz ze zmianą stajni nie przeszła mi :)). Te konie kochają się ścigać, choć nie wszystkie. Np jednego konika mieliśmy który mimo swietnych papierów kompletnie nie spisał się na torach, jak to mówili "był pierwszy ale w drugą strone :)". Wiele osob wyrobilo sobie nieciekawe zdanie czytajac albo ogladajac film o Seabisuicie (a'propo, moj ulubiony film i ksiazka, chyba z 10 razy czytalam i ogladalam-na okraglo :P). Wtedy wyscigi  faktycznie byly dzikie, ale teraz to pelna kulturka ;). No wiadomo, sa wypadki - ale w kazdej dyscyplinie sportu jezdzieckiego sie zdarzaja... Co do zakladow... W moje okolicy nie ma torow wiec nie bardzo mam mozliwosc zakladania zakladow, ale jeżeli bylaby taka mozliwosc, na pewno bym skorzystala, chocby dla samej zabawy :) nie widze w tym nic zlego - nie oszukujmy sie - wielu ludzi przychodzi tylko by grac, a nie podziwiac konie - gdyby nie bylo takich publicznosci, mogli by pozamykac tory i tym samym zakonczyc tradycje wyscigowa, ktora siega przeciez setek lat... ;)
takie moje zdanie, nie musicie sie z nim zgadzac ;)
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #6 : 2007-09-05, 14:54 »
O to pewnie się znasz na tych koniach :D Jakie muszą mieć cechy, żeby wygrać? I kiedy są te 'dobre nogi' i wogóle. Nie wiem skąd się tego naczyć
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #7 : 2007-09-05, 18:01 »
Dyscyplina jak dysyplina tak jak do kazdej mozna sie przyczepic ale tu akurat mam wiecej "ale".
Jezdziłam na koniu po torach. Koń-dyszel...sztywny,odwrotnie ustawiony no i niemiłosiernie płoszący sie.
Jak to mówi moja trenerka: jest to dosc brytalne,ale zarazem jest to jakby selekcja naturalna (nie trzeba ukrywac ze całego procesu ujezdzania koni nie ma prawie w ogole...) bo w oczywisty sposób typują sie te najlepsze,najszybsze,najbardziej wytrzymałe i najzdrowsze.
Ja jedna wysiców bardzo nie lubie.Mój kolega pracował w stajni wyscigowej i mówi ze te konie maja zupełnie zoraną psychikę,jak do nich wchodzisz do boksu to kon chowa się w kąt,na jeździe nie poklepiesz bo sie spłoszy,rozpręzenie trwa ok 5 minut a pozniej heja ile fabryka dała  :|
No a poza tym bardzo nie podobaja mi sie dwie rzeczy : to ze niespełna dwulatki biegaja na torach i to bez specjalnego przygotowania,poprostu jezdziec na grzbiet i tyle.
Po drugie ze oni cały czas je leją batem :/
Wiadomo ze nawet ujezdzenie mozna uznac za brutalne:ciasne ustawienie,jazda na munsztuku,ostrogi itp. (zdarzaja sie tez powazne odchyły takie jak znana zawodniczka uj która katuje swoje konie,bijac gdzie popadnie i gnębiąc poprotu)
Mimo to wyscigów jakos najbardziej nie lubie,zaraz potem cross.

Martynika ja mysle ze to jest raczej kwestia doswiadczenia i ogolnej wiedzy o koniach,poprostu jakis stary koniarz zna sie na takich rzeczach.
A patrzy sie pewnie na to czy kon nie ejst za spokojny,na budowe,kondycje nóg,długosc nóg,temperament.A takto nie wem bo sie na tym nei znam :P
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #8 : 2007-09-05, 18:50 »
Wyścigi są na prawdę straszne. Swoją Konicę musiałam uczyć stać, bo nigdy nie była tego uczona. Niestety oprócz wyścgów bardzo dużo przeszła i po prostu była biedna. Teraz to nie ten sam koń.
Ech.. wyścigi powinny być przyjemnością dla obu stron. Niestety to rzeczywiście jest niszczenie psychiki koniowi. I zdrowia :(
Ale jak juz powiedziałam wcześniej: dla mnie każdy sport, kiedy liczy się najbardziej wygrana, jest okropny. Nawet naisałam opowiadanie o koniu wyścigowym :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedz #8 : 2007-09-05, 18:50 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #9 : 2007-09-05, 19:42 »
U nas te dwie kobyły nie były agresywne i jakieś sztywne.
Pomijając szaleńcze jazdy na Lady, ale to nic.
A Foga to spokojna babka się zrobiła.
Mimo że po torach, to bardzo dobra do nauki jazdy początkującym.
No cóż.
Są konie i koniowate.
Tak jak ludzie i ludziowate.
w każdym sporcie są za i przeciw.
Myślę,że to zależy też od podejścia jeźdźca.Już nie przesadzajmy,że dosłownie każdy koń ma zoraną psychikę czy coś o.O.
Ja nieraz widziałam jak konie klepią wyścigowe po jeździe czy coś..
Ale to tam każdy ma swoje podejscie
Ja do wyścigów jestem neutralna akurat
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #10 : 2007-09-06, 15:03 »
To było takie uogólnienie,nie znam szczegolów bo nie ja tam pracowałam.
Ale jesli o moje zdanie chodzi to nie podoba mi sie ze wszystko jest na szybko,zabiera sie dzieciaka (bo co innego mzona powiedzic o 2-latku) praktycznie z pastwiska i heja...wiadomo ze zalezy tez jak sie je traktuje,ale generalnie ja jestem bardziej na nie niz na tak. no i ładny pozniej kon musi meic mętlik w głowie jak sie go chce na normalna jazde pzrestawic..
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #11 : 2007-09-06, 15:08 »
Co do koni po torach to nie raz widzialam te, ktore zaraz wracaly i nawet na jednym czy dwoch jezdzilam... No coz, w wyscigach nie podoba mi sie takze to, ze tak mlode konie sa w pewnym stopniu zajezdzane... Ale nie wszystkie konie po wyscigach boja sie wszystkiego itp, bez przesady... Dla przykladu pewnie znana niektorym Krolowa Sniegu ;). Wiekszej przylepy nie widzialam (teraz w nowej stajni mamy jej odpowiednik :P), byle tylko miziac obojetnie gdzie ;) na pastwisku zawsze podlazila zeby pomiziac itp ;) karnak rowniez byl bardzo milutki i tez lasy na smakolyki i pieszczoty :). generalnie starsze klacze byly w boksach rozne, no ale wiadomo kazdy kon jest inny ;). Jezdzilam np na takim prawie 3 latku (temu z suepr papierami, co wrocil). No coz, jezdzilam wtedy sporo gorzej niz teraz, ale milo wspominam te jazdy ;). No, potem sie zrobil strasznie wredny i juz nie chcialam miec z nim nic wspolnego, ale poczatki byly calkiem mile... Co do galopu to nie wyrywal, byl sztywny, ale bez przesady... generalnie nie spotkalam sie z tym, ze konie ponosily w galopie... tylko jeden jedyny raz, 21 letnia klacz mnie poniosla na malym manezu... to byl dla mnie koszmar, ale kon byl naprawde zlosliwy i non stop sprawdzal na ile moze sobie pozwolic. w terenach galopowalismy w pelnym siadzie i nie bylo szalenstw, lepiej chuchać na zimne... Moj ukochany rozniez byl po torach, zszedl jak mial bodajze  4 lata... Byl kochany, z charakterem (ale byl zle wykastrowany i podniecal sie na klacze) ale nie mial bron Boze zrytej psychy :)
tak jak juz pisalam generalnie nie spotkalam sie z jakas 'nienormalna' psychika u tych koni... czesc to byla kochane miski, na inne trzeba bylo uwazac, ale to jak w kazdej stajni ;) co do bicia... nie jestem bron Boze tego zwolenniczka, nie widzialam treningu koni wyscigowych na zywo (tam gdzie jezdzilam to byla hodowla) i zdaje sobie sprawe, ze to jest nie raz okrutne... Ale na dobra sprawde sciganie sie dla koni jest natrualne. Tak jak Newada wspomniala w ujezdzeniu czesto stosuje sie okrutne metody - i nie wiem czy nie jest bardziej naturalne dla konia scigac sie czy chodzic z glowa przy piersi i np piaffowac ;).
Crossu bardzo nie lubie, chyba z tych powodow co wiele :)
Heh ja nie umiem poznac jaki kon bedzie dobrze biegal, ez przesady ;). Po prostu sie tym interesowalam, ale tak jak newada napisala do tego potrzebne jest doswiadczenie i fachowe oko, ktorego z wiadomych wzgledow mi brak ;)
Co do kontuzji... czasami wracały mlodziaki z kontuzjami, ale niestety chyba kazda dyscyplina sportu to ryzyko kontuzji... Nie ze bronie wyscigow - bo nie, ale po prostu wydaje mi sie, ze czasami trzeba spojrzec na to z innej strony - co jest dla konia bardziej naturalne - wyscigi czy np trudne elementy ujezdzenia... I jestem zdania, ze gdy wszystko jest przestrzegane, konie nie są katowane ani przemeczane ponad swoje siły, mają odpowiednia diete do wysilku i plan treningowy, nie jest to zle.
Martynika, skoro wyscigi "same w sobie to tragedia" i "są na prawdę straszne", to po co chodzisz je oglądać i jeszcze zastanawiasz sie, jak wytypować zwyciezce, skoro dla Ciebie "każdy sport, kiedy liczy się najbardziej wygrana, jest okropny"? ;) I prosze nie odbierajcie tego postu jako ataku na Wasze osoby, po prostu jestem ciekawa... ;)
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #12 : 2007-09-06, 15:54 »
Popieram Labradorke.
Mnie się też wydaje,że to zależy raczej też od stajni w jakiej konie są trenowane, od trenerów i od smaych jeźdzców. Nie mówmy,ze w Polsce juz są same stajnie gdzie konie na treningachsie leje etc. O.o No bez przesady. Napewno (niestety i nie chcialabym uzywac tego slowa i tego zdania) są w Pl. stajnie gdzie faktycznie konie nie są traktowane jak należy. Ale to nawet w zwykłych nierenomowanych stajniach, zwykłym klubach konie czasem też mają nienajlepszy żywot ;|. Co zrobić.. Taka już jest rzeczywiśtość <:|
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #13 : 2007-09-06, 17:06 »
No wlasnie, baaardzo popularne jest trzymanie w boksach koni ujezdzeniowych i skokowych i nie wypuszczanie ich na padok... I czy to jest zgodne z ich natura?
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #14 : 2007-09-06, 19:20 »
No wlasnie, baaardzo popularne jest trzymanie w boksach koni ujezdzeniowych i skokowych i nie wypuszczanie ich na padok... I czy to jest zgodne z ich natura?

Jest to tak samo zgodne z ich naturą jak ujeżdżenie na którym wymaga się od nich wymyslnych figur czy skoki, w których muszą skakać po 1.5m... Poprostu dobre konie czy to ujeżdżeniowe czy skokowe trzymane są tylko i wyłącznie w boksach i często mają wystrzyżoną sierść, bo
1. są cenne (kradzieże, otrucia)
2. mogą się zranic same, skopać z innymi
3. mogą zachorować
4. nie trzeba ich czyścić bo się nie tarzają w piachu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedz #14 : 2007-09-06, 19:20 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #15 : 2007-09-06, 20:37 »
Oczywiście,że nie. Ale to nie muszą być nawet konie użytkowe pod siodło. Przecież nieraz to konie surowe, konie które nie są użytkowane (czy to w sporcie rekracji na polu obojetne) nieraz stoją tlyko w boksie, nieraz zasyfionych. I to nei jest zgodne z ich naturą, bo konie mają we krwi przemieszczanie się. Nawet jak w boksie stoją to powinny chociaż byćużytkowane (to juztaka minimalna opcja). Pomijamy ofc sytuacje gdzie koń jest chory czy coś.
A co do wyscigów..jak mówiłam mam neutralne zdanie ...
Konie biegają gdyż niektóre rasy koni poprostu to kochają.
A w takim razie załóżmy Hubertus, który polega na tym,żeby gonic i złapać lisa? Wybaczcie,ale  ztego co wiem to tam też są tak jakby wyścigi.. wkońcu trzeba się ścigać (nieraz robić mocne zakręty etc,które są nieraz b.niebezpieczne) ,zeby złapać lisa. Kto złapie ten wygrywa.Kto dojedzie pierwsszy do mety wygrywa.
W Hubertusie też się ściga nieraz robiąc ostre zakręty,żeby uciec lub złapać. Na wyścigach te zakręty są łagodniejsze mimo wszystko.
Jedynie to bardzo nie lubię wyścigów ze skokami przez przeszkody. Tam dopiero jest wypadków.
Ale do zwykłych wyścigów [sezonowych] to raczej nic nie mam.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #16 : 2007-09-07, 15:02 »
Labradorka, na wyścigi poszłam pierwszy raz żeby zobaczyć przez co przechodziła Konica. Pamiętając jaka była kiedyś stwierdzam, że wyścigi niszczą koniowi psychikę i zdrowie. Ale to tylko parę takich koni widziałam. Zdrowie niszczą na pewno, ale są miśki po torach. Zeby coś oceniać trzeba to bardziej poznać co właśnie staram się robić. Co jest złego w tym, że patrząc na konie zastanawiam się który wygra i jak to rozpoznać?
A każdy sport jest okropny jeśli dla człowieka najbardziej liczy się wygrana. Słyszałam o człowieku, który wygrywał jakiś dłuższy wązny wyścig terenowy i trochę przed metą zsiadł z koni. Wygrałby, ale koń by już tego nie wytrzymał. Dla niego bardziej się liczyło dobro konia.
Na zawodach są ostrogi i to od człowieka zależy jak z nich korzysta. Tak samo z wędzidła. A widziałam zdjęcia koni z poprzecinanymi językami. Skoki. Koń powinien skakać nie dlatego, że się boi kary, która go spotka, gdy odmówi skoku, ale dlatego, że człowiekowi na tym zależy i koniowi tym samym też. Ale to wszystko zależy od ludzi.
Nie żebym mówiła, że każdy kto skacze czy coś jest zły i wogóle, a każdy koń biedny. To wszystko zależy od ludzi. Skoki, które widziałam były bardzo fajne. Widać, że koniom sprawiało to przyjemność. Ludzie z tamtej stajni mają wspaniałe podejście do koni i wogóle. Niestety są jednak złe metody. I takie i takie podejścia spotyka się na różnych zawodach i dlatego nie można powiedzieć, że coś jest be albo wspaniałe. Wszystko ma plusy i minusy.
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #17 : 2007-09-07, 15:22 »
Nie no spoko ja napisałam jakie mam "ale" do wyścigów i tyle.Nie podoba mi sie pare rzeczy,a inna sprawa ze wole inne konkurencje (moje ulubione uj :D )
To prawda ze konie uj,skokowe, czy nawet rereacyjne tez nie maja lekkiego zycia.Bo to mało razy na regionalkach widziałam wbite ostrogi w brzuch,pozakładane podwójne patenty do ryja,albo ejchanie wiecej niz 2 rayz na ejdnym koniu.
A w niektórych skzółkach,rekreacji to dopiero sie dzieje,ojj  :|

To ja Newada :P
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #18 : 2007-09-07, 16:54 »
W mojej starej stajni np. konie chodziły po ok. 6 godz dziennie ( z przerwą chyba tam 2 godzinną). Teraz sie przeniosłam do innej stajni gdzie konie chodzą max po 3 godziny.
Z tego co się orientuje to w tej starej stajni spadło zainteresowanie (wcale sie nie dziwie atmosfera etc) mi tam konie rekre. też jużduzo nie chodzą. W ogole co ja sie tam nasluchalam o tej stajni starej,ze sama tam nie wracam.

`Moja` Duńka (jak jeszcze była w Pl w stajni) to pamiętam,że jak ją wziełam po takiej Ance n oto to był koszmar. Koń spięty, bała sie bata i w ogóle... Potem jak ją miałam to w ciągu miesiąca chodziła juzlekko rozluźniona, nie wkurzała siena moje błędy ani ja na jej. Wszystk ozależy poprostu od ludzia. I od charaktery konia ofc też
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #19 : 2007-09-07, 22:15 »
wracajac do tematu wyścigów.. kiedys koleżnka dała mi linka i poprosiła bym wytypowała 3 konie (których wczęsniej nie znałam nie widziałam...) obejżałam fotki przysłane przez nią ów koni biegnących w danym biegu dane o rodzicach (ja trenowałam wkkw i skoki wiec zielona jestem jeśli chodzi o bieg płaski)  popatrzałam na fotencje głównie na nogi koni w śród których była znana teraz Macademia ( wygrała ten bieg) która typowałam na pierwszą, dwuch pozostałych imion nie pamiętam ale cała trujka przybiegła w tej kolejności co podałam  cudem tafiłam. Pod uwage brałam głównie wygląd i pochodzenie

A jeśli chodzi o jazde na folblutach to są przecudne szybkie zwinne i z tysiacem powodów by sie czegos wystraszyc lub udac że coś strasznego było by puścić sie w pełnym pędzie - one kochaja biegać. pierwszy koń na którym zaczełam startowac w zawodach był ówczesnie 24 letni folblut, po karierze wyścigowej, i był to super konik ogólnie spokojny ale lubiał sobie pogalopować i nie ważne z jeźdźcem czy też bez...potem była klaczka a zreszta wiele koni po karierze na Torach znam..... wymienie kilka moze tym starszym koniarzom niektóre z tych koni znane będą: Kołacz (m.Karthagina,o.Dipol), As po El Passo (matki nie pamiętam ale on chyba był XO)  Sariola (rodziców nei pamiętam) Who Konows, Lady Nałęczowianka, Optron (Opuszka Saphir) Jego Wysokość, (kurde cięzko sie skupić mi teraz) Maranta (koń p Maciuszonków tez nie pamiętam rodziców) Jaśnie Pani, Złota Jesień, Bez Imienna, Dolceza , Tempra. więcej na dzień dzisiejszy nie przypominam sobie ale było ich więcej I nie uwarzam by tory spaczały końskie umysły. A zanim taki koń moze przystąpić do treningu na tysiace badań, Rtg nóg, by sprawdzic kostnienie kosci, krew, wiec nie uważam by ktoś celowo "niszczył " konia dbaja o nie bo z nimi zwiazane są nadzieje na zwycięstwa ;) a któz nie dba o swoje czempiony ;)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #20 : 2007-09-08, 18:10 »
Maggie a wiesz może czy przypadkiem As nie stał w Duroku pod Wrockiem?
Bo u nas był jeden As, tylko,ze oni potem chyba wyjechali z tymi końmi.
A Jaśnie Pani jedna stoi u nas w Krzyżanopwicach.
Ale czy to akurat one..to nie mam pojęcia ;p
Chyba,ze zbieg imion poprostu (:
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedz #20 : 2007-09-08, 18:10 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #21 : 2007-09-09, 11:24 »
As hmmmm nie weim  wiem że gdzies pod wrockiem był 92 roku operowany złamał noge w Barcelonie.....

 Asik to gniady wałaszek drobnej budowy... Większośc zycia stał w Drzonkowie
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #22 : 2007-09-09, 17:58 »
No Asik zwany w naszej stajni również Patasiorem xP Był gniadowaty taki raczej średnio wysoki o.O
A cyz był operowany na noge to nie wiem
A wiesz coś o Jasnie Pani ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #23 : 2007-09-10, 07:43 »
Jaśnie Pani jakiś czas stała u znajomego weta w małej Drzonkowskiej klinice jak kolki miała....a co z nia dalej to nie wiem
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Dominika1988

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: wyścigi, typowanie, gra ;)
« Odpowiedź #24 : 2020-05-15, 12:56 »
Zawsze chciałam zobaczyć taki wyścig  :jupi2:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 31 zapytaniami.