Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Golden... chorowita rasa?  (Przeczytany 1943 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Golden... chorowita rasa?
« : 2008-07-30, 12:04 »
Hej!
    Dałem ogłoszenie w innym dziale o  kupnie goldena dla kumpla, no i zobaczyłem w necie taką stronke poswięconą goldenom i wywnioskowałem ze goldeny to najbardziej chorowita rasa! :roll: trzeba bardzo uważać na spacerach i wogóle bardzo dużo zachodu jest z nimi chwila nieuwagi i stanie się najgorsze, pisze to bo może kolega sie wycofa z kupna goldena puki czas, gdy już go kupi będzie zapóźno....
Czy dobrze zrobi kupując goldena, będzie to jego pierwszy pies, mówi że duzo czytał w ksiąrzkach o nim i mu pasi no ale jak ja zobaczyłem jakie może miec chorobu to żal mi sie zrobiło więc może odwiudłbym go od kuppna puki czas!?
 :help:
pozdr.
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #1 : 2008-07-30, 12:22 »
Sorry, załamało mnie to ogłoszenie...
"Nieważne czy pies, czy suczka, ważne żeby szczeniaczek"... Po pierwsze, płeć zwierzaka jest istotną sprawą - suka miewa cieczkę dwa razy w roku, jeśli się jej nie wysterylizuje, bywa to uciążliwe; pies - cóż, za taką suczką może uciec... Po drugie - szczeniak rośnie. I co wtedy? Pozbędzie się go i kupi następnego?

Strasznie irytuje mnie "moda" na goldeny i laby, oraz przekonanie większości tych, którzy takiego psa kupują, że to "idealny pies dla dzieci, łagodny, wręcz sam się wychowa" - i do owego wychowania się nie przykładają specjalnie, podobnie jak do zapewnienia psu odpowiedniej ilości ruchu. Efekt? Tłusty, nieposłuszny zwierzak, nudzący się w domu i sprawiający problemy...

No, ale - who cares...

Odpowiadając na Twoje pytanie z tego tematu - każda rasa ma predyspozycje do różnych chorób, związanych z np. wielkością, krótkimi łapami, przeciążonym kręgosłupem, zwisającymi uszami, itd, itp... Do tego dochodzą oczywiście choróbska i urazy, których pies się może nabawić w ciągu życia. Trzeba po prostu wiedzieć, na co zwracać uwagę przy kupnie szczeniaka, i jak się nim potem zajmować.
Gdybym, kupując ONa, kierowała się tym, na co <może> być chory - zapewne też bym się nie zdecydowała.
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #2 : 2008-07-30, 12:33 »
Che...? Do tematu czyli goldenkiii są bardzo chorowite? czy polecilibyscie goldena początkującemu?(Nie mi);p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedz #2 : 2008-07-30, 12:33 »

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #3 : 2008-07-30, 12:41 »
Jeśli zapewni mu dużo ruchu, pracy, szkolenie, prawidłową socjalizację (widziało się agresywne i  nadopiekuńcze laby), nie kupi szczeniaka bez papierów (może poszukać tu i ówdzie w necie, na pewno znajdzie szczenięta lub młode psy potrzebujące dobrego domu), i nie będzie popierał nieodpowiedzialnego rozmnażania - niech ma tego psa...
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #4 : 2008-07-30, 12:44 »
No to czyli utrzymuje to ogłoszenie ponieważ jest w stanie mu zapewnić ruch pracę ale szkolenie chyba tylko tyle ile mozna poniewaz do bogatych on nie nalezy:( socjalizację czyli?

PS:Golden z rodowodem czy niekoniecznie? :lol:
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #5 : 2008-07-30, 12:56 »
Socjalizacja to "przyzwyczajanie" psa do zgodnego przebywania wśród innych ludzi i psów między innymi, bardzo ważna w pierwszych miesiącach życia psa...
 
P.S. Pytanie raczej dziwne... Jeśli nie stać go na psa z papierami, niech weźmie psa ze schroniska, albo tak jak napisałam, poszuka na serwisach adopcyjnych lub na [....]anii... Niech nie popiera rozmnażalni...
Co nie zmienia faktu, że musiałby się liczyć z przyszłymi wydatkami na weta, jakby psiak (odpukać) zachorował - niezależnie od tego, czy pies ma papiery, czy nie.
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #6 : 2008-07-30, 13:09 »
No oczywiście, czyli musi być rodowodowy?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #7 : 2008-07-30, 15:29 »
jeżeli chce mieć goldena musi być rodowodowy ;) przecież rasa=rodowód.

Sam stwierdziłeś, że ta rasa jest dosyć chorowita, dlatego jakby wziął psa bez rodowodu z jakiejś pseudohodowli to pies mógłby mieś gwarantowaną dysplazje, inne choróbska.
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #8 : 2008-07-30, 16:03 »
Yhy a z innyi rasowcami też tak jest?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedz #8 : 2008-07-30, 16:03 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #9 : 2008-07-30, 17:38 »
z każdym psem tak MOŻE być. Ja mam kundelka i jest bardzo chorowity.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #10 : 2008-07-31, 11:59 »
trzeba bardzo uważać na spacerach i wogóle bardzo dużo zachodu jest z nimi chwila nieuwagi i stanie się najgorsze, pisze to bo może kolega sie wycofa z kupna goldena puki czas, gdy już go kupi będzie zapóźno....
o co ci właściwie chodzi? o choroby czy o wypadki?
Na każdego psa trzeba jednakowo uważać, dbać, pielęgnować, itp. niezależnie od rasy.
Nie spotkałam się z opinią, zeby goldeny były wyjątkowo chorowite, ale i tak najlepiej kupić psa z hodowli, w której psy są przebadane na różne choroby.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Golden... chorowita rasa?
« Odpowiedź #11 : 2008-08-05, 00:28 »
Jeżeli kolega zna goldeny z "ksiąrzki" to nie polecam goldenów.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 27 zapytaniami.