Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Opowiadanie Fantastyczne  (Przeczytany 1232 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Umi

  • Gość
Opowiadanie Fantastyczne
« : 2005-04-26, 19:22 »
Rozdział I - Tajemnice niezwykłego drzewa


W miasteczku Breeu, które znajdowało się koło wielkiej rzeki Reed, rosło piękne, złote, większe niż wszystkie inne drzewo. Mieszkający tu ludzie myśleli że może ktoś zasiał to drzewo dawno temu i dlatego urosło takie wielkie i że ktoś dba o to drzewo i opiekuje się nim starannie. Lecz nikt nigdy nie widział nikogo koło tego drzewa, no ale nie wielkość drzewa szczególnie dziwiła lecz to że drzewo miało na sobie tylko i wyłącznie złote liście które pod słońcem błyszczały swoim przedziwnym ale jakim pięknym kolorem. Legenda głosiła że dawno temu przyszedł tutaj z daleka dziwny i tajemniczy wędrowiec który zasadził to drzewo i że miała w tym sprawa magia. No ale cóż ludzie jak ludzie nie wierzyli legendom. Pewnego wieczoru gdy słońce chowało się już za horyzont mała elfka imieniem Amcoranna postanowiła zobaczyć drzewo po tym gdy usłyszała tą legendę. A że drzewo rosło w lesie i była już dość późna godzina pobiegła bardzo szybko, mjiając po drodze wszystkie napotkane przeszkody m. in. furtkę. Gdy dotarła już nad źródełko Allem które dzieliło ją od gęstego lasu wreszcie trochę zwolniła. Przeszła po kamieniach na drugą stronę i teraz już szła powoli. Mama powiedziała jej jak ma się dostać do drzewa ale zabroniła jej go dotykać gdyż to drzewo mieszkańcy otoczyli ochroną i nikt nie miał prawa go dotknąć. Gdy szła pomiędzy drzewami nagle coś poruszyło się w krzakach, przestraszyła się lecz gdy zobaczyła że to tylko zajączek roześmiała się. Poszła dalej lecz miała wrażenie że ktoś ją śledzi... miała rację ale niewiedziała o tym. Szła dalej... była już 19 gdy wreszcie doszła do drzewa, jej zdumienie było ogromnę, nigdy niewidziała niczego piękniejszego. Stała tak w zdumieniu przez około 5 minut, lecz otrząsnęła się gdy nagle za jej plecami pojawił się jakiś dziwny stwór. Pobiegła szybko przed siebie nawet niewiedziała że w odwrotnym kierunku niż dom ale nie zważała na to... biegła co sił w nogach. Stworzenie biegło za nią i nagle... coś ją złapało... zemdlała....


CDN
Zapisane

Umi

  • Gość
Odp: Opowiadanie Fantastyczne
« Odpowiedź #1 : 2005-04-27, 14:35 »
Rozdział II - Lochy Królestwa Imtermons

Amcoranna przebudziła się w jakimś dziwnym pomieszczeniu przypominającym średniowieczne lochy, obejrzała pomieszczenie dokładnie i się załamała... nie było żadnego wyjścia którym można byłoby uciec. Nie wiedziała gdzie jest... pamięta tylko tego stwora i powoli zaczęła sobie przypominać jak wyglądał.
Wyglądał jak ork o którym mówią legendy - myślała - Ale gdzie ja jestem i co się ze mną teraz stanie ? - zapytała i zaczęła płakać...
Nagle obok niej odezwał się jakiś obcy głos.
Nie bój sie nic Ci się nie stanie, zamknęliśmy Cię w lochu gdyż nie wiemy kim jesteś i czy nie jesteś sojusznikiem wroga - odezwała się elfka która stała obok Amcoranny, lecz nie wyglądała jak elfki w Breeu, miała na sobie jasny płaszcz i na plecach łuk - Nazywam się Imcora i jestem jedną z elfek z Królestwa Imtermons. A ty jak się nazywasz i kim jesteś?
Jestem Amcoranna - odpowiedziała - pochodze z miasteczka Breeu. Jak ja się znalazłam w tym królestwie jeżeli to nie jest sen?
Nie, to nie jest sen, widzieliśmy jak uciekasz przed tym orkiem który chciał Cię zabić lecz my szybko go zabiliśmy i przenieśliśmy Cię tutaj, lecz niewiedzieliśmy czy nam nic nie zrobisz bo możesz władać magią więc zamknęliśmy Cię w lochach ale jak już wiemy że jesteś dobrą elfką, możemy Ci zaufać - powiedziała patrząc na Amcoranne - a teraz chodź, król i królowa chcieli Cię poznać i z Tobą rozmawiać.
Dobrze - powiedziała Amcoranna i podążyła za Imcorą.
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Opowiadanie Fantastyczne
« Odpowiedź #2 : 2005-05-04, 21:04 »
Opowiadanie może być... :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: Opowiadanie Fantastyczne
« Odpowiedz #2 : 2005-05-04, 21:04 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 25 zapytaniami.