Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Bento Kronen  (Przeczytany 16313 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Bento Kronen
« : 2003-10-09, 19:53 »
:roll: lada moment skończy mi się obecna karma, a ja właściwie jeszcze się nie zdecydowałam na nową :cry:. Tym razem zaczęłam się zastanawiać nad karmą Bento Kronen, ale tylko dlatego, że mają opakowania 1 kg a najpierw chcę kupić takie żeby sprawdzić czy będzie to w ogóle chciała jeść... Mera Dog mają tylko 3 kg... co mi powiecie o tej karmie? Jest trochę droższa od Mera Dog, ale trudno, nich już stracę :wink:. Tylko co o niej myślicie?
Zapisane

carragan

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #1 : 2003-10-09, 19:55 »
Norris moge sie przylaczyc do pytania ?Dodatkowo takie samo pytanie o Best Choice :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #2 : 2003-10-09, 20:22 »
wiecie ja troche zbocze z tematu, kiedyś kupowałam firmowe żarełka dla zwierzaków w szczególności suni, w końcu nie było mnie na to stać a pis nie jadł ich ze smakiem, zaczełam kupować jeje żarełka na wage najpierw firmówki (niechętna była) a potem jakieś "skundlone" i to było to, niewiem co w tym jest ale moje zwierzaki wprost biją sie przy misce jak przynosze świeżą porcje, nazwy nieznam ale widze że służy im, mają ładne lśniące futerka, są zdrowe, na wadze nie przybierają (tłuste są) no i cena 8zł/kg. :P tylko nawet nazwy nieznam :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bento Kronen
« Odpowiedz #2 : 2003-10-09, 20:22 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #3 : 2003-10-09, 20:39 »
ale jak kosztuje 8 zł to może to być bardzo dobra karma, nie "skundlona". Tymbardziej że na wagę. U mnie Bosch, baaardzo dobra firmowa karma na wagę kosztuje właśnie 8 zł. Normalnie ta karma kosztuje ok. 14 zł, w opakowaniu. Więc ta "Twoja" nie musi być wcale zła... po prostu przypadła psom do gustu ;)... i chętnie bym się dowiedziała co to za karma, zapytaj się w sklepie jak będziesz kupować :). Mojemu psu to właściwie i firmowe, i nie firmowe smakuje, byleby było duże (małych ciasteczek nie je choćby nie wiem co, a jak się spieszy to nawet wolę żeby małych nie miała bo nie pogryzie), a to 1 kg na próbę to tylko tak dla formalności :).
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #4 : 2003-10-09, 21:58 »
Moja za to tylko i wyłąćznie małe, takie w typie pedigry junior jak wziełam jej większe to z jednym sucharkiem łaziła cały dzień i chciała go schować, znalazłam go rozmemłanego pod poduszką :lol:

Jak będe w pobliżu to sie spytam, ostatni raz kupowała mama i niewiem czy przypadkiem nie kupiła kociego bo po ki w psim żarciu figurki rybek :?:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #5 : 2003-10-09, 22:09 »
hehehe :hehe: rozmemłanego powiadasz :lol: widzisz, a ja bym na takich małych ciastkach zaoszczędziła, bo moja nawet do mordki nie weźmie (dostałam ostatnio próbkę Boscha, nie wiem czy dla dorosłych psów takie drobne by było czy to raczej dla szczeniąt... - jak ją poproszę to zje, tylko się dziwi czemu tylko raz zgniecie zębem i już nie ma :lol: ), więc wystarczy na długo, długo... :)


:lol: :mrgreen: to może to jest Purina Cat Chow :)? Bo ona ma tam jakieś dodatki w różnych kształtach oprócz "ciastek właściwych" :mrgreen:
Zapisane

Tonks

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #6 : 2003-10-10, 08:49 »
Ja mam Eukanube i jest super mój pies wrzera tylko dudni
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #7 : 2003-10-10, 09:07 »
Ja obecnie karmię mojego szczeniaka Bento Kronen Maxi Growth.. Jestem zadowolona.. Piesio ma ładną sierść, dobrze się czuje.. Nie wiem czy to zasługa karmy (tym bardziej,ze nie jest tylko na suchej) ale pewnie w dużej mierze tak.. Mimo,ze jest dośc wybredny, zwłaszcza jeśli idzie o suche, to Bento je wmiarę chętnie..
Cena karmy (przynajmniej jak dla mnie) nie jest niska - 15 kg Maxi Growth kosztuje 195 zł.   :( Ale wielu także ją sobie chwali dlatego moze warto ją przetestować..
Ja szukam obecnie karmy podobnej jakościowo ale chociaż troszkę tańszej.. Niestety taki wydatek to dla mnie sporo.. Zastanawiam się nad Best Choice.. Może wiecie coś na temat tej karmy?  Skład wygląda nienajgorzej, ma system ochrony stawów..
A moze ktoś z was mógłby polecić mi inną dobrą karmę (zależy mi żeby była wersja dla ras dużych) w cenie powiedzmy ok 120-150 zł
Będę wdzięczna za każdą propozycję.. :)
Pozdrawiam wszystkich psiarzy. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #8 : 2003-10-10, 19:52 »
eee, ale 1 kg mi się nie opłaca :P... bo kosztuje ok. 18 zł, przy 3 kg wychodzi już tylko ok. 41... powiedzcie co mam robić... kupić 1 kg, czy od razu 3... a jeśli 3 to znowu mam problem - Bento Kronen czy Mera Dog...? Eh, ja zawsze mam problemy z tymi karmami ;).

Marta !!! - są tańsze dobre karmy, tzn. dokładnie nie znam cen ale możesz poszukać na początek np. w sklepach internetowych, te o których ja czytałam (bo 'osobiście' nie znam żadnej z nich z wyjątkiem Boscha) to: Mera Dog seria Top Nutrition (właśnie się zastanawiam nad tym, jakbym kupowała 3 kg karmy) (może trochę przekraczać 150 zł), Chicopee (taniuchne i podobno b.dobre, ale u mnie tego nie ma niestety), Bosch (mój pies tego nie chce jeść) (ale nie wiem czy cena nie przekracza 150 zł).

pozdrawiam :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bento Kronen
« Odpowiedz #8 : 2003-10-10, 19:52 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #9 : 2003-10-10, 19:53 »
oj, nie doczytałam że zależy Ci na tym żeby było dla dużych ras... Mera Dog nie ma takiej wersji, reszta nie wiem...
Zapisane

Tonks

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #10 : 2003-10-13, 15:06 »
ja innych nie używam
Zapisane

Agnes

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #11 : 2003-12-27, 16:15 »
Witam! Znowu musze zmienić karme Becie, bo już nie che jeść Bewi-Doga. Strasznie wybredny ten pies:) Jest to ok 5-6 letnia suka 30 kg wagi. Zastanawiałam się nad Bento-Kronen. Czy rzeczywiście ta karma jest taka dobra? czym się różni Premium Regular od Premium Maxi Regular? Obie karmy są dla psów dorosłych raz dużych...Nie ukrywam, że cena dla nie troszke duża (będę kupować 3 kg), ale jak jest dobra to spróbuje. A może jakaś inna karma? Wiem, że było dużo wątków o karmach, starałam się wiele przeczytać, ale ciagle szukam nowych karm, jeżdże po sklepach, pytam i nic:) Pomocy:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #12 : 2003-12-27, 16:32 »
Premium Regular jest dla psów do 30 kg wagi, jest to karma dla psów ras średnich a nie dużych. Premium Maxi Regular jest dla psów powyżej 30 kg wagi, czyli psów dużych. Skoro Beta waży 30 kg to możesz jej dawać i to i to, ale Premium Regular nie jest karmą dla psów dużych. Jak już proponowałam w PW, polecam karmę Mera Dog Top Nutrition, której cena jest troszeczkę niższa niż Bento Kronen.
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #13 : 2003-12-27, 16:56 »
A moze sprobujesz boscha ??? :?:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #14 : 2003-12-27, 17:49 »
Dużym dystrybutorem karmy dla psów jest firma PREMO.Wejdź na ich stronę www.premo.pl,to może coś dla siebie znajdziesz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bento Kronen
« Odpowiedz #14 : 2003-12-27, 17:49 »

Agnes

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #15 : 2003-12-27, 19:21 »
co do Mery Dog to dostałam próbke i Beta jadła tak średnio, zobacze jutro rano jak zje. Norris możesz mi podać jakieś linki o tej karmie? Wiem, że jakieś znałaś:) Jedna kobita w sklepie mi pow, że ta karma jest kiepska. Jednak chyba jedynym powodem było to, że jej ludzie nie kupują. Karma mało znana, zresztą dużo kupuje spożywczaki a nie karmy za ponad 10 zł za kg:)
Bosh..chętnie bym kupowała tę karme, bo jest dość tania, ale czy dobra? Co sklep to inne zdanie:) Pytałam dzisiaj w jenym to powiedziano mi, że to średnia karma. Ale co to znaczy średnia? Czy Purina Dog Chow to też średnia karma? Jak można porównać Bosha z Bento czy Merą?
Stronka http://www.premo.pl/ jest hm pusta:)
Zapisane

kazal

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #16 : 2003-12-27, 19:29 »
Moja psiunia tez jest bardzo wybredna, nie chce nic jesc, jedyna karma jaka sobie upodobala to Floric
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #17 : 2003-12-27, 19:46 »
strona polskiego dystrybutora karmy Mera Dog: http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/mera_index.html . Oficjalna strona: http://www.meradog.com . W sklepie moze mówiła Ci o zwykłej, "roboczej" serii tej karmy, która rzeczywiście ma dość wątpliwy skład. Natomiast seria Top Nutrition jest jedną z najlepszych karm z jakimi się spotkałam, a spotkałam się z wieloma bo jak wiesz też niedawno szukałam czegoś odpowiedniego ;) i po prostu nie możesz :P mieć wątpliwości co do jej jakości, zresztą na pierwszej stronie którą Ci podałam możesz sobie przeczytać skład karmy, % :P itp. Aha, Mera Dog top Nutrition ma tłuszcze Omega 3 i 6. A jeszcze na temat tej kobiety w sklepie: może ona nawet nie wie co sprzedaje? Aaa i jeszcze :P jak byłam w jednym sklepie kiedyś jeszcze, tzn. jak szukałam karmy dla swojego psa, i zapytałam się czy mają Boscha, to mi sprzedawczyni odpowiedziała tak: "zrezygnowaliśmy z Boscha na rzecz lepszej, niemieckiej karmy Mera Dog". ;)

Bosch jest dobrą karmą, wg mnie nawet bardzo ;), a nie średnią... no ale każdy ma swoje zdanie ;). Na pewno jest o wiele lepsza od Puriny Dog Chow (polskiej), a jeśli Bosch jest średni to Purina nie kwalifikuje się nawet na b.złą :P.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #18 : 2003-12-27, 20:21 »
Florica napewno nie będę dawać. Beta jest chora, ma ataki padaczki, dlatego tym bardziej chce kupować lepszą karme. Chyba ta kobita mówiła o tej gorszej karmie - Mera Dog. Dostałam próbke, ale nie widze napisu "Top Nutrition". Widocznie to ta gorsza i cena jest niższa niż podałaś. Jednak nie widziałam tej lepszej Mery, wiec nie wiem czy ją dostane u siebie:( Na innym forum czytałam o Bento i Boshu. Więcej ludzi chyba poleca Bosha, jeszzce więcej Nutre Nuggets jednak ta kosztuje 50 zł za 3 kg, a to kurcze ciut za dużo:( 45 zł za 3 kg to raczej max. Boje się kupić worek 3 kg, bo nie wiem jak Beta będzie jadła wybraną karme. Nigdzie nie moge kupić tych karm na wage. Moge kupić worek 1 kg, ale czy to się opłaca cenowo? Czy jest duża różnica między 1 kg a 3 kg? Ja pierdoła jak zwykle nie spojrzałam:) Jeszcze jutro bedę jeździć i szukać...już mam dość wybierania karm:) ale czekam jeszzce na więcej opinii
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #19 : 2003-12-27, 20:31 »
Bosch jest chyba dużo bardziej popularny od Bento Kronen, no i troszkę tańszy, stąd te pochwały na temat Boscha. 1 kg Nutry Nuggets może kosztować ok. 20 zł... już nawet Royal Canin kupuję za mniej... poszukaj Mery Dog jeszcze w innych sklepach, chociaż to dziwne, prędzej właśnie powinni mieć serię Top Nutrition niż tę drugą... a może mają gdzieś tylko nie wystawiają na sklep, zapytaj. A jeśli nie, ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się na Bento Kronen. 1 kg u mnie kosztuje 18 zł (dla małych ras, moja koleżanka kupowała więc wiem, dla średnich i dużych nie wiem, ale pewnie tyle samo albo mniej), 3 kg chyba 42 zł... albo 41, nie pamiętam ;). Ja jestem za Mera Dog Top Nutrition albo Bento Kronen Premium, wybór należy do Ciebie ;).
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #20 : 2003-12-27, 20:37 »
Norris!Jak mogę skontaktować się z kimś,kto rozprowadza ją w Krakowie?
Masz jakiś namiar?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bento Kronen
« Odpowiedz #20 : 2003-12-27, 20:37 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #21 : 2003-12-27, 20:47 »
niestety :(, ale zapytaj Myszki.xww, ona jest z Krakowa i wie WSZYSTKO :wink:, naprawdę :).
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #22 : 2003-12-27, 20:52 »
:lol:
Zapisane

Agnes

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #23 : 2003-12-27, 22:04 »
norris przekonałas mnie chyba:) kupie jutro kg bento, ale mama mnie chyba zabije jak sie dowie jaka jest cena;) bede musiała ściemniac coś...pojade do sklepu pogadam, w tym sklepie jest tez mera dog, ale ta gorsza, zapytam o lepsza
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #24 : 2003-12-27, 22:05 »
Daje Afrze obecnie Eukanube Lamb&Rice, uwazam, ze to dobra karma, poleca mi ja i wet, i hodowcy. Tylko jeden minus- cena. Poza tym Eukanuba ma serie karm leczniczych, diet weterynaryjnych, wiec skoro sunia jest chora, to byloby to dosc dobre wyjscie (nie wiem niestety, czy sa karmy dla psow cierpiacych na padaczke :( )

Mera Dog- karma malo znana, ale dosc dobra. Trzeba by poprosic wlasciciela sklepu zool aby sprowadzil taka karme, o ile ma mozliwosc. Wiem ze w Wawie i okolicy Mera jest, jak ktos nie wierzy to zapraszam do zoologika "Zwierzęcy Kącik", Pruszków, peron WKD :lol: No niee, reklame tu robie :P Zartuje ;)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #25 : 2003-12-27, 23:39 »
Beta w ogóle nie chce jeść Eukanuby, a ja bym w życiu nie kupowała jej tej karmy. bez przesady, jest wiele tak samo bardzo dobrych karm, a jednak tańszych...Co do padaczki to raczej nie ma takiej karmy, po prostu chce dobrą karme, a nie koniecznie specjalistyczną. W Bento podoba mi się to, żejest karma dla dorosłych psów, która "chroni" stawy biodrowe ras dużych. Beta jest owczarkowata, więc mogą być problemy ze stawami wprzyszłości. Może ta karma przyczyni się do tego, zeby ich nie było? Próbke Beta je bardzo chętnie, mam nadzieje, że większą ilość też:)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #26 : 2003-12-27, 23:42 »
Ja ostatnio kupilam Boscha i również uważam, że jest to dobra karma, w sklepie mi powiedziano, że jest dużo, dużo lepsza od Puriny Dog Chow(Purine niestety przeją Nestle :/ ) . A Mery Dog to jeszcze nigdzie nie widziałam, najwięcej jest Eukanuby i Royala. A może poporstu udac się do jakiejś hurtowni???
Zapisane

Agnes

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #27 : 2003-12-27, 23:52 »
hurtownia jest, ale jednak kawałek:( musze tam jechać ponad godzine...tam niestety nie ma bento jest za to bosch...już postanowiłam, że jutro kupie Bento, bo jednak próbke sunia je ze smakiem, jak po tym 1 kg będzie coś nie tak to kupie drugie 1 kg ale Boscha...wyjścia nie mam niż tak eksperymentować:) dopiero po takiej ilości mniej więcej zobacze jak sunia trawi i jak je...ale dzięki za wszystkie odpowiedzi:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bento Kronen
« Odpowiedz #27 : 2003-12-27, 23:52 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #28 : 2003-12-31, 12:54 »
Agnes znalazłam adres internetowy i mail'owy karm Bento Kronen.
Być może się przydadzą. Podaję:
www.bento-kronen.pl
e-mail: kronen@bento-kronen.pl
Zapisane

Agnes

  • Gość
Odp: Bento Kronen
« Odpowiedź #29 : 2003-12-31, 13:11 »
dzieki:) jednak juz kupiłam Bento...niestety narazie musiałam odstawić suche - stare i Bento, bo chce zobaczyć co wywołuje u Bety biegunki i rozwolnienia - a moze ktoś wejdzie do wątku "stres" i mi pomoże?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 28 zapytaniami.